Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2022., 09:13   #541
cloaked
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Ima li mozda kakvih novosti oko bridge mode-a na nokiji? Da li je netko uspio dobiti admin pristup routeru?
cloaked je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 21:05   #542
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
imaju nove pakete i za bakrene parice
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 08:10   #543
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Telemach optika se i dalje siri novim Zagrebom

Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 14:11   #544
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 637
Otkad je Telemach došao, nisu se prestali širit, ali doslovno. Jedan kvart završe, odmah kreću na drugi, a tam gdje nisu prisutni sa svojom optikom, koriste optiku HT-a. To je ujedno natjeralo i A1 da krenu jakim tempom u izgradnju optike, te da ponude A1 uslugu preko HT infrastrukture.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:57.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 14:32   #545
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
Da li Telemachovi ormarići budu označeni, nekakva reklama na njima?
Kada god idem u Zagreb kod rođaka, uvijek vidim da Bnet/A1 ima svoje reklame po ormarićima na cestama uz zgrade, nekakva slika ili natpis A1, da HT ima u rozo ofarbano svoje ormariće (najčešće FTTC)

A u Rijeci, nisam vidio niti jedan označen ormarić, eventualno jedan od HT-a na Kantridi, svi ostali bijeli ormarići, eventualno pošarani grafitom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 17:19   #546
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,074
Svaka čast operaterima koji nas prosvjetljuju ali nije Telemach nikakav heroj u toj priči.
Šire se po stambenim naseljima plus koriste HT optiku.
Rekli bi ameri "low hanging fruit" princip.
Pravi heroj po meni je A1 jer je na sveopće čuđenje krajem 2017-e počeo postavljat optiku po kućama u Dubravi i Sesvetama.
To je ponukalo HT da ozbiljno krene i sad imamo ono o čemu smo mogli samo sanjati cijelo prošlo desetljeće.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 20:33   #547
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Da li Telemachovi ormarići budu označeni, nekakva reklama na njima?
Kada god idem u Zagreb kod rođaka, uvijek vidim da Bnet/A1 ima svoje reklame po ormarićima na cestama uz zgrade, nekakva slika ili natpis A1, da HT ima u rozo ofarbano svoje ormariće (najčešće FTTC)

A u Rijeci, nisam vidio niti jedan označen ormarić, eventualno jedan od HT-a na Kantridi, svi ostali bijeli ormarići, eventualno pošarani grafitom.
Ne, ormarići su bijeli nema nikakvih oznaka na sebi.

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Svaka čast operaterima koji nas prosvjetljuju ali nije Telemach nikakav heroj u toj priči.
Šire se po stambenim naseljima plus koriste HT optiku.
Rekli bi ameri "low hanging fruit" princip.
Pravi heroj po meni je A1 jer je na sveopće čuđenje krajem 2017-e počeo postavljat optiku po kućama u Dubravi i Sesvetama.
To je ponukalo HT da ozbiljno krene i sad imamo ono o čemu smo mogli samo sanjati cijelo prošlo desetljeće.
Trenutno je s obzirom koliko ulaže i kojom brzinom širi uslugu.
Ovo nije HTova optika. U ovim zgradama HT je provukao optiku prije nekih 4 godine. Sada telemach vuče vlastitu optiku.

A što se tiče tvojih heroja sami su si krivi. Kupili su već gotovu amisovu optičku infrastrukturu i ljudima koji su htjeli optiku nisu htjeli uključit nego su gurali kablovsku. Sad se ne mogu nosit sa telemachom koji ima masovno uzima korisnike.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 02:57   #548
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,576
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Ne, ormarići su bijeli nema nikakvih oznaka na sebi.


Trenutno je s obzirom koliko ulaže i kojom brzinom širi uslugu.
Ovo nije HTova optika. U ovim zgradama HT je provukao optiku prije nekih 4 godine. Sada telemach vuče vlastitu optiku.

A što se tiče tvojih heroja sami su si krivi. Kupili su već gotovu amisovu optičku infrastrukturu i ljudima koji su htjeli optiku nisu htjeli uključit nego su gurali kablovsku. Sad se ne mogu nosit sa telemachom koji ima masovno uzima korisnike.
pa činjenica je ht u zagrebu uveli u dva kvarta (malešnica 2 telefonsko čvorište) optiku i stali i da su tek počeli dalje kad je a1 krenuo agresivnije doduše najavljivali su u samoboru i grabjerju i već su ljudi nešto i potpisali ali do sada ništa,
možebitni razlog je kao kod mene kad ponude slab interes u ulazu 2 optička priključka u dvje zgrade po 4 ulaza i 3 kata kolko znam oko 10 ,cjenom nisu išli ispod bneta sada a1 kabel a ljudi su zadovoljni brzinom 200/100 ,
a kabel smo imali prije optike,sad se nešto mjenja sa strane a1 optika preko ht infre jer bar kod nas zapostavljaju kabel sve više ljudima šteka a i cijena je više nego prihvatljiva ,iz telemaha su bili i rečeno je uskoro prije tri mjeseca potpise su dobili ali ni traga od njih.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 09:55   #549
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Da li Telemachovi ormarići budu označeni, nekakva reklama na njima?
Kada god idem u Zagreb kod rođaka, uvijek vidim da Bnet/A1 ima svoje reklame po ormarićima na cestama uz zgrade, nekakva slika ili natpis A1, da HT ima u rozo ofarbano svoje ormariće (najčešće FTTC)

A u Rijeci, nisam vidio niti jedan označen ormarić, eventualno jedan od HT-a na Kantridi, svi ostali bijeli ormarići, eventualno pošarani grafitom.
Da. Telemachovi ormarići na sebi imaju naljepljenu reklamu.

https://imgur.com/a/3ExuW3P

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Svaka čast operaterima koji nas prosvjetljuju ali nije Telemach nikakav heroj u toj priči.
Šire se po stambenim naseljima plus koriste HT optiku.
Rekli bi ameri "low hanging fruit" princip.
Pravi heroj po meni je A1 jer je na sveopće čuđenje krajem 2017-e počeo postavljat optiku po kućama u Dubravi i Sesvetama.
To je ponukalo HT da ozbiljno krene i sad imamo ono o čemu smo mogli samo sanjati cijelo prošlo desetljeće.
Razmišljaj logički. Izgradnja optičke infrastrukture košta, pa operateri moraju negdje zaradit novce. Najlakše će novac zaradit na mjestima gdje je najveća koncentracija ljudi. Jedna stambena zgrada ima više potencijalnih korisnika nego par kuća u Dubravi. Operater, osim gradnje optike, mora u planu imat i koliko će brzo tu investiciju isplatit.

Kad zarade pare moći će krenut u daljnju izgradnju optike po kućama. Na tvoju žalost, istovremeno su modernizirali mobilnu mrežu, pa je dio ulaganja otpao na to. No ako uzmemo u obzir sve faktore, Telemach je krenuo od 0 (Tele2 nije imao ni f od fiksne mreže) i u roku od samo dvije godine uslugu su ponudili u svim većim gradovima u Hrvatskoj.
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Ne, ormarići su bijeli nema nikakvih oznaka na sebi.


Trenutno je s obzirom koliko ulaže i kojom brzinom širi uslugu.
Ovo nije HTova optika. U ovim zgradama HT je provukao optiku prije nekih 4 godine. Sada telemach vuče vlastitu optiku.

A što se tiče tvojih heroja sami su si krivi. Kupili su već gotovu amisovu optičku infrastrukturu i ljudima koji su htjeli optiku nisu htjeli uključit nego su gurali kablovsku. Sad se ne mogu nosit sa telemachom koji ima masovno uzima korisnike.
Ne, imaju reklamu na sebi. Ovi bijeli još vjerojatno nisu kompletno u funkciji. Kad prorade, imat će reklamu jer u cijelom Novom ZG imaju reklame na sebi.

Činjenica je da A1 nikada ne bi ponudio uslugu preko HT optičke infrastrukture da Telemach nije to ponudio prvi. Također, činjenica je da neograničenog mobilnog interneta ne bi bilo da Tele2 nije imao muda i prvi ponudio neograničen internet.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 11:54   #550
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pa činjenica je ht u zagrebu uveli u dva kvarta (malešnica 2 telefonsko čvorište) optiku i stali i da su tek počeli dalje kad je a1 krenuo agresivnije doduše najavljivali su u samoboru i grabjerju i već su ljudi nešto i potpisali ali do sada ništa,
možebitni razlog je kao kod mene kad ponude slab interes u ulazu 2 optička priključka u dvje zgrade po 4 ulaza i 3 kata kolko znam oko 10 ,cjenom nisu išli ispod bneta sada a1 kabel a ljudi su zadovoljni brzinom 200/100 ,
a kabel smo imali prije optike,sad se nešto mjenja sa strane a1 optika preko ht infre jer bar kod nas zapostavljaju kabel sve više ljudima šteka a i cijena je više nego prihvatljiva ,iz telemaha su bili i rečeno je uskoro prije tri mjeseca potpise su dobili ali ni traga od njih.
Ma to ti je varka. A1 nije ništa pokrenuo niti investirao u infrastrukturu, sve što imaju su već kupili gotovo. Sa bnetom su gro toga dobili i amisom po pitanju optike te još jednom kabel firmom u Sesvetama.

Što se tiče HT u novom zagrebu su uveli optiku u sve zgrade koje ja znam di je već bnet od prije toga imao kablovsku. I naravno da sada nude iznamljivanje svoje infrastrukture koji najviše iskon koristi.

@marko onda su ih sad poljepili kod mene su još čisti bijeli. Da tele2/telemach im je najveća konkurencija zato se stalno žale i tužakaju te opstruiraju na sve moguće načine. Kad je bila revolucija od tele2 gubili su tisuće korisnika dnevno! Zato su morali napravit savršenu tarifu.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 15:03   #551
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 637
HT ne nudi, HT mora dati na raspolaganje svoju optičku mrežu i po cijeni koju je definirao HAKOM jer univerzalni državni pružatelj usluga.

A1 su takvi smradovi da su doslovno rezali Telemachovu optiku jer su je postavili u "njihove" kanalice što su im odobrili stanari zgrada. Onda ih je Telemach prijavio HAKOM-u koji je stao na stranu Telemacha i zabranio A1 da čupa/reže kablove. Konkurenciju ne mogu smislit, doslovno.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:55.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 15:14   #552
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Ma to ti je varka. A1 nije ništa pokrenuo niti investirao u infrastrukturu
Ovo je tebi varka?
Za usporedbu, Telemach.
Naravno, HT je apsolutni kralj optike.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 15:27   #553
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 637
Dobro, a sada pogledaj koje je godine A1 počeo provodit optiku, koje godine HT, a koje Telemach. A1 je imao i određenu prednost, kao što je već spomenuto. U dobrom dijelu Novog Zagreba Amis je taj koji je izgradio optiku, pa A1 ovdje nije imao gotovo nikakvog posla. Još prije nego što je Telemach došao i počeo gradit, HT je također nakon Amisa napravio optiku.

Da je Telemach došao ranije, lako bi ih prešišao po izgradnji. Jer, evo prvu optiku Telemach je postavio u drugom mjesecu 2021. godine, dakle nije prošlo ni dvije godine otkad su počeli s radovima, a usluga im je već sada dostupna u Zagrebu, Velikoj Gorici, Splitu, Zadru, Rijeci i Osijeku. Čisto za usporedbu, da ne moraš tražit, prvi plan A1 za gradnju optike kaže da su počeli 2017. godine, dakle 4 godine prije nego Telemach. Utrka bika (A1) i svezanog konja (Telemach); najlakše objašnjeno.

I ne, A1 nije kupio Amis nego je Amis kupio tadašnji Telekom Austria (vlasnik A1) koji je doslovno poklonio našoj podružnici svu infrastrukturu koja je došla s Amisom. Pritom se ne smije zaboravit da su i masovno varali nas Amis korisnike. -> https://mob.hr/kako-nas-operateri-tr...majmune-1-dio/

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:55.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 16:05   #554
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ovo je tebi varka?
Za usporedbu, Telemach.
Naravno, HT je apsolutni kralj optike.
Naravno, najave objave za medije su jedno ... realna slika sasvim nešto drugo, osim toga sve sam ti već prethodno objasnio.

refereiram se samo na odnos A1 vs Telemach

kad smo već ko toga A1 u vlastitom dvorištu godinama ne želi stavit repetiror pa ima je singal u dijelu zagreba čista koma a di je investirat u neki veći projekt kao optika.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 17:30   #555
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 620
Emmm ja sam ti u Španskom, u zgradi pored POS-ovog naselja, i prije koji dan sam vidio da su niknuli nekakvi novi ormarici tak da se radi i to podosta.

Nisam znao koji operater je u pitanju, ali sad kad sam otvorio gore linkove vidim da je telemach u pitanju. HT ima optiku provucenu po kvartu, a A1 ima kablovinje. Takodjer, (blesavi) predstavnik stanara je rekao da su ga kontaktirali telemachovci ali da ih je otkantao jer on tvrdi da je tu HT najbolji i najeftiniji, i nema potrebe za jos jednom optikom. :debil:

Ormarici su za sada bjeli / sivkasti, nema reklama na njima. Poslikam ovih dana kada cu se setati po kvartu…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:52.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 16:52   #556
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 637
Predstavnik stanara ima nekog u HT-u, pa on ima jeftiniju uslugu, no to ne znači da ćeš i ti imat isto.

I zar se ne pita to vas stanare, a ne njega? Jer kod nas su hodali iz Telemacha i skupljali potpise, od stana do stana, većina stanara potpisala i u roku od 2 tjedna optika bila postavljena.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:53.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 17:30   #557
bed-boy11
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Da, ako imaš potpise vlasnika više od 50% površine stanova, ne može to predstavnik zaustaviti

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:54.
bed-boy11 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 18:43   #558
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Pozdrav svima!

Bio sam na A1 (koax 150/15) i nakon što je Telemach postavio svoju optiku u zgradi po A1 kanalicama (Zagreb), dobio sam ponudu od njih za prelazak. Odlučio sam se za EON Trio Full (znači EON + optika 1Gbps/500mbps) i nakon par dana su me zvali za termin instalacije.
Napomena: 9 obračunskih razdoblja je 1kn (nije 9 mjeseci nego 9 obračunskih razdoblja ). Ugovor je 24 mjeseca, s time da prvih 30 dana usluge nije pod ugovornom obvezom - u slučaju da mi se nešto ne svidi ili da ne radi, mogu raskinuti bez problema u tih prvih 30 dana.

Tehničar je došao 30.12.2022 u dogovoreno vrijeme.
Kabel koji provlače je kao i svima onaj optički tanki (prozirna nit) i nakon što je tehničar otišao, postavio sam taj optički kabel u kanalicu kako bi ga zaštitio, i naravno pripazio na mjesta gdje se svija. Od mjesta gdje nit ulazi u stan do routera imam možda 1,5m. Tehničar nije mogao provući konektor kroz rupu od A1 koaxa (fi 8mm) pa je proširio sa svrdlom od 10mm. Nakon toga sam rupu "zatvorio" akrilom i postavio kanalicu.

Što se tiče ostatka;
- EON imam na TV-u u smart app-u pa box nisam niti raspakirao
- Telemach router nije WiFI6, nema bridge mode-a, postavke LAN-a su onemogućene. Ja sam iza stavio svoj router (jxxga dvostruki NAT) i njega sam stavio u DMZ. Stvar radi bez problema (VPN sa firmom, Netflix, Spotify, EON, VoIP po SIP protokolu, web surfanje, NAS itd). WiFi sam na njihovom routeru ugasio jer imam svoj AP.

Sve u svemu, nikakvih problema zasad. Jedino što ne mjerim točno 1gbps u downloadu. Spojio sam se kablom na njihov router direktno, iskreno ne znam da li je do mog laptopa i kabla, speedtesta ili do njih. Upload je 500 kako je i navedeno, ali download je šaren - od 600mbps do 900mbps. Ping je manji nego kod A1 i iznosi 4-5ms.

Bottom line: zasad radi kako i treba.

Zadnje izmijenjeno od: Digitron. 02.01.2023. u 18:45. Razlog: nadopuna
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 10:29   #559
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 620
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Predstavnik stanara ima nekog u HT-u, pa on ima jeftiniju uslugu, no to ne znači da ćeš i ti imat isto.

I zar se ne pita to vas stanare, a ne njega? Jer kod nas su hodali iz Telemacha i skupljali potpise, od stana do stana, većina stanara potpisala i u roku od 2 tjedna optika bila postavljena.
Ma nema nikoga jer on nije ni bio u zgradi kada se HT optika vukla, ja sam urigirao da bivši (pokojni) predstavnik potpiše privolu za uvođenje

Što se tiče skupljanja potpisa, pretpostavljam da su išli lakšim putem i kontaktirali predstavnika da on nas obavijesti i sakupi potpise pošto je većina sustanara troma i ne otvara nikome vrata

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:50.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:31   #560
zvonkotelefonko
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2022
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
Pardon na padobranstvu, kako dobiti 9 mjeseci za 1 kn?
Na njihovim stranicama se spominje samo 6 mjeseci...
thnx
zvonkotelefonko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 14:51   #561
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,021
Meni je gospođa Paula nudila 9mj i rekla da najbolje kontaktiram nju direktno. Spominjala je i neke preporuke, ako nekoga preporučim i taj netko kaže da sam ga ja poslao dobit ću neke pogodnosti (ne sjećam se što, možda popust na računu). Pa eto, probajte to iskoristiti ako znate nekoga tko je korisnik, ja nisam.

Paula - 09S/632-82I6

(umjesto slova, naravno, idu odgovarajući brojevi)
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 10:40   #562
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
vidim da mi je Telemach instalirao neku kockicu ispod HT-ove kanalice na mom zidu u zgradi. Pa evo da priupitam kakvi su oni kaj se tice optičkog interneta? Kvarovi i to?, njihova SZK jel se javljaju il ih treba cekat mjesec dana da nekaj poprave?

ova najjeftinija 300 Mega opcija jel ide to niže od 172,54kn mjesečno?
btw nisam njihov mobilni korisnik...
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 20:35   #563
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Koliko pratim ovu temu, nema nekih problema s kvalitetom ali podrška nije za pohvalu (barem nije bila kad su krenuli). Ne daju bridge mode ni PPPoE podatke, a za port forward je netko pisao da treba zvati podršku da propuste portove jer samo postavljanje na ruteru nema efekta. Tako da za zahtjevnije korisnike HT (i Iskon) ostaje kralj, kakvi god da jesu.


Nije se ništa naknadno pisalo, može li netko tko ih koristi reći jesu se predomislili oko bridgea i portova ili se još igraju policajca?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 08:08   #564
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Ja sam ti svježe kod njih (vidi gore iskustvo). Nema bridge-a, što se tiče port forwardinga i DMZ-a, meni ti to radi.
SZK sam zvao jednom da dođem do nekog portala di mogu registrirat uređaje za EON. Tak tak, teta je znala, dobio sam ih relativno brzo (ispod 5 min čekanja) ali im portal još ne radi (pravdaju se zbog eura)

I da...netko je pitao za 9 mjeseci. Ja sam preko weba iskazao interes da mi se jave kada budu dostupni, i nakon što su u zgradi postavili optiku vrlo brzo su me zvali i to ponudili. Nisam imao prijenos broja jer ne koristim fiksni telefon pa je cijela procedura išla vrlo brzo, za par dana je sve bilo gotovo. Inače, to je 9 obračunskih razdoblja, ne točno 9 mjeseci. Meni su instalirali 30.12.2022 - to se računa kao prvi mjesec za 1kn (iako sam koristio samo dva dana!!).

Zadnje izmijenjeno od: Digitron. 07.01.2023. u 08:14.
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 18:42   #565
Jeremija8
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Behind
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Digitron Pregled postova
Ja sam ti svježe kod njih (vidi gore iskustvo). Nema bridge-a, što se tiče port forwardinga i DMZ-a, meni ti to radi.
SZK sam zvao jednom da dođem do nekog portala di mogu registrirat uređaje za EON. Tak tak, teta je znala, dobio sam ih relativno brzo (ispod 5 min čekanja) ali im portal još ne radi (pravdaju se zbog eura)

I da...netko je pitao za 9 mjeseci. Ja sam preko weba iskazao interes da mi se jave kada budu dostupni, i nakon što su u zgradi postavili optiku vrlo brzo su me zvali i to ponudili. Nisam imao prijenos broja jer ne koristim fiksni telefon pa je cijela procedura išla vrlo brzo, za par dana je sve bilo gotovo. Inače, to je 9 obračunskih razdoblja, ne točno 9 mjeseci. Meni su instalirali 30.12.2022 - to se računa kao prvi mjesec za 1kn (iako sam koristio samo dva dana!!).

Jučer me zvali. Doslovno ista ponuda. Obzirom da nema bridgea nema teorije da bi pristao, iako je ponuda i vise nego dobra. 2g bi me ispalo 126kn mjesecno za 1000/500
Jeremija8 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 19:31   #566
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Jeremija8 Pregled postova
Jučer me zvali. Doslovno ista ponuda. Obzirom da nema bridgea nema teorije da bi pristao, iako je ponuda i vise nego dobra. 2g bi me ispalo 126kn mjesecno za 1000/500
Zašto ne točno? Jednostavno ugasiš Wi-Fi na njihovom routeru, upališ DMZ i imaš više manje bridge mode.

Ni A1 ne dozovoljava bridge na svojoj infrastrukturi i micanje vlastitog routera. Ovako ti jedina opcija ostaje HT.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 21:27   #567
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,421
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Koliko pratim ovu temu, nema nekih problema s kvalitetom ali podrška nije za pohvalu (barem nije bila kad su krenuli). Ne daju bridge mode ni PPPoE podatke, a za port forward je netko pisao da treba zvati podršku da propuste portove jer samo postavljanje na ruteru nema efekta. Tako da za zahtjevnije korisnike HT (i Iskon) ostaje kralj, kakvi god da jesu.


Nije se ništa naknadno pisalo, može li netko tko ih koristi reći jesu se predomislili oko bridgea i portova ili se još igraju policajca?
Nisam se još nikako susreo sa Telemach opremom i mrežom ali nemožemo samo tako predpostavljat da im je vrsta veze za Internet PPPoE bez da vidimo WebGUI i cjeli VLAN setup ako je na njihovoj infrastrukturi.

Npr. A1 na vlastitoj infrastrukturi koristi se DHCP vrstom veze za Internet,dok HT je PPPoE sa user/password.


Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Zašto ne točno? Jednostavno ugasiš Wi-Fi na njihovom routeru, upališ DMZ i imaš više manje bridge mode.



Ni A1 ne dozovoljava bridge na svojoj infrastrukturi i micanje vlastitog routera. Ovako ti jedina opcija ostaje HT.
DMZ nije niti blizu usporediv sa Bridge modeom.
Za sve ostalo pametno tu je HT.



Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 21:44   #568
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Zašto ne točno? Jednostavno ugasiš Wi-Fi na njihovom routeru, upališ DMZ i imaš više manje bridge mode.

Ni A1 ne dozovoljava bridge na svojoj infrastrukturi i micanje vlastitog routera. Ovako ti jedina opcija ostaje HT.
Na HT-u ti službeno daju PPPoE podatke, a nije ni veliki problem ako hoćeš zamijeniti njihov ONT s nečim svojim. Na A1 ti niti ne trebaju PPPoE podaci ako ide preko njihove infrastrukture a možeš staviti svoj GPON modul kao kod HT-a.

A za Telemach ne znamo ništa. Jel ubijaju u pojam sa zivkanjem kao što je nekad Iskon (koji je to prestao raditi) ako ne vide svoju Nokiju, jesu li stavili divlje PPPoE parametre pa treba kemijati da bude stabilno kao u kombinaciji HT-a i OpenWrt-a? Jel se uopće da išta izvući iz Nokije? Radi li ona skripta za otključavanje s nekog foruma na Telemachovom firmwareu ili bih morao prelemiti pola rutera da dođem do lozinke za PPPoE?

Nekima od nas treba stabilna interna mreža i pristup izvana, a to ne možemo dobiti s ISP-evom opremom koja od Kine do Hrvatske prođe 3-4 ruke rebrandiranja. Recimo da složim DMZ, i što onda kad se svakih mjesec-dva Telemach sjeti opaliti reset? Ili se njihova igračka smrzne, pa se spajaj tamo, ali... web UI je umro. Pa guraj čačkalicu u reset. Imaš više primjera u HT-ovoj temi ovdje.

Zbog toga ne mogu preporučiti Telemach ikome zahtjevnijem, barem za sad. Sam nisam voljan uzeti njihovu uslugu jer ne mogu imati disfunkcionalnu mrežu više dana i riskirati da ne uspijem. Mogu samo ponuditi svoju pomoć nekome tko bi htio probati prebrikati njihovu opremu pa možda promijenim mišljenje.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 12.01.2023. u 18:23. Razlog: typo
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 15:23   #569
Jeremija8
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Behind
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Nisam se još nikako susreo sa Telemach opremom i mrežom ali nemožemo samo tako predpostavljat da im je vrsta veze za Internet PPPoE bez da vidimo WebGUI i cjeli VLAN setup ako je na njihovoj infrastrukturi.

Npr. A1 na vlastitoj infrastrukturi koristi se DHCP vrstom veze za Internet,dok HT je PPPoE sa user/password.

DMZ nije niti blizu usporediv sa Bridge modeom.
Za sve ostalo pametno tu je HT.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Osim ovog boldanog ima još jedna stavka koja je neprihvatljiva...koliko bi to uređaja bilo, pa žena bi me udavila
Jeremija8 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 20:10   #570
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,421
Nekužim što hoćeš reći.

Ugl. po njima oni su šefovi tvoje mreže samo zato što ti pružaju internet uslugu.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na