Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2011., 01:38   #1
aircanada
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 335
2 laptopa u wlan + net?

Molim pomoc.
Imam 2 laptopa. Laptop "A" i laptop "B". Laptop A je spojen preko Vodafone kartice na internet. Kako da umrezim A i B preko Wlana, te da laptop B ima pristup netu preko konekcije od laptopa A?

Hvala!
__________________



aircanada je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 03:44   #2
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Napravis adhoc konekciju, za win 7 ne znam jer nisam prckao, al na XPu odes na wireless network, pa create new connection tako nesto i kvacicu adhoc.
To napravis na lapu s karticom i onda se s drugim na njega spojis normalno kak bi se spajal na ruter. Vrlo vjerojatno budes moral i svakom lapu manualno postavit ip adresu, stavis npr. 10.0.0.1, itd...
I za kraj, omogucit da se preko lapa a ide na net preko kartice, to nisam siguran dal se oznaci kvacica na konekciji od kartice ili od adhoca (ne sjecam se vise ), pise nesto tipa allow other computers to use this connections for internet.
I to je to, ja sam spajal slicno 2 kompa tak, samo su oni bili spojeni mrezom, a net na wireless prek jednog, no u biti isti je princip.
dedaWraith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2011., 06:11   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,361
Mislim da to neće tako ići jer ovdje govorimo o mobilnom internetu, a ne o wlanu. Po meni, jedini način je upotrijebiti ICS (internet connection sharing). Problem je u tome što u tom slučaju laptop A mora biti stalno uključen jer se laptop B spaja preko njega na mobilni net. A i mislim da neće moći oba istovremeno na net u tom slučaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na