Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2016., 13:03   #25051
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
evo c/p sa ovog linka http://www.renault-klub.hr/forum/ind...mment-10117881
(valjda se nitko ne bu bunio)

Citiraj:
Evo mene opet malo, jer kako se puno o ovome posvuda priča, evo ono što ja mogu podijeliti iz svog iskustva kroz prodaju istih.

Već sam ja počeo raditi neki "fensi/šmensi" tekst na tu temu, jer u nazad nekih 7 godina od kako sam se počeo baviti prodajom auto dijelova i uz sve to pratiti razna zbivanja nakon prodaje (s obzirom da me svi znate da uvijek volim biti u žiži zbivanja i čuti povratne informacije), tako i u ovom slučaju s ovim vrlo čestim problemom na vozilima koja ga imaju.

E sad, dosta ljudi ovdje je reklo što i kako i uglavnom je to točno i u redu (po pitanju kako paliti i gasiti auto npr) no neke od bitnih stvari su i sljedeće.

Zamašnjak s dvije mase je konstruiran tako da na sebe preuzima/prihvaća sve nepravilnosti rada motora te daje onaj uglađeni rad (da nama pod guzicama bude ljepše se voziti - pardon na izrazu). Uglavnom najčešće na dizelskim motorima, jer su uglavnom bili zvani i traktori zbog svih tih vibracija i bučnog zvuka itd..itd što je bila najčešća odlika takvih motora.

S druge pak strane, ono što malo tko ima informaciju je ta, da proizvođači tih dijelova (LUK, SACHS, VALEO) deklariraju trajnost takvog zamašnjaka od 180.000-250.000 km, s time da se to umanjuje usljed jačeg režima korištenja (npr taxi, policija..., gradska vožnja), isto tako i produljuje usljed nekog laganijeg režima vožnje (pretežno autoceste i duže relacije).

Zamašnjak kao proizvod nije trajan, a uz to isto tako je i osjetljiv na mnoge vanjske čimbenike u njegovom radu, ali i prije rada isto tako (transport, rukovanje usljed montaže s krivim alatom....), jer on je zbog svoje konstrukcije kao napeta puška koja jedva čeka opaljenje, a k tome je i sklopljen od više komponenti.
LUK (kao prvi koji je konstruirao dvomaseni zamašnjak) i SACHS se razlikuju u konstrukciji samog zamašnjaka i to je u nacrtu/presjeku jako vidljivo, a osobno za sada nisam uspio dokučiti koji bi bio bolji u odnosu jedan na drugoga.
LUK zamašnjak ima po jednu veliku uprugu na svakoj polovici kruga, dok SACHS ima 5 opruga po svakoj polovici kruga s time da su 3 kao standradne opruge za standardna opterećenja, a 2 su jače opruge za ona jača opterećenja koja dolaze u radu.
Slikovni prikaz:

LUK zamašnjak


SACHS zamašnjak


E sad, ono što uglavnom radi probleme zamašnjaku u radu je poprilično frustrirajuće, jer svima nama je auto stvar koju želimo koristiti pod normalno, bez da sad moramo paziti na te neke "sitnice". A ono što uzrokuje kraći vijek zamašnjaka s dvije mase je sljedeće:
- neispravni nosači motora (zamašnjak mora biti na "ravnom")
- režim vožnje (voziti ga gotovo kao benzinca, prilikom pretjecanja npr, ako se vozite u 5 brzini na nekih 50 km/h radi uštede goriva ili zato jer auto ne cuka zbog tog zamašnjaka, jer svi uglavnom znate da ako se tako vozite s vozilom bez zamašnjaka da će auto cukati, onda morate znati da taj isti zamašnjak mora zauzdati to cukanje od tonu i pol + još ubrzanje)
- neispravne dizne (usljed neispravnosti šalje loš i neispravan signal koji ovaj opet mora ispravljati)
- udarne rupe (kako sam već gore više rekao, transprot također može oštetiti zamašnjak)
- neispravna klapna gasa (također usljed neispravnosti dolazi do oštećenja zamašnjaka)
- preveliko opterećenje motora (usljed vožnje npr kamp prikolice ili glisera ....)
- neispravan anlaser (najčešće kod paljenja radi tako da motor hoće iskočiti van i naravno tako oštećuje zamašnjak)

E sad! Spominje se i reparacija zamašnjaka. Osobno nisam neki fan toga, jer uglavnom je kratkog vijeka, barem u nekim dosadašnjim slučajevima što sam mogao čuti.

Nekada davno, s početka mog rada s auto dijelovima i s dolaskom jednomasene opcije, a ujedno i jeftinije u odnosu na dvomaseni set i ja sam zagovarao jednomasenu opciju, jer je bila povoljnija i po meni opet povratak na staro i dugotrajno. No, do sada se pokazalo kako ipak nisam bio u pravu, jer u konačnici sam motor je konstruiran tako da sve drugo "igranje" i izmjene radnih postavki utječe na rad drugih komponenti na vozilu, a i svi govore kako je danas kvaliteta izrade lošija nego li je to bilo prije. I kad sve to zbrojite, dolazimo do sljedećeg.
Ugradnjom jednomasenog zamašnjaka događa se sljedeće:
- rad motora više nije isti kao s dvomasenim
- način vožnje i ponašanje auta više nije isto
- iako lamela ima pojačane opruge, s time se ne oslobađa opterećenje na radilicu koja može puknuti ili
- zbog ne upijanja vibracija, preko radilice se oštećuje remenica radilice (ona s gumenim dijelom u sebi također što ublažuje vibracije) te isto tako i cijeli niz pratećih elemenata na kanalnom remenu (natezač, klizač, remenica alternatora kao i pumpa vode ako ide preko kanalnog remena) što na kraju dovodi do skupljeg kvara nego li je danas razlika cijene između jednomasenog i dvomasenog zamašnjaka)

Iako bude onih koji će reći da su to sve gluposti da lamela ima pojačane opruge umjesto zamašnjaka i da je to dovoljno, a i da se jednomaseni zamašnjak ne giba, na žalost praksa ipak pokazuje drugačije, a i sami ljudi govore da su nezadovoljni nakon te konverzije s dvomasenog zamašnjaka na jednomaseni.

S druge pak strane, dosta se susrećem s nestručnom ili nedovoljno dobro odrađenom montažom novog zamašnjaka.
Kada se takav zahvat radi na motoru koji je preko 200.000 km, obavezno obratiti pozornost na nosače motora, jer dosta puta je to bio problem pa su se radile nepotrebne panike i reklamacije na proizvod, a nakon promijene nosača motora, sve je bilo opet kako treba, ali isto tako neovisno o kilometraži, vrlo često se događa da s ponovnim sklapanjem svih komponenti, nekako se ofrlje postavi anlaser te dolazi (do gore spomenutog) divljanja motora prilikom paljenja, ali osim što možda nije dobro sve vraćeno, možda je i sam anlaser već pri kraju pa shodno tome, ako imate dvomaseni zamašnjak na vozilu i imate simptome da prilikom paljenja motor skače, a u vožnji ili prilikom gašenja nema nekih posebnih nepravilnosti, najprije pogledajte anlaser da li je ispravan pa možda ipak prođete jeftinije.

I na kraju svega, koliko god se slažem da je sve to besmisleno što su napravili dio koji zapravo služi za "šišanje" iliti "deranje" novčanika, ipak se slažem da neke konverzije za standardna vozila jednostavno nema smisla dugoročno gledano, jer čini se da su mislili na sve pa samim time se može dogoditi da prođete ne duplo skuplje, već možda i 3-4 puta skuplje zbog mogućih potrošenih dijelova usljed te jedne promijene s dvomasenog na jednomaseni zamašnjak.

E da, jako bitna napomena!
Bez adekvatnog alata nije uputno ugrađivati dvomaseni zamašnjak!

LUK


SACHS


Valjda je ovo bar malo imalo koristi pisati
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 13:16   #25052
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Sve je dobro napisao, svaka čast Anđelku.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2016., 14:08   #25053
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Turbo zajeb kod mene. Kupim zimske gume i danas mi jave iz Suzukija da imam kod njih gratis sesnaestice zimske na celicnim felgama od prekosutra.. Mislim da su 215/55/16, Yokohame..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 14:11   #25054
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Uzmeš, prodaš i amen
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 14:12   #25055
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
NEma mi druge. 6400 je cijena, dajem 20% ispod.. Pa ak netko hoce
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 14:39   #25056
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
dali je moguc prijenos bonusa i slicno izmedu ukucana, konkretno brata na mene? Stari ne zeli van iz svog osiguranja jer covjek koji mu prodaje policu ima "svog" covjeka u STP, a kod njih me polica izade 1800+ kn za 1600 kubika i 44kw. Kompare nudi najpovoljniju 1550kn uz prijelaz oca u meni se cini Wiener. Frend je 2.0hdi sa 81kw u Izvoru uz prijenos bonusa osigurao za 1200, pa gledam kako da s bratom odem u najpovoljnije osiguranje.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 14:48   #25057
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Turbo zajeb kod mene. Kupim zimske gume i danas mi jave iz Suzukija da imam kod njih gratis sesnaestice zimske na celicnim felgama od prekosutra.. Mislim da su 215/55/16, Yokohame..
Gume su 215/60r16 i to su i meni nudili gratis uz dvije od 5-6 ponuda koje sam gledao... ali ne razumijem zašto bi ih išao prodati, pa više ti se isplati prodati ove HP2 kaj si sad uzeo i zadržati ovaj komplet TMPS + čelične 16" felge i te Yokohame pa za 2-3 godine kad im dođe vrijeme za zamjenu jeftinije ćeš platiti nove zimske gume..

.. mislim trenutno su cijene za HP2:
215/60r16 = oko 550 kn
215/55r17 = oko 900 kn

... što ti za 2-3 godine donosi uštedu od cca 1300 kn ili za tu razliku, bez uštede možeš uzeti premium gumu (čitam testove TS860 koji su se počeli pojavljivati po netu i novinama i koliko vidim konkurencija neće opet spavati par godina ). Osim toga, obzirom da ti vožnja po blatu i šumskim putovima nije strana i mrska viša guma ti je samo dodatni plus.

PS. Iako ne razumijem zašto ti nisu odmah rekli da imaš free zimski komplet.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 08.11.2016. u 14:58.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 14:51   #25058
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
dali je moguc prijenos bonusa i slicno izmedu ukucana, konkretno brata na mene? Stari ne zeli van iz svog osiguranja jer covjek koji mu prodaje policu ima "svog" covjeka u STP, a kod njih me polica izade 1800+ kn za 1600 kubika i 44kw. Kompare nudi najpovoljniju 1550kn uz prijelaz oca u meni se cini Wiener. Frend je 2.0hdi sa 81kw u Izvoru uz prijenos bonusa osigurao za 1200, pa gledam kako da s bratom odem u najpovoljnije osiguranje.
Ukoliko se ništa nije promijenilo onda je i dalje moguće samo s roditelja na dijete.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 14:58   #25059
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Gume su 215/60r16 i to su i meni nudili gratis uz dvije od 5-6 ponuda koje sam gledao... ali ne razumijem zašto bi ih išao prodati, pa više ti se isplati prodati ove HP2 kaj si sad uzeo i zadržati ovaj komplet TMPS + čelične 16" felge i te Yokohame pa za 2-3 godine kad im dođe vrijeme za zamjenu jeftinije ćeš platiti nove zimske gume..

.. mislim trenutno su cijene za HP2:
215/60r16 = oko 550 kn
215/55r17 = oko 900 kn

... što ti za 2-3 godine donosi uštedu od cca 1300 kn, a obzirom da ti vožnja po blatu i šumskim putovima nije strana i mrska viša guma ti je samo dodatni plus.

PS. Iako ne razumijem zašto ti nisu odmah rekli da imaš free zimski komplet.
Nije to bas neko previse informirana ekipa, kaj tam dela.

Ne znam jos kaj cu, vidit cu sutra. Znam di ih mogu prodat odmah, sutra idem tam stavit gume na Megana pa cu se dogovorit..

Nije mi mrska vozanja ali mrsko mi je izlazit iz auta u tobla do koljena pa se ne vozim van ceste bas cesto. Da ne spominjem kak crni izgleda kad se zablati. Nije mi to bas nes bitno da bi stavljal veci profil zbog toga. Ove felge kaj su po defaltu na njemu su dobre, nisu sminka ali su dost cvrste da se ne moram bojat da bum ih strgal, strgal sam vec jednu na Meganu na rupama uz cestu(desi se jer je usko a Zagroci se voze ko budale)..

Skuzio sam i da auto ima drugaciji i bucniji zvuk u sport modu, zbog cega se vise cuje kad se malo stisne gas.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 08.11.2016. u 15:12.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 15:07   #25060
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Nije to bas neko previse informirana ekipa, kaj tam dela.

Ne znam jos kaj cu, vidit cu sutra. Znam di ih mogu prodat odmah, sutra idem tam stavit gume na Megana pa cu se dogovorit..
Pa mislim da ti neće biti teško utopiti taj zimski komplet jer isti ide i na Vitaru, a zima dolazi

Ako ga odlučiš zadržati, prema infou kojeg sam dobio od tete koja mi je slagala ponude, s tim kompletom nemaš problema ni kod tehničkog jer je ta dimenzija (uz 17") tvornički predviđena i homologirana za naše tržište.
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2016., 15:23   #25061
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Znam. Jbt. kak sam dobro prosao sa tim autom, moral je bit neki zajeb

Tablica mi vibrira iza i moraju skinut i opet stavit plastiku iznad volana jer je iskocila, tipcino za Suzuki. U cetvrtak je na nultom servisu pa ce to sredit, ostalo je ok. Malo sam gledal i razmake medu limarijom i nije savrsen ali je bolji od Megana..

Ak mislis kupit auto, ne znam dal s vec narucio uzmi prije nove godine jer nakon auti idu gore. Najjeftiniji cross za 5 tisuca kuna tak da znas, svi auti idu gore od nove godine..

Mali tribiute za SX4..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 08.11.2016. u 16:26.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 16:44   #25062
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
U vezi zimskih kompleta za Suzuki koliko vidim samo je Unikomerc javno na web stranicu stavio obavijest:


http://suzuki.unikomerc-automobili.hr/sx4-s-cross/


Toš ima kao akciju na komplete:

http://suzuki-tos.hr/banner/hotel-za...o-salona-tos-1

... a ostali šute i vjerojatno kod kupnje pokušavaju uvaljati kao popust (ono gratis oprema)... stvarno Suzuki ima unificiranu politiku cijena i ponuda
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 16:46   #25063
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Tek danas su dobili odobrenje za aute kupljene od 10.9.16 u ARu. Vidio sam pred mjesec dana da ih Slovenci daju gratis. Ovi nasi su ih do jucer prodavali sa 20% popusta za 6400..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 16:59   #25064
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Sto se tice zamasnjaka,radio se o Golfu V 2004. 2.0 TDi 140 ks,auto je uvoz Njemacka,210.000 km.

Ako je ta kilometraza,vec je odavno trebao biti zamijenjen zamasnjak na autu te snage i koliko taj tek ima vibracija.

Primijetio sam lupkanje na leru kad se gleda desno gore na poklopcu motora,kad se zagrije sve u redu,nedavno sam bio na servisu ( ulje,svi filteri,abs-esp senzor i lezaj zamijenjeni ),otada ne cujem to udaranje ?

Vozio sam kod jednog mehanicara,pogledao je kaze nije zamasnjak,odvezem kod drugog kaze zamasnjak,pitao u VW Remix servisu,nece cuti bez 300-500 kn da dijagnosticiraju.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 17:30   #25065
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
dali je moguc prijenos bonusa i slicno izmedu ukucana, konkretno brata na mene? Stari ne zeli van iz svog osiguranja jer covjek koji mu prodaje policu ima "svog" covjeka u STP, a kod njih me polica izade 1800+ kn za 1600 kubika i 44kw. Kompare nudi najpovoljniju 1550kn uz prijelaz oca u meni se cini Wiener. Frend je 2.0hdi sa 81kw u Izvoru uz prijenos bonusa osigurao za 1200, pa gledam kako da s bratom odem u najpovoljnije osiguranje.
Kontaktiraj osiguranje i pitaj koje su ti opcije za dupliciranje bonusa. Prosle godine sam u HOKu duplicirao s brata na sestru, i to bez aktivne police. Svi ti imaju neku svoju politiku pa odi i dogovori.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 17:40   #25066
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Zvao sam Izvor, duplicira se s brata na mene bez problema (trazi se odobrenje voditelja, ali redovito prolazi), ne placam naknadu kao mladi vozac, zenska s informacija je rekla da se radi o 1150kn, da uzivo ide jos dolje ( ili se ubaci neka pogodnost ), sto je 400kn jeftinije nego najniza ponuda s Komparea i covjeka koji je jednom poznaniku sklapao povoljnu policu...Ja zadovoljan
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 17:57   #25067
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Zapinje mi mjenjač kod ubacivanja/izbacivanja u/iz prve i druge brzine. Jutros mi je zapeo u drugoj brzini, nisam mogao izbacit iz brzine dok nisam ugasio auto. Onda sam jedva iz više pokušaja ubacio u prvu, i nakon toga je radio "normalno". Kuplung set je mjenjan prije 1000km, reklamiran, pa opet mjenjan. Guglam da bi to mogli bit i neki sinkroni? Se to popravlja ili se mjenja čitava getriba? Jel to ima smisla popravljat na fokusu 1.8tddi 2001 g.? Ima li smisla tražit polovnu getribu? Di je najbolje mjesto da ga gurnem u Savu?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 18:00   #25068
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
jbte vec mi 2 puta nije stigao dostavit gume s ekupi,sad piše za sutra,a trebalo 4.11. takvu gužvu imaju očito..
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 18:06   #25069
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
jbte vec mi 2 puta nije stigao dostavit gume s ekupi,sad piše za sutra,a trebalo 4.11. takvu gužvu imaju očito..

Do Overseasa je...firma je u rasulu, mijenjaju se uprave, pogon je premali za opseg posla, radnici izdrze po 2 mj, placeni su 8h rade po 12-14h svaki dan i nema se rjesenja za to za sad. Gume s eKupi u sezoni rade jako puno posla pa je vjerojatno jos veca guzva nego inace..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 18:16   #25070
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Zapinje mi mjenjač kod ubacivanja/izbacivanja u/iz prve i druge brzine. Jutros mi je zapeo u drugoj brzini, nisam mogao izbacit iz brzine dok nisam ugasio auto. Onda sam jedva iz više pokušaja ubacio u prvu, i nakon toga je radio "normalno". Kuplung set je mjenjan prije 1000km, reklamiran, pa opet mjenjan. Guglam da bi to mogli bit i neki sinkroni? Se to popravlja ili se mjenja čitava getriba? Jel to ima smisla popravljat na fokusu 1.8tddi 2001 g.? Ima li smisla tražit polovnu getribu? Di je najbolje mjesto da ga gurnem u Savu?
Ulje u mjenjacu provjeri. Hladnije vrijeme i prve dve brzine, obicno bude ulje krivo. Ne znam jer su ti stavljali prije novo ili kaj ali uz malo srece bu ti samo to.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 18:17   #25071
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
@papčić

aha,onda razumljivo,tnx na info.
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 18:44   #25072
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
kupovao tko ovdje? http://uljadirekt.com/continental-ts...0-r16-98h.html

ova guma recimo najjeftinija kod njih, dot 2016.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 19:07   #25073
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Zapinje mi mjenjač kod ubacivanja/izbacivanja u/iz prve i druge brzine. Jutros mi je zapeo u drugoj brzini, nisam mogao izbacit iz brzine dok nisam ugasio auto. Onda sam jedva iz više pokušaja ubacio u prvu, i nakon toga je radio "normalno". Kuplung set je mjenjan prije 1000km, reklamiran, pa opet mjenjan. Guglam da bi to mogli bit i neki sinkroni? Se to popravlja ili se mjenja čitava getriba? Jel to ima smisla popravljat na fokusu 1.8tddi 2001 g.? Ima li smisla tražit polovnu getribu? Di je najbolje mjesto da ga gurnem u Savu?
U kakvom ti je stanju auto, možda se i isplati, ako je do getribe mogu ti preporucit ekipu koja ih preslaguje.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 19:12   #25074
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Primijetio sam lupkanje na leru kad se gleda desno gore na poklopcu motora,kad se zagrije sve u redu,nedavno sam bio na servisu ( ulje,svi filteri,abs-esp senzor i lezaj zamijenjeni ),otada ne cujem to udaranje ?
.
Sto su to tocno mijenjali?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 19:40   #25075
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ulje u mjenjacu provjeri. Hladnije vrijeme i prve dve brzine, obicno bude ulje krivo. Ne znam jer su ti stavljali prije novo ili kaj ali uz malo srece bu ti samo to.
Napravio sam veliki servis kad sam ga uzeo, tad sam između ostalog mjenjao i ulje u mjenjaču. To je bilo prije cca 35K Km. Stvarno nije skupo, samo ne znam kako bi provjerio? Ako je do sreće, onda to nije, jer sreće s njim nemam, osim možda što sam živ .

Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
U kakvom ti je stanju auto, možda se i isplati, ako je do getribe mogu ti preporucit ekipu koja ih preslaguje.
Iskreno, ni sam ne znam. Počeo me nešto nervirat u zadnje vrijeme tako da ga ne mislim imat dugo, ali ako bih ga za par sto eura osposobio do ljeta, to bi mi bilo bolje nego da na silu odmah nešto kupujem.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 20:01   #25076
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
U kakvom su ti stanju nosači? Ako nije sve u centru zna zezat tako. A vidim i da si reklamirao set kvačila, što je bio razlog?
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 20:04   #25077
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Sto su to tocno mijenjali?
Ovo za sad,u planu još ulje u mijenjacu + remenje i pratece i nadam se da nije zamašnjak,evo sad sam probao upaliti nema udarca,kad stisnem kvačilo nema čudnih zvukova i kod naglijeg otpuštanja.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20161105_143722~01.jpg‎
Views:	195
Size:	81.1 kB
ID:	17225  
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 20:24   #25078
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Napravio sam veliki servis kad sam ga uzeo, tad sam između ostalog mjenjao i ulje u mjenjaču. To je bilo prije cca 35K Km. Stvarno nije skupo, samo ne znam kako bi provjerio? Ako je do sreće, onda to nije, jer sreće s njim nemam, osim možda što sam živ .



Iskreno, ni sam ne znam. Počeo me nešto nervirat u zadnje vrijeme tako da ga ne mislim imat dugo, ali ako bih ga za par sto eura osposobio do ljeta, to bi mi bilo bolje nego da na silu odmah nešto kupujem.
Daj nek ti neko prvo pogleda sajle i selektor brzine. Mana im je to, to jest prije da je do toga nego do te getribe jer svašta može istrpit.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 22:21   #25079
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
U kakvom su ti stanju nosači? Ako nije sve u centru zna zezat tako. A vidim i da si reklamirao set kvačila, što je bio razlog?
Nosači kao nosači motora? Nemam pojma. Što se reklamacije tiče, odmah nakon dan-dva mi se počeo čudno ponašat. Kuplung otvrdnio kao kod stare lade.

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Daj nek ti neko prvo pogleda sajle i selektor brzine. Mana im je to, to jest prije da je do toga nego do te getribe jer svašta može istrpit.
Ma moram nać nekog pouzdanijeg.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 20:47   #25080
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
jbte vec mi 2 puta nije stigao dostavit gume s ekupi,sad piše za sutra,a trebalo 4.11. takvu gužvu imaju očito..
stigle danas, DOT 2416 (TS 860)
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na