Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2009., 13:33   #2011
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Oće tko na Sljeme možda sada/popodne ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 14:14   #2012
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 644
Neće !Samo do ZGa i natrag imam dosta tak da. Jučer bila prehebena vožnjica kroz šumu, koji put
Idealno za slomit se i bicikl također, ali je gušt

Nego, ima tko za preporučit kakve biciklističke kratke hlaće. Do sad nisam imao ništa baš specijalizirano za bike, ali kako se radi 30tak km itekako mi postane neudobno u običnim sportskim. Cijena, hmm, pa neznam oko 300kn, al sam vi predložite ako ima šta skuplje, a da je puno bolje.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2009., 14:19   #2013
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
A jes' neki .

Niš, idem onda ja sam sa svojim mislima.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 14:37   #2014
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
ma kakve bicke to ti ne treba, meni to samo odgodi eventualne probleme za 15ak minuta dovoljno treninga, i bude se guzica stvrdnula
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 16:45   #2015
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ma kakve bicke to ti ne treba, meni to samo odgodi eventualne probleme za 15ak minuta dovoljno treninga, i bude se guzica stvrdnula
Ili kod Grubinića na tretman
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 17:07   #2016
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 644
Hahaha, dečki, ne služe tome
Znači ipak nisu baš potrebne, bar po ovom zaključujem...
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 17:19   #2017
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
a cuj, kazem ti. meni apsolutno nista ne znaci dali vozim sa ili bez bicki... na asfaltu kada imam duze rute, razlika mi je cca 15min... kad vozim brdo, onda me rijetko boli jer mijenjas polozaje, dizes se na noge, i tako, pa onda nije problem...

a opet, s druge strane, drugi se zgrazaju kako mogu vozit bez bicki (iako se radi o par mm spuzve...)
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 17:24   #2018
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
A nije bas isto jel vozis na Selle Italia SLR 100km sa bickama ili samo u kratkim hlacama. Ja sam se stvarno navozil u zadnjih 9 godina, tak da bez bicki nejdem nikam dalje od 10km. Nema teorije. A sad kak ti izdrzis na duljim turama, ni mi bas jasno
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 18:10   #2019
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
a eto, ako vozim cestu, preko 70km, onda me guzica boli i ovako i onako, i guram dalje bez obzira na to... brdo me znaju zezat leđa, ili ako pretjeram pocnu mi se grcit lagano misici, ali guzica me jako rijetko boli...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 18:49   #2020
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Hahaha, dečki, ne služe tome
Znači ipak nisu baš potrebne, bar po ovom zaključujem...
Dosta ovisi o sicu mislim. Ja sam vozio prvo bez bicki, a danas ne idem na duže ture bez njih. Dobio ih na poklon, kratke su, gore stavim kratke hlaćice i deri.

S time da mene na mom sicu počne i nakon 10-15km bolit guzica (onda se počnem dizati na noge i tako ), a kamoli na više km.

Eto, danas išao na Sljeme, gore po Lojzeku, dolje po cesti s time da sam omašio put i završio u Dubravi . Ukupno sam prešao preko 50km, guza je očuvana .

Ja ti to gledam ovak. Ako te ne boli guzica bez bicki, neće te niti sa njima
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.06.2009. u 00:05.
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2009., 19:23   #2021
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 644
Onda ništa od toga, izgleda da nema neke pomoći
A moje rute su ono 20-30km u komadu tako da mi možda ni ne trebaju. Imam relativno udoban sic tako da će ostat kako je i bilo.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 23:37   #2022
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Meni je jako neugodno vozit bez bicki po ljetu. Ono, neki dan idem do ducana udaljenog 3 km u normalnoj odjeci i skroz me nazvciralo... Gace se uznoje, pocnu se lijepit posvuda, zuljat, smetat...

Tak da, se vec vozi bez bicki, treba pazit kakve se gace oblace...
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 00:01   #2023
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 644
Da, nekad moram po 5km odvest u trapericama tako da znam kako ti je
A upravo zato i jesam pitao, ako se vozim navečer kad nije vruće je ok.
Ali kad je vruće se uznojim i zato sam baš pitao za bicke. Jedino zbog znojenja, tj čitao sam da prolazi znoj kroz njih van, neke brije
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 10:52   #2024
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
ja vozim u onom uskom trikou koji mi je inace za treninge, tako da...

bicke su ti uglavnom sintetika, ovisi kako su izvedene, ali nema ih puno da su bas prozračne...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 11:57   #2025
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Cure , oće tko danas možda na Sljeme ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 12:10   #2026
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Bi ja ali radim danas i sutra ('bem ti građevinu), možda nedjelja???
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 12:13   #2027
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Bi ja ali radim danas i sutra ('bem ti građevinu), možda nedjelja???
Što se mene tiče, može kao i prije. Rano ujutro
Stignemo se još dogovoriti.

Niš, ako netko hoće danas ići, ja idem probat stazu 6. Markuševec - Mrzljak - Hunjka. Broj moba je 098/561-158, al neam para

Ili cimajte momka sa bickama i bijelo/smeđe/crvenom maxxis majicom na cesti.

EDIT:
Jao koja vožnja danas. 4 sata, ~50km. Istraživao sam malo Sljeme, kaj da Vam velim . Stazu 6 nisam našao, barem tako mislim, a i par jedan mi je rekao da nisam na nikakvoj biciklističkoj stazi, već obična pješačka. Malo gurao bajk gore, no isplatilo se - našao odličan putić kroz šumu (staza ima stvarno puno za istražiti, ja sam išao random odabirom), pa se onda malo spuštao po single tracku dok nisam došao do kraja gdje se neš gradi, bager je rondao. Vratio se nazad prema tunelu da bi tada krenuo od žičare prema cesti (oznaka Lojstek). IMHO, odlična staza, single track sa malo korjenja, ali puno lišća. Pravi XC. Izađe se na cestu prema gore (staza je obilježena kao "Tunel"). To ubuduće čuvam za kraj kad se spuštam.

Onda se spustio na Bliznec, pa krenuo uz potok, da bi skužio nakon 1h da sam na nekoj DH stazi. Jebote, pentrao sam se gore sa bajkom u rukama, jedva i još me bilo frka da netko ne naleti na spustu jer bi ubio sebe, a bome i njega. Ne znam kome pada na pamet se spustit tamo.
Nakon pola sata kaj sam kleo, napokon našao XC stazu. Očito tu dolaze momci sa kombijem pa se spuštaju dolje jer ima tragova auta. Opet bilo par izbora za skretanje, opet random birao, ali našao još jednu odličnu stazu za XC uzbrdo. Onda sam nekako došao na stazu koja je obilježena sa brojem 14 i vodi na cestu.

Ajde, krenuo u kontra smjeru, opet odlična vožnja kroz šumu da bi se vratio na jedan ipsilon gdje sam ovaj puta odlučio krenuti desno (prije krenuo lijevo i dobra staza bila) i tu sam fulao grdo. Jedan spust da bi se skoro zaletio u "zid" od zemlje !?. Zaobišao ga, došao do potoka Bliznec i onda po njemu dole. Sa strane je bila kao staza (odlična za FR da nema stabala na putu). Spušio sam 45min da bi se uz potok spuštao dolje, baš sam fulao put . Stao par puta u vodu, pa malo u blato (slikao olupinu žutog fičeka) da bi opet nekako našao stazu prema gore, vratio se na cestu i odlučio da je dosta istraživanja za danas, krenuo cestom prema dolje prema žičari gdje sam stao, upoznao policijsku kontrolu iz PP Medveščak kojima zahvaljujem na vodi koju su mi dali. Malo popričali o bajkovima, trkama koje se voze po Sljemenskoj cesti (kako bajkovima, tako i autima). Ponudili me i trešnjama, no samo mi je još i to trebalo - da se me zašarafi na pol puta do doma .

I na kraju, preko trga došao doma. Bajk je malo nastradao, dok sam išao po šumi i raznim stazama koje su bile preprečene granama, uletila mi je jedna jača grana u zadnji kotač i potpuno zablokirala kotač preko žbica i ko za vraga preko mašinice. Već sam mislio da sam napravio totalno sranje, ipak je bajk ostao čitav, kao i mašinica. To je najgore kaj se može dogoditi, da se spigaju žbice i kotač i mašinica, jer grane uletavaju u kotače nenormalno .

Evo par slikica. Da nisam fulao i otišao na potok, onda bih mogao i po cesti još malo gore ići pa vidjeti ima li još kakve staze. I, nadam se da se sjećam kuda sam išao, jer se stvarno isplati to ponovit.

XC staze:
http://www.imagesforme.com/show.php/538216_XCstaze1.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/538217_XCstaze2.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/538218_XCstaze.jpg

Mjesto gdje sam završio nakon kaj nisam našao stazu 6:
http://www.imagesforme.com/show.php/...Slika00750.jpg

Neke od prepreka na putu:
http://www.imagesforme.com/show.php/...rekenaputu.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/...ekenaputu3.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/...ekenaputu2.jpg

Put preko potoka:
http://www.imagesforme.com/show.php/538210_Potok.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/538209_Potok2.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/...lupinafice.jpg

Kad mi je granetina uletila u zadnji kotač. Hvala Bogu da je sve u redu:
http://www.imagesforme.com/show.php/..._grdagrana.jpg

DH/FR staza:
http://www.imagesforme.com/show.php/538206_DHstaza.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/538205_DHstaza2.jpg

Ekipa iz PP Medvešćak, hvala im na vodi koju su mi dali
http://www.imagesforme.com/show.php/...PMedvescak.jpg
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.06.2009. u 19:06.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 15:34   #2028
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Jucer sam promjenio ulje u kočnicama na "nagovor" frenda. Mislio sam odvesti bajk u servis da to tamo srede ali mi frend kaže da samo moram imati kit za to i da to nije neki problem. Pošto sam kit dobio u kompletu primio se posla i sad radi kak treba. Kao ulje sam stavio UK4.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 15:47   #2029
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Vratio se nazad prema tunelu da bi tada krenuo od žičare prema cesti (oznaka Lojstek). IMHO, odlična staza, single track sa malo korjenja, ali puno lišća. Pravi XC. Izađe se na cestu prema gore (staza je obilježena kao "Tunel"). To ubuduće čuvam za kraj kad se spuštam.
Nisam skroz shvatio da li ti mislis bas na Lojstek ili neku stazicu uz njega, ali samo da napomenem da je Lojstek jedna od najpopularnijih planinarskih staza i svakako ju treba izbjegavati za spustanje. Ako se vec spustas po njoj, onda polako, a uz planinare uvijek prolazit puzjim korakom.
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 15:51   #2030
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Jucer sam promjenio ulje u kočnicama na "nagovor" frenda. Mislio sam odvesti bajk u servis da to tamo srede ali mi frend kaže da samo moram imati kit za to i da to nije neki problem. Pošto sam kit dobio u kompletu primio se posla i sad radi kak treba. Kao ulje sam stavio UK4.
Sorry Mislav što sam ti se onako kasno javio, ali eto - buraz je imao grdu alergijsku reakciju i zavšrio u pol noći na hitnoj. Pokušao sam se ujutro dići, ali niš od toga

Jel ti opet blokirala kočnica kad se zagrije jako ? Ili sada sve kako treba ?

Jučer sam prvi puta osjetio prednost hidraulike naprema V-brake-u. Po spusti sa Japetića, ruke su mi skoro otpale od kočenja, prvo sam kočio sa dva prsta, pa pri kraju kad su mi već podlaktice otpadale od držanja volana i kočnice i sa 3.

Moram se "pohvaliti" kako sam se jučer ubio ko svinja na spustu sa Japetića. Ali istina je, Bog čuva pijance, budale i one bez kacige . Zbog nedostatka iskustva sa ovim bajkom i gumama, uletio sam u kanal od blata, nisam se mogao izvuć i preletio u granje na rame/glavu. Sad, čim ostane para, idem po kacigu, jer jedno je imat sreće, a drugo izazivat sreću...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 18:40   #2031
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor munst0r Pregled postova
Nisam skroz shvatio da li ti mislis bas na Lojstek ili neku stazicu uz njega, ali samo da napomenem da je Lojstek jedna od najpopularnijih planinarskih staza i svakako ju treba izbjegavati za spustanje. Ako se vec spustas po njoj, onda polako, a uz planinare uvijek prolazit puzjim korakom.
Ovako, staza je baš tamo kod žičare (gore kako se penješ prema žičari je onaj restić okrugli mislim, tamo gdje su one kockice prema gore; lijevo od te ceste s kockicama je par staza), na drvetu piše Leustek i markirano je. Sitno se penje gore malo je strmije, i onda se ide single trackom do ceste (na izlazu je markirano i piše "Tunel"). Ta single track staza je lagana, baš XC, malo korjenja. Velim, završava taman na Sljemenskoj cesti (zavoj za 180°) prema gore.

Kad završiš kod ceste, na kraju te single track staze, odma je finish neke DH staze, jer su nagibi i korjenje katastrofalni. Penjao sam se sa bajkom u rukama gore i to jedva koliki je nagib, ali vidio sam tragove od bajka pa eto, netko se spuštao.

Inače, ne znam zašto piše Leustek na drvetu kod žičare, ja sam mislio da je Lojstek baš ona staza kontra od žičare (ideš po cesti pa onda skoro 180° zavoj kod razrušene kuće i onda kreće putić do vrha). *ebote, imam doma 5 raznih mapa za Sljeme i dalje se ne mogu snaći normalno...

Inače, po Lojsteku se ne spuštam kao neki pacijenti (sa FF kacigama), samo teram gore i to ne smeta ekipi koliko sam skužio nimalo. Eventualno onim zadrtima. A dole po cesti ili nekim šumskim putevima koje nađem. Eto, zadnji puta sam zalutao i po potoku išao dole...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 19:29   #2032
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

Jučer sam prvi puta osjetio prednost hidraulike naprema V-brake-u. Po spusti sa Japetića, ruke su mi skoro otpale od kočenja, prvo sam kočio sa dva prsta, pa pri kraju kad su mi već podlaktice otpadale od držanja volana i kočnice i sa 3.

Moram se "pohvaliti" kako sam se jučer ubio ko svinja na spustu sa Japetića. Ali istina je, Bog čuva pijance, budale i one bez kacige . Zbog nedostatka iskustva sa ovim bajkom i gumama, uletio sam u kanal od blata, nisam se mogao izvuć i preletio u granje na rame/glavu. Sad, čim ostane para, idem po kacigu, jer jedno je imat sreće, a drugo izazivat sreću...

E Vuco, treba malo vjezbat ruke, a ne samo tipkat po PCE-u.

Prvo se samo cuo tupi udarac u pod, ja naglo stao. Vuco se ne javlja, covjece kaj sad, jel si kaj napravil. I onda, zajauce jednom, pocne se smijat i dize. Uf, meni odmah lakse. Reko, ak si sad nekaj strgal, onda smo najebali.
A moram i napomenut, piva za CEKIJA na Japeticu mu je bila mozda i prejaka, pa ga je prebacilo u granje. Bas smo se lepo proveli, bumo isli jos ovih dana na Oštrc, Veliki Dol, Okić. Ima staza kolko hoces...
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 20:46   #2033
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
@Vuco
NP biti će vožna, razbu je na prvom mjestu.

Kočnice su sad ok kako sam promjenio ulje i riješio se zraka.

Uf... dobro si prošao trk po kacigu u dučan - zipa ovo kacige dosta su povoljne.
Kaciga je stvar navike ja je nosim i po ravnom, nisi ništa veća faca bez kacige

Kuda ste se spuštali niz Japetić po makadamu ili kroz šumu???
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 20:54   #2034
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
E Vuco, treba malo vjezbat ruke, a ne samo tipkat po PCE-u.
A moram i napomenut, piva za CEKIJA na Japeticu mu je bila mozda i prejaka, pa ga je prebacilo u granje. Bas smo se lepo proveli, bumo isli jos ovih dana na Oštrc, Veliki Dol, Okić. Ima staza kolko hoces...
Da, a izgleda da si sa pivom ti išel brže i bolje .
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
@Vuco
NP biti će vožna, razbu je na prvom mjestu.

Kočnice su sad ok kako sam promjenio ulje i riješio se zraka.

Dobro si prošao trk po kacigu u dućan - zipa ovo kacige dosta su povoljne.

Kuda ste se spuštali niz Japetić po makadamu ili kroz šumu???
Nek ti Salvarez veli, bio je u tom Milamariju i veli da pol stvari nije uopće imao (ma kakvi pola, više od toga).
Moram otići do Keindla, vjerojatno ću sutra ić, da pogledam ovako nešta.

Koliko sam skužio, penjali smo se gore po cesti/makadamu i zadnji dio je bio po šumi (sitan dio, nekih 5min uspona), a spuštali po šumi/kamenjaru. Spust je bio paklen, Salvarezov Hayes je bio kipuć, čeljust, rotor. A i prvi puta da sam osjetio da je i vilica uažsno vruća . Uglavnom, uvidio sam sve prednosti hidraulike.

Nego, sad pitanje za sve:
imam stari ROG bicikl (nekih 8-10 godina star) kojemu je pukla noname vilica kod krune. Danas sam na jedvite jade izmjerio promjer steerera na staroj vilici i ispalo je 24mm ? Čitam malo po netu i vidim da su današnji steereri veličine 1", 1.125" , 1.25" te 1.5". S obzirom da sam dosta odoka mjerio sa metrom (a ne šublerom), vjerojatno je 1" steerer. Headset stari je threaded verzija.

Da li ja mogu promjenom headset-a te naravno novom vilicom (oboje da bude za 1.125" ?), upogoniti taj bajk ili postoji i razlika u head tube-u (njegovom promjeru; tj. da je prije 10godina bio neki drugi standard) ?

Zanima me što povlači (uvjetuje) jedno za drugime ? Vilica 1.125" pa onda mora i headset biti takav (threadless). Ili pak sve kreće od headtube-a, pa on uvjetuje steerer i headset (a headset uvjetuje onda volan i lulicu) ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 21:17   #2035
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Gore smo isli po cesti za Smerovišće, pa desno kod Dumićeve kuće i onda gore prema Jarušju i Dragonošu. A sa vrha smo isli doma po putu koji se spušta odmah iznad Šoićeve kuće, super spust, a mogu reci dosta zahtjevan.

A kaj se tiče Milamarija, ja za sve kaj sam došel pitat, nije niš imao. Tak da, recimo tražim onaj Sigma Power magnet, niko ga nema. A nemrem stavit ni jedan drugi magnet na žbice jer su preširoke. Jel zna ko od vas di ima mozda toga, il ak ima ko koji viška pa da mi proda?
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 22:49   #2036
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Jel ste izbili na Ivančiće pred restoran/hotel.
Ako govorimo o istoj stazi frend mi je popizdio jer je prvi dio dosta težak, još je dan prije padala kišica tako da je tlo bilo vlažno, nemreš stati koliki je nagib, samo kliziš...
Mi smo bacili đir iz Gorice Svetojanske preko kamenoloma do vrha.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 22:57   #2037
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Ma ne, Ivančić ti je gore na Plešivici, to je vec blizu Jaske. Ovo ti je cesta Samobor-Smerovišće-Lipovec. To ste vi bili onda negdi drugdje, jedino ak ste se sa Japetića spustili na Velika Vrata, pa onda po makadamu spustili do Ivančića, ovo je drugi spust di smo mi išli onda. Jer iz Japetića se mozes na 4 strane natrag spustit...
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 23:22   #2038
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Onda je to drugi spust i nije makadam već više kao planinarski put kroz šumu...
p.s. autom smo došli iz smjera Jaske
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 14:15   #2039
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
da li netko zna nekoga, ko zna nekoga čiji susjed ima cestovni bajk tj. specijalku ili tako nešto

sve u svemu mtb mi je ipak malo pretrom pa prelazim na cestovni nekakav...naravno neki jeftini...i da vozi...nemore biti ni priblizno pila ali mora biti u voznom stanju...i jesam naglasio još jednom da je što jeftiniji

htio sam reci prodaje specijalku a ne ima mislim cisto da me nebi skupina ljutih mladica zaustavila nasred ulice jer je bikeod jednog od njih

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 15.06.2009. u 14:45.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 14:26   #2040
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nego, sad pitanje za sve:
imam stari ROG bicikl (nekih 8-10 godina star) kojemu je pukla noname vilica kod krune. Danas sam na jedvite jade izmjerio promjer steerera na staroj vilici i ispalo je 24mm ? Čitam malo po netu i vidim da su današnji steereri veličine 1", 1.125" , 1.25" te 1.5". S obzirom da sam dosta odoka mjerio sa metrom (a ne šublerom), vjerojatno je 1" steerer. Headset stari je threaded verzija.

Da li ja mogu promjenom headset-a te naravno novom vilicom (oboje da bude za 1.125" ?), upogoniti taj bajk ili postoji i razlika u head tube-u (njegovom promjeru; tj. da je prije 10godina bio neki drugi standard) ?

Zanima me što povlači (uvjetuje) jedno za drugime ? Vilica 1.125" pa onda mora i headset biti takav (threadless). Ili pak sve kreće od headtube-a, pa on uvjetuje steerer i headset (a headset uvjetuje onda volan i lulicu) ?
Debljina headseta i vilice ovisi o debljini headtubea. Kada smo to ustanovili, idemo traziti vilicu. Ako je promjer steerera 24mm, onda je to 1". Super. Sada ajmo izmjeriti duljinu headtubea. Za threaded vilicu ("s navojem") ti treba jos 3cm otprilike preko, za onu bez 10-15. Sad trazimo vilicu. Ako nadjes threaded - OK, tim lakse jer iz vlastitog iskustva znam da je potraga za 1" non-threaded dijelovima pain in the ass samo takav. U principu se mijenja i headset jer je upitno u kojem je stanju navoj. Ako je to banana - bit ce ti banana i voznja, skupa s vilicom u skorije vrijeme. na kraju, moli boga da lulica imas isti promjer ko i rupa na vilici u koju se utakne: stare krampine su imale 20 ili 20.8mm, novije 22 (ili 22.2, ovako neka brojka). U principu ce upasti i tanja (ben there, done that) ali nece biti onako sigurno. Taj komad imam za 22mm.

BTW, ak si sutra prijepodne za, pokazem ti gdje je 6ica jer volim tu stazu.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na