Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2009., 13:28   #1981
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Probaj se igrat s tim vijkom, meni dok je na labavo podešeno zatezanje zna vraćat lanac kad prekineš pogonit pedale, lanac ide prema napred ( kazeta isto valjda kenja nekaj ), al čim sam ga zategnuo, ne događa se više to i brže prebaci brzinu, energičnije, kaj je po meni bolje, jer dok se brzo voziš ak sporo prebacuje veće su šanse da se nekaj smrda iza.


@ Halos, evo ti slika bas sam sad promjenio i zadnju gumu s Harovom DH, prema predosjećaju sam pogodio da je neka smeće bila unutra, vidi se i razlika izmedju njih , a ova se probusila dok sam naletio na panj u sumi ujutro, kakve sam srece morao sam nosati biciklo doma 4km...

Za 1.2k kn ( sad je još +140 za gume + 250 za prednju celjust / rotor, +150 lulica) mislim da nisam mogo bolje proć, pošto je bajk očuvan, ko nov
















Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 13:35   #1982
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Ma probao sam zategnuti do kraja cak taj sarafic, i sto se lupanja tice,ne pomaze uopce. Recimo dignem zadnji kraj bica na nekih 10 cm od tla (beton, plocice) i pustim ga...sve zazvoni....mrzim to. Ak ne uspijem to promijeniti, postelati nekako mijenjam zadju masinicu, sam se moram raspitat koje tak ne lupaju. Znam da sram ima manji hod...mozda bi on bio bolji izbor.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2009., 15:01   #1983
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Sram ti uopće ne lupa (koliko vidjeh ja jubitou), a bome nit moj XT Shadow. Al imao sam ja Tourneya na starom ROGu pa nije nikad lupalo. A 10cm nije niš...
Nekaj ti ne štima. Al pazi, SRAM i Shimano nisu kompatibilni koliko kužim. Da ne bi morao i šiftere mijenjati.

Inače momci, ako netko ima RS Dart 1/2/3, a da ga nije gledao jel nauljen i podmazan, preporuka da to napravite, jer vilica najvjerojatnije nema ulja u lowersima (a treba biti 20+10mL). Vilica će raditi puno bolje. Ja prošli tjedan otvorio svoju, jučer frendu. Opruga ima sitno masti, ali ulja nigdje. A koliko čitam, to je normalno kod Darta, netko fuša.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 15:57   #1984
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
Vuco evo otvara servis za RS dart vilice
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 16:39   #1985
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova

@ Halos, evo ti slika bas sam sad promjenio i zadnju gumu s Harovom DH, prema predosjećaju sam pogodio da je neka smeće bila unutra, vidi se i razlika izmedju njih , a ova se probusila dok sam naletio na panj u sumi ujutro, kakve sam srece morao sam nosati biciklo doma 4km...

Za 1.2k kn ( sad je još +140 za gume + 250 za prednju celjust / rotor, +150 lulica) mislim da nisam mogo bolje proć, pošto je bajk očuvan, ko nov

Nema šta, fino si ga upecao, mislim da nitko nije prošao ko ti dobro

4km...haha, fino si se napatio
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 16:58   #1986
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Da... dobra škola za ubuduće ( uzet co2 pumpu i set za krpanje ).

Upravo završio fino poštelavanje svega gibljivog u mm, zadnju mašinicu rastavio do zadnjeg djelića i očistio čisto ko apoteka, radi ko švicarska urica

Mislim da Avid briljira što se običnih kočnica tiče, koče jebeno dok se podese
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 17:48   #1987
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
@juggernaut - ajd slikaj da se vidi cijeli bajk, a ne ovo i kako ti ovo stoje rucice kocnica?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 18:11   #1988
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Mislim da Avid briljira što se običnih kočnica tiče, koče jebeno dok se podese
Propustio sam valjda, ali koji Avid je gore ? Ja si sve gledam onaj Single digit 7 brijem (il su to ručice ? ). Uglavnom, nekaj sa 7 u nazivu (nije Juicy ofkors jer se govori o običnim V-brake kočnica)


Inače, tko je bio sada na X-Fightersima, moglo se bajkova, boli glava . A i sami X-fightersi su bili do jaja, iako ih je vjetar ubijao u pojam

EDIT:
Vidim na slikama . Ma koliko sam skužio, Te Avidove Single digit 5/7 su među najboljim V-brakeovima (ili barem jebački best buy).

EDIT2:
E, kaj ti je sa volanom ? Daj ga okreni sa nekih 90° , nije valjda da tak voziš ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 06.06.2009. u 18:53.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 19:22   #1989
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
@juggernaut - ajd slikaj da se vidi cijeli bajk, a ne ovo i kako ti ovo stoje rucice kocnica?

+1
Gro slika, a nista se ne vidi..jbte, kao da si slikao u nekoj šupi 1x1m

I sta je to sa volanom?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2009., 15:47   #1990
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
je se moze na mtb sa 18brzina namontirati tj zamijeniti straznja kazeta [i prednju rucicu mjenjaca] za onaj sa 21 brzinom ili bi trebalo mijenjati i zadnju masinicu?

sve u svemu odustao sam od popravka ove jedne bicikle jer je neisplativ pa bi eto makar "unaprijedio" ovu koju trenutno imam s tako nekim sitnim detaljima poput mjenjanja volana, rucice kocnica, mjenjaca, strazneg zupcanika i tako tih par sitnica...tako da ovaj bajk pocne liciti kao da me skupo došao

btw je li moguce kako podmazati pogon ili su otisle kuglice unutar samog pogona jer posto vozim vecinom na nogama a ne sjedeci znam cuti nekad kod zamaha lijevom pedalom kao da se metal napinje nekako...cvili...neznam...zasad nije jos tako snazno to cviljenje tj jako je tiho ali znam kako to zvuci kad propjeva do kraja...


btw koliko bi se uopce moglo dobilo na brzini* [ako bi se dobilo] mijenjanjem za jedan stupanj prijenosa više...npr jucer sam na ritchey z-max classic comp 2.35 uspio uhvatiti 47kmph[a nakon toga popio otprilike 4 litre vode] na ravnini, a ovako kad se vozikam do cure naravno od semafora do semafora pokusavam voziti na relaciji 25 kad sjedim i 30 na nogama...

*{znam da bi mi bilo najpametnije prijeci na semi slick-slick al eto nema se trenutno para...mozda nakon sto prodam djelove od bicikle tj nekako cu opet iskemijati da dobijem cijelu biciklu}

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 07.06.2009. u 17:19.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2009., 21:59   #1991
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
je se moze na mtb sa 18brzina namontirati tj zamijeniti straznja kazeta [i prednju rucicu mjenjaca] za onaj sa 21 brzinom ili bi trebalo mijenjati i zadnju masinicu?
U principu, Shimanove masinice rade na 1 lancanik vise nego sto je deklarirano. Ali svakako mijenjas shifter.

Citiraj:
btw je li moguce kako podmazati pogon ili su otisle kuglice unutar samog pogona jer posto vozim vecinom na nogama a ne sjedeci znam cuti nekad kod zamaha lijevom pedalom kao da se metal napinje nekako...cvili...neznam...zasad nije jos tako snazno to cviljenje tj jako je tiho ali znam kako to zvuci kad propjeva do kraja...
Ako cvili samo kad je lijeva noga u pitanju, moras otvoriti. Moguci scenariji:
-otisle kuglice, sve pocistiti, namazati, zamijeniti vjencice.
-istrosena casica ili osovina pogona. Casice i osovina se trose nejednoliko zbog pritiska nogu. Jedini pravi lijek je zamjena istrosenog dijela. Simptomi: ovo sto si opisao, kloparanje i klimanje kompletnog pogona, prednji lancanik sece lijevo-desno.


Citiraj:
btw koliko bi se uopce moglo dobilo na brzini* [ako bi se dobilo] mijenjanjem za jedan stupanj prijenosa više...npr jucer sam na ritchey z-max classic comp 2.35 uspio uhvatiti 47kmph[a nakon toga popio otprilike 4 litre vode] na ravnini, a ovako kad se vozikam do cure naravno od semafora do semafora pokusavam voziti na relaciji 25 kad sjedim i 30 na nogama...

*{znam da bi mi bilo najpametnije prijeci na semi slick-slick al eto nema se trenutno para...mozda nakon sto prodam djelove od bicikle tj nekako cu opet iskemijati da dobijem cijelu biciklu}
Na brzini bi dobio tek kada bi ti i najvisa brzina bila "lagana". Koliko vidim, kod tebe to nije slucaj i taj najvisi stupanj ti nece puno donijeti. U tvom slucaju treba ici na smanjenje otpora: pregled i servis svih lezajeva i dijelova pogonskog sklopa, provjera da kocnice ne rade i dok rucica nije stisnuta, ispravan tlak u gumama i gume s nizim otporom kotrljanja (gladje). A za sve ostalo tu je mast...ovaj, trening, trening i trening.


Nego, vidim ovdje se puno raspravlja o novim vilicama, tamovamo... Jel ima tko viska vilicu, moze i losija, samo da ima lockout? Sada imam SR suntour XCC, ono, u tom rangu.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2009., 23:02   #1992
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
e...vjezba, vjezba...bome nebi mi falilo malo vise kondicije...ma sve radi ok...pirje tri tjedna je sve podmazano s uljem i namazano mascu...naravno gume su na max tlaku tako da su sto manje s cestom spojene tj do prije sam ih drzao prakticki polu prazne jer je bilo ful ugodno za voziti se tako...guma bi legla na cestu lijepo i lijepo bi apsorbirala cestu

a sad bome mislim prvo isprovati necije slick [tipa one ritchey iz ciklo centra] cisto da vidim kako to drzi cestu, zavoje i koliko se s tim moze potegnuti...pa bi ih onda tek namontirao umjesto ovih svojim z-max classic 2.35...

samo prelazak s 2.35 na 1.4...to mi je onako malo naglo...

btw s ovim gumama sam se uopce prestao brinuti o glupo postavljenim spustenim rinzolima i nasim glatkim cestama...a sad neznam ako bi 1.4 gume mogle zbog svoje tankosti kako negativno utjecati na obruc kad sjednem u rupu ili na 4-5 cm glupo postavljeni spusteni rinzol...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 07:25   #1993
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
sa slickom te treba brinut samo rinzol, jer bi mogao malo češće mijenjati zračnicu
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 17:52   #1994
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Montirao sam si viljusku, odvezao kratku voznju i super pegla. Perolaka (1460g) , kruta i jednostavna za podešavanje (za razliku od Rebe kod koje sam pročitao 10 stranica foruma da proradi kako hoću )


http://www.imagesforme.com/show.php/532790_Image258.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/532789_Image257.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/532791_Image259.jpg
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 18:04   #1995
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Fini bajk CK . Reci mi samo, to su Ritchey WCS gripovi, jel ? Gdje si ih nabavio ? Mislim da sam i kod bulje vidio slične, ako ne i iste.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 18:05   #1996
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Ciklo-centar, nekih 50ak kn par. Imaju i ergo model za par kuna više.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 18:13   #1997
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,045
dečki jel more preporuka za neke pedale? (netrebam spd)
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 18:38   #1998
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Author BMX, mislim da ih ima u CC, koštaju oko 150 kn i dobre su, pinovi drže odlično.
Sad imam Kona Wah Wah i to je puno bolje, ali trgaju tenisice samo tako.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 18:45   #1999
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,045
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 19:00   #2000
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
Imas od dabomba za nekih 160kn solidne pedale sa pinovima za podesavanje
http://www.dabombbike.com/web/index.asp (napalm)
Ekipa kaze da ok, da dobro drze i da se ne razyebu brzo..

sad ne znam tocno di ih ima.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 19:24   #2001
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 644
Imam ih i nemam nikakve zamjerke ni najmanje. Meni i više nego dobre, mislim da će i jako dugo trajat. Serijske alu flat, ali s fix pinovima otišle nakon 4 godine...
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 19:53   #2002
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
@CK

Koje to kocnice imas? Formula Oro K24?
Rama mi je prejebena, super bajk
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 20:32   #2003
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Montirao sam si viljusku, odvezao kratku voznju i super pegla. Perolaka (1460g) , kruta i jednostavna za podešavanje (za razliku od Rebe kod koje sam pročitao 10 stranica foruma da proradi kako hoću )


http://www.imagesforme.com/show.php/532790_Image258.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/532789_Image257.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/532791_Image259.jpg
Ako se ne varam to je karbonac, koliko teži ???
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 21:36   #2004
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
@CK

Koje to kocnice imas? Formula Oro K24?
Rama mi je prejebena, super bajk
Meni bi tvoj bio bas super sa bijelom rebom umjesto SIDa .

Da formule su, K24 , dovukao iz USA po super cijeni, stvarno su vrhunske, rade bez greške, nemam nikakve zamjerke na njih. Namontiraj i vozi, preporuka.


@MIK

Nisam vagao bajk, nemam na čemu. Možda se okuražim kad skinem taj sic od 350g iako sam namjerio najprije stesati jedan bajk sa sebe i vratiti se u formu, pa onda vaganje.

Rama je giantova, karbonac, 1300g.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 21:42   #2005
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
U dućanu je puno veći izbor nego na webu.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 21:47   #2006
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
CK, drugi tjedan neko sljeme da malo razradis vilju?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 23:11   #2007
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Meni bi tvoj bio bas super sa bijelom rebom umjesto SIDa .

Da formule su, K24 , dovukao iz USA po super cijeni, stvarno su vrhunske, rade bez greške, nemam nikakve zamjerke na njih. Namontiraj i vozi, preporuka.

A znas da sam ti se javio za oglas, da mi frend nije dao na dvije rate SIDa, uzeo bi bez razmisljanja tvoju Rebu. Ja sad planiram uzet nove kocnice, samo neznam kaj. Te su mi zapele za oko, ili Deore XT ili Magura Marta SL. Nisam sad pametan za kaj se odlucit i naravno kolko koje dodu. Kolko su te ispale?? Xt mogu dobit za cca 1700kn, Maguru oko 2700kn, a to mi je vec malo previse.
Velim, rama ti je prejebena. Nadam se da bum i ja imao u nekoj skoroj buducnosti nekog karbonca tipa specialized S5 ili corratec team ili cannondale taurine. Makar ni Canyon mi se ne cini nimalo los, ali sve mi je to preskupo za sad.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 23:34   #2008
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Kočnice sam dobio za nekih 1200kn sa rotorima i adapterima. Prednje su bile na debelom sniženju, ali su formule flip/flop tako da sam samo produžio jedno crijevo i tako pretvorio prednju u stražnju.

Mislim da su K18 formule tu negdje s XTom po cijeni, nešto malo lakše, a još nikoga nisam čuo da ima problema s njima ili nije zadovoljan. Magure isto tako odlične, malo slabije zaustavljaju, no s njima bajk ima 100ak g manje za zaustaviti.

AVID elixir su navodno isto OK. Juicy bi izbjegao. Izbor je više stvar osobnih preferenci.

PS. Moja Reba je bila skinuta u dućanu sa novog Commencala (vlasnik je stavio Talas) . Nema veze, udomit ću je negdje.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 23:39   #2009
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
To sa Talasom mi je poznato, da nije to moja rama na kraju sad tu kaj je bila Reba i na pocetku gore. Ja sam ju nedavno kupio od Mike iz Dugog Sela, prije cca 2 mjeseca. On mi je nudio malo rabljene K24 za 1400kn, nisam onda imao love za njih. ELixir dode oko 1500kn, isto mi se cine ok.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 23:56   #2010
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Da, to je taj commencal . Mika iz Dugog Sela. Ja bi ipak potražio formule, nisu najlakše, ali jednom se slože i rade bez greške, nema cviljelja, namještanja da rotor ne struže itd.

XT su isto super iako zimi imaju problema i o tome se dosta pisalo po forumima.

Slatke brige, možda najbolje pričekati neki dobar deal pa onda kupiti.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na