Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2021., 00:09   #6301
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Na putu je Klamath 233MHz
Mota mi se po glavi V3 AGP i V3 PCI kombinacija na S1, onako, samo za probu...priča se da bi to moglo biti na tragu kućne verzije hadronskog sudarača
Vjerojatno misliš na Voodoo3 i Voodoo2?

Žao mi je ovo priopćiti, ali već sam to napravio i dokumentirao

Bila je to jedna od onih "why not?" kombinacija, ali te odmah i unaprijed upozoravam da ovakav setup znači duplo više posla. Naime, problem je sa Glide APIem, jer su OBJE kartice Glide adapter. A tvornički gledano, može biti samo jedan "Glide" adapter instaliran - i da, to vrijedi i za Voodoo2 SLI (jer ih tretira kao jednu, iako sam Device Manager prepoznaje obje kartice.

Uglavnom, ovako nešto traži mali program kojeg učitaš u start-up, i koji ti pritiskom na ikonu omogućuje "šaltanje" između Voodoo2 Glide drivera i onog za Voodoo3. Opet - izvedivo, ali puno problema...
  Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 09:12   #6302
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,286
Ako netko ima problema s Audigy 2 ZS koji se očituje u pucketanju prilikom korištenja EAX-a, postoji rješenje:
https://www.vogons.org/viewtopic.php?t=56327

Kolega @Overclok je skrpio moju . Zamjenski kondenzatori su Yageo 47uF/16V iz Tevetrona, koji su najbolje pasali po dimenzijama (4mm promjer). Originalni na ZS su 22uF, iako na jeftinijim modelima uredno budu 47uF na istim mjestima.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2021., 17:17   #6303
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 731
Par sitnica koje sam pokupio u jednom lotu


Par ISA SCSI kontrolera, svi Adaptec








Diamond monster sound



IDE diskovi





Soundblaster CT 1350B





SCSI diskovi



SCSI+audio kartica za ASUS P1 ploče sa mediabus utorom





Diskovi uglavnom ispravni, za kartice će trebati vremena da vidim što radi a što ne. Nisam nezadovoljan
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 17:53   #6304
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Par sitnica koje sam pokupio u jednom lotu


Par ISA SCSI kontrolera, svi Adaptec








Diamond monster sound



IDE diskovi





Soundblaster CT 1350B





SCSI diskovi



SCSI+audio kartica za ASUS P1 ploče sa mediabus utorom





Diskovi uglavnom ispravni, za kartice će trebati vremena da vidim što radi a što ne. Nisam nezadovoljan
Zezaš me... Hehe, sa ovakvim jackpotom i ja bi bio! Da li znaš koliko MX300 vrijedi?!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 07.11.2021. u 18:35.
  Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 18:29   #6305
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 731
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Zezaš me... Hehe, sa ovakvim jakpotpom i ja bi bio! Da li znaš koliko MX300 vrijedi?!

Ne znam ... s obzirom da sa već dobio ponudu za nju valjda nešto vrijedi
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 18:34   #6306
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Ne znam ... s obzirom da sa već dobio ponudu za nju valjda nešto vrijedi
Vidi PP
  Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 19:49   #6307
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Roy, izgleda da je ulov bio dobar ako odmah lete nemoralne ponude

Meanwhile moja vizija se bliži kraju... Znam da ima kolega koji imaju slicne planove pa možda dobiju ideje ili inspiraciju za nešto o cemu još razmišljaju kako i zasto



Tu sad još zamislite neku drvenu konstrukciju između kompova plus mali "kvm za zvuk" kraj crnog sff-a (neda mi se tražiti tocan naziv tog cuda, ali mislim da kuzite što pjesnik želi reci). Još moram preseliti iznutrice od Netviste u drugo desktop kuciste koje mi je uletilo nedavno (isto kao ovo na dnu u kojem je DOS konfa), plus mali crni sff nece biti Lenovo nego HP, ali sav hw i konfe su na okupu i sad samo treba sve ispremještati di kaj još ide po master planu.

Uglavnom od gore prema dole...

1)KVM - Dell KVM (8 kanalni, VGA + 2 ps2 konektora po kanalu)
2)Emulation konfa (za MAME, retro konzole itd.)
3)XP/W7 konfa
4)W98 konfa
5)DOS konfa

Kad ih sve skompletiram, poslikam ih ponovno na okupu sa monitorom i svime uštekanim di treba i kako treba
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 21:12   #6308
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Samo da se zna, nisam se raspitivao za MX300 Vortex 2, ja već svoju imam


A imam i Chaintech 6ASV0 sa ESS Maestro 2 čipom, klonom Vortex 2 i full A3D podrškom. Imao sam problema sa USB trošilima, znalo mi se dogoditi da se iz potpuno nasumičnog razloga USB uređaj ugasi i da ga Win98 više ne prepoznaju sve do restarta.

Sumnja je pala na regulaciju voltaže ... tim više što kad sam pokušao backup-irati hard na eksterni (kroz USB i vanjski WD koji se napaja kroz USB) ovaj bi prestao raditi kroz par minuta i cijeli bi posao propao. Pa sam odlučio sve počupati i promijeniti kondiće. Sve što sam mogao, nekih 20-ak njih ... koliko vidim, isplatilo se!


"Tayeh" kondiće oko RAMova sam zamijenio Panasonicom, dok sam Sanyo zamijenio "Yage" kondićima. Koliko budu bili bolji i/ili pouzdani vrijeme će pokazati, ali za sad barem budu poslužili i udahnuli nov život u staru 6ASV0 koja je godinama trunula i čekala svoj trenutak


Također sam zamijenio tri mališana od 4.7uf/50V (također Panasonicom), odmah uz CD-ROM audio ulaz i PCI slot ... i to zato što su bili fizički oštećeni. Jednog sam odvalio osobno, dok sam otvarao PCI plehić dok su druga dva bila nabijena od nekog drugog. Možda od kakve kartice ili petljanja po konfi - nemam pojma!

Na žalost, nisam uzeo u obzir da je Panasonic nešto malo viši od Tayeh kondića, i da zbog toga veliki broj kartica (pa tako i moj Dial-Up modem) ne stanu u PCI utor, zbog izbočine na kartici. Stoga sam morao zatvoriti otvor i modem staviti na jednu razinu ispod...


Inače, nisu kondići jedini koje sam nadogradio... Kad sam stavio Matrox G450 odlučio sam nadograditi i procesor. Prije sam forsirao PII, 350 ali sam na njegovo mjesto stavio PIII 550:


Sad mi je jedina briga kako sve to opravdati u servisu i zadržati jamstveno pravo... Ali budem se valjda i toga dosjetio!
  Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 21:37   #6309
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 399
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Roy, izgleda da je ulov bio dobar ako odmah lete nemoralne ponude

Meanwhile moja vizija se bliži kraju... Znam da ima kolega koji imaju slicne planove pa možda dobiju ideje ili inspiraciju za nešto o cemu još razmišljaju kako i zasto



Tu sad još zamislite neku drvenu konstrukciju između kompova plus mali "kvm za zvuk" kraj crnog sff-a (neda mi se tražiti tocan naziv tog cuda, ali mislim da kuzite što pjesnik želi reci). Još moram preseliti iznutrice od Netviste u drugo desktop kuciste koje mi je uletilo nedavno (isto kao ovo na dnu u kojem je DOS konfa), plus mali crni sff nece biti Lenovo nego HP, ali sav hw i konfe su na okupu i sad samo treba sve ispremještati di kaj još ide po master planu.

Uglavnom od gore prema dole...

1)KVM - Dell KVM (8 kanalni, VGA + 2 ps2 konektora po kanalu)
2)Emulation konfa (za MAME, retro konzole itd.)
3)XP/W7 konfa
4)W98 konfa
5)DOS konfa

Kad ih sve skompletiram, poslikam ih ponovno na okupu sa monitorom i svime uštekanim di treba i kako treba
Lajkam, jedva čekam vidjeti kako si sve posložio
Btw, pokupio koronu, sve će stati jedno vrijeme, opozivam hadronski sudarač do daljnjeg
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 22:11   #6310
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Meanwhile moja vizija se bliži kraju... Znam da ima kolega koji imaju slicne planove pa možda dobiju ideje ili inspiraciju za nešto o cemu još razmišljaju kako i zasto



Tu sad još zamislite neku drvenu konstrukciju između ...

Da si naslagao NetViste jednu na drugu (pa taman da su i u šarenoj kombinaciji crno/bijelo kućište) bilo bi mi vizualno OK, ali ovako šareno nije,... međutim, to sam ja, ak tebe ovako veseli onda sam i ja sretan zbog tebe
PS. Jbg, nemrem/-o baš uvijek napisati pozitivan komentar
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2021., 22:24   #6311
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,656
Ne budeš li dobar dobit ćeš zadatak odraditi "škola za život" preko Dial-Up - a
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 22:26   #6312
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Lajkam, jedva čekam vidjeti kako si sve posložio
Btw, pokupio koronu, sve će stati jedno vrijeme, opozivam hadronski sudarač do daljnjeg
Drži se kolega, ja sam svoju odradio prije negdje mjesec, mjesec i pol. Sve je ostalo na "teškoj gripi" i gubitku njuha
  Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 22:27   #6313
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
I to sa nekim soft-modemom
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 22:30   #6314
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Dizajn i boja su nebitni, samo dimenzije, tj. da su "full sajz" i desktopi. Bilo bi lijepo da mogu birati ali uzimalo se sve kaj se dalo nabaviti a da zadovolji kriterije

NetVista tak i tak bu ispala iz kombinacije na kraju, jer ju ostali šiju i po prostranosti i po airflowu, a ako nađem negdje nekim cudom i 3ci plavo bijeli case (kao onaj na dnu) onda budem i w98 konfu prebacio u taj case pa buju bili retro "trojčeki"

@ Iluzionist: Get well soon
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 01:40   #6315
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a


...a ako budete dobri, možda načas ugledate i BTCove
  Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 07:34   #6316
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Vidis vraga, ovo je dobra ideja za kvm "tower" setup-e. Ili recimo 2x2 pa upola niži...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 12:41   #6317
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Ooooo jbt, drugi ljudi kupuju namještaj (ormare) prema dimenzijama sobe, a Trekie4 prema dimenzijama Adisona
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 13:15   #6318
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Vidis vraga, ovo je dobra ideja za kvm "tower" setup-e. Ili recimo 2x2 pa upola niži...
Mmm, stvarno i nije loša ideja... Jedino bi ih morao sve pospajati sa stražnje strane, što znači da bi mi ormar izgledao kao švicarski sir

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ooooo jbt, drugi ljudi kupuju namještaj (ormare) prema dimenzijama sobe, a Trekie4 prema dimenzijama Adisona
Prioriteti kolega, prioriteti...

Upavo sam se zato i trebao riješiti sve one "krame" (svih drugih konfi, 3dfx Voodooica i ostalog) da napravim mjesta za Adisone. Naravno, kako sam vidovit znao sam da Adisoni budu došli pa sam se po tome i organizirao ... vradžbine!

PS, želio bi ukazati na jednu zabavnu činjenicu, koja je svima promaknula ... pa čak i meni. Naime, situacija je sljedeća - postoje tri različita "modela" Adisona. Standardni Midi Tower prve generacije (Mk 1), standardni Midi Tower druge generacije (Mk 2) kao i manji mATX tower kakav se vidi na fotki.

Razlika između Mk 1 i Mk 2 "Midi Towera" ima puno, pa sad ne budem ovdje pametovao o razlikama na šasiji, LEDicama i ostalim sitnicama, ali recimo da je najupadljivija ona na kliznim vratima - Mk 1 NEMA natpis "Adison", dok ga Mk 2 ima, baš kao i mali mATX tower koji je sudeći po "dokazima" došao negdje između Mk 1 i Mk 2.

Međutim, upravo u ovome i je apsurd ... koliko je meni poznato, postojalo je baš i SAMO 3 različita modela/kombinacije na istu temu. Dolaskom P4 ere Adison je već digao ruke od ovog modela i krenuo prodavati standardna Codegen kućišta (model 6012), kakva se i dan-danas mogu naći online. Uglavnom, da skratim priču - postojala su dakle 3 modela. Od kojih sve imam po TOČNO dva komada. Dva komada Mk 1, još dva Mk 2 i sad dva komada mATX.

Stoga mi nešto govori da je saga o Adisonima napokon gotova, i da je ovo što sam našao sve što postoji. Naravno, sad kad sam to rekao - ako ikad budem u prilici pokupiti još jednog to svakako budem (pa makar bilo i za dijelove), ali intuicija mi govori da ih više ne bude bilo. Nekako su se brojevi previše dobro posložili da bi bilo mjesta za iznenađenja

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 08.11.2021. u 13:44.
  Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 15:19   #6319
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,656
Nadam se da mi kolega neće zamjeriti ali naprosto moram,
drugi imaju one ručne brojanice a on broji Adisone
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 15:41   #6320
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nadam se da mi kolega neće zamjeriti ali naprosto moram,
drugi imaju one ručne brojanice a on broji Adisone
Ja ispred ormara sa Adisonima...
  Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 18:29   #6321
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Pa ipak je on veliki sveštenik...

Edit: Stigle neke divote dok sam bio na poslu... Nije hw ali je prastaro


Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 08.11.2021. u 20:06.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 10:01   #6322
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Danas nemam puno toga za pokazati... Eto, samo najbrži Pentium II na svijetu



Čudan neki PII ... moram priznati da takvog još nisam imao prilike vidjeti
  Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 12:38   #6323
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 604
p3b-f....legendarna ploča
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 13:00   #6324
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
p3b-f....legendarna ploča
Uh-huh! A sa Tualatinom 1.4, Aureal Vortex 2 zvučnom, Voodoo2 SLI i u Adison kućištu još je legendarnija...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 09.11.2021. u 13:07.
  Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 14:19   #6325
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 604
koliko bi kn tražio za tu konfu...cca..
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 14:55   #6326
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
koliko bi kn tražio za tu konfu...cca..
cca 1,000,000kn. Ali prihvaćam i zamjenu za vremenski stroj i/ili kamen mudraca


Ozbiljno, Adison(i) nisu za prodaju. Žao mi je

S druge strane, znam da sam pogodio "recepturu" i obavio posao kako treba kad već dobivam ponude za neke od Adisona...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 09.11.2021. u 16:55.
  Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 17:05   #6327
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 731
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
cca 1,000,000kn. Ali prihvaćam i zamjenu za vremenski stroj i/ili kamen mudraca


Ozbiljno, Adison(i) nisu za prodaju. Žao mi je

S druge strane, znam da sam pogodio "recepturu" i obavio posao kako treba kad već dobivam ponude za neke od Adisona...



Sjećam se vremena "nema Adisona, ja bi Adisona, nestalo, nema..." a sad imaš kutija za pristojan lan party
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 17:23   #6328
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Sjećam se vremena "nema Adisona, ja bi Adisona, nestalo, nema..." a sad imaš kutija za pristojan lan party
O da, apsolutno! Čak i da ih grupiram po generacijama, Pentium II 350 bi mogao protiv drugog PII 350, dok bi Pentium III mogao protiv Pentiuma 4. Baš sam komentirao na TPU forumu, Tualatin je iznenađujuće brži od P4 Northwooda.

Nisam siguran zašto i kako ... i ovdje ne mislim na bench testove, naravno da P4 vodi zbog duplo veće brzine. Samo na brzinu otvaranja i "procesuiranja" prilikom podizanja, Tualatin je apsurdno brz!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 09.11.2021. u 17:35.
  Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 15:16   #6329
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,286
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Uh-huh! A sa Tualatinom 1.4, Aureal Vortex 2 zvučnom, Voodoo2 SLI i u Adison kućištu još je legendarnija...
Fali lin-lin adapter na slici? Ili radi bez njega?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 16:28   #6330
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Fali lin-lin adapter na slici? Ili radi bez njega?
Da, fali!

Baš sam se pitao da li netko bude primjetio... Fotka je napravljena još prije dok sam imao onaj tvoj Coppermine, a kako je sve drugo ostalo jednako stavio sam je kao ilustraciju

...

Nego, kad smo već kod Adisona ... imam novu nadogradnju za pokazati!


Kao što možete vidjeti, stavio sam mu Stage 2 Turbo kit Dobro, dobro - stavio sam Q6600, koji je trebao malo bolje hlađenje pa sam spojio ugodno sa korisnim


By the way, mislim da nisam nikad stavio stražnju stranu malog Adisona...


Naprijed izgleda kao generički komp iz 1998, 1999. godine, prava sleeper mašina! Hmm, sad baš gledam i mislim da nemam najnoviju fotku sleepera, ali budem je stavio prvom prilikom.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 10.11.2021. u 17:41.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na