Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2013., 19:30   #6181
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Nemaš šta misliti jel logično ili ne, nego napraviti onako kako piše.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 22:33   #6182
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Ima li ko kakva iskustva s Lanciom Lyibrom, zapalo mi auto za oko i ima ih povoljnih na njuškalu.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2013., 11:24   #6183
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
hahaha ma nije moj to je tetin briga nju za gorivo koliko troši da troši samo nam se činilo da je premalo, a stavit cu na 1,9 i mirni svi

a nekako mi se čini veći auto veći pritisak, nekako mi tako ide logika

Stavi slobodno 2.1, kad se guma ugrije tlak skoči i na 2,6-2,7, tako da ti tih 0,2 razlike ne igra neku ulogu.
Može ti netko pričati o potrošnji, performansama i sl. ali to je sve zanemarivo, vozio sam se na 1,6 na službenom jer mi se ne da niti stati na pumpi provjeriti tlak, a prvi put kad sam stavio usku gumu na široku felgu sam se bojao pa sam ih držao na 3 bara i tako se odvezao sigurno 30 000 km.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 16:40   #6184
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Može ti netko pričati o potrošnji, performansama i sl. ali to je sve zanemarivo, vozio sam se na 1,6 na službenom jer mi se ne da niti stati na pumpi provjeriti tlak, a prvi put kad sam stavio usku gumu na široku felgu sam se bojao pa sam ih držao na 3 bara i tako se odvezao sigurno 30 000 km.
Jako "pametno".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 17:04   #6185
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jako "pametno".
Pa obzirom da se na masu novijih automobila gume pumpaju pod normalno (tvornička preporuka) na 2.6-2.7 bara, nije puno pogriješio, osim ako si bacao komentar na prvi dio njegove izjave, ali ni 1.6 nije tak nešt strašno prenizak tlak u gumi, osim što povećava potrošnju, svući se neće, tek ispod cca 1 bara kreće rizik svlačenja gume sa felge pri žešćoj vožnji po zavojima.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 17:12   #6186
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pa obzirom da se na masu novijih automobila gume pumpaju pod normalno (tvornička preporuka) na 2.6-2.7 bara,
U kojima to?

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
nije puno pogriješio, osim ako si bacao komentar na prvi dio njegove izjave, ali ni 1.6 nije tak nešt strašno prenizak tlak u gumi, osim što povećava potrošnju, svući se neće, tek ispod cca 1 bara kreće rizik svlačenja gume sa felge pri žešćoj vožnji po zavojima.
Problem je u svemu - potrošnji goriva, neravnomjernom trošenju gume, povećavanju temperature, skraćivanju vijeka trajanja. 99% ljudi neće svući gumu ni da je prazna.
Kod previsoke slično - neravnomjerno trošenje, neudobnija vožnja.

Proizvođači jako dobro znaju i to bitno bolje od bilo kog od nas zašto je preporučen tlak toliki koliki je naveden u uputama.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 17:23   #6187
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pa obzirom da se na masu novijih automobila gume pumpaju pod normalno (tvornička preporuka) na 2.6-2.7 bara
Nema to veze s 'novijim' autima, niskoprofilne gume (veća colaža) se pumpaju na nešto više bara, neke manje dimenzije (15-16") sigurno ne.
Uostalom, sve je propisano.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Problem je u svemu - potrošnji goriva, neravnomjernom trošenju gume, povećavanju temperature, skraćivanju vijeka trajanja.
I ono najbitnije, sigurnost u vožnji i kočenju.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 17:27   #6188
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
U kojima to?

Problem je u svemu - potrošnji goriva, neravnomjernom trošenju gume, povećavanju temperature, skraćivanju vijeka trajanja. 99% ljudi neće svući gumu ni da je prazna.
Kod previsoke slično - neravnomjerno trošenje, neudobnija vožnja.

Proizvođači jako dobro znaju i to bitno bolje od bilo kog od nas zašto je preporučen tlak toliki koliki je naveden u uputama.
Peugeot 307 2.0hdi 2.5bara, 308 2.0benz 2.6 bara, VW Polo 1.6 16v 2.6bara, Bmw X1 2.5 bara, itd., to je samo ovako na prvu, recentniji koje sam uživo imao pred sobom...

A za ovo ostalo, o itekako će se svući guma na niskom tlaku, a kamoli da je prazna, nismo jedan slučaj u radioni imali....
Temperatura se povećava kod previsokog tlaka, a ne preniskog, vijek trajanja, to stoji, smanjuje se u oba slučaja, neravnomjerno trošenje ponajprije uzrokuju neispravni elementi ovjesa (kugle, spone, krajnici, letva volana, seleni). Neudobnija vožnja, to se manifestira tek na ekstremno previsokim tlakovima... Itd. Ak te još šta zanima, pitaj

Edit - ti radeon u svakoj temi prosipaš neutemeljene mudrosti ili ti je jednostavno dosadno u životu? Jel ti znaš što je niskoprofilna guma uopće? Upravo se u manjim dimenzijama, eto konkretno kod pola pumpa višim tlakom, dimenzija ti je 195/45 R15. Eto, baš u 15", a fyi isti tlak ide i na polo sa 185/55 R14 gumama, vidi vraga, u 14".... I da, to je propisano od strane proizvođača. No, razumijem da je ovo pce forum, pa je i logično da ima mudraca kao ti koji eto lupe samo da napišu nekog vraga...
Sigurnost u vožnji i kočenju!??! Pa majstore moj, sad ti vidi ako je gazna površina gume određenih dimenzija na 2.5 bara, a tebi je guma 'oprazna', na npr 1.7 bara, i imaš s time veću gaznu površinu=veće trenje, tj kontakt sa površinom; da li je kočenje bolje ili nije? Na stranu to što će se guma uništiti od takvih par kočenja, bilo s abs-om ili ne, ali efekt kočenja je nešto sitno bolji zbog gore navedenog
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 30.05.2013. u 17:32.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 17:34   #6189
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Peugeot 307 2.0hdi 2.5bara, 308 2.0benz 2.6 bara, VW Polo 1.6 16v 2.6bara, Bmw X1 2.5 bara, itd., to je samo ovako na prvu, recentniji koje sam uživo imao pred sobom...
Imam ili sam imao Peugeote (307, 407), VW-ove (Polo, Golf, Passat), sad vozim BMW 1, 5, X3, X5. O ostalim proizvođačima da ne govorim.

Nijedan nije imao toliki tlak.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A za ovo ostalo, o itekako će se svući guma na niskom tlaku, a kamoli da je prazna, nismo jedan slučaj u radioni imali....
Temperatura se povećava kod previsokog tlaka,
?????

Znaš uopće što najviše zagrijava gumu?

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
a ne preniskog, vijek trajanja, to stoji, smanjuje se u oba slučaja, neravnomjerno trošenje ponajprije uzrokuju neispravni elementi ovjesa (kugle, spone, krajnici, letva volana, seleni). Neudobnija vožnja, to se manifestira tek na ekstremno previsokim tlakovima... Itd. Ak te još šta zanima, pitaj
Tebe po napisanom sigurno neću.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 17:41   #6190
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imam ili sam imao Peugeote (307, 407), VW-ove (Polo, Golf, Passat), sad vozim BMW 1, 5, X3, X5. O ostalim proizvođačima da ne govorim.

Nijedan nije imao toliki tlak.

?????

Znaš uopće što najviše zagrijava gumu?

Tebe po napisanom sigurno neću.

Slabo si ti to imao čini mi se.... Ili si ćorav kraj zdravih očiju, pa ne znaš pogledat naljepnicu na autu ili u upustva za korištenje di ti lijepo pišu tlakovi za gume...

Naveo sam ti gore konkretni primjer - dakle Polo 1.6 16v, gume 185/55 R14 i 195/45 R15, tlak u gumama propisan od strane vw-a je 2.6 bara, na šefovom X1 na 18" felgama je propisani tlak od strane bmw-a 2.4 bara, na 308ici hdi-u je 2.5 bara, na 2.0 benzu je 2.6 bara, itd. Ponavljam, stoji lijepo u upustvima automobila....
A sad fino vani, pa si taj vozni park od 20 auta koje voziš iskontroliraj, fino knjigu s uputstvima od svakog u kuću, pa pogledaj za te dimenzije propisane tlakove....

Edit: A ako ti u petici osjetiš povećanjem tlaka od propisanog, recimo da je propisani za 530d e60 mislim 2.2 bara na stock 17-icama, na npr 2.5 bara, i da se tu osjeti neudobnost u vožnji, skidam kapu, naklon do poda
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2013., 17:52   #6191
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Slabo si ti to imao čini mi se.... Ili si ćorav kraj zdravih očiju, pa ne znaš pogledat naljepnicu na autu ili u upustva za korištenje di ti lijepo pišu tlakovi za gume...
Tako jedino i radim...
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Naveo sam ti gore konkretni primjer - dakle Polo 1.6 16v, gume 185/55 R14 i 195/45 R15, tlak u gumama propisan od strane vw-a je 2.6 bara, na šefovom X1 na 18" felgama je propisani tlak od strane bmw-a 2.4 bara, na 308ici hdi-u je 2.5 bara, na 2.0 benzu je 2.6 bara, itd. Ponavljam, stoji lijepo u upustvima automobila....
A sad fino vani, pa si taj vozni park od 20 auta koje voziš iskontroliraj, fino knjigu s uputstvima od svakog u kuću, pa pogledaj za te dimenzije propisane tlakove....
I opet - tako jedino i radim. Nijedan nije preko 2,5, čak ni na M6. Ne mogu se sjetiti ijednog na 2,6 ili 2,7, da ne govorim 3.0. Osim kad dođe iz tvornice (jasno).
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Edit: A ako ti u petici osjetiš povećanjem tlaka od propisanog, recimo da je propisani za 530d e60 mislim 2.2 bara na stock 17-icama, na npr 2.5 bara, i da se tu osjeti neudobnost u vožnji, skidam kapu, naklon do poda
Navedi mi ijedan razlog zašto bi to radio?
Da li se osjeti, naravno da se osjeti, posebno na BMW-u.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 18:47   #6192
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tako jedino i radim...

I opet - tako jedino i radim. Nijedan nije preko 2,5, čak ni na M6. Ne mogu se sjetiti ijednog na 2,6 ili 2,7, da ne govorim 3.0. Osim kad dođe iz tvornice (jasno).


Navedi mi ijedan razlog zašto bi to radio?
Da li se osjeti, naravno da se osjeti, posebno na BMW-u.
Ne mogu naći sad od niti jednog 6n pola, ali ima za 9n i za 6r, još su i veći tlakovi...
9n
6r

Te za E60 na stock kotačima - E60

Pa ti sad vidi

A ovo da se osjeti, još s naglaskom posebno na bmw-u (naglasio sam 5icu e60 kao primjer), znači nešto sitno više od 10%-tno povećanje tlaka u gumama, na automobilu te mase, ovjesa i udobnosti, no comment, osim(ili moja leđa/ass su otupili od sjedenja u raznoraznim automobilima pa ne mogu osjetiti razliku u udobnosti u istom autu, mjerenu u promilima).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 19:06   #6193
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,450
Slabo slabo, rezervna guma 125/80 r15 4.2 bara Alfa 147, vjerujem da je slično i za ostale aute..
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 19:16   #6194
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Punto 1.9JTD 2003. Prednje 2.4, zadnje 2.0 (pod opterećenjem prednje 2.4, zadnje 2.2), tako mi u knjižici njegovoj piše. Dimenzije guma 185/60 14.
Na burazovom pežou 206, ako se ne varam vidio sam za prednje gume 2.6, ako ne i više.

Za naše puteve je to strašno neudobno, ali ja to ipak duvam kako piše.

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 30.05.2013. u 20:12.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 19:26   #6195
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Astra GTC (2008.) 205/55 16.
Propisani tlak 2. Naravno, bez opterećenja. Tako da mi se ovi tlakovi čine malo veliki, ali ako je tako propisano onda je valjda tako
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 21:30   #6196
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Stajala je zgodna tablica na AH ranije. Sad ima ova no nije toliko kompletna

http://webshop.automehanika.hr/katalog/tlakovi.asp
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 21:40   #6197
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova

Nijedan nije preko 2,5
Jel to znači da nema niti jedan? Također mislim da je kolega jopis u pravu.

Astra karavan 1.9cdti 2.5 i 2.7 opterećena, a takva se i vozi.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 22:52   #6198
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,947
Dečki, što uža guma to veći tlak ide u nju. Auto i kilaža manje igra ulogu.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 10:03   #6199
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A ovo da se osjeti, još s naglaskom posebno na bmw-u (naglasio sam 5icu e60 kao primjer), znači nešto sitno više od 10%-tno povećanje tlaka u gumama, na automobilu te mase, ovjesa i udobnosti, no comment, osim(ili moja leđa/ass su otupili od sjedenja u raznoraznim automobilima pa ne mogu osjetiti razliku u udobnosti u istom autu, mjerenu u promilima).
BMW mi je u startu koma, s jače napumpanim gumama (autocesta setup) mi je užas, bukvalno.
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Slabo slabo, rezervna guma 125/80 r15 4.2 bara Alfa 147, vjerujem da je slično i za ostale aute..
Pa te biciklističke gume pravi cestovnjaci pune i do 8.
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Dečki, što uža guma to veći tlak ide u nju. Auto i kilaža manje igra ulogu.
Točno za profil, ali i kilaža i auto igraju. Razni setupi za isto vozilo različitih motora, npr.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 10:11   #6200
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
Suzuki SX4 4x4 1.6B (stari model, 2008.g.), gume 205/55 R16 - 2,3 bara default, za opterećenja 2,4 bara.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 10:54   #6201
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Ima li ko kakva iskustva s Lanciom Lyibrom, zapalo mi auto za oko i ima ih povoljnih na njuškalu.
Dobri auti. Problem je što su novi bili skupi pa su skoro svi rabljeni uvezeni od svukud pa ne znaš pravo stanje km i održavanja, a na dizlima su kvarovi skupi. Prednji ovjes je od Brava,Maree, stražnji je drugačiji. Odlična oprema i kvalitetna izrada
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 10:55   #6202
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
BMW mi je u startu koma, s jače napumpanim gumama (autocesta setup) mi je užas, bukvalno.
Uuuu, teške riječi, znači stari čiča, a?
Ne znam, ja sam malo tu neuračunljiv jer sam bmw fan, ali 5ica E60 sa M paketom (znači kompletnim, sa profiliranim sjedalima) je ajme. Ne pričam sad o sepetu od 1-ice i običnim trojkama sa onim daskama od sjedala, samo opremljeniji dolaze u obzir.

Citiraj:
Pa te biciklističke gume pravi cestovnjaci pune i do 8.

Točno za profil, ali i kilaža i auto igraju. Razni setupi za isto vozilo različitih motora, npr.
Da, zato sam ti gore dao konkretne vrijednosti za ono što sam svojim očima vidio.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 11:09   #6203
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Uuuu, teške riječi, znači stari čiča, a?
Je pa što misliš zašto je Old Iggy.
Je, malo sam "nervozan" kad trebam napraviti n stotina km u komadu. Odma mi fali moj francuz.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne znam, ja sam malo tu neuračunljiv jer sam bmw fan, ali 5ica E60 sa M paketom (znači kompletnim, sa profiliranim sjedalima) je ajme. Ne pričam sad o sepetu od 1-ice i običnim trojkama sa onim daskama od sjedala, samo opremljeniji dolaze u obzir.
Na njima smo i mijenjali sjedala, ne pitaj.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Da, zato sam ti gore dao konkretne vrijednosti za ono što sam svojim očima vidio.
I ja, zato i kažem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 11:44   #6204
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Evo malo detalja o Rimac Concept_One:
http://rimac-automobili.com/products.../components-22

Inače, moram malo rant nabacit. Jednom mjesečno naletim na nekog lika kojem ne rade štop svjetla. Jel samo ja imam tu sreću?
Danas Slavonska… Neki odvodi vode začepljeni, nije mi jasno zašto se to ne održava kak se spada. Nije lepo naletit na jezero na "brzoj" cesti.

S druge strane, uživam u novim Michelin PS3, drže ko lude po ovoj kiši, a kamoli po suhom. Stvarno su zakon. Stare GY Eagle F1 su mi po suhom bile kao PS3 po kiši (al to valjda zato što je DOT na njima bio '08).

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 31.05.2013. u 15:51.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 12:22   #6205
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 996
Jel itko bio na Auto Show-u i Rally-u u Slavonskom Brodu jucer ?

ja sam nesto malo snimio...frend od starog koji ima autoskolu je iznajmio Ferrari F430 i Lamborghini Gallardo iz Zagreba.
http://www.youtube.com/watch?v=k4JhR...FkxhNQ&index=2
http://www.youtube.com/watch?v=GFkdi9a_g9o
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 23:49   #6206
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,688
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 10:08   #6207
Mirrim
Registered User
Moj komp
 
Mirrim's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Da li netko zna kakvo je stanje sa maseratijima? U vlasnistvu fijata su sad a ja osobno nikad dobrog iskustva s njima nisam imao.
Nakon skoro godine dana potraznje za boljim autom zapeo mi za oko novi granturismo.
Osobno mislim da su jako podcijenjeni auti.
Mirrim je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 11:09   #6208
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor Mirrim Pregled postova
Da li netko zna kakvo je stanje sa maseratijima? U vlasnistvu fijata su sad a ja osobno nikad dobrog iskustva s njima nisam imao.
Nakon skoro godine dana potraznje za boljim autom zapeo mi za oko novi granturismo.
Osobno mislim da su jako podcijenjeni auti.
Motore im radi Ferrari, a lakiranje se isto obavlja kod Ferraria, u njihovoj robotiziranoj lakirnici. No sam proces lakiranja je jednostavniji/jeftiniji nego za Ferrari auteke, ali isti proces se može dobiti uz nadoplatu. Tak da su ta dva dijela sigurno top. Prije par godina su im motori još imali "železne" blokove dok je Ferrari prešao na aluminij - da li je Maserati u međuvremenu isto prešel na Alu ne znam. Ovo kaj znam je sve iz vremena kada sam bio u Maranellu, taman prije nego što je predstavljena (tada nova) California.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 12:14   #6209
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
Motore im radi Ferrari, a lakiranje se isto obavlja kod Ferraria, u njihovoj robotiziranoj lakirnici. No sam proces lakiranja je jednostavniji/jeftiniji nego za Ferrari auteke, ali isti proces se može dobiti uz nadoplatu. Tak da su ta dva dijela sigurno top. Prije par godina su im motori još imali "železne" blokove dok je Ferrari prešao na aluminij - da li je Maserati u međuvremenu isto prešel na Alu ne znam. Ovo kaj znam je sve iz vremena kada sam bio u Maranellu, taman prije nego što je predstavljena (tada nova) California.
Sigurno nisu podcjenjeni jer nemaju sve isto ka Ferrari, prvo ime pa sve ostalo. Čak i svi ovi GranTurismo modeli imaju slabije motore od trnutnih Ferraria s drugim oznakama, mislin da je sada trenutno 4.7 l ~460 ks, dok Italia i ekipa imaju priko 500ks uz 4.5l.

Daleko od toga da nisu atraktivni i to, ali Ferrari je Ferrari
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 12:19   #6210
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,027
Ja sam dojma da oni ni nepokušavaju bit ferrari, oni imaju potpuno drugačiju viziju svojih automobila, pogotovo u zadnje vrijeme kad se sve više orjentiraju na neku business/luxury/highperformance klasu.

Ferrarije kupuje ekipa željna pažnje, maserati kupuju oni što znaju što hoće.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na