Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2010., 16:10   #481
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,237
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Mozda ti odmah daju nove. Ako si platio kešom, mozes u krajnjoj liniji traziti povrat love pa ih nanovo kupiti buduci da links u roku 7 dana vraca lovu.
Preuzeo mi je rame, dao mi potvrdu i rekao da će pregledati danas ili sutra, i da će najkasnije u ponedjeljak biti sve riješeno. Živi bili, pa vidjeli
Goranbm je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 10:57   #482
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,237
Eto zvali danas iz Linksa, kaže odobrili su mi zamijenu Ram-a .... Ali nemaju takvu na stanju, pa mi je ponudio da uzmem nešto drugo ili da čekam nekih 4-5 radnih dana da dođe ova memorija....
Goranbm je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2010., 20:21   #483
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
I ja imam pitanje oko Linksa.

Uglavnom predao sam im bio disk na garanciju (samsung f4 250gb). Disk mi je prilikom bootanja restartao računalo (nije bilo do OS-a, jer je to radio kad nije bilo i ničega gore), eventualno bi tu i tamo uspio botati s tim diskom. Pošto imam 2 takva diska, a drugi nije imao taj problem sam i predao taj na garanciju s nadom da budem dobio novi. Probao sam disk na drugom računalu i bili su isti simptomi.

Disk je naravno kod njih bio ispravan, a kad sam ga pokupio morao sam im platiti 146kn za "Uslugu dijagnosite i logistike tvrdog diska". Kad se disk vratio, naravno da sam opet imao iste problem, a danas je totalno otišao, jer ga više neće prepoznati matična, znači diska ko da nema. Probao u drugom računalu i diska isto ne prepoznaje.

Uglavnom što mi je sad činiti i da li imam pravo na povrat tih 146kn pošto meni disk ne radi ni sada, a i prije nije radio. Bojim se sad da nekim čudom opet kod njih radi pa da ne moram opet platiti 146kn...
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 20:33   #484
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,677
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Još sam davno donio odluku da neću više nikakve komponente kod njih kupovati, tu i tamo uzmem neku sitnicu tipa termalne paste ili ventilatora ali nakon ovog kiksa sa ventilatorima i čekanjem povrata love ozbiljno razmišljam o potpunom bojkotu Na takvim, uvjetno rečeno sitnicama, se kupci gube, ja im donio ventove, zapakirane kao kad su izašli iz trgovine, račun, ni crtice na ventilatorima a lik mi printa potvrdu i moj zahtjev za povratom i da kaže da će me zvat kad pregledaju na servisu (kao na licu mjesta to nije mogao), a vrijednost robe niti 80kn Ma, lakrdija.
Đe onda kupovati ?
Ja onda nemam više ideje
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 20:53   #485
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Đe onda kupovati ?
Ja onda nemam više ideje
A čuj, to sve ovisi o lokaciji gdje čovjek živi, naravno da je ljudima iz Zagreba najlakše a mi u drugim gradovima se snalazimo na svakakve načine ali zasad od mene imaju palac gore ADM, riječki Netcom i... a ne znam, nitko drugi mi sada en pada na pamet
__________________

C L O W N I N G A R O U N D

Zadnje izmijenjeno od: Doink the Clown. 05.12.2010. u 21:14.
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 21:12   #486
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ma daj, Links je skup kao suho zlato ali je za klasu bolji i opremljeniji od bilo koje druge IT trgovine.
Ti bi ih sad za 2 ventilatora prekrižio

Nikad nikakvih problema sa njima.
Uslužni su, susretljivi, brzi.

Reklamirao prošle godine RIIE koja je otegnula papke i dobio za 25 dana novu.

Skupi jesu ali tu skupoču i opravdavaju dobrom uslugom (bar u večini slučajeva).
Radije ću platiti malo više i biti siguran da ću to isto i dobiti nego se tjedan dana provesti na telefonu i mailu pitajuči se gdje je moja roba (kao sa nekim trgovinama), ista stvar i sa reklamacijama.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 21:14   #487
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ma daj, Links je skup kao suho zlato ali je za klasu bolji i opremljeniji od bilo koje druge IT trgovine.
Ti bi ih sad za 2 ventilatora prekrižio
E kad bi to bila samo dva venta stari, don't get me started
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 21:18   #488
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Reklamirao prošle godine RIIE koja je otegnula papke i dobio za 25 dana novu.
To ne ovisi do njih, već do uvoznika.

Sjećam se jednog "incidenta" u Linksu. Tražim tonere za starijeg inkjeta, vidim imaju i crnu i boju zamjensku po ok cijeni. A kad dođem, nemaju zamjensku boju nego sam morao kupiti 5x skuplji original (trebala mi je boja, a nisam baš imao vremena). Toliko o njihovom nepogrešivom cjeniku.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 21:19   #489
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Doink očito si im ti na crnoj listi kao i oni tebi


Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
To ne ovisi do njih, već do uvoznika.
Da, ali neki bi držali ploču 2 tjedna kod sebe dok nebi poslali uvozniku


Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Sjećam se jednog "incidenta" u Linksu. Tražim tonere za starijeg inkjeta, vidim imaju i crnu i boju zamjensku po ok cijeni. A kad dođem, nemaju zamjensku boju nego sam morao kupiti 5x skuplji original (trebala mi je boja, a nisam baš imao vremena). Toliko o njihovom nepogrešivom cjeniku.
Ničiji cjenik nije nepogriješan, a i oslanjanje na "dostupno na lageru" je poprilično naivno.
Poziv obično riješava sve dvojbe.

Tako sam i ja naručio jednom veću naruđbu (preko 2k kn - oni plačaju dostavu) sa diskom WD Black 500 GB, sljedeči dan me zove čovjek i kaže nemaju ga na lageru, i daje mi opcije, mogu poslati sada sve osim diska (dakle sad je ispod 2k kn) i oni će riješiti poštarinu, a disk bi poslali za tjedan dana čim dođe opet o njihovom trošku, ili mogu uzeti neki drugi disk pa bi ga poslali odmah, pitam jel imaju WD black 750 GB i kaže imaju, ja reko šalji

Prema meni su uvijek bili maksimalno korektni.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 05.12.2010. u 21:27.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 21:38   #490
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,892
Da napišem i ja svoje iskustvo sa Linksom.
Prije nekih mjesec dana kupio sam kod njih LG LED monitor. Djelatnik mi je fino objasnio da LG priznaje reklamacije ako se u roku od 3 dana pojavi mrtvi ili stuck pixel. Rekoh ok, super (i mislim si da nije vrag da će se meni pojavit). Dođem doma, spojim, sve fino radi. Navečer se vratim doma sa predavanja i vidim da imam zeleni stuck pixel.
Sljedeći dan ih nazovem i objasnim situaciju. Na to mi odgovore da neka zovem distributera i da to riješim s njim. Ok, nazovem njih, oni mi kažu da neka to riješim tamo gdje sam kupio.
Na kraju sam otišao do Linksa i tamo im sve objasnio. Rekli su mi da će to idući dan pregledati serviseri i nakon toga zamijeniti. Zovem ja idući dan i čujem da njihovi serviseri nisu mogli naći taj pixel i da si mogu doći po monitor. Dođem tamo i tražim da mi pokažu monitor. Čim su upalili monitor vidio sam da je taj stuck pixel i dalje prisutan.
Dečki su blenuli i šutke mi donijeli novi monitor.
Što je najzanimljivije prije toga su me uvjeravali da su četvorica njihovih servisera gledali pol sata po monitoru i da nisu mogli ništa naći.
Malo mi je bezveze što to nisu odmah mogli napraviti, nego su meni priuštili dodatan trošak. Ali, eto na kraju su se ponijeli korektno i ispričali se.
Valjda ubuduće neće biti problema.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2010., 00:01   #491
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor lajchi Pregled postova
I ja imam pitanje oko Linksa.

Uglavnom predao sam im bio disk na garanciju (samsung f4 250gb). Disk mi je prilikom bootanja restartao računalo (nije bilo do OS-a, jer je to radio kad nije bilo i ničega gore), eventualno bi tu i tamo uspio botati s tim diskom. Pošto imam 2 takva diska, a drugi nije imao taj problem sam i predao taj na garanciju s nadom da budem dobio novi. Probao sam disk na drugom računalu i bili su isti simptomi.

Disk je naravno kod njih bio ispravan, a kad sam ga pokupio morao sam im platiti 146kn za "Uslugu dijagnosite i logistike tvrdog diska". Kad se disk vratio, naravno da sam opet imao iste problem, a danas je totalno otišao, jer ga više neće prepoznati matična, znači diska ko da nema. Probao u drugom računalu i diska isto ne prepoznaje.

Uglavnom što mi je sad činiti i da li imam pravo na povrat tih 146kn pošto meni disk ne radi ni sada, a i prije nije radio. Bojim se sad da nekim čudom opet kod njih radi pa da ne moram opet platiti 146kn...
Neznam sta da radis ali i ja sam imao slicnu situaciju sa sharkoon misom, uglavnom lijevi klik je poceo stekat kad si brzo kliko(cod2) i naravno odnesem na reklamaciju i njima naravno sve radi kak spada, naravno htjeli mi naplatit "usluge dijagnostike" oko 100kn a cijeli mis je tolko vrijedio i nije mi preostalo nista drugo nego ostavit im ga u servisu i ne podici ga.
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 09:37   #492
MixLix
Premium
 
MixLix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 114
ja sam zadovoljan Linksom... crko mi RAM dobio sam u relativno kratkom roku zamjenski...
sad mi crkla grafička (10 dana prije istke garancije ) nadam se da će i ovaj put sve biti brzo riješeno...
al koma... od 6 komponenti kupljenih, 2 su crkle u jamstvenom roku...

jedino me je jedan njihov prodavac (M.M) prije 2 godine, kad sam komp kupovao, tolko raspizdio da sam skoro odustao od kupovine kod njih.
Momak je bio bahat i radio preko neke stvari.
Naravno da sam poslao e-mail u kojem sam izrazio nezadovoljstvo njegovom uslugom. Nazvali su me u kratkom roku da se ispričaju i da je kolega pripravnik te da očito još nije savladao vještine koje čine dobrog prodavača.
MixLix je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 12:42   #493
yokozuma
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
razer deathadder je pod garancijom i uskoro ga nosim na servis... problem - duplo klikanje.

koje miševe prihvatiti u zamjeni? dal mogu tražit odmah zamjenski u toj cijeni?
yokozuma je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 12:54   #494
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 218
Zanima me vasa iskustva sa kupnjom monitora u Linksu.
Naime kada sam kupio kod njih Samsung LCD logicno sam pitao uvjete garancije i mrtvih piksela.
Na to sam dobio vrlo iznenadjujuc odgovor da Samsung nema zero tolerance na sto sam reko ok ali mene zanima sto ako ja dojdem doma danas i upalim ga prvi put i vidim mrtvi piksel,da li mogu dobiti u tom slucaju drugi monitor na sto mi prodavac kaze ne zbog Samsungove politike bla bla
Onda logicno moje slijedece pitanje je ok mozete li vi meni sad tu u trgovini kod vas otvorit taj monitor i ukljucit ga prije nego odem doma? kaze prodavac da nemoze.
E sad vi meni recite jel tako svugdje ili? Mislim nije mi ovo prvi put da kupujem monitore i koliko se ja sjecam uvijek se priznavala garancija u slucaju da se odma pronadju mrtvi pikseli.
Inace kupovao sam u Linksu od prvih njihovih dana i mogu samo reci da su prestali biti ono sto su bili. ali to valda je nemoguce jer su se poceli siriti po hrvatskoj pa samo cekam kad ce se kod njih moci kupiti i pegla,perilica...
Mislim da se razumijemo oni su i dalje dobra ali vrlo skupa trgovina ali daleko je to od recimo tamo 2003 godine
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:05   #495
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,565
Koja je općenita ideja vas koji bi gledali prije kupnje u trgovini da li monitor ima "dead" ili "stuck" piksele ili čak vraćali proizvode natrag -u slučaju da proizvođač ne garantira "zero tolerance"- što da trgovina napravi s tim monitorima ako se utvrdi da imaju "dead" ili "stuck" piksel?

Ako ga stavi sa strane i potom svjesno "uvali" nekom tko ne pita, onda će biti još gori nego da uopće ne daju testiranje.

Iako, iskreno, malo mi je čudno da u 2010. godini LCD-i još uvijek imaju problema s tim
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:07   #496
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,835
A hebiga, ako mozes priustiti troskove dostave naruci online i nek ti dostave doma. Probaj ga i ako ima bad pixela zapakuj i vrati skupa sa pismenom izjavom u roku od 7 dana. To ti je jedina opcija u slucaju da nitko ne zeli pokazati monitor prije kupnje.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:10   #497
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Zanima me vasa iskustva sa kupnjom monitora u Linksu.
Naime kada sam kupio kod njih Samsung LCD logicno sam pitao uvjete garancije i mrtvih piksela.
Na to sam dobio vrlo iznenadjujuc odgovor da Samsung nema zero tolerance na sto sam reko ok ali mene zanima sto ako ja dojdem doma danas i upalim ga prvi put i vidim mrtvi piksel,da li mogu dobiti u tom slucaju drugi monitor na sto mi prodavac kaze ne zbog Samsungove politike bla bla
Onda logicno moje slijedece pitanje je ok mozete li vi meni sad tu u trgovini kod vas otvorit taj monitor i ukljucit ga prije nego odem doma? kaze prodavac da nemoze.
E sad vi meni recite jel tako svugdje ili? Mislim nije mi ovo prvi put da kupujem monitore i koliko se ja sjecam uvijek se priznavala garancija u slucaju da se odma pronadju mrtvi pikseli.
Inace kupovao sam u Linksu od prvih njihovih dana i mogu samo reci da su prestali biti ono sto su bili. ali to valda je nemoguce jer su se poceli siriti po hrvatskoj pa samo cekam kad ce se kod njih moci kupiti i pegla,perilica...
Mislim da se razumijemo oni su i dalje dobra ali vrlo skupa trgovina ali daleko je to od recimo tamo 2003 godine
Links kao ducan ti nema pravo zamjeniti monitor ako se na njemu pojavi broj mrtvih piksela koji je manji od definiranog od strane proizvođača.

Ja prije mjesec dana kupio Acera i na njemu odmah popodne uočio jedna plavi stock pixel. Odmah ih kontaktirao, oni kontaktirali ACER tj. njihovog zastupnika i objasnili mi da ACER tolerira do 3 pixela i da se tek preko toga može uzeti pod garanciju. Tako da nisam ni ja ništa mogao, iako sam odmah prvi dan reagirao...

Al to da provam dućanu odmah proizvod, pa mislim da je to samo dobra volja prodavača, naravno ako proizvod nije potrebno izvaditi iz ambalaže koje se mora oštetiti da bi se izvukao proizvod...
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:14   #498
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Koja je općenita ideja vas koji bi gledali prije kupnje u trgovini da li monitor ima "dead" ili "stuck" piksele ili čak vraćali proizvode natrag -u slučaju da proizvođač ne garantira "zero tolerance"- što da trgovina napravi s tim monitorima ako se utvrdi da imaju "dead" ili "stuck" piksel?

Ako ga stavi sa strane i potom svjesno "uvali" nekom tko ne pita, onda će biti još gori nego da uopće ne daju testiranje.

Iako, iskreno, malo mi je čudno da u 2010. godini LCD-i još uvijek imaju problema s tim
Kakvo je ovo pitanje, pa ako mi netko garantira da nema mrtvih pixela i da će mi zamjenit proizvod ako ga nađem, pa šta mene briga šta će Links sa tim proizvodom??? Neka ga vrati proizvođaču koji garantira da nema mrtvih pixela... To je sasvim jasno...

P.S: ispričavam se na duplom postu, nesretni slučaj...

P.S2: FitzTN, nisam dobro shvatio tvoj post, tj.shvatio sam ga obrnuto, ja bi ih svjedeno pita mogu li ga vratiti, nemamo što izgubiti
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:17   #499
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,565
Edit: Nemaš što za izgubiti, svakako
Ali eto, kažem ti bolje je njima ne pokazivati nego da poslje imaju na stanju monitore za koje znaju da imaju mrtve ili "stuck" piksele jer što će onda s njima. Čudno je da još uvijek ima problema s tim pikselima i da svi proizvođači ne nude "zero tolerance".
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:17   #500
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Koja je općenita ideja vas koji bi gledali prije kupnje u trgovini da li monitor ima "dead" ili "stuck" piksele ili čak vraćali proizvode natrag -u slučaju da proizvođač ne garantira "zero tolerance"- što da trgovina napravi s tim monitorima ako se utvrdi da imaju "dead" ili "stuck" piksel?
Potrošača/kupca to nije nimalo briga.
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Iako, iskreno, malo mi je čudno da u 2010. godini LCD-i još uvijek imaju problema s tim
Upravo zato što je čudno ljudi ne žele ostati u čudu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:20   #501
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,565
Zapravo koliko je priče oko toga, ne bi me čudilo da postoji neko skladište napunjeno do vrha tim monitorima koji nisu prodani
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:35   #502
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Zapravo koliko je priče oko toga, ne bi me čudilo da postoji neko skladište napunjeno do vrha tim monitorima koji nisu prodani
Svaka roba ima svog kupca.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:51   #503
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,925
Kupiš na daljinu i stvar rješena
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 14:01   #504
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
ja budem pohvalio decke u pulskoj poslovnici, jako ljubazni
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 19:03   #505
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Na kraju sam otišao do Linksa i tamo im sve objasnio. Rekli su mi da će to idući dan pregledati serviseri i nakon toga zamijeniti. Zovem ja idući dan i čujem da njihovi serviseri nisu mogli naći taj pixel i da si mogu doći po monitor. Dođem tamo i tražim da mi pokažu monitor. Čim su upalili monitor vidio sam da je taj stuck pixel i dalje prisutan.
Dečki su blenuli i šutke mi donijeli novi monitor.
Naravno da su ga prije toga testirali barem 2d i bio im je upaljen i dok su oni isli doma. .... To su najobicnije sheme po principu app kako bi izmuzli 150kn servisa i dijagnostike a hardver nisu ni pogledali. Problem je utoliko sto takav mo imaju svi maloprodajni ducani, ili ako ga jos nemaju brzo mu se prilagode
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 13:28   #506
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Poslovao opet sa Links-om u OS i sve prošlo super i pohvale kolegama(kako na forumu tako i onima u trgovini).Naručio robu-roba došla-platio i sve OK.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 15:36   #507
ZombieWhore
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Za Links u Zagrebu imam samo pohvale, dečki su odlični.
i samo da kažem, bilo je to prije godinu dana, išo sam u links kupit neonke ili tako nešto, počela kiša (prava kiša) i ostao sam u linksu 2-3 sata. prodavač mi je dao da igram na 3D naočalama Far Cry 2 (naočalama koje koštaju oko 2000kn).
ZombieWhore je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 12:11   #508
MixLix
Premium
 
MixLix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 114
i ja sam stvarno zadovoljan Linksom, nakon što mi je uginula grafička kartica rezervirao sam zamjensku, ali naknadno sam otkazao istu i izašli su mi u susret... kao i u prethodnim slučajevima.

Stvarno su susretljivi.
MixLix je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 22:29   #509
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Zanima me vasa iskustva sa kupnjom monitora u Linksu.
Naime kada sam kupio kod njih Samsung LCD logicno sam pitao uvjete garancije i mrtvih piksela.
Na to sam dobio vrlo iznenadjujuc odgovor da Samsung nema zero tolerance na sto sam reko ok ali mene zanima sto ako ja dojdem doma danas i upalim ga prvi put i vidim mrtvi piksel,da li mogu dobiti u tom slucaju drugi monitor na sto mi prodavac kaze ne zbog Samsungove politike bla bla
Onda logicno moje slijedece pitanje je ok mozete li vi meni sad tu u trgovini kod vas otvorit taj monitor i ukljucit ga prije nego odem doma? kaze prodavac da nemoze.
E sad vi meni recite jel tako svugdje ili? Mislim nije mi ovo prvi put da kupujem monitore i koliko se ja sjecam uvijek se priznavala garancija u slucaju da se odma pronadju mrtvi pikseli.
Inace kupovao sam u Linksu od prvih njihovih dana i mogu samo reci da su prestali biti ono sto su bili. ali to valda je nemoguce jer su se poceli siriti po hrvatskoj pa samo cekam kad ce se kod njih moci kupiti i pegla,perilica...
Mislim da se razumijemo oni su i dalje dobra ali vrlo skupa trgovina ali daleko je to od recimo tamo 2003 godine
Nije svugdje tako u smislu da ti ne daju ukljucit monitor. Kao sto sam u onoj drugoj temi napisao, bas po Rijeci sam kupovao monitora u dosta firmi i uvijek su mi dali da upalim prije kupnje. Evo bas nedavno u Ventexu pogledao HP ZR24w prije kupnje, doduse istina vrlo povrsno jer ga nisu bas imali gdje ukljucit pa smo zbog niske rezolucije promasili prasinu ispod same povrsine panela, ali su bili skroz korektni i ubrzo mi dali novi. Takodjer prosli monitor kupio kod njih nakon relativno detaljne provjere.


Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Koja je općenita ideja vas koji bi gledali prije kupnje u trgovini da li monitor ima "dead" ili "stuck" piksele ili čak vraćali proizvode natrag -u slučaju da proizvođač ne garantira "zero tolerance"- što da trgovina napravi s tim monitorima ako se utvrdi da imaju "dead" ili "stuck" piksel?

Ako ga stavi sa strane i potom svjesno "uvali" nekom tko ne pita, onda će biti još gori nego da uopće ne daju testiranje.

Iako, iskreno, malo mi je čudno da u 2010. godini LCD-i još uvijek imaju problema s tim
Nije li to zapravo kako svugdje funkcionira. Proizvodjac svjesno plasira na trziste monitore sa neispravnim pikselima nadajuci se da vecina kupaca takve stvari ne primjeti pa mozemo reci da ih takodjer na neki nacin "uvaljuje". OK, slazem se da ako proizvodjac ne garantira zero tolerance da je razumljivo da firme ne zele takve monitore natrag ali mi je neprihvatljivo da se proizvod od 3-4-5 tisuca kuna ne moze pogledati prije kupnje. Jer ne radi se samo o mrtvim pikselima. Tu je i uniformnost boja, probijanje pozadinskog osvjetljenja i slicni defekti za koje se vrlo vjerojatno moras natezati po servisu jer jasno odredjenog jamstva za to nema. Jedan Dell npr. za svaki svoj premium monitor, znaci i uredjaje od 10000kn garantira specifikacije samo u centru ekrana. Iskesiras tu lovu i onda ti kazu kako je normalno da ti bijela boja na jednoj strani baca na zeleno a na drugoj na crveno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 18:32   #510
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Kupio zvučnike s problemom opisanim ovdje. Vratio odmah sljedeći dan i rekli su mi da će me sljedeći dan nazvati. Nazvali i rekli da mi je uvažena reklamacija i da mogu zamijeniti ili uzeti povrat. Nisu imali odmah ono što sam htio pa sam uzeo novce. Uglavnom, pozitvno iskustvo. S obzirom da se radi o greški koju proizvođač očito ne smatra greškom, jer bi ju inače otklonili ili povukli zvučnike s tržišta, Links mi nije morao uvažiti reklamaciju, ali eto jesu.

Ogroman minus za Logitech, odvratno ponašanje - svjesno prodavati škart i ignorirati primjedbe, gamad.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na