Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2008., 22:38   #391
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
Citiraj:
Autor Bilobrkster Pregled postova
Znam da ću ispast glup, ali nije me briga...

Pa zar se na tom Lenovu ne može promijenit rezolucija??? tipa desni klik na desktop pa properties pa settings pa...

pa naravno da možeš, ali to onda nije to!!

jer to nije crt da stavljaš reze kak hoćeš... pogotovo u windowsima
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 00:40   #392
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Ma ajde To je nas dobar stari Fleks Da njega nema trebalo bi ga izmislit... prica nesto a nije ni vidio dotican monitor heheh a ja vidio i uvidio razlike tj nisam primjetio da je to nesto extra manje od mog slova na 24'' monitoru... a ovaj sada gledam sa 60cm udaljenosti Po pitanju review.a ja ga nemam pa ga nemrem napravit ali eto moj dojam je u rangu sa bug.ovim...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 08:03   #393
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Odustao sam svojedobno od čekanja na kupovinu ovog Lenova, uzeo lovu i otišao u trgovinu, dobro pogledao izloženi primjerak S2232bw i kupio ga. Meni je odličan, nikad problema s čitanjem slova ( a prebacio sam 5 banki ) i još k tome ima dizajn koji mi se dopada. No, najvažnije što možda i oslikava sva ova različita mišljenja na ovom threadu, je osobni dojam. Bio je kod mene frend koji ima 226bw i kad je vidio moj monitor, blenuo i čudi se kak ja imam tak' dobru sliku a on ne. Kaže da nikako ne može namjestiti sliku koja bi njemu odgovarala.
Pa i sam sam primjetio da , kad dođem kod nekoga i gledam sliku na njegovu monitoru, meni ne paše, ja bi malo, ili posvijetlio ili dodao kontrasta ili zatamnio, no očito je da svi mi imamo prilično različite vizije kakva bi trebala biti idealna slika na monitoru.
Bojim se da bi čekajući Lenovo samo dao 700-800 kn više eda bi jednako bio zadovoljan s prikazom slike kao što sam i sada. Where is the point ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 11:06   #394
kagjes
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 94
osobno ne razumijem u cemu je problem sa "velicinom slova" kod neke rezolucije. imate fino u windowsima opciju za podesavanje DPI-a, fino to povecate sa 96 na 120 i rijesen problem. ja cak na svom 2232bw drzim na 120, puno mi je ugodnije citat a bas ne svrsavam na obilje neiskoristene bjeline po ekranu. obicno stavljam maksimum zuma ili fonta di god mogu a bez da si smanjujem preglednost.

e da, meni drago sto sam uzeo svoj monitor u 3em mjesecu (2232 bw). jos mu je u medjuvremenu cijena porasla, pa ga mogu rabljenog dobro prodat, a ovaj lenovo je i tako nedobavljiv izgleda. po meni je neisplativo cekat neki monitor 3-4 mjeseca. kad se poveca ponuda, prodat cu samsunga, dotad cu ga fino iskoristit i gg.

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 12.03.2008. u 11:24.
kagjes je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 16:44   #395
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
@ panoramix

The point is - nije taj tip monitora nažalost namjenjen svakome. X kuna više je neisplativ onom tko nema namjeru iskoristiti prednosti ugrađene matrice ili je neosjetljiv na detalje. Iskreno, ipak sam sklon mišljenju da bi svatko trebao imati kvalitetniju sliku na ekranu u vidu kvalitetnije matrice. Imao sam TN-a i vjeruj mi - razlika je nebo i zemlja... Od profi rada u profi aplikacijama, do reguralnog surfanja i pogotovo gledanja filmova ili igranja, doživljaj je neusporedivo bolji. Iskreno, nakon ovog iskustva - svakom bih preporučio tih parsto kuna više. Iplati se u svakom pogledu. Od vidnih kuteva, oštrine, kontrasta, čistoće slike pa čak i čitljivosti i manjeg zamaranja očiju, subjektivnog sam dojma da je svaka stavka na osjetno višoj razini.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 17:33   #396
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
@ panoramix

The point is - nije taj tip monitora nažalost namjenjen svakome. X kuna više je neisplativ onom tko nema namjeru iskoristiti prednosti ugrađene matrice ili je neosjetljiv na detalje. Iskreno, ipak sam sklon mišljenju da bi svatko trebao imati kvalitetniju sliku na ekranu u vidu kvalitetnije matrice. Imao sam TN-a i vjeruj mi - razlika je nebo i zemlja... Od profi rada u profi aplikacijama, do reguralnog surfanja i pogotovo gledanja filmova ili igranja, doživljaj je neusporedivo bolji. Iskreno, nakon ovog iskustva - svakom bih preporučio tih parsto kuna više. Iplati se u svakom pogledu. Od vidnih kuteva, oštrine, kontrasta, čistoće slike pa čak i čitljivosti i manjeg zamaranja očiju, subjektivnog sam dojma da je svaka stavka na osjetno višoj razini.
Ok, mogu prihvatiti većinu tvojih argumenata. Što se tiče kuta, ponajmanje bitno za jednog korisnika. Za ostalo bih najviše volio da mogu sad uzet svoj monitor, zamotat' u novine pa pod ruku i puknut ga kod tebe na stol, spojit na istu grafu i uvjeriti se osobno u razliku.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 17:36   #397
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Teoretski svako bi trebo imat monitor sa S-IPS matricom jer su ove sve ostale sranje IMHO. Čak mi ni taj lenovo nije nešt posebno da mogu opet bi uzeo dell2007WFP ili sad novi 2008WFP,jer nema do S-IPS,tu može svatko reći ali previše sam vidio TN monitora a oni nisu ni do koljena S-IPS čak ovaj domyijev monitor LG star 3-4god 19'' ali S-IPS ima bolju sliku nego ovaj novi samsungov TN i to je činjenica.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 18:02   #398
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,887
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Teoretski svako bi trebo imat monitor sa S-IPS matricom jer su ove sve ostale sranje IMHO. Čak mi ni taj lenovo nije nešt posebno da mogu opet bi uzeo dell2007WFP ili sad novi 2008WFP,jer nema do S-IPS,tu može svatko reći ali previše sam vidio TN monitora a oni nisu ni do koljena S-IPS čak ovaj domyijev monitor LG star 3-4god 19'' ali S-IPS ima bolju sliku nego ovaj novi samsungov TN i to je činjenica.
ja bi ga uzeo samo da je 22" s tom rezolucijom

jel ga ima tko, bađ me zanima da li je toliko superioran..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 12:43   #399
xeen
Premium
Moj komp
 
xeen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Šibenik
Postovi: 190
Danas kupio navedeni monitor u Mikronisu. Kad se vratim s posla, bacim koju fotkicu i recenziju. :-)
xeen je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 12:48   #400
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
ja bi ga uzeo samo da je 22" s tom rezolucijom

jel ga ima tko, bađ me zanima da li je toliko superioran..
trebali bi ove godine doći 24'' ali S-IPS pa onda bolje ciljaj na to...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 17:48   #401
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
trebali bi ove godine doći 24'' ali S-IPS pa onda bolje ciljaj na to...

a cijena ? hmm 8000kn ziher... makar to nece biti puno ljudima koji rade prof obrade slika i videa...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 17:52   #402
Ianus Ziensis
Premium
Moj komp
 
Ianus Ziensis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Citiraj:
Autor xeen Pregled postova
Danas kupio navedeni monitor u Mikronisu
dosao je jedan i u ve-mil
ali vise nije tamo
Ianus Ziensis je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 18:13   #403
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Ianus Ziensis Pregled postova
dosao je jedan i u ve-mil
ali vise nije tamo
U vemil u karlovcu?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 18:14   #404
Ianus Ziensis
Premium
Moj komp
 
Ianus Ziensis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
U vemil u karlovcu?
nazalost ne,
vec onaj u Zg
Ianus Ziensis je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 19:52   #405
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,887
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
a cijena ? hmm 8000kn ziher... makar to nece biti puno ljudima koji rade prof obrade slika i videa...
da, bit će to ipak preskupo. ma 22" na rezoluciji 1680*1050 mi se čini savršeno za tu dijagonalu a sve preko 22" uistinu preveliko i nepotrebno za uporabu na PC.u
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 22:15   #406
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
da, bit će to ipak preskupo. ma 22" na rezoluciji 1680*1050 mi se čini savršeno za tu dijagonalu a sve preko 22" uistinu preveliko i nepotrebno za uporabu na PC.u
hm, mislin da je ipak to malo premala reza za tako velik monitor, evo prijatelj mi ima asusa 20" na toj rezi i meni su ikone i starna traka stvarno prevelike...
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 22:31   #407
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
a cijena ? hmm 8000kn ziher... makar to nece biti puno ljudima koji rade prof obrade slika i videa...
ne bi trebalo bit 8000kn,6000kn max maximuma čak i manje pa samo će konačno zamjenit ove TN jer glupo da i 24'' moraju bit TN,S-PVA je neki minimum minimuma ali S-IPS je tanak monitor+boje ko na CRT-u,meni je ovaj dell sa bojama ko Sony Trinitron 19'' CRT i to oni bjesniji model koji sam imao prije...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 08:31   #408
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,887
Citiraj:
Autor Raging Demon Pregled postova
hm, mislin da je ipak to malo premala reza za tako velik monitor, evo prijatelj mi ima asusa 20" na toj rezi i meni su ikone i starna traka stvarno prevelike...
kako premala, pa 99% monitora od 22" su te rezolucije..

ja sam na laptopu 15,4 sa 1920x1200 i sit sam vise sitnih ikona i teksta..

a ova lenovo rezolucija cini mi se ipak vise pase na 24".

...a da ne govorimo da za sve one koji vole odigrati neki dobar fps na kompu.u (a takvih nas, vjerujem, ima dosta) ta "HD" rezolucija je većinom neigriva s obzirom na snagu ogromne većine grafičkih kartica.
Kad naprave monitore koji mogu mijenjati rezoluciju s nativne na niže bez gubitka kvalitete tek onda će se (nekome) isplatiti..

ma sisas lenovo, preskupo je to, za koju kn više kupim lcd TV od 32" (samo ogledno navodim), mislim da većina ljudi ovdje previše filozofira i uopće nema potrebu za takvim monitorom..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 10:15   #409
Snack
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Evo par dojmova od još jednog 220x korisnika.
Prvo, ja sam slijep ko šišmiš i bio sam donekle zabrinut zbog rezolucije, ali sada mogu reći da svi komentari tipa "prevelika rezolucija" padaju ravno u vodu prilikom real-life sraza sa ovim monitorom.
Kao što je i prije rečeno, slika je stvarno dobra, puna izrazitih boja koje nisam primjetio kod standardnih monitora s kojim se susrećem.
Zapravo, slika je najsličnija Samsungu 215TW, koji je 21", te s manjom (1680x1050) rezolucijom. A oni, koji su vidjeli masnu cijenu tog Samsunga, još će više cijeniti ovaj monitor, jer im je vrlo jasno da se radi o izvrsnoj ponudi.
Što se tiče igranja, nisam puno "testirao" , ali ono malo što sam probao izgledalo je stvarno odlično, što zbog dobrog "skaliranja" na nižim rezolucijama, što zbog veselih boja.

Osobno, mislim da bi bio zadovoljan i sa nekim TN Samsung monitorom, ali uvijek sam bio mišljenja, da se isplati investirati tih još 700 - 800 kn više za monitor u kojeg ću blejati bar slijedeće 3 godine. Problem je bio, što do sada takvu opciju IMHO nismo imali.
Snack je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 11:06   #410
Snack
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Neda mi forum da uredim poruku, pa samo da nadodam najveću "manu". Dakle, mislim da za igranje nije idealan, zbog toga što grafička koje može nešto tjerati prihvatljivom brzinom u native 1920 x 1200 rezoluciji sigurno trenutno ima monstruozno visoku cijenu. Tako da ako koristite komp isključivo za igranje (u što čisto sumnjam), treba uzeti nešto jefitnije (TN 1680 x 1050 matrica) i uštediti za grafičku.
Snack je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 18:25   #411
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Upravo mi je stigao iz firme Nitel iz Zgb (a oni su ga dobili od firme Recro).
Zanimljivo je da je u njihovom cjeniku pisalo da ću dobiti verziju T33HNEU ali dobio sam 4433-HB2. Proizveden je 28.01.2008. a po ovoj oznaci sam na jednom forumu pročitao da bi trebao biti za Američko tržište. To je usput i verzija koja je bila na testu ovdje.
Za sada mogu reći da što se tiče veličine slova je prilično zadovoljavajuće, naravno pri prijelazu sa samija 757NF iz 1024/768 je nešto sitnije ali ne toliko da mislim da će mi smetati jer je čitljivost odlična.
Svjetlinu sam smanjio gotovo na 20% jer stvarno "blješti"
Izvrtiti ću neke testove pa javim ostale dojmove...

Eh da i vidim da je i Mikronis promjenio na svojim stranicama verziju, više nemaju T33HBEU već T33HNEU...

Evo uslikao sam par slika koristeći ovaj monitor test: http://tft.vanity.dk/ i sony w55... Slike su ovdje:
http://firmwares.infinites.net/image...-HB2-fotke.zip

slikano je po mraku bez blica. Ako netko zna bolji način testiranja neka se javi...
Pozdrav!

Zadnje izmijenjeno od: ...Tihomir.... 14.03.2008. u 19:54.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 18:25   #412
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
kako premala, pa 99% monitora od 22" su te rezolucije..

ja sam na laptopu 15,4 sa 1920x1200 i sit sam vise sitnih ikona i teksta..

a ova lenovo rezolucija cini mi se ipak vise pase na 24".

...a da ne govorimo da za sve one koji vole odigrati neki dobar fps na kompu.u (a takvih nas, vjerujem, ima dosta) ta "HD" rezolucija je većinom neigriva s obzirom na snagu ogromne većine grafičkih kartica.
Kad naprave monitore koji mogu mijenjati rezoluciju s nativne na niže bez gubitka kvalitete tek onda će se (nekome) isplatiti..

ma sisas lenovo, preskupo je to, za koju kn više kupim lcd TV od 32" (samo ogledno navodim), mislim da većina ljudi ovdje previše filozofira i uopće nema potrebu za takvim monitorom..
a mozda se varan, al meni je izgledalo preveliko,a na vecem monitoru bi bilo jos vece, ja san sad trenutno na 17" crt na 1280 x 960 i meni je tako taman, startna traka je visoka oko 8 mm...

al kod igrica si u pravu jer mu NFS pro street trzari previse kad digne detalje (radeon x1050)... al ipak za radu u windowsima, photoshopu i sl. mi je nakako slabo iskoristen prostor...
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 20:05   #413
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
@Tihomir - malo bliže stavi fotić da se bolje vide prijelazi na gradijentima, ovako nekako - http://img87.imageshack.us/my.php?image=hpim3449pz5.jpg
Ovako mi izgleda kao da ima bandinga kod prijelaza na tamnije tonove.
I poslikaj backlight bleeding, punki crnu boju na monitoru, stavi brightness najmanje na 50%, pogasi svjetla i slikaj na udaljenosti kao što su ti prošle fotke, bez blica naravno.

EDIT: Za potpuniji test odvrti ako ti se da pixperan (http://www.prad.de/en/monitore/tests.../pixperan.html)
i postaj rezultate Chase i Readability testova. Meni osobno netreba, no vidim da je raja znatiželjna. Ima vas već par ponosnih vlasnika a od konkretnog reviewa ni "R" .

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 14.03.2008. u 20:23.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 20:32   #414
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
@Tihomir - malo bliže stavi fotić da se bolje vide prijelazi na gradijentima, ovako nekako - http://img87.imageshack.us/my.php?image=hpim3449pz5.jpg
Ovako mi izgleda kao da ima bandinga kod prijelaza na tamnije tonove.
I poslikaj backlight bleeding, punki crnu boju na monitoru, stavi brightness najmanje na 50%, pogasi svjetla i slikaj na udaljenosti kao što su ti prošle fotke, bez blica naravno.

EDIT: Za potpuniji test odvrti ako ti se da pixperan (http://www.prad.de/en/monitore/tests.../pixperan.html)
i postaj rezultate Chase i Readability testova. Meni osobno netreba, no vidim da je raja znatiželjna. Ima vas već par ponosnih vlasnika a od konkretnog reviewa ni "R" .
Nema bandinga, u ovom testu se i meni učinilo da ima ali onda sam pokrenuo još 2-3 druga testa ali ne online kao ovaj koji sam fotkao i gradient je savršen. Također ni u potpunom mraku nije vidljivo probijanje svjetla. Odvrtiti ću ovaj test kada uspijem, danas više nemam vremena...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 20:37   #415
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Upravo sam dobio mail iz Lenova...
Pitao sam ih:
razlika između modela
oznake T33HBEU I T33HNEU?

Odgovor:

"Poštovani,

radi se o istom proizvodu samo šta je jedan PN namjenjen za maloprodaju a
drugi za velike kupce (stvar birokracije da se laše prati prodaja). Zbog
trenutnog problema sa dobavljivošću oba PN su se pojavila u maloprodaji."

Tako da se nemorate brinuti zbog modela...

Pozdrav!
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 20:52   #416
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Napokon sam pronašao nešto vremena te nabrzinu fotknuo monitor. Nemojte zamjeriti na kvaliteti slika, slikano je u brzini, sa Kodakom Z740 (5MPx, 10X optical) koji je izvrstan fotich no kvalitetan i realan catching boja mu nije jača strana. Također, osjetljiv je na uvjete u kojima se fotka a koji u ovom konkretnom slučaju nisu bili idealni. Slikano je bez stativa, u polumraku, bez blica. Stavit ću samo neke slike, jer su izabrane jedine koliko toliko dobro ispale te se nadam da će pomoći onima kojima treba...

Dakle:


















Slike downscalinga na manju rezu i bleediga stavim kasnije.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 21:57   #417
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Čestitke na trudu, samo što dosta toga može varirati o postavkama fotića(balans bijele najviše), a i to kaj si sliko na širokom kutu pa je spigana slika ko da nije ravan ekran.
Inače vjerujem da je kvalitetan kad ste ga tolko nahvalili, jedino kaj malo to kućište njegovo izgleda ko oklopni tenk, al za kvalitetu se vjerujem treba žrtvovati.
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 22:18   #418
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Osobno stojim iza tvrdnje da monitor vrijedi svake lipe. Ako pak nakon kupnje ustvrdite drugačije, spreman sam monitor otkupiti u trećinu ili pola cijene....

Što se pak slika tiče, iskreno mi je žao zbog kvalitete koja nije na visini... Da imam vremena i dslr/ ili fotich koji hoće slikati u ovim uvijetima te realno prikazuje boje, napravio bih pravi review no ovako - mogu i jesam napisao samo manji osvrt.
Inače, meni je čak i design monitora legao. Izgleda profesionalno, skupo i vrlo robustno... Sasvim u skladu sa mogućnostima.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 03:40   #419
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Takoder ako su kome slova presitna ili mu je grafa preslaba za igre na toj rezi dajem ponudu da otkupljujem monitor za 70% ducanske cijene. I unaprijed se zahvaljujem

Neznam zasto svi misle da se nemoze igrati ne toj rezi. Pogledajte testove 3870 ili 8800 GT i razlike u performansama izmedju 1680 x 1050 i 1920 x 1200 su nekih 15%-20% koliko se sijecam. Dakle nista pretjerano po meni. Evo ovdje sam nabrzinu nasao tablice pa pogledajte
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 06:50   #420
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Mislim da je potpuno promašeno slikati monitor u radu eda bi netko drugi mogao vidjeti kvalitetu ( ili ne ) ekranskog prikaza. Prvi otklon je kod vlasnika monitora, tj. je li podesio sve parametre slike i koliko je njegovo osobno viđenje korektne slike na monitoru. Zatim to sve uslikati s bilo kakvim fotićem ( pa makar bio i SLR ) te opet dijelom promijeniti utisak boja, kontrasta i WB. Zatim sve to uplodati na forum, gdje će to zainteresirani odgledati na raznoraznim monitorima, gdje opet vrijedi pravilo o osobnom "štelanju" slike. Na koncu prikaz slike koju daje neki monitor je potpuno iskrivljen. Nema dobre ocjene bez gledanja uživo.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na