Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2008., 14:48   #1
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
nemogu surfat normalno dok je utorrent ukljucen

kao sto u imenu teme pise, nemogu normalno surfat cim nes skidam preko utorrenta. imam Netgear Wireless Router model WGR614 v6, a u stanu nas koristi 4 laptopa wireless, ali je dovoljno da samo jedan pocne skidat preko torrenta, da nitko vise ne moze normalno surfati. imamo 8 Mbps vezu a ogranicio sam na svakom laptopu da je upload limit na utorrentu 15KB/s. ima li itko koji savjet kako rijesiti ovaj problem?
i usput ponekad nakon dugog koristenja router pocne isto tako zezat, iako nista ne skidamo, pa ga restartam svaki put vadeci kabal iz njega, jer nemogu preko kompa rebootat, bar ja nisam nasao. kako to rijesiti?
hvala na odgovorima, pozz
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 15:11   #2
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Mozes si malo olaksat taj "lag" ali sa torrentom u pozadnini je u banani svaka veza. Si probao port forwarding? meni je pomogao ali ne znacajno na uTorrentu.
PS
Skidaj kad nisi doma,
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2008., 15:24   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Koji ti je broj konekcija postavljen u uTorrentu (na svakom računalu) ?

__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 15:26   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,659
Std blem za slabije / jeftinije routere. Smanji max br. istovremenih konekcija i max bandwth u postavkama uTorenta.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 15:59   #5
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Mozes si malo olaksat taj "lag" ali sa torrentom u pozadnini je u banani svaka veza.
Ovo nije istina, na 8mb bi morao moci normalno surfati bez obzira na torrent u pozadini. Cak i na 3 mb se moze u vecini slucajeva normalno surfati, na 1 mb ce vec ici puno teze.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 16:41   #6
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Ovo nije istina, na 8mb bi morao moci normalno surfati bez obzira na torrent u pozadini. Cak i na 3 mb se moze u vecini slucajeva normalno surfati, na 1 mb ce vec ici puno teze.
Ne baš, nije ovdje u pitanju samo koliko ti bandwidtha "pojede" torrent, već treba znat da vezu otežava previše konekcija koje router teško podnosi.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 18:33   #7
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
kod mene su bili isti simptomi, problem je bio u tome sto windowsi xp od sp2 (vista takodjer) dozvoljavaju samo 10 attemptova za tcp/ip konekcijama istodobno. u utorrentu je broj tih konekcija defaultno namjesten na 8, tako da cim pokrenes jos npr browser, net se vuce ko krepana macka. rjesenje je ili lvllord patch (http://www.lvllord.de/ ) kojim mijenjas broj tih konekcija u windowsima (npr 50 je skroz uredu) ili u utorrentu odes na options > preferences > advanced i pod net.max_halfopen promijenis parametar na npr 4 (malo ce sporije torrent poceti skidati, jer sad ima puno manje konekcija koje moze istodobno zapoceti, al to je sve skoro pa zanemarivo, kad uhvati brzinu i dovoljno veza sve radi normalno).
shp je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 01:35   #8
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor kyz0 Pregled postova
Ne baš, nije ovdje u pitanju samo koliko ti bandwidtha "pojede" torrent, već treba znat da vezu otežava previše konekcija koje router teško podnosi.
Dobro, pa naravno da je pretpostavka da je sve dobro podeseno kako u utorrentu, tako i broj konekcija u windowsima. Ali jedanput kada se podesi nema razloga da "svaka veza bude u banani sa torrentom u pozadini".
morph je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 02:50   #9
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Ja na 5 kada je netko upalio torrent sve bilo ukomirano a sada kada imam 8 mogu upaliti torrent a da veza bude donekle ok, jer znam ga upaliti i svejedno mi frend kolje u cod 4 prek neta.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 10:43   #10
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Te brojke o konekcijama u praksi ne rade dobro, evo recimo mog slucaja di sve na defaultu kod podizanja torrenta (MAKAR I NISTA NE SKIDA) surfanje je nemoguce, google se otvara 30sec a Pcekspert 2min.........
Evo mojih settingsa:


Port forwarding ukljucen na ovaj broj(4 znamenke) jer sa 5 mi neradi...(BUG 64bit wins or whateva). i stavka: Enable uPnP port mapping ISKLJUCENA.
Provjera:

Postavke konekcije:

Te zadnje i NAJVAZNIJE:

Ovo OBAVEZNA stavi na 6 jer je to minimalni upload za koji ce ti dozvoliti maximalan download(ako stavis na 5 imat ces download LOCK na 35KB/s, sa 4 na 28KB/s.....).

Meni sa ovim postavkama na XPu radi neusporedivo bolje nego na defaultu na kojemu je bilo nemoguce surfat i skidat.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2008., 12:07   #11
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Namjesti upload limit na max 70% od okupne propusnosti i surfanje će ići super.
Također možeš pokušati s QoS postavkama ako imaš router.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 16:31   #12
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
apsolutno nema sanse da ti ikoji od ovih savjeta upali, ovi sto preporucaju ogranicenje brzine dloada...

odi na start, run i upisi eventvwr, sigurno imas gomilu warninga, tj event id 4226 (EventID 4226: TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts). jedino rjesenje je ili lvllord patch ili ogranicenje utorrent broja konekcija, ali pod advanced options kao sto i napisah (net.max_halfopen)
shp je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 22:39   #13
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
dali s tim lvllord patch-om moram raditi na svakom kompu u stanu il samo na jedan pa to vrijedi za router?
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 22:44   #14
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
dali s tim lvllord patch-om moram raditi na svakom kompu u stanu il samo na jedan pa to vrijedi za router?
Na svakom.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 23:22   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
meni je isto sa ovim lvllord patchem? slozim ga, trazi orginalan CD, cancel kad zavrsi i opet isto?!?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 00:09   #16
Mmatija
Premium
Moj komp
 
Mmatija's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
klikni prije nego zavrsi...

Dok ti se prikaze ta poruka da ubacis CD i da ces koristiti nepravilnu datoteku, klikni da ju svejedno zelis koristiti (nemogu se sada na pamet sjetiti sto javi).

U pozaditi (command prompt-u) ce se nastavit odbrojavanje i kada dode do 0, ako si kliknuo kako spada, trebalo bi ti prikazati promjenu otvorenih simultanih konekcija...
Mmatija je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 00:40   #17
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Složi neki stroj sastrane za cuclati torrente i spoji ga kablom...
gog je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 01:14   #18
Mmatija
Premium
Moj komp
 
Mmatija's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
O, zbilja si mu ponudio odlicno rjesenje.... ne...

Kaj sad da nabavi novi stroj za torrente, kaj se to samo meni cini malo neisplatljivo...

Ali sto se tice ovog savjeta da ga se spoji kabelom, to mi i ima smisla, jer moze biti da vam velika kolicina podataka koji se prenose wirelessom, jednostavno zaguse mrezu...

Probaj samo jedan od tip laptopova spojit kabelom, pa vidjet kak onda stvar dise...
Mmatija je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 09:33   #19
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Ovo nije istina, na 8mb bi morao moci normalno surfati bez obzira na torrent u pozadini. Cak i na 3 mb se moze u vecini slucajeva normalno surfati, na 1 mb ce vec ici puno teze.
A po cemu to gledas? Ako ja recimo skidam sa 830-840kbs torrent, koliko mi realno ostane za surfanje? Isto koliko i onome tko ima 1mbit vezu i skida sa 110kbs.


Ako zelim surfati uz download, ogranicim si DL unutar utorrenta na 400-500kbs, upload na 20kbs i stvar onda radi ok.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 09:46   #20
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
A po cemu to gledas? Ako ja recimo skidam sa 830-840kbs torrent, koliko mi realno ostane za surfanje? Isto koliko i onome tko ima 1mbit vezu i skida sa 110kbs.


Ako zelim surfati uz download, ogranicim si DL unutar utorrenta na 400-500kbs, upload na 20kbs i stvar onda radi ok.
Nije bas tako u praksi jer je lakse opteretiti 1mbit nego 8mbita, isto kao sto je lakse odvojiti kolicinu potrebnu za surfanje od 820kbs nego od 110 kbs (tako si nekako ja to objasnjavam, ne mora biti da je 100% tako).
Ja nista ne ogranicavam na 8mbita, uredno vuce izmedju 780 i 810 kbs i surfam najnormalnije.
Kod 3mbit sam morao tu i tamo ograniciti, dok kod sam kod 1mbit morao dosta cesto.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 09:50   #21
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Istina da je lakse opteretiti slabiju vezu, ali u slucaju t-coma ja ne vidim poboljasnje u surfanju sa 8mbit dok skidam sa full brzinom DL-a i shaream nego sto mi je to bilo sa 1 ili 3mbita. Jest da je lakse ograniciti 8mbita na neku vrijednost jer da si ostavis 200kbs za surf to je vec nesto dok istu stvar ne mozes napraviti sa 1mbitom jer neces imati niti dobar surf niti brz download. : )
Ali cinjenica je da ako full downloadas sa odredjenom brzinom ne ostaje ti nikako dovoljno za surfanje bez da na neki nacin ogranicis brzine, na mreznom uredjaju ili externom aplikacijom.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 09:56   #22
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
Istina da je lakse opteretiti slabiju vezu, ali u slucaju t-coma ja ne vidim poboljasnje u surfanju sa 8mbit dok skidam sa full brzinom DL-a i shaream nego sto mi je to bilo sa 1 ili 3mbita. Jest da je lakse ograniciti 8mbita na neku vrijednost jer da si ostavis 200kbs za surf to je vec nesto dok istu stvar ne mozes napraviti sa 1mbitom jer neces imati niti dobar surf niti brz download. : )
Ali cinjenica je da ako full downloadas sa odredjenom brzinom ne ostaje ti nikako dovoljno za surfanje bez da na neki nacin ogranicis brzine, na mreznom uredjaju ili externom aplikacijom.
Ne znam, mozda ovisi sto vuces, jedan ili vise komada (ja recimo oko 10). Isto tako, da ne bi bilo zabune, ja osjetim razliku izmedju otvaranja stranica sa i bez downloada, ali tu se radi mozda o sekundu-dvije duzeg ucitavanja sto mi je prihvatljivo.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 11:26   #23
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
ja imam iskon duo sa 3mbit brzinom i recimo mogu skidat torrent od 250 kbit/sec i normalno surfat( malo samo sporije) s tim da i cimer u to vrijeme surfa, jer imamo spojena 2 kompa.. Po meni ta weireless rjesenja bas i nisu dobra, pogotovo kod spajanja 4 laptopa. Opcenito mi taj weireless ne lezi, pa mozda ako mozes probaj to pospojit s kablovima i onda vidjet..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 11:51   #24
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
: wi-re-le-ss => wireless , ne weireless

Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 12:37   #25
xeen
Premium
Moj komp
 
xeen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Šibenik
Postovi: 190
U takvim situacijama je najbolje složiti dedicated kantu koja je žicom spojena na router i koja leecha, pa si svi dodajete torrente. Puno lakše za kontrolu konekcija, brzine itd.
xeen je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 13:08   #26
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
: wi-re-le-ss => wireless , ne weireless

da, stvarno napravio sam dvostruku stamparsku gresku

wi-re-le-ss => wireless -wire-žica, less-bez= bežično=sranje po meni

wire je zakon..A osim toga wireless vise zrači
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 00:25   #27
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Citiraj:
Autor Mmatija Pregled postova
O, zbilja si mu ponudio odlicno rjesenje.... ne...

Kaj sad da nabavi novi stroj za torrente, kaj se to samo meni cini malo neisplatljivo...
Pa zapravo i ne, ako ne računaš struju, kantu za torrente vjerojatno možeš od nekoga nabaviti i besplatno stari stroj.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 21:03   #28
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
prvo, sve ti danas zraci...najmanje ovaj wireless

drugo, jebe te broj konekcija
stavi na 400 (100 po torrentu) i ko bog


tak ja imam na 1mbps vezi i sve mi radi najnormalnije

cak i css mogu igrati, istina da je veci ping (80-90) al se da lepo igrati
recimo, danas sam opce zabil iskljuciti torrente i isel igrati, naravno tu je i ts
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na