Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2008., 15:14   #61
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Koliko si dao za sluške ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 16:03   #62
bass_pleya
Premium
Moj komp
 
bass_pleya's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: pula / dubrovnik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Koliko si dao za sluške ?
mene pitas? ako da onda je odgovor cca 70...
bass_pleya je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 23:22   #63
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
ako vam sta znaci ima na ebayu sony ex51 po 100tinjak kn sa dostavom u hr, ja sam u subotu uplatio za jedan par + rezervni cepici za usi, to ce me doc oko 150kn sa dostavom

sutra uplatim kesh za svoje pa vam javim kolko se ceka i dal ce bit kakvih problema, a kad stignu odlucim za mp3, oce li bit kinez ili 'kinez'

drzte fige da prodje sve kak spada, ovo mi je prvi online shoping
hash je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 23:36   #64
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor bass_pleya Pregled postova
mene pitas? ako da onda je odgovor cca 70...
Yep, na tebe se pitanje odnosilo
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
ako vam sta znaci ima na ebayu sony ex51 po 100tinjak kn sa dostavom u hr, ja sam u subotu uplatio za jedan par + rezervni cepici za usi, to ce me doc oko 150kn sa dostavom
sutra uplatim kesh za svoje pa vam javim kolko se ceka i dal ce bit kakvih problema, a kad stignu odlucim za mp3, oce li bit kinez ili 'kinez'
drzte fige da prodje sve kak spada, ovo mi je prvi online shoping
Čuj, ajd tu javi kak je prošao shoping preko ebay-a, jer to je poprilično jeftino, pa bi me možda zanimalo. Ja imam iskustva samo sa online shopingom kod nas i to mi je prošlo odlično.

Uglavnom, javi...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 09:05   #65
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
upravo uplatio 25$, ex51 + set cepica, sad cekam da vidim kad ce doc

dotad se vi slobodno raspisite o mp3 playerima, ako ste uzimali neki s ebaya slobodno javite (sad sam se skroz ufurao u ovaj online shoping )
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 13:10   #66
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
ako ste uzimali neki s ebaya slobodno javite (sad sam se skroz ufurao u ovaj online shoping )
ja uzimao ali preko Amazona... jedan cd single jer mi ga nisu htijeli ovdije naruciti.
Proslo sve ok, stiglo za 4, 5 dana. Super zapakirano nema greske...
Sigurno je ista stvar i sa ebayom



a znam lika koji je prije 2 il 3 godine spusio preko neta 1 200 Eura. Odmah je obavijestio policiju i neznam sta sve ne. I pazi..tek sad prije mijesec dana imao je prvo rociste. I neznam kako je uopce proslo. Bas cu ga pitati. Mislim da je kupovao nekakve industrijske kartice il tako nesto. A lik od koga je kupovao je iz engleske.


A za mp3 pitaj Vucu...on je sad skroz u tome. Cijene, modeli, gigabajti, displayi, baterija Vuco sve zna.
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 18:20   #67
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
upravo uplatio 25$, ex51 + set cepica, sad cekam da vidim kad ce doc

dotad se vi slobodno raspisite o mp3 playerima, ako ste uzimali neki s ebaya slobodno javite (sad sam se skroz ufurao u ovaj online shoping )
nadam se da nisi uzeo od sellera iz Chine ili Hong-konga, ako da vrlo vjerojatno ces dobit jeftine kopije, tj smece, iako na slici izgledaju isto
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 02:42   #68
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
naravno da jesam

jel postoji kakva sansa da dobijem lovu nazad ili bar normalne slusalice ako dobijem neku kinesku kopiju? ima mi frendica te sluske kupljene u sony ducanu pa mogu usporedit
hash je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 15:15   #69
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
naravno da jesam

jel postoji kakva sansa da dobijem lovu nazad ili bar normalne slusalice ako dobijem neku kinesku kopiju? ima mi frendica te sluske kupljene u sony ducanu pa mogu usporedit
ak dobijes kopiju, a vjerojatno budes, mozes trazit povrat novca-postarina, ako je seler naveo da vraca novce, stvar je u tome sto je postarina vjerojatno veca od cijene samih slusa pa ti se to nece bas isplatit slat nazad (kolika je, btw, cijena samih slusa?)

no nemora znacit, ja sam citao Ebay guide-ove i trasprave na forumima koje kazu da su sve ex-51 i ex-71 cijena $0,99-$9,99 fake-ovi, sad mozda dobijes i original, ugl na Ebay-u vridi pravilo, ako je nesto predobro da bi bilo istinito onnda je scam

isprike na OT-u
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 05:52   #70
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
oko 50ak kn su me dosle sluske, nece mi se to isplatit slat nazad ako budu sranje ..

ajde vidjet cu sta bude, ako me za***u bar sam naucio lekciju
hash je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 15:27   #71
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,886
da, najvjerovatnije su kopija. Mada glupi kinezi masu puta tvrde da je original uvjeriš se da nije kad ti stigne doma. Frend mi je uzeo masku za n73, kad je stigla činilo se da je sve u redu ali nakon par dana maska se počela nenormalno guliti te ju je bacio. Zaključak je isti kao i kod bobe...
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 23:39   #72
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
kopija, manje kvalitetan kabel, kvaliteta zvuka upola one od orginala,

dobio sam ih prije dva tjedna negdje i kad sam ih stavio nije bilo onog wow efekta, mislim si mozda sam se navikao i sve se uvjeravam da nije kopija uzalud

danas sam konacno dosao do orginala i poslusao ih zajedno i jasno se kuzi razlika u zvuku

poslao sam mail kinezu pa cemo vidjet sta kaze.. mirise na bacenu lovu
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 23:48   #73
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Baš je kinez šupak. Oš kupit Koss ThePlug ? 10$ + poštarina ()
Možemo i preko e-bankinga to obavit (pošto si rekao da ti je online shoping kul)

Ja si sad šparam za sluške. Vjerojatno neke za trčanje. A možda i kupim normalne in-ear koje je Matesonik spominjao (od Panasonica).
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 00:09   #74
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,886
šta ga *ebeš, svaka škola se plaća, nije znao - sad zna...
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 01:06   #75
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Ma zezam Hasha, zna on. Za Koss se nisam zezao, ofkors
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 01:30   #76
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Baš je kinez šupak. Oš kupit Koss ThePlug ? 10$ + poštarina ()
Možemo i preko e-bankinga to obavit (pošto si rekao da ti je online shoping kul)
postarina je bila jos tolko i malo vise

a online shoping sucks



ot:
jel netko kupovao mp3 player prek e-baya ?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 23:13   #77
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
Red face

Koss The PLug rulaju \m/

U petak mi stiže Meizu M6 SE, jedva čekam da ih uparim

No, prvo moram naći sluške negdje među hrpom stvari. Će staru herc da strefi kad me vidi kak čistim sobu
__________________
Ovo je potpis.

Zadnje izmijenjeno od: mrga. 14.02.2008. u 10:29.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 23:35   #78
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
No zanima ma, jel trebam ja uz njih i naručiti KOSS Pro Eartip for The Plug ili ja to dobijem uz njih (tipa, da su ovo kao ako zagubim svoje originalne) ? Mislim, oću pitat jel do dodatna oprema ili pak za korištenje The Plug moram imati i to čudo (ti neki čepiči za vuha)?
Ma jok. Caka je u tome da kupiš u ljekarni čepiće vulgaris, one za uši da ne bi bilo zabune U principu, nešto poput spužve, samo što se prilagode uhu. Probušiš čepiće i metneš ih na sluške. Zatim ih prstima malo stisneš i staviš u uho. Nakon toga se one dignu u uhu i prilgode istom. Iznenadio bi se koliko to zapravo dobro funkcionira. Jedino je bed što ljekarne uvijek imaju neke retardirane boje tipa žuta ili ružičasta , al ak uspiješ naći crne, na konju si.

Malo jest za*ebano, al vrijedi. Kvaliteta zvuka je odlična
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 09:16   #79
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor mrga Pregled postova
Ma jok. Caka je u tome da kupiš u ljekarni čepiće vulgaris, one za uši da ne bi bilo zabune U principu, nešto poput spužve, samo što se prilagode uhu. Probušiš čepiće i metneš ih na sluške. Zatim ih prstima malo stisneš i staviš u uho. Nakon toga se one dignu u uhu i prilgode istom. Iznenadio bi se koliko to zapravo dobro funkcionira. Jedino je bed što ljekarne uvijek imaju neke retardirane boje tipa žuta ili ružičasta , al ak uspiješ naći crne, na konju si.

Malo jest za*ebano, al vrijedi. Kvaliteta zvuka je odlična
To mi zvuci ok. Pogotovo ovaj dio "Nakon toga se one dignu u uhu i prilgode istom". Kupio sam nedavno nove sluske nakon 3 tjedna nazivanja i provjere raspolozivosti. Procitao hrpu reviewa. I na kraju uzeo ove....

Philips SHE9501
http://www.feniks-kompjutori.hr/inde...rnije&id=16879

I onak nisam bas zadovoljan...zvuk je onak, mogo bi i bolji, bass odican. Al nemos je utrpat u uho za popi*dit. Kad ga nekako zabijes zvucna izolacija je super i tek onda dolazi do izrazaja zvuk. Al to traje 6 sekundi i slusalice lagano cure van. Tako da mi se svidja ova tvoja sa cepicima za usi..mogao bih to probati.
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 09:20   #80
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Baka Pregled postova
I onak nisam bas zadovoljan...zvuk je onak, mogo bi i bolji, bass odican. Al nemos je utrpat u uho za popi*dit. Kad ga nekako zabijes zvucna izolacija je super i tek onda dolazi do izrazaja zvuk. Al to traje 6 sekundi i slusalice lagano cure van. Tako da mi se svidja ova tvoja sa cepicima za usi..mogao bih to probati.
Čuj, nije ni ova metoda savršena, zna se i s čepićima dogodit da ispadnu, al daleko manje negos običnim spužvicama s Kossovki. Sve u svemu, s obzirom na cijenu čepića, ja zadovoljan.

Inače, to s čepićima je standardna praksa kod Koss The Plug.

Viđe!
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 10:21   #81
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Čudno kako prije nisam pročitao ovu temu, ali evo sada jesam i moram primjetiti nešto. Naime, vuco je prilikom kupnje gledao trajanje baterije od 10 sati, pa nanekim playerima 20 sati, a na jednom čak i 45 sati koliko se sjećam, ako nisam već zaboravio nakon čitanja. Stvar je sljedeća...svi znaju kako proizvođači vole stavljati da neki LCD monitori imaju kontrast 2000:1, a svi ga mjere na drugačiji način. Da ne govorim o tome kako na slušalicama od 20 kn piše "mega bass", zvučnicima od 30kn da imaju 120W itd.....

Trajnost baterije debelo ovisi o bitrateu, pa tako sony zna nabiti trajnost na tih 45 sati i onda sitnim slovima napisati kako je to ostvareno pri 96kbps. Sad zamislite koliko bi to bilo pri 224 ili 320kbps. Eto, tek toliko....

i još nešto što je korisnik/ca na početku primjetio/la: kupovne jednokratne baterije traju zaista duže od punjivih, osim ako ne kupite baš neke made in china samozapaljive
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 12:52   #82
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Eto da vas pitam, ima li tko iskustava s Transcend T.Sonic 630?
Relativno je povoljan, OLED display, 4 GB, za oko 470 kn.
Slušalice me ne interesiraju, zapiknut ću svoje tako ionako.

Ako ga netko posjeduje, može neki mali review...

Hvala!
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 16:37   #83
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Čudno kako prije nisam pročitao ovu temu, ali evo sada jesam i moram primjetiti nešto. Naime, vuco je prilikom kupnje gledao trajanje baterije od 10 sati, pa nanekim playerima 20 sati, a na jednom čak i 45 sati koliko se sjećam, ako nisam već zaboravio nakon čitanja. Stvar je sljedeća...svi znaju kako proizvođači vole stavljati da neki LCD monitori imaju kontrast 2000:1, a svi ga mjere na drugačiji način. Da ne govorim o tome kako na slušalicama od 20 kn piše "mega bass", zvučnicima od 30kn da imaju 120W itd.....

Trajnost baterije debelo ovisi o bitrateu, pa tako sony zna nabiti trajnost na tih 45 sati i onda sitnim slovima napisati kako je to ostvareno pri 96kbps. Sad zamislite koliko bi to bilo pri 224 ili 320kbps. Eto, tek toliko....

i još nešto što je korisnik/ca na početku primjetio/la: kupovne jednokratne baterije traju zaista duže od punjivih, osim ako ne kupite baš neke made in china samozapaljive
Rijetko tko je na svojim stranicama naveo pri kojem bitrate-u je baterija testirana. To u 95% slučajeva je napisano za kapacitet (koliko pjesama stane gore). Ali za bateriju, to iskreno niti na jednom homesite-u od proizvođača nisam vidio.

Što se tiče trajanja baterija, malo me bila frka u početku jer sam sa dobivenom Duracell-kom od 1000mAh relativno slabo trajala (je ona ispunila kvotu od 18h koliko kažu u Creative-u, ali iskreno očekivao sam više). No, nakon te jedne nepunjive prešao sam na GP neke od 800mAh i mogu reći da traju duže od te Duracell-ke. Vjerojatno se od stajanja u skladištu ispraznila. Sad imam jednu bateriju, od 800mAh (i to velim, nikakva marka, GP; mislim da to stoji za Green Power, ali nisam siguran) koja mi traje u prosjeku malo manje od 2 tjedna (s time da je dnevno minimalno 1h, toliko mi treba od faxa do doma). Bitrate mi je svakakav, uglavnom je oko 192kbps pa na više (sve ovisi jesam li ja rippao ili netko drugi ).

Ali u pogledu trajanja baterije, iRiver T10 mislim. Jedna AA baterija i traje uhuhu...

Punjive (zamjenjive) baterije se doista isplate
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 17:20   #84
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Prijatelj ima T10 i baterija traje i traje...

Jednom sam kupio AA GP baterije i još uvijek ih koristim, ali mi se čini da se same od sebe prazne i to brže nego ostale punjive. Čak i kada nisu u uređaju, izgube popriličan kapacitet nakon mjesec-dva.

Nego, vuco - kakve su koss the plug? Meni trebaju nove sluške i volim kada je bass jako dobar....nešto poput skupljih philipsa koji idu u uho, ali volim i kada se čuje vokal,a ne da ga bas zaguši KAko bi otprilike ocijenio sluške, ako stavimo na stranu da su neudobne. Inače, najčešće slušam metal, pa ako je bass prežestok, vokal se uglavnom ne čuje.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 17:49   #85
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Iskreno - nije da sam ih previše slušao, par minuta otprilike. Ali kada ih se stavi na pravi način u uho, kad fino izoliraju vanjsku buku, sluške su po meni odlične. Ne bih ja njih prodao, da samo nisu u 80% slučajeva neugodne za nosit. Bass-a imaju (naprema Creative-ovim sluškama) i zvuk je dobar općenito

Nisam onaj koji može godinama pričati o mekoći zvuka i da pogađa cis notu ravno u čelo, no dojmio me se zvuk iz tih KOSS-ica.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 20:58   #86
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Nego, vuco - kakve su koss the plug? Meni trebaju nove sluške i volim kada je bass jako dobar....nešto poput skupljih philipsa koji idu u uho, ali volim i kada se čuje vokal,a ne da ga bas zaguši
Sluške rasturaju. Bass je uber, al onak fin, bez distorzije. Zvučna izolacija je savršena, postojat ćete samo ti i tvoja mjuza. Ok, ak se zadesiš na pruzi, čut ćeš vlak na metar od sebe, al tada ti to neće biti ni bitno
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 10:44   #87
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Citiraj:
Autor mrga Pregled postova
Sluške rasturaju. Bass je uber, al onak fin, bez distorzije. Zvučna izolacija je savršena, postojat ćete samo ti i tvoja mjuza. Ok, ak se zadesiš na pruzi, čut ćeš vlak na metar od sebe, al tada ti to neće biti ni bitno
Bar će biti prekasno da razmišljam o smislu života u tom trenutku
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 20:46   #88
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
sto se sluski tice.... KOSS PORTA PRO za po doma....jedne jedine i neponovljive,naravno za te novce. Jedino sto se bolje moze dobiti kosta oko 600 kn a zove se GRADO SR60/80. Ove koss su malo ruzne nekima (meni iskreno su ok), nisu in ear model ali su zato po kvaliteti zvuka vrhunske. Ja ih slusam trenutno na Sony A816 i sony sa njima zvuci cista fantazija (za jedan mali prijenosni audio player). Daleko ispred Creative playera, a bome mozda i ispred Cowon (iliti iAudio) koji takodjer posjedujem pa znam. Nisam doduse cuo iriver i sandisk, ali cujem da su iza Cowona po kvaliteti zvuka.
wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 22:22   #89
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Evo ak je itko skuzio creative je izdo novi mp3 player MuVo T100koji izgledom podsjeća na stari shuffle. Nema ekran, usb konektor, 10 h baterija li-ion, u hgspotu 399kn 2GB.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 22:50   #90
hellion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 48
Question Molim pomoć oko odabira. Mp3 player

dakle, ovako:

Kupujem Mp3 player, do 600 kn, da ima bar 1 gb memorije. Poželjno je da ima snimač zvuka, ali nije obavezno. Najbitnije stavke su kvaliteta zvuka i kvaliteta samog playera.

ne želim player koji će se pokvariti za 12 mjeseci točno

Molim vaše preporuke, razmišljam o samsungu YP-K3(550kn, čujem da je dobar)

hellion je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na