Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2007., 20:51   #1
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,117
Adapter sa S-vide sa 7 pinova na S-video sa 4 pina

Naime ovako, kako sve nove grafičke kartice imaju S-video sa 7 pinova pa tako i moja ja sam naišao na problem kada sam si kupio kabel koji ima S-video na jednoj i skart na drugoj strani da bi si spojio komp sa tv-om, nisam htio milion kablova pa sam se odlučio za samo jedan, i tu nastupa moj problem, jer je S-video na tom kablu sa 4 pina i mogu ga staviti u karticu ali mi se ne prepoznaje tv nikako!

Sada imam molbu ako netko slučajno ima na forumu grafičku karticu x 1950 pro ultimate da bude dovoljno ljubazan i provjeri dali ima taj adapter koji sam ja uz tu karticu dobio ali sam ju morao reklamirati i kada sam ju mjenjao za drugu vratio sam i taj kabel.
Odnosno bilo tko ko ima taj kabel jer neznam za druge grafičke pošto sam ja od tada isprobao još 4 nove i nijedna nije imala takav kabel.
Možda netko zan gdje ima za kupiti makar sumnjam jer sam prošao cijeli Zagreb u potrazi ali bezuspješno, bilo kako bilo molio bih bilo koga tko eventualno ima taj kabel da mi se javi pa da se dogovorimo za cijenu!

Hvala!
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 21:57   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
Kabel koji imaš bi trebao biti spojen ovako: S-Video to SCART cable pinout
Na kartici bi trebao biti ovakav raspored: ATI Radeon 7 pin SVID/OUT connector pinout
Originalni standard S-VHS (odvojena croma i luma) je 4-pin mini-DIN, a ATI, Nvidia i ostali imaju ove svoje umotvorine sa 4, 7, 8, 9, 10 pin mini-DIN jer neke grafičke imaju više mogućnosti spajanja na tom konektoru i svaka serija skoro ima svoj raspored.
Mislim da ćeš lakše naći 7-pin mini-DIN konektor i uz malo živaca zalemit umjesto orig. 4-pin. Potreban info (gdje koja žica ide) imaš na gornjim linkovima.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 23:55   #3
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,117
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kabel koji imaš bi trebao biti spojen ovako: S-Video to SCART cable pinout
Na kartici bi trebao biti ovakav raspored: ATI Radeon 7 pin SVID/OUT connector pinout
Originalni standard S-VHS (odvojena croma i luma) je 4-pin mini-DIN, a ATI, Nvidia i ostali imaju ove svoje umotvorine sa 4, 7, 8, 9, 10 pin mini-DIN jer neke grafičke imaju više mogućnosti spajanja na tom konektoru i svaka serija skoro ima svoj raspored.
Mislim da ćeš lakše naći 7-pin mini-DIN konektor i uz malo živaca zalemit umjesto orig. 4-pin. Potreban info (gdje koja žica ide) imaš na gornjim linkovima.

sve je to super ali je problem u tome kaj nema gdje za kupiti taj 7-pin mini-din
pitao sam svagdje pa i u čipoteci jer su mi oni predložili tu opciju ali ni oni nemaju ono što mi treba dakle taj 7 pinski nastavak
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 16:03   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
Masiraj ove iz chipoteke da ti naruče ili ako netko ide do Njemačke, Italije
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 17:18   #5
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,117
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Masiraj ove iz chipoteke da ti naruče ili ako netko ide do Njemačke, Italije

ma je da ih masiram kažeš, kao da ni sam neznaš koliko je tešo nekog običnog radnika dobiti da ti s nekakvom voljom pokaže ono što trebaš a kamoli da ti napravi nešto tipa naruđbe robe koju češ najvjerojatnije samo ti kupiti

a što se tiče putnika nažalost nezam nijednog

ali hvala ¸
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 07:29   #6
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Mislim da ti je najlakse nabaviti onaj adapter 7pin s-video na composite(chinch) i tako to odraditi. Viđao sam ove adaptere sa skoro svakom grafom u bundle-u, pa mislim da ih nije tesko nabaviti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 11:37   #7
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,117
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Mislim da ti je najlakse nabaviti onaj adapter 7pin s-video na composite(chinch) i tako to odraditi. Viđao sam ove adaptere sa skoro svakom grafom u bundle-u, pa mislim da ih nije tesko nabaviti.
naravno, znam da je to jedna od opcija, ali kako sam naveo nisam htio 100 kablova po sobi već samo jedan pa sam se zahebao i kupio ovaj, a budući da sam ga platio 100+kn ipak bi htio probat njega iskoristiti prije nego li se upustim u dodatne troškove!
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na