Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2007., 17:11   #1
destroyer
Premium
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: okolica Varaždina
Postovi: 166
Trebam pomoc za clockanje proca i mozda grafe

Ovako, buduci da je izasao demo za NFS Pro Street, a ja bi igrao i cijelu, downloadao sam da vidim kako to radi... Ne radi nikako... jako trza, 2 slikice svakih 5 sekundi... Tek kad se protivnici udalje onda mogu normalno igrati, ali samo par sekundi pa opet trza.... najslabiji detalji, 640*480 rezolucija

min konfa - moja konfa
2.8ghz proc - 2.6ghz pentium 4 (ne clockan)
128MB grafa - ati radeon 9800pro 128mb ddr
512mb ram - 512mb ddram

dakle, probao sam clockati proc u biosu, ali mi se nakon sejvanja komp nije ponovno ukljucival, samo sam cuo neke cudne zvukove... ugasio sam ga na 2 minute i ponovno ukljucio pa je bilo sve ok, ponovno na starim postavkama...

jel netko moze pomoci kako clockati proc i mozda cak i grafu da rade brze da prozvacu nfs pro street?

maticna je MSI 848P Neo-S (MS-6788)
kopirano iz everesta

hvala na odgovorima!
destroyer je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 17:45   #2
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
vrijeme je da si uzmes novo racunalo nevjerujem da ces ista previse postic... nemas sigurno ni neki normalan cooler na procu.... bolje si uzmi neko racunalo a ovo probaj nekako prodat...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2007., 17:55   #3
destroyer
Premium
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: okolica Varaždina
Postovi: 166
a bit ce laptop uskoro jer sljedece godine idem na faks tak da necu sad kupovati nes drugo....

bilo bi dobro da mi neko veli kako da dignem tih 0.2ghz na procu i ak se moze malo ubrzati grafa... ili mozda cak i ram?

sjecam se da sam zadnji put clockao stari celeron s 400mhz na 533mhz pa sam onda dobio novi komp koji je bio jedan od najjacih prije 7-8 godina, pa sam zamijenio komp s ovim koji sad imam prije 3-4 godine... znam i sam da je vrijeme za novi, ali situacija je takva...

btw, neznam zasto, ali sad odjednom radi NFSPS, bez ikakvih detalja, ali svejedno se usred staze zna desiti da mi loada stazu... 99% sam siguran da je to zbog presporog proca koji sporije ucitava nego se ja vozim...
destroyer je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 18:14   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Džizs pa pola nas ide (ili je išlo) na phax pa to ne znači sad da moraš imati laptop, tako malene ipak nisu studenstke sobe da ni PC ne stane u njih...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 18:38   #5
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
EA.uostalom,danas svi izdaju alfe i bete pod krinkom finaliziranog proizvoda.onda jos godinu dana mrcvaris komp ocanjem i cekas patch.ja ga nisam ni docekao na gothicu...toliko o tome.imas atitool za grafu i mali miljon pitanja i gajdova za oc pentiuma posebno.iz biosa malo po malo dizi fsb i testiraj pi 8m nabrzaka pa ispocetka ili clockgenom ili systoolom .probaj kupit polovnjacu dodatnih 512mb kex.
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na