Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2007., 21:06   #1
ddem1
Registered User
 
ddem1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Mišlenje o složenoj konfi namijenjoj radu 24/7

Iako sam nedavno postao o zasebnoj audio konfiguraciji, došlo je do nekih novih mogućnosti pa ću najverojatnije iskombinirati rad s videom, audiom i ostalom multimedijom u jednu mašinu.

Namjena je ponajviše montaža, enkodiranje videa i velika pohrana podataka s ciljem da dobro izdrži sav pritisak rada 24/7 (a valjda bi mogla ako mi još gura ova P4 mašina nakon negdje 3 godine ). Čitajući preporuke složio sam si sljedeće.

Ploča:

Gigabyte P35-DQ6 (mislio sam DS4, ali razlika je 200kn pa ako je ovo nijansu bolje radije odvojim extra. Ima sve što mi treba iako se ne bih bunio na još sata portova )

Procesor:

Intel Core 2 Duo E6750

Memorija:

4x Kingmax DDR2 1GB PC5300 (667MHz)

Napajanje:

CORSAIR 620W

Vjetrenjača za proc:

Thermaltake BigTyp VX (koliko sam shvatio ovo bi stalo na DQ6, a navodno je i dobro)

Kućište:

Big tower Chieftec BA-02B-B-B (sviđa mi se količina mjesta 5.25'' prostora koji bi se dao natofati sa još hardova )

Optika:

Pioneer DVR-112DBK (imao sam oduvijek Pioneera pa mu vjerujem )

HDD-i:

WD Caviar 320 GB, WD3200AAKS ili Samsung 160gb (e sada to nisam siguran jel onaj preporučeni t166, ne piše baš po stranicama dućana gdje sam gledao) - uglavnom taj jedan kao sistemski. Iako, na starom kompu mi se još uvijek vrti Raptor 36gb star 2 godine a komp upaljen 24/7... ***ate sreće Pa malo naginjem ka WD-u...

To mi ostavlja znači 7 sata portova koje bih kroz vrijeme napunio 500 gigabajticama. Za početak sam uz sistemski mislio uzeti isto ili WD (AAKS od 500 ne vidim baš po dućanima ) ili Samsungom, iako kod nas koliko ja znam nema t166 verzije. Tu se uglavnom zbunjujem

Za grafičku još moram malo meditirati jer sam glede nje limitiran zbog određenih programa koje koristim no nije bitno trenutno.

Ovo gore mi je negdje mislim oko 7 tisuća, otprilike tako negdje ciljam s budžetom, maksimalno 8 ukoliko netko ima neku bolju preporuku u svezi komponenti.

I to je ja mislim to. 100% sam nešto zaboravio, ali što se može kad volim pivu

Pozdrav i fala

Zadnje izmijenjeno od: ddem1. 25.09.2007. u 22:17.
ddem1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 21:25   #2
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
ovako..ako ti treba dekodiranje videa i sl. onda bolji ti je Quad core Q6600 ( 1900kn), te pare koji bi dao vise za proc, mozes ih dobit kupujuci slablje napajanje (zaboga sta ti treba 620W)
uvrglave oko 500W i tu si nekih 200-300kn dobio...za grafu ako ti ne treba nesto jako...mozes neka x2600HD ili 8600HD posto imaju HD ako ti treba za video...
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2007., 22:32   #3
ddem1
Registered User
 
ddem1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Ok priznati ću da oko znanja o napajanjima nemam baš pojma

Koliko znam jedan hard ne troši sam po sebi puno struje, ali čuo sam da prilikom paljenja pojede nešto više pa pošto bi ih imao minimalno 8, htjedoh biti safe. Ali kao što rekoh nemam pojma previše o svemu tome pa ću valjda nešto i naučiti

Primjetio sam da ovo 620 ima i 8 strujnih za satu pa se ne bih morao zezati sa dodatnima kasnije... Ili sam budala pa ovo modularno znači da ono još ima slobodne utore u koje bi mogao spojiti struju za još sata? Mislim u slabijem Corsairu recimo?

Što se tiče Quada, moram još razmisliti, ali možda pričekati one nove 45 verzije? Mislio sam sada Duo, pa možda nadograditi u budućnosti.

Eh problemi

Grafa mora biti Nvidia. Mislio sam jeftino 7900 gs od Leadteka ako se ne varam ili neku takvu kombinaciju, ili Quadro 1500 ako se počnem prostituirati Program za montažu je dosta osjetljiv glede grafi, a ovo bi trebalo biti dovoljno za normalniji rad s HDV formatom recimo, a i to se uvijek da nadograditi

Hvala na pažnji
ddem1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 22:47   #4
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Što se optike tiće,bolje je imho uzet Pioneera DVR-212(SATA)!Zadovoljio bi i Corsair VX450W koje je trenutno debeli best buy,jedino što nije modularno.Ako mora biti modularno onda je Corsair HX520W odlično riješenje.
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 23:22   #5
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
a neznam ako 7900gs ima HD izlaz, pa kupis pardodatnih ''molex to sata'' konektori i rijesen problem...ali novi 45nm quad ce biti jako skupi pa neznam ako ti se isplati, jer razlika izmedu Q6600 i nekog novog ce biti..ali nece biti toliko bitna da bi dao koju tisucu kn vise...
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 23:50   #6
ddem1
Registered User
 
ddem1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Ahaaaa pa stvarno sam budala, znači 520 ima 4 sata konektora i 8 molexa, što znači uz konvertere recimo sredim 4 molexa pa imam sveukupno već 8 sati i još mi ostane 4 molexa! Zakon. 200 kuna u džep Hvala na prosvijetljenju sporoga mozga

I sada kad razmislim u svezi Quada nije uopće loša ideja. Jao pa nakon P4 ova ubrzanja bi mi mogla gaće rasparati

Oko grafe možda mi je ipak bolje bocnuti 8600GT, čini se kao solidna jeftina varijanta

Zadnje izmijenjeno od: ddem1. 26.09.2007. u 00:13.
ddem1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 00:12   #7
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
eto vidis..samo treba mali udarac pa da se cestice pocinju micat...pa sa P4 na Quad....mogao bi i dobit srcani udar....hehe ja sam postepeno prosao sa P2, na celerona pa na dual core....

PS: pozovi doktora kada budes prvi put uklj. komp... :lol:
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 00:42   #8
ddem1
Registered User
 
ddem1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Citiraj:
Autor veliko_pile Pregled postova
PS: pozovi doktora kada budes prvi put uklj. komp... :lol:
Možda ću stvarno trebati jer ko zna s obzirom da ću je sam cijelu slagati. Da ne bi spojio ja kojeg molexa u quad

Super, sada samo još malo pogledati u svezi hardova i imam cijelu mašinu, čak mislim da se i većina stvari po dobrim cijenama našla u adm-u, ne treba puno hodati
ddem1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 08:40   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Preporučio bih ti da uzmeš neku od ATI HD2600 (Pro ili XT) grafa iz jednostavnog razloga što imaju UVD čip koji samostalno kodira HD video i uopće ne opterećuje procesor. Netko je tu na forumu testirao istog i na slabijem procesoru od tvojih budućih, opterećenje je bilo ispod 10%. Osim toga, HD2600 su prilično povoljne kupnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 08:50   #10
ddem1
Registered User
 
ddem1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Ma što se mene tiče uzeo bih ja ATI, ali kako radim sa Avidovim Media Composerom mora biti geforce, jer je oduvijek bio optimiziran za njihov opengl, dok s atijevim karticama ima problema.

Čitajući po netu čini se da s 8600GT radi kako spada (s obzirom da niti geforce zapravo nije podržan već samo quadro linija) pa mi to ispada best buy s obzirom na potrebe
ddem1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na