Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2007., 08:27   #1261
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ako je Acronisov True Image - System Image u pitanju iz imagea možeš vratiti i MBR...

Staviš samo kod izbora particije iz imagea na ono dole MBR i onda te pita koji (fizički) hard disk će ga dobit, onda staviš "I want to restora another disk or partition" na idućem upitu i onda normalno odabereš sliku C: particije (ili koja je već u pitanju ) i restauriraš nju...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 09:35   #1262
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
NE RUŠI SE RADI ZVUKA...
Daj se iskuliraj i ne deri se!

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
JEdnako se ruši i s onim tvojim driverima i sa Realtecima (novima) nikakve razlike nema...
Samo sam htio pomoći, ne sjećam se da sam ti već rekao za drivere za zvuk, ako jesam onda ok. Meni je to riješilo problem. Meni recimo zadnje verzije MP znaju srušiti Vistu, možda ti neka aplikacija ruši?

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
I drugo nebitno je kaj ti imaš x64 kakve to veze ima? Ja ne vidim da je ovaj topic posvečen x64 Visti di to piše?
Ima veze jer imaš 64 bitni procesor, a meni kao i drugima x64 verzija Viste radi brže, bolje i stabilnije. Nadam se da možeš pojmiti da unatoč vjerojatno jednakoj funkcionalnosti to nije i ne može biti potpuno isti kod. I ne, topic nije posvečen x64 Visti, ne znam odakle ti to?

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Lacyju, kao i meni, a vjerujem i mnogima još, Vista x64 bolje radi nego x86.
Upravo tako

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Može biti, samo je poanta da on veli ja imam x64... Pa kaj sad s tim? Jesam ja govorio išta o tome? Sasvim druga priča...
Kao što rekoh, smiri se. Niti sam te vrijeđao, niti se derao, samo sam istaknuo razliku moje i tvoje instalacije na vrlo sličnoj konfiguraciji.

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Evo imam ja Linux tu u ladici x64 i koristio sam ga bio par mjeseci i niti jednom se nije srušio... I kakve sad to veze ima s tim da se x86 Vista kod mene ruši?
Imam ja svašta u ladici i koristio sam to i nije se rušilo

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Mislim sad je puno manje nego prije dok ej bio zvuk trigger ali još uvjek se ruši, recimo svaka dva tri dana je nešto skreše...
Eto vidiš, ipak sam ti bio pomogao. Možda kad bi instalirao x64 i stavio te drivere za zvuk na nforce imao stabilnu Vistu. Ali vidim da si nervozan i da pod svaku cijenu želiš imati Vistu x86, pa se iskaljuješ na svakom tko ti želi pomoći.

Have a nice day...

P.S.
Zbog čega se ljudi ne žele napisati svoje godine u profile?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 10:09   #1263
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Izderao sam se jer si po N ti put uletio sa tim zvukom, da je zvuk bio problem - bio je, i ja sam znao da je bio problem, sad više nije, bar ne toliki problem, ali problemi i dalje postoje...

A što se x86 Viste i x64 tiče gle ja sam koristio x64 XPe znam kako oni rade na njima pola programa UOPĆE ne radi (kako treba) a o driverima da ne pričamo da za ništa živo ne postoje, mislim sorry ali meni OS ne služi zato da vrti samog sebe nego da nešto na njemu pokrenem, kad će biti hardwarea koji će imati adekvatne drivere da se može kako treba prijeći na x64 Vistu i kad će bit aplikacije koje rade kako treba (i još važnije koje uopće imaju x64 verzije da to ima smisla) onda ću ja vrlo rado koristiti x64 Vistu ali do tad nema šanse, i sa ovom se jedva dogovoriš čim iole nešto egzotičnije uštekaš ili pokreneš a kamoli sa x64...

Inače postoje programi koji ju smetaju, npr prestao sam koristiti Operu jer je nevjerojatno često voljela spaliti Vistu, neznam zašto ni kako ali je tako, a rušenja koja su sada su uglavnom BSODovi koji su vjerojatno neki driver, moj guess je da je vjerjatno mreža ili nešto s njom povezano jer se javlja kod surfanja ali se ne javlja više kod korištenja zvuka što je svakako poboljšanje...

I ne iskaljujem se na svakome ko želi pomoći nego sam samo napisao da se ruši, čak nisam niti napisao da me to previše smeta ili da sam nezadovoljan ali naravno ti oooodma moraš reći zvuuuuuk!!! Pisali smo o tome... Pa guess what? Ovaj put NIJE...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 10:52   #1264
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Izderao sam se jer si po N ti put uletio sa tim zvukom, da je zvuk bio problem - bio je, i ja sam znao da je bio problem, sad više nije, bar ne toliki problem, ali problemi i dalje postoje...
"Po N-ti put" sam "uletio" sa zvukom, jer znam da je to problem a ne mogu zapamtiti baš sve ljude kojima sam to već rekao. Često dobijam PM ili se ponavlja isto pitanje iako je o tome već bilo riječi pa sam navikao da se i ja ponavljam. Ako me malo pratiš (a čini se da da obzirom da si primijetio da stalno ulijećem za tim zvukom) primijetio si da često želim pomoći ljudima. No unatoč tome nemaš se ti zašto izderavati na mene, kao i na bilo koga drugoga na ovom forumu! Ako već ne zbog pristojnosti i lijepog ponašanja, onda barem zbog pravila foruma.

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
I ne iskaljujem se na svakome ko želi pomoći nego sam samo napisao da se ruši, čak nisam niti napisao da me to previše smeta ili da sam nezadovoljan ali naravno ti oooodma moraš reći zvuuuuuk!!! Pisali smo o tome... Pa guess what? Ovaj put NIJE...
Da mislim da se sjećam koliko sam ti puta morao reći da točno slijediš upute, jer sama instalacija tih "mojih" drivera ne rješava problem. Ako to ipak nisi bio ti onda se ispričavam.

Stvarno bi se trebao smiriti i poraditi na svom ponašanju. Jednostavno si trebao ignorirati moj post ili mirno reći da si već riješio problem sa zvuk i sve super, ovako samo zagađujemo thread i vodimo ga prema locku.
Što se mene tiče EOD, i kao što tu piše u sigu: have a nice day...
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 10:55   #1265
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,419
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
A što se x86 Viste i x64 tiče gle ja sam koristio x64 XPe znam kako oni rade na njima pola programa UOPĆE ne radi (kako treba) a o driverima da ne pričamo da za ništa živo ne postoje...
Od 50-ak programa koje inače koristim na XP-u x86, do sad mi samo jedan nije radio na Visti x64, a to je MP3 Tag Studio koji se razvija svake prijestupne godine. Njega je na Visti zamjenio Tag&Rename koji posao radi čak još bolje nego MP3 Tag Studio. Ostali programi koji nisu radili, proradili su nakon skidanja nove verzije, a to svi i ovako i onako radimo, nadam se. Većina drivera koja prije par mjeseci nije radila, sad radi. Meni jedino još ne radi skener, ali ni ne nadam se previše napretku budući da su zadnji driveri još napravljeni u doba Windowsa 2000 i na XP-u su radili manje probleme. Što se mene tiče, slobodno probaj Vistu x64...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 11:35   #1266
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Upravo tako, iako netko može pomisliti da sam fan Viste (x64) to nipošto nisam. Zapravo sam sasvim slučajno ostao na njoj i ne mogu se isčuditi da imam sve drivere i da mi sve aplikacije rade. Kad sam je instalirao prije više od pola godine, bio sam prilično skeptičan jer nije donijela skoro ništa od onoga što je najavljivano. A to što dosta pišem u ovom threadu jer zbog toga što je svakodnevno koristim (zapravo niti je ne gasim/rebootam) i recimo da otkrijem nešto što drugi još nisu.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 12:06   #1267
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ehh... Gle Lacy moja isprika ako si doživio kao napad na sebe onaj ispad, to mi nije bila namjera, dapače cjenim tvoj trud, ali frustracija ionako nije uzrokovana Vistom nego drugim stvarima koje su izvan moje ili tvoje kontrole... A vjerojatno znaš i sam da kad si dugo vremena frustriran konstantno oko nečega onda samo pada prag okidanja i prije ili poslje negdje izađe svađa nepotrebno...

Što se tiče verzija programa, ja skidam neke stvari nove naravno ali neke ne skidam, npr. koristim Photoshop CS (ajde on čak i radi na Visti ali isto malo blesira) radi sučelja sam ga morao "lockati" u klasični skin jer ona široka Aero granica na flating panelima ne radi baš kako bi trebalo... Ili ukratko totalno sfušano izgleda...

Veći prbolem je nedostatak stvari koje su bila savršeno dobro rješene u XPu a ovdje ne rade, uglavnom hadwareske prirode i de facto je cjela stvar oko Viste tako "kontruirana" da te tjera da kupiš sve novo i to vjerojatrno par puta...

Samo za primjer... Imao sam Epsona Styluss XP Pro - A3 format, jeftine tinte, stara raga ali je radio - u Visti - nema drivera, isprobao sam tamo oko 2-3mj sve žive drivere i metode koje sam znao (a vjeruj mi znam ih poprilično) i nema teorije da na Visti natjeram gada da radi... Ok ajde bio je star printer pa reko nek bude i kupim ja Lexmark z12 koji iam nativni MS driver ali pazi sad ovo - driver ti daje maksimaln0 600x600 da isprintaš na njemu, 1200x1200 - nema šanse - zašto? Nemam pojma jer na XPu sve radi savršeno, čak i na x64 XPu...

Osim najnovijih matičnih, grafa i ostaloga većina stvari koje sam ja vidio drivera nema, ako nije došao sa Vistom nećeš ga niti dobiti jer proizvođači jednostavno ili nemaju uopće support ili namjerno ne rade da te natjeraju da kupiš noviju reviziju istog toga koja je isti drek samo ima driver sa sobom... IMHO vrlo prljava igra, to je Apple radio tamo negdje krajem prošlog stoljeća i da nije bilo fancy-šmensi iBooka i iMaca i poslja iPoda nebi ni postojali danas kolko su bili na granici, a sad ne da nas tjeraju nego nas tjeraju ko stoku na nove komponente jer najlakše je progurati drek kad je umotan u šareni celofan...

Ni ja neznam zapravo zašto se uopće za** s Vistom kad je to što je ali eto ima nešto opčinjavajuće u njoj i k tome ona je neminovnost PC svjeta idućih par godina, linux će jačati ali niti u ciklusu ovih windowsa neće postati ni priibližno tolko raširen ko windowsi iz većini dobro poznatih razloga...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 14:30   #1268
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Ma sve OK, svi smo mi ljudi. Bitno je da si se smirio i shvatio da se me napao

Za većinu stvari si u pravu. Vista je dizajnirana za, recimo, novija računala. To što proizvođači starijeg sklopovlja ne žele izdati drivere za Vistu nije Microsoftov greška. Istina je da nas time prisiljavaju na kupovinu novih stvari koje nam zapravo ne trebaju jer dobro rade i stare. Ono što mene smeta je iznimno loša podrška čak i sasvim novog hardware-a kao što je nVidijin.
Što se pak tiče software-a, više se slažem sa tobom nego sa dommy-em. Ja ne radim upgrade ako baš ne moram jer iz iskustva znam da nova verzija ne znači nužno i bolja. Najbolji primjer je Nero, aplikacija prvobitno namijenjena snimanju optičkih medija. Ako aktualna verzija podržava moj snimač, mogu snimiti sve oblike cd-a i dvd-a stvarno nemam potrebe za novijom koja će mi donijeti samo gomilu potpuno nepotrebnih dodataka i eventualne probleme. Od kada imam Vistu koristim nekakvu portable veziju Nere i za ono što mi treba radi savršeno.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 15:05   #1269
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 539
mozda mali OT, no koliko toliko sam preletio postovima i vidim da se ima problema oko ciscenja harda poslije brisanja viste.

ako i nije to to, sigurno ce ovo nekome pomoci, ako vec nije to znanje tu receno

u biosu treba iskljuciti NATIVE hdd mod i sve ce raditi kako spada. iz nekog neodredenog razloga, vista promjeni menagment kompa pa se xp drajveri ne snalaze.

uglavnom, iskljuci se taj mod, srede se winglupsi, ociste hardovi i to je to.

poslije se moze taj mod ponovo ukljuciti, a ako ne radi pc kako spada, opet turn off.

vjerujem da ces time i moci jednostavno maknuti boot managera...kojeg vista neeeeeda obrisati
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 15:32   #1270
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
@Lacy
Da i mene je Nero bio frustrirao, našao sam konačno bio nakon dugo neku verziju 7ice koja radi na Visti kako treba, a da se mogu pogasiti kod setupa (sa ultimate keyem) ručno svi oni gageti koje inače automatski iskipa... Grozno zagađivanje diska te gluposti...

@Građanin
Kod mene je SATA uvjek u IDE modu postavljen a za XPe bez toga bi morao integrirati drivere na CD od Windowsa, jednostavnije je restaurirati MBR iz imagea...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 16:02   #1271
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,419
Ja sam na Visti probao nekoliko verzija Nere, od 7.5 do 7.10 i svaka je radila kako treba, a što se tiče nepotrebnih stvari, postoji Lite i Lite Micro verzija (neslužbene) koje u sebi sadrže samo osnovne stvari kao što je Burning ROM, Cover Designer, CD-DVD Speed i još par stvarčica.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 16:08   #1272
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da znam da rede - neprecizno sam sa izrazio...

Htio sam reć da sam našao verziju koja daje da se biraju komponente jedna po jedna i da je 7ica (koja radi na Visti) dakle da ne isntalira nepotrebni junk...
Inače mislim da bi sve 7 trebale radit na Visti, možda jedino ako baš neka od najranijih ima problema...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 21:29   #1273
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Evo napravio sam update. KB932596 i KB938979 onemogućuju instalaciju nepotpisanih drivera te to imajte na umu. Meni su smrdali zvuk tj. novije drivere , dok one koji se dobiju sa updateom rade jer su potpisani. Pretpostavljam da će praviti probleme i sa beta driverima za recimo grafičku. Za sad sam ih ostavio ali ako bude trebalo znam što moram deinstalirati.
Osim ta dva update, bilo ih je još par. Prvi dojmovi su OK, subjektivno kao da je Vista nešto življa. No obzirom da je nisam prije ovga restartao skoro 2 tjedna, možda je restart razlog živosti.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 15:00   #1274
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Uff da vidio sam ih, ali iako bi možda i popravili neki BSOD razlog za sada neću to instalirati, taman sam ovaj zvuk rješio pa da se još jednom davim... Brrr...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 15:08   #1275
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 991
ja sam ih stavio i na mom kompu se jako osjeti ubrzanje a vi x64 f8 i Disable Driver Signature Enforcement
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 15:59   #1276
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
ja sam ih stavio i na mom kompu se jako osjeti ubrzanje a vi x64 f8 i Disable Driver Signature Enforcement
Hmmm, znači nije zbog restarta. Vidjet' ćemo. Mislim da se svaki put mora koristiti F8, a nije baš praktično.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 16:28   #1277
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Evo, sad cu ici instalirat Vistu.
Dal trebam na nesto posebno paziti?
Dal cu moc formatirati samo jednu particiju na kojoj mi je sad Win?
Imam na C: particiji...
Dal trebam nesto posebno napravit prije nego sta idem nasnimit?
Spasit neke podatke mozda sa C:?
Npr mailove, kako?

Hvala.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 18:16   #1278
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
A nista onda, idem naslijepo.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 18:54   #1279
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Evo, sad cu ici instalirat Vistu.
Dal trebam na nesto posebno paziti?
Da instaliraš verziju koja ti treba, po mogućnosti x64. Također pogledaj da li imaš sve drivere, pokreni onaj Upgrade Advisor

Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Dal cu moc formatirati samo jednu particiju na kojoj mi je sad Win?
Imam na C: particiji...
Naravno, pa nećeš valjda morati sve particije.

Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Dal trebam nesto posebno napravit prije nego sta idem nasnimit?
Uzeti nešto za čitati, film na DVD-u...

Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Spasit neke podatke mozda sa C:?
Ovisi da li ti trebaju ti podaci?

Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Npr mailove, kako?
Pogledaš u FAQ-u mail programa kojeg koristiš.

Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Hvala.
Nema na čemu, na neodređena pitanja si dobio adekvatne odgovore.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 29.08.2007. u 19:37.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 19:01   #1280
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
C:\Documents and Settings\<IME KORISNIKA>\Local Settings\Application Data\Identities\{F2655480-DADF-11E9-AE65-B0013A13D517}(ili slični niz brojeva)\Microsoft\Outlook Express.

To ti je za Outlook. ja san svoj backapira priej koji dan
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 19:07   #1281
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Evo, Vista mi se starta po prvi put.
Sad sam na lapu kraj kompa.

Shvatio sam da i nije tolko komplicirano.


Hvala inace!

Nisam stigo mailove backupat, al sta ces.
Life goes on.

BTW. nazalost nemam x64.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 19:15   #1282
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
ajde ice demon danas dođi na cK team speak, ja ču bit tamo cijelo vrijeme da čujem tvoj review ....
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 19:28   #1283
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel normalno da ceka na Completing instalation nakon prvog restarta vec 15 min?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 19:32   #1284
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Jel normalno da ceka na Completing instalation nakon prvog restarta vec 15 min?
Davno je bilo, ali mislim da je. Određuje Windows experiences index.

Za ostale, novi hotfix koji navodno rješava neke probleme sa nVidia grafama i ne samo njima koliko čitam. Bacite pogled.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 20:18   #1285
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Evo, nakon sat vremena cekanja, idem probat instalirat ponovo.
Tako me naživciralo... Stalo je.

EDIT:
Da ne pisem novi post, onda necu dijelit...
Ali nije normalno da stane kod instalacije!
ccc...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 20:22   #1286
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Ne moraš baš svaki korak instalacije Viste podijeliti sa nama
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 21:58   #1287
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,419
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Spasit neke podatke mozda sa C:?
Iskačeš iz aviona s padobranom na leđima. Hoćeš li ga otvoriti ili nećeš? Mislim, sličan primjer, ali s gorim posljedicama.

Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Jel normalno da ceka na Completing instalation nakon prvog restarta vec 15 min?
Pa baš i ne, meni recimo taj dio traje par minuta.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2007., 02:01   #1288
Mile.
Registered User
 
Mile.'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 44
v jerojatno je bilo,ali ima taj jedan iritantni problem...a to je da me svaki put kad hocu nesto otvoriti vista izbaci prozorcic kojim me trazi dopustenje...npr kad otvaram pvr2winfast,gg client i tako neke stvarcice...cak i autorun,trazi dopustenje da upali npr. setup.exe...kako to ikljuciti?UAC u cp-u?
Mile. je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2007., 02:43   #1289
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Koji god je instalirao Vistu je to tu pitao
Nemrem vjerovat da se nemrete snać sami.

stisni F1 za help i upiši "disable UAC" ili u google.

A da, gasi se u CP-u, User Accounts ako se dobro sjećam.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2007., 08:32   #1290
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Koji god je instalirao Vistu je to tu pitao
Nemrem vjerovat da se nemrete snać sami.
OT:
Problem je što se ne trude snaći sami, kao što se ne trude koristiti search, help, pročitati pravila foruma, pročitati barem letimično starije postove... Čudim se što ponekad uopće postaju u postojeći thread a ne otvaraju novi. I onda ako nitko ne odgovara na toliko puta postavljeno pitanje onda se još i ljute jer ne shvaćaju da je ovo javni forum a ne support forum.

Sorry na off topic-u.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na