Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2007., 22:00   #3751
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Slazem se, nemres neku odredjenu pricu rasteza u nedogled, onda se vec izgubis u svemu.


ST nije nikad imala cilj na pocetku sezona, jer njihovo primarno je istrazivanje svemira, kaj zapravo imas materijala da traje u nedogled, ak imas dost maste izmisljat nove stvari a da se ne ponavljas i postanes dosadan.

Ista spika s Dosjeima X...

BSG ima svoj cilj, il ce ga dostic il ce izginut...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 13:58   #3752
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Pitanje: jeli gledao neko FARSCAPE ili HEROES?? Cujem da su serije odlicne. U Farscape-u se radi o tome da je tip prvi put krenuo isprobati neku teoriju o velikim brzinama u svemiru i slucajno updne u neku crvotocinu i nadje negdje Bogu iza ledja s brdo drugih vrsta itd itd...
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 14:47   #3753
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Farscape nisam, ali Heroes sam pogledal prvu sezonu. Odlična serija, a navodno bude i Heroes: Origins (6 epizoda) prije druge sezone, a u svakoj epizodi bude predstavljen novi lik sa svojim mogućnostima. Primeval, Sanctuary i Jericho su također i više nego solidne serije, pa ako moreš nabaviti negde... Makar Pro 7 ima u sklopu svoje Mystery Montag sheme Primeval, Jericho i Blade: The Series, pa ako ti ne smeta njemačka sinkronizacija - go for it. Blade možda nije nekaj posebno, tj. u rangu ove dve serije, ali je čist vredu za pogledati.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 14:49   #3754
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pitanje: jeli gledao neko FARSCAPE ili HEROES?? Cujem da su serije odlicne. U Farscape-u se radi o tome da je tip prvi put krenuo isprobati neku teoriju o velikim brzinama u svemiru i slucajno updne u neku crvotocinu i nadje negdje Bogu iza ledja s brdo drugih vrsta itd itd...
Farscape mi je vjerojatno jedna od najboljih SF serija ikad (uključujući Star Trek ).

Vrlo je zanimljiva i otkacena, likovi su spaljeni totalno i baš se vidi da serija nije standardni Hollywood.
Mislim da je kombinirana Australsko - Američka produkcija.
Nažalost serija ima samo 4 sezone, ali sve 4 su fenomenalne i must see pogotovo za ljubitelje malo drugačijeg SF-a od klasike poput ST i SW.

Zanimljivo je to što se nalaze na brodu koji nema naoružanje, pa će ljubitelji svemiskih bitki možda ostati malo razočarani jer ih baš nema puno, ali to nadoknađuje drugim stvarima.

Farscape ima vjerojatno jednog od najboljih SF negativaca ikad - Scorpius (Scorpy kako ga Ben Browder voli zvati).


Heroji su isto dosta dobri (pogotovo početak i sredina prve sezone), ali prikraju se malo razvlače što me podsjeća na BSG...

Ako voliš pravi treš onda moraš gledati Smallville
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 20:00   #3755
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Ima li netko iz Os i okolice a da ima neku od ovih serija?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 21:57   #3756
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
sto se farscepa tice,,,,,, kakav je level glume, efekata, realizma... je vise kao Star Gate ili kao Star Trek ili BSG??
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 22:46   #3757
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
nisam u toku, ne znam za te nove serije, al gledam TNG ispocetka i zivcira me ona Tasha muskara, zabio bi joj nogu u usta Kontam da je preko veze upala na snimanje, sigurno joj stari neka manga
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 22:48   #3758
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
nisam u toku, ne znam za te nove serije, al gledam TNG ispocetka i zivcira me ona Tasha muskara, zabio bi joj nogu u usta Kontam da je preko veze upala na snimanje, sigurno joj stari neka manga

nju je Data drmnul .. ali tak i tak ju neš trebal dugo gledati jer nju bu nekakvo čudno biche na nekakvom čudnom planetu fundalo a onda bu došel čif of sekjuriti Woof .. ovaj worf
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 00:12   #3759
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
nju je Data drmnul .. ali tak i tak ju neš trebal dugo gledati jer nju bu nekakvo čudno biche na nekakvom čudnom planetu fundalo a onda bu došel čif of sekjuriti Woof .. ovaj worf
Taša Jar za pranje suđa... zakon je kako je nakon nje došao Worf koji je jedan od najboljih likova u ST-u.

Što se tiče Farscapea, meni je definitivno jedna od najboljih serija - svakako pogledati.
Što se tiče realizma: sve je otkačeno jer nema veze s ljudima (svi su izvanzemaljci osim Bena Browdera), a brod kojim se voze je živo biće, a ne stvar.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 13.06.2007. u 00:29.
Mar je online   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 23:03   #3760
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
kajaznam, meni farscape sucksa naveliko. likovi aliena su mi katastrofa. ko da gledam muppet show. al to je samo moje mišljenje, možda ti se svidi.
jel može neko malo detaljniji opis Primevala i Sanctuarya?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 23:34   #3761
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
jel može neko malo detaljniji opis Primevala i Sanctuarya?
U Primevalu je radnja smještena pretežno u London, a tim znastvanika istražuje anomalije u prostoru i vremenu. Bolje rečeno anomalije su portali kroz vrijeme, tak da kroz njih najčešće prolaze životinje iz prahistorijskog doba, a znastvenici ih onda pošalju natrag, prouče (ako imaju priliku), eliminiraju ako ne ide milom, itd. U zadnjoj epizodi se kroz jedan od portala u London prebaci i živina iz budućnosti, potpuno prilagodljiva okolini i situaciji - uberkiller ukratko. Prva sezona ima šest epizoda, dok je druga najavljena za 2008. Sneak peek

Kod Sancturaya se radnja vrti oko doktorice stare 150 i nekaj sitno godina, koja ima par neriješenih računa s Jack The Ripperom. Doktorica i njezina kćer imaju utočište za razno-razna bića i ljude s nadnaravnim moćima, koji su tak i tak odbačeni od društva. Ripper naravno iskorištava sve i koga se more domoći. Mislim da su dosad prikazne tri od osam epizoda, svaka po cca. 20min i većinom "složene" pomoću nVidine Quadro ergele.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 00:09   #3762
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
kajaznam, meni farscape sucksa naveliko. likovi aliena su mi katastrofa. ko da gledam muppet show. al to je samo moje mišljenje, možda ti se svidi.
jel može neko malo detaljniji opis Primevala i Sanctuarya?
To je meni naviklom na ST elijene na prvi pogled bilo malo cudno/odbojno, ali kasnije mi se pocelo svidjati.
To su bića ko zna koliko milijuna svijetlosnih godina udaljeni i sviđa mi se što nisu kao u ST da se razlikuju samo po količini točkica ili brazda na nosu/čelu

Također preporučam i seriju Earth: Above & Beyond (naš prijevod Svemirski Marinci, bila je na HTV-u ima dosta godina).
Serija nema neke efekte (1995) i nažalost samo jednu sezonu, ali ima dobru glumačku postavu i zanimljvi koncep.

Radnja cijele 1. sezone se odvija u ratno vrijeme kad se ljudi nađu u konfliktu s Chig-ovima.

Nema lažnog ST moraliziranja i serija kao većina SF serija dosta koketira s sadašnjošću i ljudskim izborima, povlači paralele s svjetskim ratovima i ulogom vojnika u ratu (ne samo glavešina).

Vrijedi pogledati.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 00:17   #3763
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
kajaznam, meni farscape sucksa naveliko. likovi aliena su mi katastrofa. ko da gledam muppet show.
Uzeo si mi rijec iz usta, citam gore dojmove i spremam se Farscape usporediti s Muppetima i onda me preduhitris

Meni su i likovi i radnja teska pusiona, neusporedivo s BSGom koja mi je odlicna, doduse pogledao sam samo prvih 5-6 epizoda i dojam je ostao isti...vjerojatno cu dati seriji sansu s jos 2-3 epizode i ako se dojam ne promijeni odustajem od gledanja.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 01:30   #3764
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
neznam meni je ST jednostavno najrazradenija serija od svih SF koje postoje mislim na razinu detalja realnosti i svega,,,,, oke sad je da imaju tu "idilicnost" koja je full nemoguca ali ipak se to radi o par stoljece u buducnosti tako da je "lako zamisliti" BSG mi je odmah na drugom mjestu ali ne zbog razradenosti pozadinske price jer to je teksa pusiona sve je previse povrsno nista nema objasnjenja ma jednostavno prelose da bi se malo dublje analiziralo ili smisljalo neke nove pustolovine osim ovoga sto se sada radi i zavrsva,,,, no sto se tice onoga sto se vidi ta pvrsna prica sve oke dok se gleda (lose tek kad se ulazi u dublje analize) gluma i efekti preodlicni tako da je oke,,,,,, e sad Star Gate od a do ž SMECE pa STARWRECK je napravljen sa vjerodostojnijim efektima i glumum a to su FANOVI radili,,,, farscape jos nisam pogledao pa nemogu jos nista komentirati,,,, Space Above and Beyond toga se jako slabo sjecam jos sam bio full klinac kad je to bilo na HRT ali onda mi je bilo odlicno,,,, sto se realnosti tice e tu su pre***eni jer npr za BSG se govori kako je realniji od STa ono ovo ovi glavni glumci nisu svemocni bla bla ali oni ako poginu kao ljudi ispada da su ipak to bili Cylonci pa sve 5 svi zivi zdravi idemo dalje,,,,, ST kad netko treba zaginut e onda se uvlaci one "zastavnike" i slicne koje kad vidis novo lice u pocetku epke znas da je to hodajuci mrtvac dok Space Above and Beyond do kraja serije samo 2 lika od njih preko 10 mislim ostaju citavi (to od glavnih glumaca naravno),,,,,,, tu je jednostavno najveca doza realnosti pogotovo s tim ratom jer svi umiru nije vazno kakva mu je uloga je zastavnik ili kapetan nema tu izvlacenja u stili nemoguce misije uvalis se u glupost i nema te

nego o cemu se radi u Heroes??
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 01:38   #3765
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova

Također preporučam i seriju Earth: Above & Beyond (naš prijevod Svemirski Marinci, bila je na HTV-u ima dosta godina).
Serija nema neke efekte (1995) i nažalost samo jednu sezonu, ali ima dobru glumačku postavu i zanimljvi koncep.

Radnja cijele 1. sezone se odvija u ratno vrijeme kad se ljudi nađu u konfliktu s Chig-ovima.

Nema lažnog ST moraliziranja i serija kao većina SF serija dosta koketira s sadašnjošću i ljudskim izborima, povlači paralele s svjetskim ratovima i ulogom vojnika u ratu (ne samo glavešina).

Vrijedi pogledati.
Definitivno odlicna serija
efekti su lila, al svejedno brutala, kolje se skoro svaku seriju, akcije ko u prici, radnja odlicna, prica odlicna, naravno shteta kaj je samo jedna sezona.

Nego sjetih se odlicne SF serije koju sam pratil ko klinac, pa ak ko ima zeludac za gledat:
Captain Power And Soldiers of future iliti po nashki Kapetan Grom i vojnici buducnosti:
Intro:
http://youtube.com/watch?v=LFOaQh5rFS0
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 01:39   #3766
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
meni je BSG ok ali me jednostavno od kad sam videl ( a i neko je vec napisal ) nervira činjenica da je Kara rupu na brodu popunila žvakačom gumom i onda poletela .. mislim .. OMG !
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 02:04   #3767
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
meni je BSG ok ali me jednostavno od kad sam videl ( a i neko je vec napisal ) nervira činjenica da je Kara rupu na brodu popunila žvakačom gumom i onda poletela .. mislim .. OMG !
neznam koliko je HRT dogurao ali bude jos gore ako vec nije,,,,,, u jednoj epki ce neki likovi iz broda u brod kroz svemir bez odjela samo ce "zadrzat dah" sto je jos gore od ovoga sto je Starbuck napravila
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 11:41   #3768
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
nego o cemu se radi u Heroes??
Ljudi s nadnaravnim moćima (letenje, čitanje misli, slikanje budućnosti, upravaljanje prostorom i vremenom, regeneracija, prolazak kroz objekte i ljude, nuklerana sposobnost, absorbiranje tuđih moći, i sl.), kompanija koja ih prati i označava, itd. Neki su dobri, neki su loši, jedni žele spriječiti nuklearnu eksploziju, drugima ista ide u već prije skovan plan. U svemu tome se još nalazi brutalan i mračan Sylar koji ubija druge heroje i krade im moći, znastvenik koji te iste heroje traži, pokušava naći lijek pomoću kojeg bi opet bili normalni, itd. Uglavnom serija je i više nego solidna za pogledati. 1, 2
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 18:35   #3769
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
heh pa to je manje vise X-man serija,,,,,,,

anyway pogledao prve dvije epke Farscapea i neznam sto vam je toliko lose da naravno da nije ni do koljena STu ili BSGu ali je 10x bolji od SGa,,,,, i kostimi i nisu bas tako "gumeni",,,,

je ima puno cudnih gadnih bezveznih alieana ali SW je takav..
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 18:45   #3770
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Uh, ja volim X-man I stripove a i ove filmove.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 19:09   #3771
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
me to,,,,, no malo je glupo sa su sad to nazvali tako kako su nazvali i stravili sve fore iz X-mana,,,,,, isto kao ono "mutant X"
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 19:22   #3772
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
me to,,,,, no malo je glupo sa su sad to nazvali tako kako su nazvali i stravili sve fore iz X-mana,,,,,, isto kao ono "mutant X"
Vjeruj Mutant-X i Heroes su nebo i zemlja. Mutant-X je smetje isto ko i Smallville, Andromeda, Lexx, Invisible Man i tome slično. Jedino kaj valja u Mutant-Xu je Karen Cliche u trećoj sezoni, (ako se ne varam). Ostalo je oslobodi-te-bože.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 20:02   #3773
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Vjeruj Mutant-X i Heroes su nebo i zemlja. Mutant-X je smetje isto ko i Smallville, Andromeda, Lexx, Invisible Man i tome slično. Jedino kaj valja u Mutant-Xu je Karen Cliche u trećoj sezoni, (ako se ne varam). Ostalo je oslobodi-te-bože.
Baš zbog takvih serija i filmova ljudi generalno omalovažavaju SF, zaboravljajući da onaj S. Pravi SF, kojeg je nažalost malo, zapravo predstavlja znanstvenu viziju budućnosti temeljenu na znanstvenim spoznajama i predviđanjima, uklopljenu u zanimljivu priču.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 20:15   #3774
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Baš zbog takvih serija i filmova ljudi generalno omalovažavaju SF, zaboravljajući da onaj S. Pravi SF, kojeg je nažalost malo, zapravo predstavlja znanstvenu viziju budućnosti temeljenu na znanstvenim spoznajama i predviđanjima, uklopljenu u zanimljivu priču.
Nažalost tak je. Biseri snime po jednu-dve sezone, prethodno najavljivane uber-geil serije koja ispadne čisti šrot, a zgodne glumice i (ako ih ima) zvučna glumačka imena joj ne pomažu 5%. Radnja takvih serija je najčešće loša/očajna reciklaža već viđenih klišeja i fora. Zadnji primjer takve serije: Painkiller Jane. Lagano na foru Heroesa, stave žensku iz Terminatora 3, koja se gle čuda može regenarirati i kreće onda lagano u lov na druge s nadnaravnim sposobnostima. Negledljivo, loša gluma, naivno, bezveze, snimljeno samo da se snimi i eventualno nekaj zaradi... Sci-Fi malo sutra.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 22:17   #3775
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
hehe oke nisam mislio na tu usporedbu kao da se mjeri kvalitetom no ono mutant-x je na foru X-mana a i heroes isto tako po onome sto si opisao,,,, sad da oni imaju te moci ono kao prirodno im to doslo i ne pokusavju ih se rjesiti ili da nije bad heroes good heroes ae vec bi bilo malo razlike ali ovo je vec sve malo previse slicno X-manu,,, sto nije lose ali nije fora sto si nesmiljaju nesto originalnije kad prave nove serije,,,,,,,, TAKEN npr. prezakon i nije nikakva kopije bilo cega sto je vec bilo kao serija ili film,,,,, jednostavno rulla

bude se iduci mjesec i heroes poceo skidati da vidim kako to izgleda

a invisble man i nije bio tako los u prvih par epli pogotvo prva epizoda,,,,, a i to je bila vise neka teska komedija nego nekakav ozbiljan SF

a za ovaj Farscape neznam sa da kazem prve dvije epke su podosta komicne dok je 3 nekako ozbiljnija,,,, no sveukupni dojam je dosta dobar

sve u svemu nije ljudima da se SF omalovazava zbog tih losih serija filmova nego zato sa vecina to nekonta naslusao sam se dosta komentara na ST i SW kako je ono ovo a to su bas the best SF filmovi i serije

sto se tice SF ljudi e tu bas ima onih HARDCORE kojima je npr SG prezakon a serija je da quotam McGa "Negledljivo, loša gluma, naivno, bezveze, snimljeno samo da se snimi i eventualno nekaj zaradi... Sci-Fi malo sutra." no nekima je to smece cak bolje od ST ili BSG prestrasno,,,,,,
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 22:48   #3776
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
hehe oke nisam mislio na tu usporedbu kao da se mjeri kvalitetom no ono mutant-x je na foru X-mana a i heroes isto tako po onome sto si opisao,,,, sad da oni imaju te moci ono kao prirodno im to doslo i ne pokusavju ih se rjesiti ili da nije bad heroes good heroes ae vec bi bilo malo razlike ali ovo je vec sve malo previse slicno X-manu,,, sto nije lose ali nije fora sto si nesmiljaju nesto originalnije kad prave nove serije

a invisble man i nije bio tako los u prvih par epli pogotvo prva epizoda,,,,, a i to je bila vise neka teska komedija nego nekakav ozbiljan SF
Heroes, Mutant-X i X-Men imaju istu/sličnu tematiku i serije nisu orginalne po pitanju radnje, ali jednostavno Heroesi su tu tematiku bolje iskoristili, gledljivije je, bolje razrađeni likovi. Dok je Mutant-X tu istu "nadnaravne moći" tematiku tolko sfušal da to je to strašno. Istina rijetke su serije i filmovi danas orginalni u pogledu radnje i rijetki od njih imaju onaj "još neviđeno/novo" efekt. Ali opet ako idu kopirat ili po provjerenom receptu, neki to naprave masu put bolje od drugih i zato je baš njihova serija, unatoč već viđenim stvarima gledanija od neke druge na istu foru.

Invisible Man sam pogledal sve još kad je bilo na TVu prije par god. To je nakon koje dve-tri serije prešlo u takvu glupost da to nije humano. Više je Charmed/Buffy/Angel imal veze sa Sci-Fi nego nevidljivi čovjek. Rađe pokupim sestri s diska sve sezone Laguna Beach/The Hills i nekak pretrpim bahate snobove iz Kalifornije, nego da opet gledam nevidljivog.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 23:27   #3777
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Evo mog mišljnja o nekim ovdje spomenutim serijama:
- Startrek: legenda, no isto mi malo ide na živac to utopijsko društvo.
Najbolje: Deep Space 9

- BSG: dobro u početku (1. i dio 2. sezone, nakon toga ubi-bože dosadno i razvučeno, a da ne spominjem stolen identity zavrzlame).

- SG1/Atlantis: SG1 dosta dobar u početku, no otkad su počeli gradit intergalaktičke brodove na mah sve je otišlo kvragu.
Atlanis nije toliko loš (na početku je imao potencijal za spooky/horror SF).

- Smallville: Buffy/Angel (treba li reći više ), iako ga redovito pratim

- Heroes: obečavajući početak, malo bezvezan kraj 1. sezone, naporna "Save the cheerleader, save the world" spika.
Ubili su Malcoma McDowell-a, a mogli su ga iskoristiti kao odličnog lika i u 2. sezoni.

- Farscape: nakon malo čudnog početka, vrlo zabavna i emotivna serija.
Odlična radnja izvrsno "uvlačenje" gledatelja u psihu likova (samo pogledajte neke epizode režirane od strane Bena Browdera).

- Nevidljivi čovjek: zabavna, više akcijsko-humoristična nego SF serija (u stilu Buffy/Smallville-a).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2007., 18:10   #3778
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
baš sam pogledal exodus .. i bormeč je "epskih " razmjera .. šteta kaj sve epizode nisu takve

... eh da .. moram napisati opet .. termin sucks opet sam prespal .. al dobro .. barem se na netu lako najde
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com

Zadnje izmijenjeno od: IceFisherman. 17.06.2007. u 18:54.
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2007., 18:19   #3779
Wade
Happy?
 
Wade's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
baš sam pogledal exodus .. i bromeč je "epskih " razmjera .. šteta kaj sve epizode nisu takve

... eh da .. moram napisati opet .. termin sucks opet sam prespal .. al dobro .. barem se na netu lako najde
ja se uredno dizem, serija owna
__________________



Wade je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2007., 18:35   #3780
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,337
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
baš sam pogledal exodus .. i bromeč je "epskih " razmjera .. šteta kaj sve epizode nisu takve

... eh da .. moram napisati opet .. termin sucks opet sam prespal .. al dobro .. barem se na netu lako najde
Rekoh ti da ne propustiš ovu Ne mogu sve biti takve, dosadile bi.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na