Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2007., 21:03   #1
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Buducnost PC gaminga

Eto cisto mi je dosadno dok ne odem u grad pa da malo trabunjam

Znaci sto mislite o boducnosti gaminga na PC-u... meni to u zadnje vrijeme izgleda sve losije, tj. daje sve manje za ulozene pare... Evo recimo kao primjer spomenimo famoznu Vistu koja bas i nije neko revolucianorno cudo od OS-a a za normalan rad zahtjeva komp kojega se nebi posramile i novije igre.. Pa onda sa njime dolazi i taj famozni DX10 koji je najavljivao nevidene efekte u igrama i puno brze performanse, ali koliko vidim da se nove DX10 grafe dobrano muce sa njime, istina da jos nema ni jedne punokrvne DX10 igre ali sada mi to bas i ne izgleda bajno....

I na kraju razlog zbog kojega vecina lupamo novce u PC, "igre"... Neznam jesam li ja nesto propustio ali ove godine su izasle 2-3 igre vrjedne igranja: c&c3, supreme commander i stalker i na sve tri igre nisam potrosio vise od 40 sati igranja u pola godine, a da sam zimos uzimao novi komp vjerovatno bi potrosio min. 4k kuna za njega, i onda jos ako uzimas orginalne igre ispadne te oko 5,5k kuna... realno gledajuci ispadne te oko 140kn po satu igranja Mozda i pretjerujem ali realno gledajuci malo mi je glupo ulupati 4-5k kuna u komp i onda na njemu odigrati 3-4 dobre igre
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 21:07   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2007., 21:24   #3
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Znam za tu temu McG, ali tamo je razgovor o igrama u buducnosti opcenito na bilo cemo, barem koliko sam shvatio, ali ja sam mislio samo na PC, dakle koliko ima vise smisla lupati pare u PC s razlogom da igramo na njemu...

Btw LOOL za Donnu Feldman Nice riba
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 21:28   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Tak i tak se masa ljudi (bar tu na forumu) igra na PCu, pa se ove dve teme IMHO čist fino nadopunjavaju. Uglavnom, moja greška.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 22:36   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Samo bih se htio osvrnuti na dio o Visti. Ona na mojem kompu od koji se danas složi za 2000kn radi fenomenalno

O igrama ne bih, zato sam ih i prestao igrati - previše se novaca mora utući u komp da bi ti mogao vidjeti "bling-bling" efekt kod novih igara.

IMHO, meni je Civilization 3 jedna od najboljih igri + Football manager + PES ->zagarantirani dani za monitorom.

Ovo danas je sve - prosječno i full neoptimizirano (to me onak, najviše smeta jer zbog nečije lijenosti moraš svakih pol godine kupovati grafu od 1500kn, ako ne i više; znaš da hoću).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 01:04   #6
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
imho odlicna je buducnost igranja na pc-u... Propast igranju na Pc-u predvidaju od prvog playstationa, tak da...

Sto se tice igra (a i samog pc igranja) to ovisi o korisnika do korisnika sto ga moze privuci. Sto se tice trosenja na hardware budimo iskreni ljudi trose u zivotu na toliko stvari pa mogu i na igranje ako im isto pruza zadovoljstvo a takoder ovisi od covjeka do covjeka (a i njegovih financijskih mogucnosti) na kojoj razini detalja zeli igrati.
Frend igra jos na sck-a mobilcu, dobacio mu je jos malo rama te ima ti4600... I tako se da igrati sirok spektar igra i bome da se naigrati... (igra fm2007, rome total war i cod2)

Da se vratimo igrama..vrijedne igranja u posljednjih nekoliko godina imho:

RPG:
- neverwinter nights 2
- jade empire
- fable
- dungeon siege 2
- Oblivion (i dodaci)
- Titan quest
- ghotic 3

Strategije - RTS :
- Comapny of heroes
- Supreme Commander
- Medieval II: Total War
- Theatre of War
- Warhammer 40,000: Dawn of War (i ekspanzije)
- Caesar 4
- sw: empire at war

Strategije - TBS:
- Civilisation 4
- Europa universalis 3
- Galactic civilisation: Dread lords
- Heroes of Might and magic 5

FPS:
- Halo 2
- Armed assault Combat Operations
- STALKER
- Medal of honor: Pacific assault
- Call of duty 2
- Half life 2 (i episode one)
- Quake 4
- Hitman: Blood money
- Rainbow six: Vegas
- fear
- prey

Multiplayer FPS:
- American Army
- Call of duty 2
- Battlefield 2
- Battlefield 2142
- Red Orchestra: Ostfront 41-45
- Counter strike

MMO:
- wow
- Guild wars
- eve online
- Lotr online

Avanture:
- Sam & max (sve epizode)
- Sherlock Holmes: The Awakened
- Ankh
- Dreamfall: The Longest Journey
- Indigo Prophecy
- Broken sword serijal
- Call of chutulh
- Syberia

Sportovi (i manageri):
- Football manager 07
- NBA Live 07
- NHL 07
- PES serijal
- Madden NFL 2007
- Top Spin 2

Ostali zarnovi:
- Resident evil 4
- Silent Hunter: Wolves of the Pacific
- The Sims 2 (s dodacima)
- The Movies
- Sid Meier's Railroads!
- Microsoft Flight Simulator X
- GTR 2
- Just Cause
- DarkStar One
- Tomb Raider: Legend
- lfs
- RB rally

I to sam tek poceo nabrajati... Tu su igre razlicitih zarnova koje su izasle u zadnje dvije godine...postoji jos more hitova (nfs,gta...) tako da se da prilicno dobro naigrati na svom pc-ieku. Koliko tek sati i mjeseci zabave nude MMO igre. Da ne pricam o klanskoj igri. Ja od izlaska Call of duty-a 2 (dakle negdje kraj 10. mjeseca 2005) igram tu igru. U pocetku smo mjesecima visili na svom serveru a kad bi dosle nove mape igralo se i po 8h dnevno. Nakon toga godinu dana u klanu...tu su sati i sati druzenja i igranja... nezamjenjivo

BTW ovakve teme kao i ona predhodna su imho bezveze...no ak narod voli nek mu bude :P

Zadnje izmijenjeno od: E.T.. 10.06.2007. u 01:25.
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 02:01   #7
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Ne znam jesam se ja promijenio ili igre ali sve manje je naslova koji su mi zanimljivi i kvalitetni. Za ovih zadnjih pola godine necu govoriti jer sam malo sto probao od onih koje zahtijevaju malo jace strojeve.

Izdvojio bih kao one koje su mi se poprilicno svidjele: Hitman serijal, Gun (jos od outlawsa cekam western pucačinu, da nije settinga ne bi prosao), CoD2, Splinter Cell serijal, GTA 4, FM, Locomotion, Jagged Alliance 2, Silent Storm Sentinels, XIII, Max Payne 2, Brothers in Arms, Oblivion...sve zajedno 15-ak igara u pune 4 godine (a kako je netko spomenuo ima ih koje se daju u par dana komotno odigrati). Znaci cijenim singleplay i da ima solidnu pricu/setting...

Sve je vise utjecaja konzola sto me neopisivo odbija od igara. Konkretno igra koja je mnoge odusevila Farenheit (Indigo Prophecy) - meni je u pocetku isto bila zanimljiva satro nelinearnost, prica ovo-ono. Ali kad sam nakon nekog vremena vidio da se u dobrom dijelu svodi na stisni pravu tipku....."SAD!" (osjecas kao mala beba koja treba lupiti po tipki koja zasvijetli) shvatio sam da
je zesci idiotizam.
U tu kategoriju mi upada i Serious Sam umjesto kojeg tipke radije razvalim na Chicken Invadersima. Svi ovi kvazi-rpgovi Titan quest, Neverwinter nights, dungeon siege pa u neku ruku i oblivion.
Novi NBA koji je izdao EA ima pocetnicke greske i bugove kakvih nije bilo od pocetka serijala (95. god.). Onda izdaju patch koji se ne moze staviti bez jos jednog patcha...

Igara kao sto su gorenavedene + Fallout, Baldur's Gateovi, Icewind Dale, Mafia, No one Lives Forever, Half-Life...ce biti sve manje.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 16:48   #8
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
moram reci da se sa ovim svime slazem i da moram priznati da je ova godina sto se tice gaminga pokazala dosta losa,koliko vidim do kraja godine bi trebalo doci dosta dobrih igri koje bi 2007 trebale spasiti sto se tice PC gaminga (Stranglehold, BioShock, MOH:Airborne, Crysis, Settlers 6, World in Conflict, TimeShift, Clive Barker's Jericho, Brothers In Arms HH, Assassin's Creed, COD4, Empire Earth III)... E sad problem je u tome sto se pokazalo u zadnje vrijeme da bi vecinu tih igra mogli unistiti bugovi, ili bi mogle ispasti sasvim lose, a i vecina bi ih mogla biti odgodena za drugu godinu....
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na