Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2007., 12:23   #1
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046
benq 1650 - dvd-r mediji

ukratko:
sve dvd-r medije koje snimim, su finalizirani i booktype im je dvd-rom
iako sam koristio različite programe za snimanje, različite dvde, različite postavke booktypeova i finaliziranja, neke sam nastavljao otprije snimati dvde ali ih je on ionako zatvorio i stavio im dvd-rom

ne znam kakva je situacija s dvd+r, nemam zasad nijedan kod sebe da isprobam
i autorun nije radio kako spada prošlih dana, nije sam htio pokrenuti dvd, ve tek kad sam preko programa kliknuo na dvd, onda je zavrtio dvd, sad radi normalno.
uglavnom, pliz može pomoć za ovo dvd-rom, inače ga vraćam u dućan
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2007., 15:51   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Čekaj malo, DVD-R (naglasak na minus) mediji imaju booktype DVD-ROM? Daj molim te napravi screenshot bilo kojeg takvog medija s Nero Info Tool ili Nero CD-DVD Speed (kartica Disc Info) i stavi ga da vidimo.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2007., 20:27   #3
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046
ok zvučat će ludo, ali bilo je tako...
sad ispravno čita, prije drugi shoot nije htio pokazti ni koji je sloj, ni kad je sniman, već samo dvd-rom...
valjda se zblesirao nešto.

evo shota od praznog medija


i od nasnimanog


p.s. čudan mi je danas snimač, zvao sam links da dogovorim vraćanje snimača i morao odustati, jer ne mogu čekati, ovaj vikend mi baš treba, kad ono stavim snimati 12x, čak je prošao 10x i u jednom trenutku bio 11x - wuhuu... i autoplay radi. i čita mi ispravno info o dvd.
što strah radi...
žao mi je da nisam puknuo shot kad sam imao ta priviđenja
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2007., 20:48   #4
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046



po nerotu je sve zatvoreno, iako znam da sam sve dvd NE finalizirao

evo, znam da nisam bio krejzi....
slika je malo ispravna u cd-dvd speedu, pa malo nije i tako
zbog ovih gluposti sam stavio opet u komp stari lg dvd combo, pa da vidimo što će mi on govoriti
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2007., 21:04   #5
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Hmm, ne znam što bih ti rekao, možda je bug u Nero CD-DVD Speedu (ipak je to relativno nova verzija), možda zeza snimač, a možda zeza sistem (IDE driveri i sl.). Probaj s combom, pa ako i on zeza, onda probaj IDE drivere promijeniti (stavi default MS drivere ako imaš neke druge). S obzirom da si različit softver isprobavao za snimanje, a finalizacija zeza, može biti lako greška do snimača.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2007., 22:02   #6
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046
prvo ću kupit neko novo napajanje. da je jeftino, a ipak kvalitetno. najvjerojatnije će to biti fortorn 350w u vemilu za 200 kn
da si općenito ustabilim komp. ili priej idem kod frenda, da izmijenimo snimače na par dana
ako ni nakon toga ne proradi kako spada, onda u servis

ovo kaže cimerov laptop, za hyundai medije koje benq ne čita



ono, matshita čita ispravno dvde. ajd, barem znam da mi nisu zatvoreni i da odsad nadalje kupujem samo plus medije, i to ove imatio, baš idem u ve-mil po njih da ih isprobam. odustajem od zelenih traxdata valuepack

Zadnje izmijenjeno od: jollyb. 28.03.2007. u 13:46.
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 12:47   #7
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046
koliko sam shvatio problem je bio ili u daemon toolsima, ili alcoholu
njih sam maknuo, stavio nero i imgburn i nema problema
jollyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na