Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2007., 17:25   #1
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
Metronet uzvraca udarac?

evo danas mi stigli papiri od metroneta,a kako znamo iskon je opet spustia cijene(dignia brzinu) pa ima trenutno najbolju ponudu...3Mbps(Iskon) vs 2Mbps(Metro) za 200kn.oba flat.

sad ja san u dilemi.dali potpisat s metronetom i nadat se daljnjim rusenjima cijena s jedne i druge strane ili mislite da je to to i da nece kroz skoro vrijeme opet obnavljat ponudu i da je bolje potipsat s iskonom koji ima i 6 mj kraci ugovor...18 vs 24
(molim zanemarit u misljenju to sta je iskon dio smrdljivihTsmradova-sve mi je jasno..)
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 18:26   #2
Nakitu
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
Ako ti ne smeta sto dajes opet novce T-comu i sto znas da su ti pretplacivali uslugu i otimali ti novce i davali ti sporu vezu i time sto opet ides na T-com smanjujes mogucnost povecanja konkurencije idi na Iskon... u suprotnom Metronet is the way to go... BTW 3mb su ti kod Iskona 2.5 .. ako ti Metronet da punu brzinu 2mb ne gubis puno... Sam odluci sto ti je bolje.
__________________
Srki's L33TSig
Nakitu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2007., 18:26   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,398
Nitko još nema Metronet pa je teško dati pametan savjet. Dosta ljudi ima IskonDuo (i ja) i za sada nemaju velike pritužbe. Trenutno je Iskon bolji zbog veće brzine. Hoće li i dalje biti tako, nitko ne zna. Što god odabereš, bit će bolje od t-scuma. Osim toga, mislim da Iskon ima jednu prednost - kako na t.scumu budu padale cijene tj. povećavale se brzine, tako će biti i njemu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 18:29   #4
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Nakitu Pregled postova
... BTW 3mb su ti kod Iskona 2.5 .. ako ti Metronet da punu brzinu 2mb ne gubis puno... .
a ja san cua na forumu bas da je iskonovih "deklariranih"=stvarnih Mb downloada...Iskon.Duo-vci?
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 18:44   #5
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Osim toga, mislim da Iskon ima jednu prednost - kako na t.scumu budu padale cijene tj. povećavale se brzine, tako će biti i njemu.
za mene je to mana

jer svi ostali mogu po volji povećavati brzine/smanjivati cijene dok Iskon mora vjerojatno malo više paziti šta radi da nebi naljutio gazdu

iako se nebi baš reklo iz sadašnjeg cjenika
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:15   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,398
Citiraj:
Autor xmikex Pregled postova
a ja san cua na forumu bas da je iskonovih "deklariranih"=stvarnih Mb downloada
Dobro si čuo - Duo mi je brži i od MaxADSL-a i Iskon XXLadsl-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:17   #7
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
mene samo zanima hoće li i veliki gazda više išta poduzeti. a ne poklanjat roze kišobrane...
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:22   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,398
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
mene samo zanima hoće li i veliki gazda više išta poduzeti. a ne poklanjat roze kišobrane...
Moš mislit. Profita k'o u priči. Full im se žuri. A ako budeš dobar potrošač, dobit ćeš i pinky ruksak i to za x bodova + y kuna. A za tih y kn ga možeš komotno kupiti na placu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:59   #9
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Citiraj:
Autor Nakitu Pregled postova
BTW 3mb su ti kod Iskona 2.5 .. ako ti Metronet da punu brzinu 2mb ne gubis puno... Sam odluci sto ti je bolje.
Zasto dajes krive informacije? Namjerno ili?

Imas sigurno prava 3mbita ako uzmes 3mbita kod iskona (ako ne i malo vise).
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:59   #10
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,221
Ja bi u tvom slučaju išao na iskon, oni ipak rade dulje vrijeme i usluga im je sad stvarno kvalitetna...
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2007., 20:39   #11
fios151
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: os
Postovi: 31
vidim da ovje ima iskonovaca , pa me zanima kakav je download, stabilnost mreze...? ja sam trenutno na dcm-u ali mi istice ugovor pa vrtim sta sada....ja sam sretnik gdje je skoro sve dostupno(iskon,optima,dcm,metronet,t-com)
fios151 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 20:42   #12
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
ma ne radi se o ovom momentu,kad bi to gleda uzea bi odma Iskon.Duo, nego o pokusaju predvidjanja moguceg poteza metroneta...odnosno:oce li metro jos spustit cijene ili nece?jer im akcija s najboljom ponudom nije bas dugo bila br.1
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 20:47   #13
fios151
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: os
Postovi: 31
Citiraj:
Autor xmikex Pregled postova
ma ne radi se o ovom momentu,kad bi to gleda uzea bi odma Iskon.Duo, nego o pokusaju predvidjanja moguceg poteza metroneta...odnosno:oce li metro jos spustit cijene ili nece?jer im akcija s najboljom ponudom nije bas dugo bila br.1
osobno mislim da nece..
fios151 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 20:48   #14
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Ukoliko se ne javi netko iz metroneta to ti nitko ovdje nece znati reci. A ako i netko zna, sigurno ne smije reci. Tako da si postavio pitanje na krivom mjestu.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 20:53   #15
fios151
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: os
Postovi: 31
bez obzira na buduce korake metronet-a ,mislim da cu preci na njih, samo da cujem malo tuđa iskustva ali za to je malo rano
fios151 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 13:05   #16
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor fios151 Pregled postova
vidim da ovje ima iskonovaca , pa me zanima kakav je download, stabilnost mreze...?
Šta se tiče downloada, tu sam zadovoljan. Stabilnost mreže je druga priča, ali to je problem centrale i T-coma.

A glede usporedbe s Metronetom, slobodan sam kazat da Iskon za plaćanje preko trajnog naloga odobrava 10% popusta, dakle, jeftiniji je od konkurencije.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 14:16   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,398
Ja sam zadovoljan i brzinama i stabilnošću kod IskonDua. Kad sam sklopio ugovor (prije 2,5 mjeseca), flat 1024/192 i 2 tf broja su mi bila 264kn. Sada je to 30% manje (174kn). Baš sam nešto čitao u mailu koji su mi poslali da će mi dići brzinu sa 1Mbit na 3Mbit.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 14:39   #18
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor xmikex Pregled postova
oce li metro jos spustit cijene ili nece?
mislim da će umjesto 2Mbps stavit 3Mbps, a umjesto 4 stavit 5, al nisam bas siguran da će to uskoro napravit jer sam siguran da imaju puno posla i ovak i onak sa prikljucenjem novih korisnika... a kad to naprave, također mislim da Iskon neće više spuštat cijene i da će ostat tako neko dulje vrijeme....
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 16:34   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,398
Upravo sam saznao da će mi dići brzinu na Iskonu za istu lovu. Yupi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 09:42   #20
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Ja bi uzeo metronet. iz ocitih razloga koje su gore naveli i zato sto imas mogucnost uzeti flat razgovore za 70 kn.
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na