Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2007., 13:23   #31
igor333
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
ma ovaj moj cooler nije nikad niti topal uopce(???),malo sam probavao kad bas zagrijem cijelu stvar, pa jel moguce da nema dobrog vodjenja topline? i jos jedno pitanje, znam da je ot, ali kad vec pricamo o toplini, a i gore sam stavio slike:graficka mi je daleko najtoplija(na opip) i vidim da ima hladnjaka za tu 9800 seriju,al ja to nemam gdje stavit sto se vidi iz slike,jel to moguce nekako drugacije rijesit? sorry ak gnjavi, al eto, bas mi se trenutno da zafrkavat s tim.pozdrav
igor333 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 14:25   #32
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Na grafu ti VF700 stane bez brige...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 19:48   #33
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Ma Zalman je govno,temp mi dođu do 72,idle od 50-55...
Ovisi koji Zalman, ali ja sam ionako narucio Freezera Pro
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 19:48   #34
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor igor333 Pregled postova
ma ovaj moj cooler nije nikad niti topal uopce(???),malo sam probavao kad bas zagrijem cijelu stvar, pa jel moguce da nema dobrog vodjenja topline? i jos jedno pitanje, znam da je ot, ali kad vec pricamo o toplini, a i gore sam stavio slike:graficka mi je daleko najtoplija(na opip) i vidim da ima hladnjaka za tu 9800 seriju,al ja to nemam gdje stavit sto se vidi iz slike,jel to moguce nekako drugacije rijesit? sorry ak gnjavi, al eto, bas mi se trenutno da zafrkavat s tim.pozdrav
gle a64 se opce ne grije. kad pogledas kakva je sirotinja box cooler i proc na defaultu drzi ispod 40c. zalman je za taj proc na defaultu totalni overkill.

A rajko 9800 je drugciji slucaj i grije se ko lud ak je originalni cooler gore. imas za cca 150kn kupit zalmana vf700 koji ce je solidno ohladit uz nisku buku iako mislim da ti je nepotrebno ulagat tolke novce u tu grafu koja je predpostavljam dosta stara i od nje se moze svasta ocekivat. Ak mislis ulagat u grafu onda bolje to prodaj i dolozi to kaj mislis ulozit u cooler za nju i kupi neku x1600 koja se ne grije toliko a najvjerojatnije ce imat i garancije pa si miran...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 21:44   #35
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor !v0 Pregled postova
Vjerovatno imaš previše paste na procu ili ti je senzor u kvaru!Popipaj ga prstima kad bude visoka temp.ako je jako vruće onda imaš previše paste,a ako je mlako ili tako nešto onda ti senzor laže!
Baš i ne, naime pasta je izolator te ukoliko je ima previše tijelo hladnjaka će se manje zagrijati jer neće efikasno odvoditi temperaturu.

Pogledaj na koliko ti se okretaja (sigurno) vrti cpu hladnjak, te voltaže u biosu za procesor.

Također na tvom bi mjestu s benzinom ili alkoholom očistio cijelu pastu s hladnjaka i procesora, te stavio novu (veličine zrna riže).

Još bi ti preporučio da pogledaš da li je hladnjak dobro učvršćen na ploču i da se slučajno ne klima (da kontakt s procesorom nije dobar).

Taj bi hladnjak na oko 2000rpm trebao držati tvoj procesor (ne overclockan) 40-45 ili niže u idle-u pri temp. sobe od oko 20 celzija.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 21:59   #36
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor Samojed Pregled postova
Zasto meni Hyper TX AMD radi na minimalno 1450o/min kad mu je specifikacija 800-2000?
U biosu uključena silent fan opcija na slow te target 50C ali ispod 1450 nece pasti!!
Jel to do ploče koja ne da manje?
Speed Fan isto tako nemre smanjiti brzinu
Ima li neki bolji program za regulaciju brzine?
Neznam, ali meni radi i ispod 800



Ja ti imam u BIOS-u opciju da biram regulaciju preko PWM-a ili Voltage. PWM mi daje jedno 200 rpm-a manje na istoj temperaturi procesora.
A meni se čini da ja nikad nisam vidio svog Hypera preko 1100 rpm-a.

Što se tiče speedfan-a, jesi išao postaviti da ti ide regulacija preko Software control-a?
Već sam jednom dao sliku, ali nije bed:


Znači ideš na configure -> Advanced tab -> odabereš kontroler od matične koji sve to regulira (najčešće neki IT on ISA, kao kod mene na slici) -> PWM (e sad ovisi koji broj regulira i koliko ih imaš) sve stavi na Software controll pa vidi ako koji smanji vent.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 22:29   #37
igor333
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
Zalman radi na 2500 okretaja,to pokazuju svi programi, a i bios. napon procesora je 1.65V (dal je to normalno?). neki dan sam ocistio dobro hladnjak i procesor, stavio paste valjda kolko treba, tanak sloj, (sliku sam stavio na forum), dobro je hladnjak ucvrscen. i kao sto sam napisao on radi na 42 u idle-u,ali cim nesto zesce pokrenem, ode na 55(a kuciste otvoreno) i vise. mislim ak je to normalna temperatura onda bezveze vas gnjavim,al sam citao i cuo da taj zalman treba njega drzat na 30 u idle-u.a mozda i je tako samo epoxica krivo pokazuje...a mozda su u sumi
igor333 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 22:31   #38
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Smanji napon na 1.1-1.2 ako ti nije overclockan, vidjet ces kako ce ti pasti temperatura.
Vrlo vjerojatno epoxica laže.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 00:19   #39
igor333
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
jel mi mozes prvo objasnit sta gubim kad spustim napon? recimo da ga spustim na 1.4V, ako uopce to mogu radit u svom biosu. znam da se napon dize kod overclocka i to sam cuo da ljudi rade, ali mi nije jasno sto sta bih ja trebao izgubit (i zasto) ako recimo spustim napon procesora (znam da se gubi snaga, ali sta se dogadja s brzinom)?
igor333 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 00:23   #40
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Izgubit ces potrošnju procesora/temperaturu
On je deklariran na 1.35-1.45v , ali ljudi ga drže i na 1.1 (provjereno) jer se manje grije.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 09:21   #41
igor333
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
spustio sam na 1.4 (vise od tog u biosu ne mogu spustit) i nije mi htio dici sistem. nakon tog sam stavio na 1.5V i onda radi ali mi pokazuje u speed fanu za temp3(ne znam sta to uopce predstavlja) 51c, tu je prije pisalo 19C (???). nakon toga sam vratio na 1.6 i onda mi opet nije htio uopce bootat, pa je nakon par gasenja, i malo cekanja sve krenulo normalno. ne znam kolko smisla ima da se s tim zezam kad neam pojma sta radim.

Zadnje izmijenjeno od: igor333. 29.04.2007. u 09:34.
igor333 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 10:30   #42
no one
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 128
I ja isto imo problema sa grijanjem a64 3200+ na asus-ici a8ne-fm ,ali ispalo da krivo pokazuje ploca. Skino sad ovaj coretmetar on pokazuje 54 C ,a speedfan 76 C (naravno u full-u) . Swarm dude HVALA!!!!
__________________

no one je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 10:47   #43
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor no one Pregled postova
I ja isto imo problema sa grijanjem a64 3200+ na asus-ici a8ne-fm ,ali ispalo da krivo pokazuje ploca. Skino sad ovaj coretmetar on pokazuje 54 C ,a speedfan 76 C (naravno u full-u) . Swarm dude HVALA!!!!
Nema na čemu
Isto je i mene brinulo sa mojom procem prije, pa je ipak Coretemeter "riješio" probleme.


@ igor333 1.6V za tvornički takt?! Previše, osobito kao ti procesor nije overclockiran...1.55 je nakakav maksimalan siguran napon za tvoj proc. Spuštanjem napona nećeš izgubiti ništa na performansama, već dobiti pošto će se manje grijati kao što je Mar rekao.
Hmm...čudno da ti ne radi na deklariranim naponima...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 13:36   #44
igor333
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
mozda je i radio jer sam jednom bios flashirao, pa ga je on mozda onda digao...al eto, smanjit cu na 1.5V i rijesio sam probleme sa grijanjem...jel ima netko neki link ili nesto gdje mogu procitat malo vezu izmedju napona, brzine rada,disipacije i to...bio bih zahvalan...
igor333 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 22:48   #45
Samojed
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova


Znači ideš na configure -> Advanced tab -> odabereš kontroler od matične koji sve to regulira (najčešće neki IT on ISA, kao kod mene na slici) -> PWM (e sad ovisi koji broj regulira i koliko ih imaš) sve stavi na Software controll pa vidi ako koji smanji vent.
THX, skužio sam di je šta i kako podesiti
Samojed je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 02:03   #46
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
Talking

Imam plocu Abit AV8, AMD 64 X2 4000, Artic Cooling Frezer 64 Pro, Artic Silver Ceramique pasta, napajanje Chieftec 460W sa 12cm ventilatorom.

U BIOS-u ne mogu podesiti CPU voltage na manje od 1.5V, zato sam smanjio sa 204MHz x 12 na 200MHz x 12 (ne moze manje).

MGuru mi pokazuje CPU temperaturu 48 a Core0 38, brzina ventilatora 780.

Temperatura sistema (napajanje) 38 i brzina 1500.

PWM temperatura 50, brzina 2 Artic Cooling Fan 8 PWM pozadi koji duvaju napolje 900 i jednog dole napred isti ventilator (duva napolje) 900.

Svi Artic ventilatori napajaju se sa prikljucka CPU-a i prespojeni su tako da se temperatura i brzina mogu ocitavati.

Da li mogu nesto popraviti? Hvala puno.

PS: Koristim samo Linux sa Vanila Kernelom i KDE-om.
WaterFly je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na