Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2007., 13:44   #1
zloco
Registered User
 
zloco's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: croatia
Postovi: 9
Red face Help? Reinstalacija Windowsa..

pozdrav ekipa,novi sam tu pa mi oprostite na neznanju,vidim da je velika vecina daleko ispred mene u baratanju s ovom vrazjom kutijom...zanima me jedna stvar,posto mi se uvuklo raznih sranja u komp,a najgori mi je onaj instant access kojeg se nikako rijesit,a i ne mogu ga nigdi pronaci,izbrisat,unistit,zapalit...savjetovano mi je sa vise strana reinst. OS-a...e sad posto ja nemam inst. cd,windowse su mi instalirali u nekom shopu...nemogu ih preko cd-a,ali sam nedavno skinuo s nekog cd-a sto mi doso pod ruku i folder windows XP,kad otvorim folder unutra je setup ikona,aplikacija kaze..i kad nju otvorim,daje mi mogucnost instalacije...sad me zanima,da li ja mogu pobrisat c particiju i s ove d di mi je taj folder reinstalirat windowse...najlakse bi mi bilo to nekom uvalit da mi napravi,al bi tija naucit nesto i sam...zato imajte razumijevanja za moje neznanje..thanks..
zloco je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2007., 13:59   #2
Dragon Killer
Kompjuterov frend
 
Dragon Killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 326
Najlakse ti je da si nabavis CD od Win XP-a i onda pogeldas ovaj link na kojem ti je sve objasnjeno korak po korak kako ces izbrisat C: particiju i kako ces poslije nasnimit windowse i sve
__________________
Bolje je šutjeti i pustiti da te smatraju budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
A. Lincoln
Dragon Killer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2007., 15:04   #3
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ne možeš formatirati te raditi "fresh install" windowsa dok si u njima! To ti je kao da sjediš na grani drveta i piliš tu granu pod sobom

Moraš nabaviti CD od windowsa jer samo reinstall ti ne znači apsolutno ništa zato što ti i dalje svi virusi/spyware i gluposti i dalje ostaju u kompu! A ne možeš niti formatirati bez bootabilnog CD-a od Windowsa!

Možda, ali samo možda, možeš zapržiti sadržaj te datoteke (s Windowsima) na CD te provjeriti dali ti ga u DOS-u (za vrijeme boota diska) prepoznaje kao bootabilni CD. Ako ga prepoznaje onda vjerovatno možeš i snimiti/formatirati windowse po Sticky-ju kojeg nađeš tu na forumu! Ali niti to nije sigurno jer si se zahebal ukoliko ti je taj sadržaj foldera loš tj. ne ispravan

Pitaj nekog od frendova, ziher ti mogu posuditi Windowse na 1 dan!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na