Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2003., 19:38   #1
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Dva sistema...

Situacija je sljedeća: Imam dva harda, oba su spojena na primary kanal, jedan od 160gb na primary master, drugi od 80gb na secondary master. Stavio bih na prvi disk 2 sistema - WinXP i RedHat Linux. Na drugom disku, napravio bih dvije particije za drugog korisnika - na jednoj particiji Win XP, druga particija za dokumente i sl.

Ono što me zanima jest kako izvesti da prvi korisnik, koji će rabiti prvi disk i recimo jednu particiju sa drugog diska ne vidi particije koje će koristiti drugi korisnik i vice versa. Isto tako, drugi korisnik ne bi smjeo biti u mogućnosti softverski ništa zeznuti prvom korisniku. Znači dvije instalacije Win XP, neovisne jedna o drugoj.

Zapravo, cilj je što je više moguće približiti se načinu rada kao da postoje dva kompa.

Ako nešto nije jasno, rado objašnjavam. Unaprijed zahvalan.
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2003., 19:42   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Ako sam dobro shvatio; na drugoj instalaciji XP kreiraš account za guest-a, daš mu određene ovlasti, staviš pasword na administratora sustava i to je to. On vidi samo ono što mu ti daš, nema ovlasti kao admin i to je to. Nisam isprobao u praksi ali mislim da mu kao gostu možeš zabraniti pristup particijama, sistem folderima etc...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2003., 19:51   #3
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Izgleda da si krivo shvatio. Drugi korisnik ne bi bio guest, on bi bio administrator, sa svim funkcijama, ali samo svog sistema tj. vlastitih win xp - zato i želim imati dvije instalacije win xp-a. On meni niti ja njemu ne bi trebali gledati u sistem, u foldere, u disk gdje se folderi i sistem nalaze. Kao da kada ja uključim komp sa svojim sistemom, njegovih 40gb drugog diska ne postoji. Isto to mora imati i drugi korisnik - Kada on podigne svoje win, ne vidi moje particije, moje foldere, moj sistem. Znači dva admina na jednom kompu, nema guestova ni paralelnih accountova.
Svaki korisnik ima vlastitu šifru, ali onu za ulaz u same windowse, i to sa admin ovlastima.


Da li je moguće napraviti tako nešto?
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2003., 20:58   #4
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Aeron
...Kao da kada ja uključim komp sa svojim sistemom, njegovih 40gb drugog diska ne postoji....
to i napravi
kad ti palis komp, iskopcaj njegov hard, kad ga on pali, iskopca tvoj :clap:
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2003., 22:55   #5
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Citiraj:
Originally posted by miato
to i napravi
kad ti palis komp, iskopcaj njegov hard, kad ga on pali, iskopca tvoj :clap:
Ali čekaj, ja želim pola harda od drugog korisnika (jednu particiju), tako da moram fizički ukloniti staze koje trebam pa ih kasnije vratim Vidiš, ima tu još zanimljivih ideja

Ozbiljno ljudi... traže se pametna rješenja
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2003., 07:37   #6
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Možda sam ja malo glupast, ali mislim da imaš "problem mlađeg brata". Jedno od rješenja je da ti kao admin na sistemu dodjeljuješ prava korisnicima. Drugom korisniku dodjeliš što želiš. Lockaš particiju koju nećeš da koristi, čak i foldere (Windows...). I praktički ti neće moć zajebat ništa (ako dobro sve postaviš, ali imat ćeš posla). Drugo rješenje je da instaliraš XP svaki na svoju particiju i da onda samo lockaš particije (XP s C ne može na D i obratno). Ali, pošto se svi sistemi bootaju s C, postoji mogućnost da stvar propadne. I treće, najskuplje, ali samo radi zajebancije, kupi drugi komp. Najsigurnije rješenje.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2003., 14:53   #7
LUDA
Premium
Moj komp
 
LUDA's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Imam ja komp za prodat pa ak hoces....
__________________



LUDA je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2003., 23:11   #8
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Ma ne trebam novi komp, ... ako netko ima uputstva ili neke knjige o namještanju tih accountova u win xp, neka pošalje pm sa linkom; thx.
Aeron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na