Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2006., 20:24   #1
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
Thumbs down Intel BadAxe2, bundle oprema

dobio sam od links-a bad axe ploču.
dobio sam ju bez original kutije (u redu, samo nije to baš siguran način transporta), ako je bulk, razumijem.

sa njom se dobije ovo:

2 SATA kabla
1 floppy kabel
2 CD-ROM-a driver i utilities
2 diskete driveri
Intel dolby prospekt
1 odličan product guide, odnosno manual
1 naljepnica sa shemom ploče
2x2 na 2x4 adapter za ploču
back panel audio cover (nisam ga dobio, al nema veze, ionako koristim onboard sound, pa mi ne treba zaštita)

ono čega nema, ako se pročita manual:

back panel usb 2.0 adapter
back panel e-sata adapter
i neke sitnice kao:
integration guide poster
configuration and battery caution statement label
intel viiv tech. setup guide
printed product guide

zar retail verzija onda košta 2000 kn? znam da bulk pakiranje nije bogato opremom, ali ovo je jadno. ovo pišem samo zato, jer ipak sumnjam u naše distributere da nisu možda nešto zamutili, jer nebi bilo prvi put. uostalom zbog čega i prodaju bulk pakiranje (da je u pitanju cd-rom, baš me briga, al ovo je ploča), zar nije to protuzakonito (smiješno, u ovoj "državi" ionako to nikog nije briga): baad :
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 20:37   #2
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Ajde se ubaci u već otvorenu temu pa da se tamo nastavi diskusija. Nitko nije zadovoljan načinom na koji je ploča isporučena, ali ima i bitnijih stvari. Odi na temu Bad Axe 2 i napiši tamo ono kaj ljude zanima.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2006., 22:25   #3
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,699
ako je bilo napomenuto da je ploca bulk nemas se sta zaliti

dok ako nije bilo jasno napisano da nije bulk onda im spominji uzu i siru rodbinu...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.

Razer Blade 15
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2006., 22:34   #4
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,387
ajd da ne otvaram temu što je retail pakovanje?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2006., 22:41   #5
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,193
bulk ti je npr kad kupis dvd przu bulk dobijes samo u vrecici przu i manual a retail dobijes sve sto i bulk u kutiji, vijke, ide kabel, onu 'spajalicu' za rucno izvadit ladicu kad zasteka.. itd
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2006., 22:54   #6
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,961
Zanimljivo je to što se u nas prodaje.
Retail znači baš to - da je namjenjeno daljnoj (malo)prodaji - znači proizvod koji krajnji kupac mora dobiti.

A u nas za kupiti ima gro "bulk" stvari koje su u civiliziranom svijetu nezamislive da se nalaze na polici (dvd-rw u vrećici, ram bez ikakve vrećice ili pakiranja, napajanje u kesi, "tray" cpu-i bez kutije i slično).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 23.12.2006. u 23:36.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2006., 23:30   #7
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Kad smo banana država. Pa općenito sve malo ozbiljnije komponente moraš čekat ko ozebli sunce ako i dođu. Zato sam ja i uzeo BX2 iako još nemam proc i grafičku... zato kaj ne znam kad bu opet došla kad se rasproda. 680i ploča nema ni za lijek iako se već prodaju skoro 2 meseca.
Htio sam uzeti u Ve-milu 8800GTX od Gainwarda... nažalost kako to biva dok je meni sjela plaća, oni su je već prodali. I pitam ja može li se naručit, a oni meni da bu mi javili. I fakat, nazovu me i vele da je ne namjeravaju tako skoro naručivati, ali mi nude POW... e pa da hoću POW onda bi ga i kupio. Mislim, osoblju svaka čast... fakat su me nazvali i obavijestili i sve kaj je u njihovoj domeni to su vjerujem i napravili, fakat nemam ni jedne zamjerke na njih koji se maksimalno trude... pogotovo tehnička podrška kojoj skidam kapu, ali ako ovlašteni zastupnik za Gainward (a na Gainwardovoj stranici su navedeni kao takvi zajedno s HG spotom) ne može naručit karticu pa makar da ostavim i neku kaparu onda fakat ne kužim...

Uffff.... sorry na offtopicu, ali moral sam se istresti. Nekad imam dojam da slažem space shuttle, a ne tek nešto iznadprosječni komp.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 15:51   #8
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
Citiraj:
Autor Codiac- Pregled postova
ako je bilo napomenuto da je ploca bulk nemas se sta zaliti

dok ako nije bilo jasno napisano da nije bulk onda im spominji uzu i siru rodbinu...
pogledaj na cjenik od linksa, ne pise nigdje oem, a na mojem racunu takodjer ne pise oem,bulk ili retail. sad mi hdd led dioda cijelo vrijeme svijetli, a ne treperi onako kako bi trebala kad disk rosta.da je kostala vise od 1500 kn onda bi uzeo vjerojatno "lemont" ili "westchester".
Citiraj:
Kad smo banana država. Pa općenito sve malo ozbiljnije komponente moraš čekat ko ozebli sunce ako i dođu. Zato sam ja i uzeo BX2 iako još nemam proc i grafičku
da "institucije moraju funkcionirat", kako veli nas debil od predsjednika, kad love pirate onda itekako funkcionira, a ovo kako info ducani rade od nas budale i od drzave je druga prica.
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 10:11   #9
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor micro Pregled postova
...
da "institucije moraju funkcionirat", kako veli nas debil od predsjednika, kad love pirate onda itekako funkcionira, a ovo kako info ducani rade od nas budale i od drzave je druga prica.
ma daj. nhf, ali nitko ne radi budale od nas, nego vi i takvi kupci sami.

pa izbor svakog kupca je da potroši SVOJ novac kod trgovca kojem vjeruje, odnosno kod kojega je zadovoljan. nitko te ne tjera da kupuješ robu u vrećici ili tako što.
prije sam spomenuo u topicu o bad axe-u svoje čuđenje takvom načinu prodaje, ali nisam htio kenjati o tome. da ja kupujem takvu ploču i da vidim da mi trgovac daje robu u vrećici bez kutije, ja bi se lijepo fino okrenuo na peti i bris van. ili bi odabrao proizvod kojim sam zadovoljan u svakom pogledu.

ako netko kupi robu u vrećici, sam je pristao na takvu kupnju i nije baš niti pošteno sada plakati na forumima "buuuuhhhuu, taj-i-taj mi je uvalio bulk robu". : nono :

zaobilaženjem takvih trgovina i netrošenjem svoga novca u njima se iste prisiljava na pošteniji odnos prema kupcima i, u suprotnom, odumiranjem onih koji nastavljaju sa negativnim iskustvima kupaca. izbor je na kupcima.

ja svoj novac uglavnom ne trošim u najjeftinijim trgovinama, radije ostavim 2-3% više kod, po mom mišljenju, kvalitetnijih trgovaca.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 11:28   #10
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
kod koga ti kupujes??
A.J. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2006., 11:34   #11
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,597
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
kod koga ti kupujes??
Kod mene
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 11:47   #12
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
i kod nina. ali nisam imao sreće da dobijem vrećicu.

@ A.J.: uglavnom kupujem u linksu zadnje vrijeme. i ja ih nikako ne opravdavam zbog prodaje te matične u vrećici, zato i kažem da ne treba kupovati nešto sa čime niste zadovoljni. jednostavno tako.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 12:29   #13
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
sad cemo vidjet dal sam zadovoljan maticnom iz vrecice ili ne, samo zavisi o tome dal ce uspjet povuci crnog stackera iz splita ili ne, hehe. Tako mi i treba kad nisam prosli tjedan htio kupit!
znam da su mi kriteriji malo cudni, al takav sam

sto se same vrecice tice, pa draze mi je da je tako nego u kutiji jer bi onda kostala 2200kn s obzirom na omjer cjena vani nje i aw9d max, a za tu razliku sam kupio bolje napajanje radije..
antrax je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 12:43   #14
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
neko je bio spomenuo da ce pasti cijena od E6600. da li je to istina? otkud saznajete? i za koje ce jos komponente uskoro pasti cijena?
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 12:52   #15
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
neko je bio spomenuo da ce pasti cijena od E6600. da li je to istina? otkud saznajete? i za koje ce jos komponente uskoro pasti cijena?
Istina je. Intel je najavio - padaju cijene C2D procesora, izlaze novi Quad procesori (a zatim i novi C2D procesori, npr. 1.8Ghz i 2.1Ghz, ali sa 4MB cachea itd.). To saznajemo na Interwebu
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 12:57   #16
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
a veleprodajne cjene e6400 ce kostat kao e6300 sada, e6600 kao e6400 sada dok ce e6300 pojeftinit 20$, dakle 500-tinjak kn pojeftinjenja za e6600, njami! jos da se to dogodi 21.1. kako je najavljivano, a ne tek s izlaskom novih c2d u Q2 bi bilo super. Al zivi bili pa vidjeli, mozda se i s e6x20 serijom malo pozure..
antrax je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 13:38   #17
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
Citiraj:
"buuuuhhhuu, taj-i-taj mi je uvalio bulk robu
samo, ja nisam isao tamo direktno, nego sam dobio postom, i vani kolko vidim se prodaje u bulk i retailu, glup potez intela, umjesto da je bulk verzije ogranicio na dell i ostale firme sastavljace, pa da je dosla vise u retailu, sam bi sebi ucinio uslugu i uzeo asus ili abit ili nesto drugo.
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 14:43   #18
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
koja je stranica od tog interweba?
jel to ova http://www.interweb-tech.com/
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 14:47   #19
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
koja je stranica od tog interweba?
jel to ova http://www.interweb-tech.com/
: suicide Reci mi da se šališ...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 14:51   #20
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
napisao sam to prije nego sto sam ju vidio. pisalo mi je na google a otvorao sam vise stranica odjednom pa pi se ta nije otvorila. na wikipediji (http://en.wikipedia.org/wiki/Interweb) su mi ponudili ovo:
http://www.atomicmpc.com.au/ article
http://www.engadget.com/ article
http://www.thetoque.com/ article
a cuj neznam zato ste vi tu da mi pomognete
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 14:56   #21
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Neke od stranica sa najnovijim vijestima:
Inquirer
Vr-zone
X-Bit Labs
TweakTown
Tom's Hardware
Pure Overclock

Nećemo sad više o offtopic, ako imaš nekih pitanja pitaj na PM ili otvori novu temu...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 18:26   #22
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,308
..cek ljudi,pa zasto mislite da prodavac radi budale od vas,maticna dolazi u vrecici ne jednom vec svakom tko je kupio doticnu plocu,takvu je dobivaju dobavljaci i amen..ja sam asus sli premium iz siga dobio tocno u kako je pisalo da moram dobiti,a dobije se zbilja puno dodatne opreme..i svatko tko je kupio dobio je sa svim kao i ja...ovdje je problem u proizvodjacu a ne u prodavacu ...
__________________
LENOVO LEGION 5 Pro Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7745HX,RTX 4060,32gb DDR5,2tb SSD)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 18:41   #23
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
..cek ljudi,pa zasto mislite da prodavac radi budale od vas,maticna dolazi u vrecici ne jednom vec svakom tko je kupio doticnu plocu,
...
...ovdje je problem u proizvodjacu a ne u prodavacu ...
ipak je problem u kupcima koji takvu robu ŽELE kupovati.

ako nema kupaca takve robe, neće je niti proizvođači slati na tržište.
naime, istina je da svaka roba ima svoga kupca. ali isto tako, ako se nešto prodaje kao bulk, to treba biti vidljivo označeno na web shopovima (i/ili cjenicima) tako da se nitko ne iznenadi kada dobije paket.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 19:36   #24
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
ok ne podrzavam takav nacin prodaje...

ali kaj cminzdrite?

vam ne radi ploca?
imate probleme s njom?
ili ste samo napaljeni na fensi svijetlece kutije i ako ju ne dobijete odmah je uzbuna?

ak vam se ne svida kaj ste ju kupili...

ne kuzim problem.

ploca je odlicna i bas me briga i da je dosla zamotana u wc papir.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2006., 19:26   #25
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
ok ne podrzavam takav nacin prodaje...
...
ploca je odlicna i bas me briga i da je dosla zamotana u wc papir.
sam sebe demantiraš.

ali stvarno ti je svejedno ili si napokon zadovoljan što ti radi sve bez problema nakon što si sve poštelao? i nakon prijašnjih sranja, tj.kombinacija ex-mb+ram?

na tvom mjestu bi puno korisnika bilo zadovoljno iz istog razloga...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2006., 21:23   #26
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846


jako sam zadovoljan s plocom. sve radi odlicno. ploca owna
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 17:30   #27
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
ček dis aut, box verzija za istu cijenu kao u linksu, s kutijom il bez to mi je sljedeća ploča

http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16813121059
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 17:43   #28
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
Thumbs up

nice
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 19:49   #29
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
ček dis aut, box verzija za istu cijenu kao u linksu, s kutijom il bez to mi je sljedeća ploča

http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16813121059

nasao si dobar ducan za usporedivat cijene s linksom...
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na