Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2006., 12:33   #1
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
Printer - preporuka i savjet

Pozdrav!
Koji printer kupiti do max 600-700kn (ali stvarno max!), (inkjet il B/W laser, radije naravno laser), da je kvaliteta ispisa dosta dobra, a po stranici da ne ispada puno

Mozda neki jeftiniji laser, buduci da bi se na printeru dosta radio, vecinom ispis teksta te CAD projekata (al samo A4).

Jel mozda valjaju ista neki od navedenih (laseri koji odgovaraju cijenom):
Samsung SM ML-2010P, 2510
BROTHER HL2030
Epson EPL-6200
Canon LBP2900

Dakle da toner traje, te da (moze i zamjenski) ne ispada neku ogromnu sumu novaca...

Hvala
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 03:37   #2
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,287
pa recimo ovo je dobra stvar(inkjet):

http://www.links.hr/index.php?option...kl=100.612.024
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2006., 13:30   #3
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Ako se malo više printa, nipošto ink-jet!
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 13:52   #4
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,287
evo review pa da ne duzim previse,a inace i sam koristim pixma model i printam dosta.Razlikiju se od klasicnih ink-jeta jer koriste napredniju tehnologiju,a i zamjenske boje su jeftine.Pa stoga i nemam nikakavih zamjerki

http://www.gadgetspeak.com/gadget/ar...4/article.html
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad






Zadnje izmijenjeno od: undo. 13.11.2006. u 14:42.
undo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 14:15   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,385
Imao sam Epson laser EPL-5900 - toneri su mu očajno skupi i teško se nalaze. HP je daleko bolji izbor po tom pitanju. U startu košta više, ali je dugotrajniji, pouzdaniji, toneri su jeftiniji i lakše se nalaze zamjenski toneri. Dan danas imam doma 6-7 godina star HP 6L i bez problema nađem toner za njega. I original i zamjenski.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 14:57   #6
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor undo Pregled postova
evo review pa da ne duzim previse,a inace i sam koristim pixma model i printam dosta.Razlikiju se od klasicnih ink-jeta jer koriste napredniju tehnologiju,a i zamjenske boje su jeftine.Pa stoga i nemam nikakavih zamjerki

http://www.gadgetspeak.com/gadget/ar...4/article.html
Sve to stoji, ali na jednom bivšem poslu, neki hp laserski (c/b), mislim čak da je neki jeftinjak, printa je više desetaka a često i parsto stranica dnevno sa više nego pristojnom gustoćom teksta i pripadajućih elemenata (radilo se o dostavnicama, znači po 3 ili 4 primjerka svake) i toner je potraja duže od 2 miseca a ko zna koliko prije toga. Nakon toga dolazi do neuspjelog pokušaja "punjenja" jer je valjda već prije obnavljan, tako da je kupljen zamjenski za neku relativno sitnu cifru.

A da ne pričamo o brzini
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 15:26   #7
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 649
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imao sam Epson laser EPL-5900 - toneri su mu očajno skupi i teško se nalaze. HP je daleko bolji izbor po tom pitanju. U startu košta više, ali je dugotrajniji, pouzdaniji, toneri su jeftiniji i lakše se nalaze zamjenski toneri. Dan danas imam doma 6-7 godina star HP 6L i bez problema nađem toner za njega. I original i zamjenski.

Isto potpisujem za hp. Doduse ne znam kakva je situacija sa ostalim proizvodjacima, ali kad sam kupovao lasera isao sam se raspitat kod lika koji se bavi obnavljanjem tonera da mi preporuci najisplativiju soluciju. Kaze bez razmisljanja hp 1020, velika rasprostranjenost tonera, a i navodno puno vise ciklusa eventualnog obnavljanja istih u odnosu na druge proizvodjace (mislim da je kod njega punjenje nekih 200tinjak kn). Istina printer je dosao nekih 900 kn, ali se pokazao kao dobra investicija za studentske potrebe. S jednim tonerom radi nekih 2000 stranica sto ti uz reparaciju tonera izadje nekih 10lp/stranica.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 22:24   #8
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
sta mislite o Adriatixu i njihovim polovnim HP LaserJet? Jako povoljni, daju garanciju dok god koristite njihove zamjenske tonere, i toner 3000str dodje 280kn... cini mi se super stvar, osim ako netko nije imao losih iskustava s Adriatixom...

Tocnije, radi se o ovoj ponudi:
http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro...atix_HP_6L.htm
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2006., 11:38   #9
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,303
Uzmi laserski i zamjenski toner pukneš kad ti zatreba i to je to. Ja imam Lexmarka E230 i zamjenski toner mi je oko 250 kn, a može isprinatait oko 2500-3000 listova.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2006., 13:31   #10
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
a nitko nema iskustava s adriatixom? jer ovaj HP lj 6l je stvarno odlican printer (radio sam s njima u firmi), a ponuda je vise nego primamljiva - 350kn za laserjet i toner... i garancija dok koristis njihove tonere ???
vinja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2006., 14:50   #11
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,303
Citiraj:
Autor vinja Pregled postova
a nitko nema iskustava s adriatixom? jer ovaj HP lj 6l je stvarno odlican printer (radio sam s njima u firmi), a ponuda je vise nego primamljiva - 350kn za laserjet i toner... i garancija dok koristis njihove tonere ???

Za te novce ne možeš naći bolje. Mislim da bi ti to moglo biti sasvim dobro. Ja bih vjerojatno to uzeo da sam na tvom mjestu.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2006., 15:33   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,385
Imam doma HP 6L. Smatram da umetanje papira nije najsretnije rješeno i da su modeli 1xxx to puno bolji riješili. Jedino što mi se sviđa je što se sam pali i gasi nakon 15min neaktivnosti dok 1xxx imaju prekidaš za paljenje. Moraš paziti i na to da imaš LPT port jer 6L ne radi na usb!
Što se tiče Adriatixa, smatram tu ponudu preskupom. btw, pismenost im je od **rca (Draiveri LOL). Osim toga, ne trebaju ti ni manual ni driveri - XP ga sam prepozna, a manual lako skineš s neta. Cijene kabela neću ni komentirati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2006., 16:00   #13
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
da, ma ni kabeli ni manuali me ne zanimaju, cisto printer + toner za 350kn... kud bolje... mislio sam da netko ima kakvo iskustvo, to bi mi puno znacilo, al eto
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2006., 03:22   #14
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,287
evo tu imas nesto napisano u svezi adriatixa...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=46344
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 21:31   #15
Qwerty
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 13
Ja sam jednom uzeo kod adriatixa toner za HPLJ2100 i dao mu svoj. Nisam bas bio zadovoljan, ispis je bio prljav, tamo gdje je treba biti čisti papir bile su male čestice tonera.

Drugi put sam punio u jednoj firmi u VŽu, dao sam svoj bubanj i dobio baš njega natrag i ispalo je dosta bolje, ali je opet ispis nešto lošiji nego sa oridjidji tonerom, manjka mu zacrnjenja i sad nako nekog vremena imam jednu poprečnu bijelu crtu na ispisu, vjerojatno je bubanj oštećen.

Za fakture, izvode i ebookse i sl. koristim punjeni toner a za graf. pripremu oridjidji
Qwerty je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 20:49   #16
Homer_Simpson
Banned
 
Homer_Simpson's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: D.Laduč
Postovi: 11
evo da ne otvaram ja ponovo drugu temu... Koliko košta zamjenska za pixmu mp180, i jel bolji od borther dcp 115c....

hvala
Homer_Simpson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na