Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2003., 19:22   #1
kamen
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: podstrana
Postovi: 23
Red face problem s radeonom

Kupio sam Manli Radeon 9100 64 MB, takt jezgre 250 MHz, takt memorije 200 MHz i imam problema s padom fps-a. Testovi: 3D mark – 6100 (u redu), Quake 3 – 116 fps (u redu), Grand Theft 3 –10 do 40 fps (nije u redu), Morrowind – 10 do 40 fps (nije u redu), Battlefield 1942- 40 do 50 fps (u redu), Need for Speed: hot pursuit 2 – oko 40 fps (u redu), Gothic – oko 22 fps na različitim rezolucijama i detaljima (nije u redu, uvijek isti broj fps-a),....

Konfiguracija: Athlon 1100 MHz, Abit VIA KT133-raid, 256 MB SDRAM (KINGMAX), Creative labs ensoniq 128, TV kartica PixelView, Maxtor 80 GB.

Pokušao sam s raznim driverima, AGP 4x uključen (u biosu dodijeljeno mu je 64MB ram-a), fast writes isključen.
kamen je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 19:29   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
di je problem???pati te sto nemas isti broj FPSa u svakoj igri ili sta?????mislim, to je nemoguce, to ti je valjda jasno.....
dakle sta te pati??'ako si htio vise FPSa trebao si pljuniti vise novca, nije li to logicno?
s druge strane ni ostatak konfe ti nije bas nesto high, neznam sta si ocekivao
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2003., 20:52   #3
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: problem s radeonom

Citiraj:
Originally posted by kamen
Kupio sam Manli Radeon 9100 64 MB, takt jezgre 250 MHz, takt memorije 200 MHz i imam problema s padom fps-a. Testovi: 3D mark – 6100 (u redu), Quake 3 – 116 fps (u redu), Grand Theft 3 –10 do 40 fps (nije u redu), Morrowind – 10 do 40 fps (nije u redu), Battlefield 1942- 40 do 50 fps (u redu), Need for Speed: hot pursuit 2 – oko 40 fps (u redu), Gothic – oko 22 fps na različitim rezolucijama i detaljima (nije u redu, uvijek isti broj fps-a),....

Konfiguracija: Athlon 1100 MHz, Abit VIA KT133-raid, 256 MB SDRAM (KINGMAX), Creative labs ensoniq 128, TV kartica PixelView, Maxtor 80 GB.

Pokušao sam s raznim driverima, AGP 4x uključen (u biosu dodijeljeno mu je 64MB ram-a), fast writes isključen.
E ovako prvo kupio si karticu koju nikom ne bih preporučio ali probaj malo podignut takt gpu i memorije iako sumnjam da će memorija ić baš puno jer je vjerojatno 5 ns ali probaj sa rage 3d ili powerstripom.
Dalje navedi kaj ti to točno znači problem s padom fps-a???
Ja imam problem s padom fps-a kod nekih stvari na daleko jačoj konfiguraciji a moja je teorija da noviji atijevi drajveri dakle od 3.2 naovamo pate od tog problema iako ovisi i o ostatku konfe.
Dalje nisi naveo rezolucije ali prema navedenoj konfiguraciji stvari ti rade sasvim zadovoljavajuće
I da stavi u bajosu aperture size na 128 mb
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 21:29   #4
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,016
Re: problem s radeonom

Citiraj:
Originally posted by kamen
Kupio sam Manli Radeon 9100 64 MB, takt jezgre 250 MHz, takt memorije 200 MHz i imam problema s padom fps-a. Testovi: 3D mark – 6100 (u redu), Quake 3 – 116 fps (u redu), Grand Theft 3 –10 do 40 fps (nije u redu), Morrowind – 10 do 40 fps (nije u redu), Battlefield 1942- 40 do 50 fps (u redu), Need for Speed: hot pursuit 2 – oko 40 fps (u redu), Gothic – oko 22 fps na različitim rezolucijama i detaljima (nije u redu, uvijek isti broj fps-a),....

Konfiguracija: Athlon 1100 MHz, Abit VIA KT133-raid, 256 MB SDRAM (KINGMAX), Creative labs ensoniq 128, TV kartica PixelView, Maxtor 80 GB.

Pokušao sam s raznim driverima, AGP 4x uključen (u biosu dodijeljeno mu je 64MB ram-a), fast writes isključen.
LOLcina
cudi se sto u morowindu imas tak malo..pa lega budi sretan sto ju mos igrat jerbo je igra jako zahtjevna...mislim komp ti nije nesto tako da bi trebo bit sretan sto je situacija takva..
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 23:12   #5
kamen
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: podstrana
Postovi: 23
grand theft vice city mi radi dobro, dok grand theft 3 mi ne radi dobro.

kod prijatelja mi grand theft 3 radi dobro, a ima duron 950 i geforce 3 ti200.

gothic mi je sa geforcom 2 mx postizao iste rezultate kao i sa radeonom 9100.
kamen je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 23:15   #6
kamen
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: podstrana
Postovi: 23
praktički su mi perfomanse u svim rezolucijama i detaljima iste (osim u morrowindu)
kamen je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 23:34   #7
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,016
Citiraj:
Originally posted by kamen
gothic mi je sa geforcom 2 mx postizao iste rezultate kao i sa radeonom 9100.
kolko si ono reko 22 fps? (na da mi se lupit back )
ako je konstantno znaci da je fps "lockan"
Probaj naci u opcijama mozda ima nesto poput..frame rate limiter ili tako nesto u tom smislu... mislim da se u gta3 ta opcija zove framerate limiter..
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 23:46   #8
kamen
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: podstrana
Postovi: 23
probao sam isključiti frame limiter u grand theftu 3 i dobio sam rezultate između 30 i 50 fps, ali opet je broj fps-a na trenutke padao na manje od 10.
kamen je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 00:43   #9
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by kamen
probao sam isključiti frame limiter u grand theftu 3 i dobio sam rezultate između 30 i 50 fps, ali opet je broj fps-a na trenutke padao na manje od 10.
poa jebiga, valjda naletis na zahtjevniju scenu......
inace u gta treba drzati ukljucen frame limiter, nije bezveze tamo....
isto tako gta3 ima malko nedoradjen engine i znao je trzati i na boljim grafuljama, got VCa su napravili malo bolji posao ali sada na grafuljama s kojima je gta3 dobro radio zna srati kad pocme padat kisa nekima......
sve je to nebitni - meni se cini da si ti kupio tu grafulju misleci da je to neki high end, vjerovatno zatrovan pricama o premoci ATIa kao sto se u posljednje vrijeme cesto desava (ljudi kupuju 7500 zato sto su culi da je ATI najbolji primjerice).....moramo te razocarati i reci da si kupio valjda najgore sto ATI trenutno nudi....iako neznam sta si za tu lovu ocekivao.za iste pare bi s polovnim prosao dosta bolje ali sad je kasno za plakanje
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 01:48   #10
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,016
Da sad sam se sjetio. Gta 3 trazi puno memorije tako da je 256 po mo misljnju malo za tu igru..(naravno mislim na high @32 bit..)
Dok sam imao 256 mb, i meni je nekada znalo zatrzati onako kada bi uletio brzo kroz recimo novi kvart ili tako neku scenu koja se nije "uloudala"..na kojim detaljima igras?
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2003., 02:11   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by K82
na kojim detaljima igras?
ok, ovo je vec drugi put u tjedan dana da ovo procitam ovdje - jebemu kakvi detalji u gta3????nema nigdje nastimavanja razine detalja
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 07:45   #12
Sunrise3500
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Australia
Postovi: 6
Citiraj:
Originally posted by greg SE
ok, ovo je vec drugi put u tjedan dana da ovo procitam ovdje - jebemu kakvi detalji u gta3????nema nigdje nastimavanja razine detalja
draw distance, resolution...
mozda ima jos, ali ne secam
Sunrise3500 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 08:30   #13
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Sunrise3500
draw distance, resolution...
mozda ima jos, ali ne secam
rezolucija je rezolucija a draw distance je udaljenost u "metrima" na kojoj ce se poceti renderirati dijelovi koji nisu staticni dio scene.....nemozemo pricati o detaljima u pravom smislu
nemoze nitko reci da igra na hig detaljima ako je stavi draw distance na max
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 16:08   #14
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,016
Citiraj:
Originally posted by greg SE
rezolucija je rezolucija a draw distance je udaljenost u "metrima" na kojoj ce se poceti renderirati dijelovi koji nisu staticni dio scene.....nemozemo pricati o detaljima u pravom smislu
nemoze nitko reci da igra na hig detaljima ako je stavi draw distance na max
Jebo ga ti greg.. pa znam sto su detalji a sto je draw distance ali normalno da kad sam reko High sam mislio na 32 bit @1024 i max draw distance a low 640 i 16 bit..kuzim ja tebe nebrini se ti
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 17:31   #15
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by kamen
praktički su mi perfomanse u svim rezolucijama i detaljima iste (osim u morrowindu)
Procesor te malo koči kao cjelokupna konfa ali mi se opet čini da ti radi ok možda probat svježi instal wina pa malo poštelat sve sa novijim drajverima i tako ali budi zadovoljan onim kaj imaš
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 17:37   #16
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by greg SE
poa jebiga, valjda naletis na zahtjevniju scenu......
inace u gta treba drzati ukljucen frame limiter, nije bezveze tamo....
isto tako gta3 ima malko nedoradjen engine i znao je trzati i na boljim grafuljama, got VCa su napravili malo bolji posao ali sada na grafuljama s kojima je gta3 dobro radio zna srati kad pocme padat kisa nekima......
sve je to nebitni - meni se cini da si ti kupio tu grafulju misleci da je to neki high end, vjerovatno zatrovan pricama o premoci ATIa kao sto se u posljednje vrijeme cesto desava (ljudi kupuju 7500 zato sto su culi da je ATI najbolji primjerice).....moramo te razocarati i reci da si kupio valjda najgore sto ATI trenutno nudi....iako neznam sta si za tu lovu ocekivao.za iste pare bi s polovnim prosao dosta bolje ali sad je kasno za plakanje
Opet ti sa svojim glupostima. Za tvoju informaciju 9100 kartica sa 64 rama npr saphirre je s obzirom na cijenu valjda nabolja kupnja u ovom trenutku, on se malo zeznuo i kupio manli ali jebiga može je probat prodat pa uzet saphirre neće puno izgubit.
A zakaj ljudi nebi kupili 7500???? Bolja je i naprednija kartica od svih mx 4xxx sranja a ima i kvalitetniju sliku i tv out, kaj ti to nije dovoljan razlog?
A dobar si pazi rečenice priča o zatrovanosti ATIjevom premoći???
Prava beletristika tebe ko da je učio Ivan Aralica
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 17:51   #17
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Opet ti sa svojim glupostima. Za tvoju informaciju 9100 kartica sa 64 rama npr saphirre je s obzirom na cijenu valjda nabolja kupnja u ovom trenutku, on se malo zeznuo i kupio manli ali jebiga može je probat prodat pa uzet saphirre neće puno izgubit.
A zakaj ljudi nebi kupili 7500???? Bolja je i naprednija kartica od svih mx 4xxx sranja a ima i kvalitetniju sliku i tv out, kaj ti to nije dovoljan razlog?
A dobar si pazi rečenice priča o zatrovanosti ATIjevom premoći???
Prava beletristika tebe ko da je učio Ivan Aralica
nekuzis ti bas stvar - zato jer ati ima brzi (kolko sad je vec druga stvar) top model ljudi kupuju eto recimo spomenuti 7500 ocekujuci da je brzi od gf4 4600 recimo....to je ona zatrovanost pricama o ATIu....to je ko da zastava izda novi top model nevjerovatne kvalitete, brzine, sigurnosti, opremljenosti i sta ja znam cega sve a ljudi kupuju yuga jer jer zastava sad najbolja.....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 17:55   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by K82
Jebo ga ti greg.. pa znam sto su detalji a sto je draw distance ali normalno da kad sam reko High sam mislio na 32 bit @1024 i max draw distance a low 640 i 16 bit..kuzim ja tebe nebrini se ti
neznaj jesi slucajno probao mjeriti FPSe jer s ukljucenim draw distanceom na max i na min nema nikakve razlike (barem u 3, u VC nisam isprobavao).....ja inace to dvoje teram na 800x600x32, ide pristojno, VC cak bolje od gta 3
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 22:17   #19
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Meni je GTA3 išao dosta dobro na "staroj" konfi (D800, 256MB Rama).
I isto je bilo i na 640x480 i 800x600.

Sada igram Vice City na 800x600 sa draw distance negdje na pola.

A kad sam prešao GTA3 slučajno sam naletio na jednu stranicu na kojoj sam skinuo kyro tool i pomoću toga možeš optimizirat igru da radi brže. namjestio sam sve i nije mi trzalo na 1024x768 .

Za GTA VC još nisam potražio ima li šta. idem sada tražit
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 23:06   #20
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by greg SE
nekuzis ti bas stvar - zato jer ati ima brzi (kolko sad je vec druga stvar) top model ljudi kupuju eto recimo spomenuti 7500 ocekujuci da je brzi od gf4 4600 recimo....to je ona zatrovanost pricama o ATIu....to je ko da zastava izda novi top model nevjerovatne kvalitete, brzine, sigurnosti, opremljenosti i sta ja znam cega sve a ljudi kupuju yuga jer jer zastava sad najbolja.....
Ne kužim ja nikaj kad si ti u pitanju
istina je da ati ima dosta brži top model od nvidije pogotovo kad se isključe optimizacije i da drajver provjerava koje se aplikacije izvode. Ali fakat ne znam da bi netko kupio 7500 pa očekivao da je brži od GF 4 tak da mislim ko god se malo informira znat će kak stoje stvari.
Ali ti si rekao kak je 9100 trenutno najgore kaj ati nudi kaj nije točno jer za te pare trenutno jednostavno nije moguće nać bolju karticu.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 23:37   #21
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Ne kužim ja nikaj kad si ti u pitanju
istina je da ati ima dosta brži top model od nvidije pogotovo kad se isključe optimizacije i da drajver provjerava koje se aplikacije izvode. Ali fakat ne znam da bi netko kupio 7500 pa očekivao da je brži od GF 4 tak da mislim ko god se malo informira znat će kak stoje stvari.
Ali ti si rekao kak je 9100 trenutno najgore kaj ati nudi kaj nije točno jer za te pare trenutno jednostavno nije moguće nać bolju karticu.
oooo, vjeruj mi, svaki dan se desava da ljudi kupuju stare ATI grafulje misleci da kupuju nesto najbrze na svijetu.....ali nisu djeca kriva sto nekuze neke stvari.....
ali vratimo se - nije li 9100 dno 9xxx ponude????nemoj spominjati stare grafulje 8500 i slicno, one su van konkurencije)
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 23:56   #22
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by greg SE
oooo, vjeruj mi, svaki dan se desava da ljudi kupuju stare ATI grafulje misleci da kupuju nesto najbrze na svijetu.....ali nisu djeca kriva sto nekuze neke stvari.....
ali vratimo se - nije li 9100 dno 9xxx ponude????nemoj spominjati stare grafulje 8500 i slicno, one su van konkurencije)
Pa ne pričam sad tu o maloj djeci. A kad smo već kod toga mogu sad i ljudi uzet koju atijevu grafu više kad ih već nisu prije uzimali zbog nvidijinog marketinga valjda i ati ima pravo pobrat neko vrhnje zato kaj ima tehnološki napredniju arhitekturu. A kad smo već kod toga to kaj ati ima tehnološki napredniju arhitekturu niju mu dosad pomoglo da poveća značajnije udio na tržištu nauštrb nvidije.

Ja ne znam ali ti fakat trebaš pročitat postove na ati forumu zadnjih godinu dana pa onda da popričamo. I ne mogu izostavit priču o 8500 karticama jer je to jezgra na kojoj su bazirane 9000 9000 pro i 9100 točnije 8500le je preimenovana u 9100.
Dakle 9100 je nazivno bolja od 9000 i 9000 pro a ono kaj ti ja hoću reć je da trenutno za tolko para kolko se traži za 9100 64 mb model dakle 500 kn kod švercera 400-450 na newsima ne možeš naći bolju karticu.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2003., 08:47   #23
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by K82
Da sad sam se sjetio. Gta 3 trazi puno memorije tako da je 256 po mo misljnju malo za tu igru..(naravno mislim na high @32 bit..)
Dok sam imao 256 mb, i meni je nekada znalo zatrzati onako kada bi uletio brzo kroz recimo novi kvart ili tako neku scenu koja se nije "uloudala"..na kojim detaljima igras?
dajte ljudi shvatite. GTA3 engine je nesto najneoptimiziranije sto sam vidio u zivotu. valjda je C&C: Renegade bolje optimizaran, ma sta valjda, ziher je!
Da zakljucim, na mojoj konfiguraciji (bez ove graficke) sa GF2 Ti 64DDR je igra isla na 1024@32 sa 3/4 draw distance. Kad kazem isla, ne mislim, dala se igrat, nego letila. Pokretanje te igre i frame rate u tom game se valjda zasniva na cistoj sreci.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2003., 11:50   #24
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by elven
dajte ljudi shvatite. GTA3 engine je nesto najneoptimiziranije sto sam vidio u zivotu. valjda je C&C: Renegade bolje optimizaran, ma sta valjda, ziher je!
Da zakljucim, na mojoj konfiguraciji (bez ove graficke) sa GF2 Ti 64DDR je igra isla na 1024@32 sa 3/4 draw distance. Kad kazem isla, ne mislim, dala se igrat, nego letila. Pokretanje te igre i frame rate u tom game se valjda zasniva na cistoj sreci.
i vise nego sreci, magija nije bila naodmet.....
sjecam se da su ljudi na netu vristali, s ti4600 im je trzala (to je onda bio highend) a ljudima s MXicama i GTSicama radila normalno......jako cudan engine....
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na