Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2003., 15:42   #1
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Lightbulb ATi MAXX(ili MAAX)

Zanima me malo više informacija o tom ATijevom čipu(ili sklopu čipova) i dali bi se to danas moglo izvest bez promjena u konstrukciji čipa tj preko drivera(ili BIOSa) ili nečeg trećeg.Konkretno dali bi bilo moguće staviti Dva R350 na jednu karticu a da oni funkcijoniraju kao jedna kartica(slično kao Dual-procesoring ali bez potrebe optimizacije programa(igara))
Stipe je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 16:11   #2
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,016
Re: ATi MAXX(ili MAAX)

Citiraj:
Originally posted by Stipo
Zanima me malo više informacija o tom ATijevom čipu(ili sklopu čipova) i dali bi se to danas moglo izvest bez promjena u konstrukciji čipa tj preko drivera(ili BIOSa) ili nečeg trećeg.Konkretno dali bi bilo moguće staviti Dva R350 na jednu karticu a da oni funkcijoniraju kao jedna kartica(slično kao Dual-procesoring ali bez potrebe optimizacije programa(igara))
Ja mislim da je nemoguce posto je 3d fix posebno razvijao te cipove (vsa 100) a bome i ati...sjecas se da je voodoo 5 imao doticne cipove dok su slabije verzije (voodo 3 i 4) imali nesto posve drugo..
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 20.07.2003., 22:24   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Lijepo zvuči ali nije baš tako jednostavno. Voodoo2 (bio ponosni vlasnik dvije CL sa po 12 Mb su bile riješenje gdje je 1 + 1 = 2), što se tiče MAXXa to je bio promašaj na kvadrat. Većini nije radio kako treba i mislim da ga se i sam ATi potiho odrekao. Nije baš jednostavno nešto natjerati da redi u "talu", pa čak niti CPU. Procevi moraju biti rađeni da bi radili zajedno i mora se znati koliko njih može zajdeno. Recimo dva Pentima III mogu dok nisam luo za 4 ali zato 4 Xeona zajedno rade bez greške, ... Mislim stvar je vraški skupa i teško ju je natjerati da radi, 3dfx je znao ostali su fušali, nego koliko se ja sjećam nVidia je kupila 3dfx pa i neka VSA prava sa tom akvizicijom, sada kada bi recimo bila dva NV40 od kojih jedan crta parne linije, a drugi neparne to bi bila *ebeno brza kartica ali bi došla nekih 10 - 11 k kuna u tu je problem. I ja sam dva Voodoo2 platio i te kako masno
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na