Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2003., 23:28   #1
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Overclocking Durona 1GHz

pospojio sam sve L1 mostiće i otišao u BIOS, namjestio množitelj na 10.5x i restartao... čekam, čekam, ugledam frekvu: 1050 MHz

uđem u BIOS, stavim množitelj na 11x i restartam... čekam, čekam, ugledam frekvu: 1000MHz! WTF, bog mater je**, koji k****...

uđem u BIOS, stavim množitelj na 11.5x, restartam, čekam, čekam... ugledam frekvu 1050MHz! WTF, koji k****

nemogu ga natjerat da radi na većoj frekvi od 1050MHz...
matična je navedena dolje!
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 07:16   #2
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
probaj ponovno spojit L1
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2003., 09:54   #3
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Najvjerovatnije nisi dobro spojio te mostice. To se i meni prije dogodilo, nije htio ici na mnozitelje ispod 9x
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 21:35   #4
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
OK, probam nekad...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2003., 00:08   #5
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Koliko vidim FSB ti je na 100, a ne na 133...

I to si možeš dići ))

S većim FSBom ti je bolje ocati, ...
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2003., 21:25   #6
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
thx

odmah se primam toga...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2003., 15:32   #7
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
evo, opet sam se malo primio clockanja...

na kraju se ipak nisam primio dizanja FSB-a, ali nisam to htio pitat nego me zanima kako trebam mijenjat voltažu u odnosu na defaultnu?
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2003., 15:37   #8
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by Xan
evo, opet sam se malo primio clockanja...

na kraju se ipak nisam primio dizanja FSB-a, ali nisam to htio pitat nego me zanima kako trebam mijenjat voltažu u odnosu na defaultnu?
Povecavaj dok god ne bude sve stabilno. Probas neku igricu ili CPU burn, ako se rusi, povecaj ju itd...
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2003., 16:29   #9
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Moj savjet ti je, buduci da neces dobit nesto znacajno iz tog proca (osim uzitka sto si ga klokao i straha da ti ne rikne ) dignes FSB na 133, (da bude sinkrono s memorijom), smanjis mnozitelj na recimo 8x.
Ako sve radi sjajno i bajno, digni na 8.5 ili na 9x.
Onaj put kad ti se nece ni bootati digni za jedno 5% napon, i ako se ni tad nece, vrati na ono prije sto je radilo bez greske.
Ne mozes ocekivat neke astronomske brzine od tog durona, ko ni ja
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2003., 19:25   #10
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
I ja sa probao ovo što ti kažeš miato.
AL sam se žestoko zahebo. Digao sam voltažu na 1,7, reko ajd neki imaju atlona na 2.0 pa im ništa , kad nakon restarta sve ušuti.
Udaram po dugmetu za paljenje ko lud al ništa. Tek kad sam doslovno sve rastavio i skinuo sve moguće sa matične , brisanja proca i nakon dva sata zajebancije proradilo je. Al sad neće da radi preko 920MHz. Najviše sam došao do 140 MHZ FSB-a ( mislim da je proc radio na 980 MHZ)
No da odmah kažem da OC-om nisam dobio nešto spektakularno. 100 Bodova u 3D marku 2001, i 5 fps u Q3 (ali sam OC-ao i grafičnu na 190 MHz ).

Dakle kako miato reče nema velike koristi od OC-a durona

Zaboravih. Sad mi radi na 6x133 neke su stvari malo brže.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2003., 20:01   #11
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
I ja sa probao ovo što ti kažeš miato.
AL sam se žestoko zahebo. Digao sam voltažu na 1,7, reko ajd neki imaju atlona na 2.0 pa im ništa , kad nakon restarta sve ušuti.
Udaram po dugmetu za paljenje ko lud al ništa. Tek kad sam doslovno sve rastavio i skinuo sve moguće sa matične , brisanja proca i nakon dva sata zajebancije proradilo je. Al sad neće da radi preko 920MHz. Najviše sam došao do 140 MHZ FSB-a ( mislim da je proc radio na 980 MHZ)
No da odmah kažem da OC-om nisam dobio nešto spektakularno. 100 Bodova u 3D marku 2001, i 5 fps u Q3 (ali sam OC-ao i grafičnu na 190 MHz ).


Dakle kako miato reče nema velike koristi od OC-a durona

Zaboravih. Sad mi radi na 6x133 neke su stvari malo brže.
a narvano da ne dobijes neka poboljsanja kad imas nekis spori duron a i neku slabu graficku
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2003., 21:23   #12
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
@madBoy
to sto pricas, i ja sam iskusio na starom solteku. Ono, nes kloknes, nece se zapalit, pa sam izkopcavao iz zida, vadio memoriju, vadio graficku, cak i procesor i nista !!!
Tek drugi dan probam stisnut gumb za paljenje i sve radi po starom :confused:
Na ovoj ploci iz siga nema problema, ako se ne zapali, nakon 20tak sek rada mi vrati default bios pa opet sve iz pocetka.
Inace, samim povecanjem frekvencije proca nisam puno dobio, ali povecanjem fsb-a (da bude sinkron s memorijom) jesam. Manifestira se u svemu, pa i u bootanju windowsa
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na