Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2003., 01:26   #1
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
Question Athlon XP 3000 na Abit AT7-MAX2/XP

Zdravo svima

Danas sam sasvim slučajno nabasao na ovaj forum i odmah se registrovao, pošto sam video ovde mnogo zanimljive postove.

Nameravam kupiti

AMD XP Barton 3000+
Abit AT7-MAX2/XP
Corsair PC3200 512 MB (2 pieces, total 1 MB, 1GB 400MHz Matched Pair!)
ATi 9800 Pro

i ostale sitnice.

Imam Bigtower sa 400 W napajanje i 7 dodatnih ventilatora. Trenutno imam 5 HDD, ali preći ću na 8 HDD Maxtor na 4 RAID kanala od matične ploče.


Samo još me muči koji hladnjak za AMD 3000+ da kupim.

Vidim da se vode velike diskusije koji su najbolji. Na AMD strani se više njih preporučuju kao na primer:

Colormaster CP5-6J31C-A4
Thermaltake A1671
Taisol CGK760172 i CEK787172

i tako dalje

Hvala puno na svakom odgovoru WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 01:32   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
pa jabih ti preporucio mozda ipak epox 8rda+ ali ako si bas zapeo za navedenu plocu ok

sto se tice coolera ja imam volcano 7+ i njegova tri moda su mi ok...mislim na tri razine vrtnje...tiho,ok i ubi me s bukom...

navodno je glacialtech igloo 2500 pro jedan od jako dobrih a kosta nekih sithin 103 kn pa razmisli o njemu...

ne znam odakle si pa sve ovisi o tome sto mozes nabaviti...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2003., 02:03   #3
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
@msvrtan

A šta ima ta ploča što Abit nema?

Meni treba 4 kanala RAID, VIA KT400, Serial ATA, LAN, USB 2.0, PS2, IEEE 1394.

Nego da li mogu da koristim Crossair
TWINX1024-3200LL
ili moram da koristim DDR memoriju
XMS3200 DDR Memory
na Abit ili Epox ploči?

Inače imam rođaka moreplovca i on će mi sve doneti iz Azije.

Imaš li Web adresu od glacialtech igloo 2500 i ostalih dobrih?

Pozdrav WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 02:30   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
da ne ulazim opet u rasprave da li je bolji nforce2 chipset ili via samo cu ti reci da svi hvale nforce2 kao napokon smo se rjesili via-e..

druga stvar..ti kontroleri na plocama su srot..pogotovo abitovi koji nazalost furaju hpt kontroler ne koje se dosta ljudi zali..mislim na onaj dio populacije kojima taj vrag i treba...svi kazu promise rules...ali i kosta...

mislim da na tim plocama mozes koristiti samo 2 kanala za raid ili ti samo 4 diska ne 8..tako je bilo do prije godinu dana..da li se sto promjenilo nisam ziher provjeri...

a za sto ce ti 8 diskova? radje prodaj i kupi vece pa onda u raid...samo sto promise raid kontroleri imaju cifre kao 800kn pa na vise...i to samo za 4 diska...

u dio s ramom necu ulaziti posto nisam kompetentan oko corsaira..malo mi je skup pa ga ni ne gledam...

za coolere odi na google i ukucaj..vazno je da uzmes pro varijantu koliko sam ja shvatio kod tog iglooa...mozda je serija 2510 ili 2500..nisam 100% ziher...

inace koristi malo i google...ne kosta bas puno a zna pomoci...i potrazi pod "cooler round up" ili "cooler review"
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 03:01   #5
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
A jesi li pogledao:

http://www.hardocp.com/article.html?art=Mjk2LDI=
http://overclockersclub.com/reviews/...max2review.php

Tamo piše da se mogu koristiti 2 Serial-ATA HDD i ukupno 4 kanala RAID-a sa 8 HDD.

I da se HPT popravio. Nego ja kupujem 6 HDD Maxtor 40 GB i 2 HDD Maxtor 80 GB i spajam ih u RAID Pool na 4 kanala u Mirror Mode.

Zbog sigurnosti, jer su mi u zadnje 2 godine crkla ukupno 3 Harda i to IBM i juče CD-ROM.

Pa sam morao Linux da ponovo instališem, i to neću više da radim. Hteo bih da koristim Hot-Swap, što znači ako Hard nije u redu samo ga izvadim i zamenim i svi podatci su tu.

Pre sam imao 235W napajanje i u radu sam imao na 12V Bus-u 11.882V a sad imam sa 400W napajanjem 11.940V. Trenutno su 5 Harda u PC-u.

Pozdrav WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 12:11   #6
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Od koje je firme to 400W napajanje?
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 14:13   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ok ima 12 diskova pa zato mozes koristiti mozda 8 u raidu..ali ti treba sata na ata adapter koji je 200-300kn...nisam skuzio da je 6 izlaza..sori
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 14:19   #8
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Voli bih biti u tvojoj koži Da me eto takvi problemi muče
pogledaj na ovoj stranici ima dosta review-a coolera
http://www.tweaktown.com/document.php?dType=review

probaj i tu
http://www.dansdata.com/coolercomp_p5.htm#sfr2
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 15:30   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
prvo..vise ti se isplati prodati 2 od 40gb i kupiti jedan od 80..ak dodas jos koju kunu kupis onaj od 120gb..naime rabljeni 40gb kosta oko 450kn...znaci ti za ta dva dobijes 900kn..a ja sam nasao seagate barracudu atav od 80gb za 720kn...pa ti racunaj...

druga stvar raid ti ne treba ako ne koristi se editiranjem videa i sl..sve ostalo je ubrzanje ali nepotrebno..nazalost...

3) diskovi se u raidu jako trose..puno vise nego u obicnome radu..znaci smanje vijek trajanja disk i povecaj sansu da ces izgubiti podatke...

4) ako jedan disk u raidu crkne izgubio si sve podatke na tome raidu..znaci i sve s onog drugog diska mozes baciti..znaci imanje jednog od 80gb ili dva od 40gb je isto..2x40 je nesto brze ali je i skuplje..plus trebas imati mjesta za 8 diskova


ja sam isto dugo razmisljao o raidu i jos razmisljam samo kaj me frka staviti 2x80gb jer jedan rikne otisli mi svi podaci..a u normalnom radu ako jedan rikne nisam zgubio sve...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 18:58   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by WaterFly
@msvrtan

A šta ima ta ploča što Abit nema?

Meni treba 4 kanala RAID, VIA KT400, Serial ATA, LAN, USB 2.0, PS2, IEEE 1394.

Nego da li mogu da koristim Crossair
TWINX1024-3200LL
ili moram da koristim DDR memoriju
XMS3200 DDR Memory
na Abit ili Epox ploči?

Inače imam rođaka moreplovca i on će mi sve doneti iz Azije.

Imaš li Web adresu od glacialtech igloo 2500 i ostalih dobrih?

Pozdrav WaterFly
Nemam toga 2500 ali imam 462 silent breeze. Tih je to je istina (19dBA). Mog atlončeka "grije" na 45, s tim da imam vent s napajanja koji puše po procu. Ali cima mi ima XP1700@XP2000 i njemu je temp na 38. Za tog 2500 ne znam ali ovako od oka,Glacialtech i nisu neka kvaliteta ali ne koštaju puno i očigledno mogu da se nose s trenutnim procovima i to dosta tiho.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2003., 21:30   #11
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
@matijas IT-ATX 400 II LC ventilator sa samoregulacijom, vrlo tih i efikasan.

@dario-RUS Hvala puno za linkove

@msvrtan
2)
Imam LG CD pisač 52x24x52, radim veoma intenzivna kompajliranja sa kojima mi treba na sadašnjem PC AMD K6 III 400 i po 2 dana, treba da mi se procesi paralelno i istovremeno odvijaju. Linux je prava stvar.

3)
Kad se koristi RAID 1 Mirror OS nema pojma šta je ispod RAID-a. Znači formatira, podiže disk, piše, čita i briše kao da je to 1 normalni HDD. Ako jedan disk u array-u rikne onda se ubaci drugi i to može Hot-swap i radi se dalje bez problema. (Nemam još ali mislim da se treba prvo formatirati?) Veoma sigurno za podatke! Brzina ista kao samo sa jednim diskom. Diskovi bi trebali da su isti, znači isti proizvođač, veličina, brzina itd.

Kad se koristi RAID 0 Stripe onda se 2 diska udruže u u array u kome se sabiraju veličine pojedinačnih diskova. I time se dobija na brzini, ali sigurnost je nula. Znači isto kao i kad nemaš RAID.

4)
Za sigurnostst pogledaj pod 3) Miror.
Imam mesta u 1. PC za 8 diskova

Viper High-End Bigtower ATX IW-Q500-ATX
600x200x432

U mestu za HDD (za 6 diskova) staju bez problema 4-5 diskova. Tu hlade 2 80x80 Sunon ventilatora, bučni ali efikasni. Iznad ima ukupno 5 Fioka, od koje u prve donje 2 ima jedan adapter za 2 diska sa ventilatorom. A u 3 odozdo staje bez problema još jedan disk. A pošto je kućište veliko neće biti problema da smestim još jedan disk. Znači mogu imati ukupno do 9 diskova.

Tako ću imati 4 RAID kanala sa 8 diskova i to svi upareni i novi.

A u drugom ima mesta za 5 diskova Miditower.

A šta mislite o OSZ Gladiatoru 2 sa Delta ventilatorom za AMD 3000?

Pozdrav WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2003., 00:06   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by WaterFly
[B
Imam LG CD pisač 52x24x52, radim veoma intenzivna kompajliranja sa kojima mi treba na sadašnjem PC AMD K6 III 400 i po 2 dana, treba da mi se procesi paralelno i istovremeno odvijaju. Linux je prava stvar.

3)
Kad se koristi RAID 1 Mirror OS nema pojma šta je ispod RAID-a. Znači formatira, podiže disk, piše, čita i briše kao da je to 1 normalni HDD. Ako jedan disk u array-u rikne onda se ubaci drugi i to može Hot-swap i radi se dalje bez problema. (Nemam još ali mislim da se treba prvo formatirati?) Veoma sigurno za podatke! Brzina ista kao samo sa jednim diskom. Diskovi bi trebali da su isti, znači isti proizvođač, veličina, brzina itd.

Kad se koristi RAID 0 Stripe onda se 2 diska udruže u u array u kome se sabiraju veličine pojedinačnih diskova. I time se dobija na brzini, ali sigurnost je nula. Znači isto kao i kad nemaš RAID.

4)
Za sigurnostst pogledaj pod 3) Miror.
Imam mesta u 1. PC za 8 diskova

Viper High-End Bigtower ATX IW-Q500-ATX
600x200x432

U mestu za HDD (za 6 diskova) staju bez problema 4-5 diskova. Tu hlade 2 80x80 Sunon ventilatora, bučni ali efikasni. Iznad ima ukupno 5 Fioka, od koje u prve donje 2 ima jedan adapter za 2 diska sa ventilatorom. A u 3 odozdo staje bez problema još jedan disk. A pošto je kućište veliko neće biti problema da smestim još jedan disk. Znači mogu imati ukupno do 9 diskova.

Tako ću imati 4 RAID kanala sa 8 diskova i to svi upareni i novi.

A u drugom ima mesta za 5 diskova Miditower.

A šta mislite o OSZ Gladiatoru 2 sa Delta ventilatorom za AMD 3000?

Pozdrav WaterFly [/B]
kaj kompajliras svoje linuxe

ok ako ces koristiti 0 i 1...uglavnom se ljudi vecinom sluze 1-icom neznajuci koliko cesto diskovi mogu riknuti...drugo na ideu ces malo teze raditi hotswap...moras imati takve ladice i ne vjerujem bas da ti ovaj raid kontroler to sve moze...nisam ziher ali provjeri da nebi bilo nismo znali

a ovaj proc koji ces ti uzeti je par puta brzi..mozda cak i vise nego li je omjer frekvencija..ima vise cachea ,visi fsb i sl...

ako ces zbog sigurnosti podataka imati raid 1 super..ja sam govorio da ti 0 ne treba nizasta osim za editiranje videa...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2003., 01:43   #13
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
@msvrtan
Naravno koristim samo GNU programe a to su

autoconf
automake
autogen
gcc
gdb
gettext

i još mnogi drugi ovo su samo najvažniji

Kompajliram sve što može iz CVS-a ili tgz paketa! Ne koristim blesave rpm, zbog njih sam i prešao od SuSE na Slackware.

Prevodim skoro svaki dan Wine i kde-i18n zbog podrške KDE-a za naš jezik.

Pre mi je trebalo za prevođenje Wine 45 minuta a sada 2 sata. Postala je mnogo bolja i veća.

Kernel završim za oko dvadesetak minuta.

A za KDE kompletno mi treba nekoliko dana ako sve ide dobro. Više puta sam već ostavio PC preko noći da prevodi i našao ujutro da je prekinuo zbog neke greške.

Zato i hoću novi PC, da bude brže i sigurnije.

Ja i hoću samo zbog sigurnosti da koristim RAID 1 Mirror, jer su mi pre zbog lošeg napajanja crkavali harddiskovi i kao što reče verovatno i CD-ROM.

Na Abit-ovoj strani piše da ovaj Board radi i sa AMD Athlon XP 3000+! Samo treba novi Bios a ja sam ga već skinuo i jedan još noviji iako još nemam nažalost taj Board.

http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/german/index.jsp

Hvala puno WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2003., 03:53   #14
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
pa zasto toliko kompajliranja ako nije poslovna tajna? .

i razmisli o dobrom napajanju umjesto toliko diskova...jeftinije je a bogme se na duge staze isplati..znas ono kad gubis podatke i to...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2003., 22:38   #15
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
@msvrtan

Pa ja i imam sad dobro napajanje ATX 400W i dodaću sa strane još jedno AT napajanje 300W i valjda će to biti dovoljno.

A sa RAID-om neću valjda gubiti podatke više.

Pozdrav WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2003., 00:53   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by WaterFly
@msvrtan

Pa ja i imam sad dobro napajanje ATX 400W i dodaću sa strane još jedno AT napajanje 300W i valjda će to biti dovoljno.

A sa RAID-om neću valjda gubiti podatke više.

Pozdrav WaterFly
cije napajanje? naime ako ti napajanje kuri diskove onda radje kupi jedno dobro umjesto dva losa...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2003., 01:11   #17
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
@msvrtan

Imam IT-ATX 4002LC koja daje

na +3.3V 20A (30A max.)
+5V 30A (35A max.)
+12V 12A
-5V 0.5A
-12V 0.8A
+5Vsb 2A
kombinovano +5V + +3.3V maks. 160W

Da li je to dovoljno dobro?

Dodatno AT napajanje ću koristiti da bi procesor imao dovoljno napona, pošto neznam da li bi svi moji IDE uređaji i Athlon (Opteron) radili zajedno
sa tim ATX napajanjem. Hoću da imam malo rezerve.

Pozdrav WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2003., 13:51   #18
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by WaterFly
@msvrtan

Imam IT-ATX 4002LC koja daje

na +3.3V 20A (30A max.)
+5V 30A (35A max.)
+12V 12A
-5V 0.5A
-12V 0.8A
+5Vsb 2A
kombinovano +5V + +3.3V maks. 160W

Da li je to dovoljno dobro?

Dodatno AT napajanje ću koristiti da bi procesor imao dovoljno napona, pošto neznam da li bi svi moji IDE uređaji i Athlon (Opteron) radili zajedno
sa tim ATX napajanjem. Hoću da imam malo rezerve.

Pozdrav WaterFly
napajanje je cija marka...kak da aj kvragu znam po serijskom broju modela tko proizvodi? ali cini mi se da je l&c a ona su ok ali nebih ja stavio 8 diskova na srot napajanje...a kad si vec rastrosan kupi si i neko dobro napajanje..
opteron? kakav opteron?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2003., 22:13   #19
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
@msvrtan

Pogrešio sam mislio sam na Athlon 64 a napisao sam Opteron.

Marka je valjda IT ili LC ne znam, serijski broj 080244278, proizveden 08.2001, iz Nemačke je.

Nemci valjda rade dobro.

Piše još na nalepnicama

Hi-Pot Test O.K.
Burn-In Test O.K.
ATE OK

A koje napajenje ti preporučuješ možda Ennemax ili tako nešto?

Pozdrav WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2003., 08:28   #20
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Antec 550 W - cca 1300 Kn

Maloprodaja Svetoivanska 7, Zagreb, telefon 01/3041-140

Normalno da debili nemaju web stranice, ali na tel se vjerujem možeš dogovoriti oko plaćanja i isporuke.

To ili web shopovi iz EU
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2003., 19:26   #21
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by WaterFly
@msvrtan

Pogrešio sam mislio sam na Athlon 64 a napisao sam Opteron.

Marka je valjda IT ili LC ne znam, serijski broj 080244278, proizveden 08.2001, iz Nemačke je.

Nemci valjda rade dobro.

Piše još na nalepnicama

Hi-Pot Test O.K.
Burn-In Test O.K.
ATE OK

A koje napajenje ti preporučuješ možda Ennemax ili tako nešto?

Pozdrav WaterFly
ma to napjanje je vidlo svabiju iz kamiona...onako izmedju ulaska i izlaska iz zemlje...googlaj a posto ne znam odakle si nemogu ti reci sta tamo ima za kupiti ... pretpostavljam da si iz bih ili SiCG posto su nemci a ne svabe ili nijemci..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2003., 21:50   #22
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
@msvrtan

Pogodio si da živim u Beogradu, ali mi ni hrvatski nije stran pošto moja majka dolazi iz naše lijepe Like a otac iz Bosne. Ja sam se ovde rodio ali se osećam veoma privržen Lici.

Jel znadeš koju prodavaonu u Beogradu koja ima to divno napajanje i to Enermax EG465-VE (FCA) koji mi se mnogo sviđa?

Pozdrav WaterFly
WaterFly je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2003., 22:20   #23
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
http://www.benchmark.co.yu/

Pogledaj ovdje, možda nađeš koji dobar dučan..
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2003., 23:36   #24
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by WaterFly
@msvrtan

Pogodio si da živim u Beogradu, ali mi ni hrvatski nije stran pošto moja majka dolazi iz naše lijepe Like a otac iz Bosne. Ja sam se ovde rodio ali se osećam veoma privržen Lici.

Jel znadeš koju prodavaonu u Beogradu koja ima to divno napajanje i to Enermax EG465-VE (FCA) koji mi se mnogo sviđa?

Pozdrav WaterFly
ma nije meni bed odakle si..i tak vise gledam bk nego ove nase...

moras malo prekopati po svojim cijenicima od ducana..a ako ti onaj moreplovac ide u aziju moze ti to tamo kupiti bez problema...

od napajanja najbolja su enermax,enlight i jos neka...imas clanak od prije godinu dvije na pcekspertu pa pogledaj..a od tih koje god kupis nemozes zeznuti...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2003., 00:27   #25
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Ako ces raditi samo u Linuxu , nforce2 izbjegavaj u sirokom luku, jedina nforce2 ploca koja radi sa minimalno sredivanja je asusova nforce2 ploca. Epoxica je dosta musicava , tako da se nemoj zaletiti ko ja i kupiti tu plocu a onda saznati da bas nije pozeljna za linux (pa sad cekam ljepse dane i nove drivere )
Zond je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na