Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2024., 14:41   #2041
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Eto, nisam uopće išo gledat. Kad vidiš njihovu priču, jbt mi smo porezna oaza za strance koji kupuju nekretnine kod nas.

Za ovu priču oko Sardinije treba imat dosta velike prihode da tak nešto bude održivo. Kupit nekretninu je očito lako, ovaj drugi dio nije.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 15:12   #2042
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,667
Očito su sa razlogom cijene nekretnina u ITA osjetno manje nego kod nas.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 09.09.2024. u 15:23.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2024., 21:23   #2043
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,310
Evo najave skorašnjeg poskupljenja najamnine: https://www.24sata.hr/news/svi-detal...frontpage-home


Citiraj:
Autor Piksa Pregled postova
Eto, nisam uopće išo gledat. Kad vidiš njihovu priču, jbt mi smo porezna oaza za strance koji kupuju nekretnine kod nas.

Za ovu priču oko Sardinije treba imat dosta velike prihode da tak nešto bude održivo. Kupit nekretninu je očito lako, ovaj drugi dio nije.
Što znaš o tom drugom dijelu? Ja ne znam ništa pa mi nije očito.
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 07:23   #2044
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Evo najave skorašnjeg poskupljenja najamnine: https://www.24sata.hr/news/svi-detal...frontpage-home



Što znaš o tom drugom dijelu? Ja ne znam ništa pa mi nije očito.
Pa evo ovo kaj su dečki istražili. Porez na nekretnine za strance koji nije mali.

Inače, da me se ne shvati krivo, zašto sam uopće spomenuo tu Sardiniju kao da je to gotova stvar. Životne okolnosti budu mi se uskoro promijenile, te ozbiljno razmišljam biti remote worker/freelancer pa gledam opcije koje imam. Tim više jer sam bio mjesec dana u Beču kod frenda pred 4 godine kad sam se našao u životnom kaosu. Frend me pozvao da dođem do njega i budem kolko hoću dok se stvar ne smiri. Strpao sam komp u auto, napunio torbu i otišao. Prijepodne radio, poslijepodne istraživao grad. Kad sam skužio da ja ne moram biti u HR da odradim i naplatim posao, rodila se ideja da se preselim trajno u Beč. Long story short, kako to biva, plan mi se promijenio, tj. odgodio sam tu odluku na neko vrijeme.
Anyway, već sam mislio otvorit temu o Freelancanju i radu na daljinu, dal tu ima ljudi s takvim iskustvom. Zapravo i budem ovih dana.
Eto ukratko.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 08:04   #2045
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Kud baš Sardinija. Povoljnu nekretninu možeš kupiti i u Trstu. Vjerojanto ne tako povoljnu kao na Sardiniji, ali povoljnije nego kod nas.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 08:18   #2046
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Pa već sam rekao da je to sve na razini ideje. A porez na nekretnine je isti i u Trstu i na Sardiniji. Uostalom, Sardinija je egzotičnija.

Jedno je ideja, a na kraju bude prevagnula ipak i kvaliteta života. Od prometne povezanosti, dostupnost zdravstvene usluge, cijena života, ugl, svakodnevne praktične stvari.
Inače Beč je top 1 grad po kvaliteti života već 10 godina za redom. Plus autom od Čakovca mi je doslovno 3-4 sata.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 08:29   #2047
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,145
Citiraj:
Autor Piksa Pregled postova
.....
Inače Beč je top 1 grad po kvaliteti života već 10 godina za redom. Plus autom od Čakovca mi je doslovno 3-4 sata.
This. Nije samo stvar u nekretnini, ima nesto i u lovi.. Zajebanciju na stranu, nije samo bitna nekretnina. Opcenito je kvaliteta zivota ta koja bi se trebala gledati kad se mijenja grad/drzava. Neznam da li si sam ili sa familijom ali to je definitvno jos jedan aspekt zivota koji je ful bitan.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 08:48   #2048
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
This. Nije samo stvar u nekretnini, ima nesto i u lovi.. Zajebanciju na stranu, nije samo bitna nekretnina. Opcenito je kvaliteta zivota ta koja bi se trebala gledati kad se mijenja grad/drzava. Neznam da li si sam ili sa familijom ali to je definitvno jos jedan aspekt zivota koji je ful bitan.
Vidim da ti je lokacija Beč. Inače od kad sam se vratio iz Beča pripremam se za preseljenje tamo. Ugl, učim njemački na mob aplikacijama 3 godine, naučio software u mojoj struci koji koriste Austrijanci i Nijemci...
Za dvije godine ću ostat s curom solo, jedno dijete živi i radi u Zg, a drugo ide tamo za dvije godine, i mama im je tamo.

Anyway, držim fokus na toj ideji dobrih 4 godine i trebam još dvije. Nadam se da ideja neće izblijedit iako ima još primamljivih lokacija. (Sardinija lol.)

Ali Beč je heben grad na 300km od mene. Proučio sam kvartove (Bezirke) i već imam sliku otprilike šta i kako. Jedino što je problem da je u Austriji u građevini trenutno kriza. Par godina u rikverc, ponuda stanova se prepolovila. Bar na Willhabenu. Dal su te stvari povezane, ne znam, ali frendovi koji također rade u mojoj struci kažu da je smanjen obim posla.
Hrc kaj ti radiš tamo? Daj malo infa.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:04   #2049
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,145
S obzirom da smo u topicu o stanovima, budem se malo vise fokusirao na taj aspekt, za sve ostale infoe mozemo na PM nastaviti.
Inace sam u aj-tiju. Preselio sam se sa familijom prije nekih godinu dana. Nisam dobio dobio dojam da je kriza, gradi se i preureduje na sve strane a grad i bez toga izgleda cudo jedno. Istina, koliko citam na kroativu par velikih gradjevinskih firmi je otislo u stecaj. Ali to ti nije kao u Rvackoj, da je ekipa bez posla. Jednostavno se ili promijeni poslodavac ili bransa, ovdje to nije problem.

Sto se tice stanova, ja sam u jednom danu pogledao 3 stana i dao za jedan ponudu i to je bilo to. Sveukupno sam trazio nekih 2 tjedna stan. Imas socijalne stanove koje iznajmljuje grad Bec, imas stare stanove koje iznajmljuju firme i grad Bec, isto, onda naravno stanove koje privatni vlasnici iznajmljuju. Uglavnom svega ima, a cijene se krecu od 500 eura pa do valjda 5k ovisno o becirku. Uglavnom IMO, jeftiniji je najam ili u najgorem slucaju isti nego u Rvackoj pa si ti sad misli

Sto se tice tvoje Sardinije, moram priznati zvuci egzoticno ali visoki porezi i kaos administracija mi ne zvuci bas idelano mjesto za zivot sa djecom
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:17   #2050
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uglavnom IMO, jeftiniji je najam ili u najgorem slucaju isti nego u Rvackoj pa si ti sad misli
Da, to kad kažem da se ponuda prepolovila mislim da više nema u ponudi 10000 dvosobnih stanova, nego "samo" 5000.

U Čk stanova nema, ne znam kak je drugdje, ali tu je tak. I to u Čk dvosobne iznamjljuju po 600€. Ono WTF, kao što kažeš Beč je jeftiniji.

A građevina, imam baš dvoje dobrih frendova koji rade po projektnim uredima u Beču i to mi oni kažu. Imam i jednog poznanika statičara koji je doduše u Salzburgu (odradio par poslova za njega) i kaže da se obim posla smanjio, recesija. Ne znači da nema posla, ima ga taman da se preživi.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:28   #2051
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,031
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kud baš Sardinija. Povoljnu nekretninu možeš kupiti i u Trstu. Vjerojanto ne tako povoljnu kao na Sardiniji, ali povoljnije nego kod nas.

Povoljniju nego kod nas!
Frend je razmišljao kupiti stan u Trstu za rent, po cijeni je bilo otprilike 1/3 cijene u Splitu.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:32   #2052
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Povoljniju nego kod nas!
Frend je razmišljao kupiti stan u Trstu za rent, po cijeni je bilo otprilike 1/3 cijene u Splitu.
Pa baš to. Pogotovo ako možeš nabavit keš.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 11:22   #2053
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 273
Uff, daj otvarajte temu za Italiju/Spanjolsku, evo jos jednog clana


Ja gledam sjeveroistok Italije, u Alpama se cudo da nac blizu Slovenije za sitne pare. Koliko sam shvatio, onih 9 posto poreza je na promet nekretnine. Poslije davanja i nisu tako strasna.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 13:41   #2054
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,667
Jesam ja jedini koji bi da ima mogućnosti utek'o u Sloveniju?
Meni se ono tamo čini sve svjetlosnim godinama ispred nas, a bome i Italije.
Žena je studirala i živila u ITA 3 godine i rekla je da su ti ljudi....ono, najblaže rečeno smeća, ne možeš se oslonit na nikoga, ogovaranja, muljanja, neće ti pomoći, ne poštuju dogovore...
Skompala se sa tko bi rekao jednom ruskinjom tamo i, i dan-danas se čuju i ful su si dobre.
Tako da uz kvalitete zemlje/grada koje spominjete, očito treba gledat i kakva je nacija općenito, naravno nije svaki talijan govno, ali velika većina navodno je.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 13:49   #2055
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,031
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jesam ja jedini koji bi da ima mogućnosti utek'o u Sloveniju?
Meni se ono tamo čini sve svjetlosnim godinama ispred nas, a bome i Italije.
.

+1

Znači bio sam u Podčrteku, malo mjesto možda 6-10 kilometara od granice sa RH.
Poznato jedino po tome što su tamo Terme Olimija.
Sve je tako uredno, pokošena dvorišta, trava.
Autobusne stanice su napravljene od drva, sa staklenim vratima, niti jedna nije razbijena, nema grafita, nema Hajduka, nema Dinama.....
A samo 10 kilometara od granice sa RH.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 13:51   #2056
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,705
frend je u Obrežju, jebeno mu je, isto je u HR za čas a tam ima firmu i bolje mu je nego kad ju je tu imo, kaže
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 14:13   #2057
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
+1

Znači bio sam u Podčrteku, malo mjesto možda 6-10 kilometara od granice sa RH.
Poznato jedino po tome što su tamo Terme Olimija.
Sve je tako uredno, pokošena dvorišta, trava.
Autobusne stanice su napravljene od drva, sa staklenim vratima, niti jedna nije razbijena, nema grafita, nema Hajduka, nema Dinama.....
A samo 10 kilometara od granice sa RH.
Inače takvo ti je i gornje (brežno) Međimurje, bez preseravanja.
Za Sisvete je produženi vikend pa smo na Bookingu uzeli bungalov u Žalecu kraj Celja. Vidli smo da u centru imaju fontane s pivama. Kupiš kriglu i točiš. Idemo se zajebevat, popit, pojest i sve što ide uz to.
To je istina da je Slovenija jeftinija, uređenija, kulturnija. Često smo i u Ljutomeru, Ptuju. Sve tip-top sređeno, a Ljubljana da ne pričam.
Ali pričamo o nekretninama i eventualnom dohotku od njih. Znam za Ljubljanu da su nekretnine skupe.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 14:34   #2058
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,667
Pa nemoj ići u glavni grad, ja kada prolazim kroz Slo do Trsta sve je lijepo i super sređeno. Slavenska mini Austrija. A još se i svakih par km uz cestu vrti praščić na ražnju.
Pred neko vrijeme smo bili na Bohinjskom jezeru i meni je to bilo baš top, ali stari moj, nema besplatno ni disanje, svaki vrag se plaća, svaki..to mi je bilo malo bzvz jer su cijene ipak malo van našeg standarda, ali ako dobro zarađuješ ili radiš tamo vjerujem da nema problema.

@Coconut: što bi ti stvarno volio živjet u Trstu? Doduše, fino su ga sredili i obnovili pa izgleda puno ljepše od Rijeke, ali ja moram priznati da me ne privlači za život. Jedini plus mu je što je uru vremena od nas.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 11.09.2024. u 14:40.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 14:39   #2059
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,130
+1 za Sloveniju.
Čak sam i oglase počeo gledati.
Al da, pokošena trava je fascinantna, općenito nema zapuštenih površina.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 14:47   #2060
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,145
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jesam ja jedini koji bi da ima mogućnosti utek'o u Sloveniju?
....
Nope, u pravu si. Ja sam skoro zavrsio u Sloveniji, jer sam radio na jednom projektu sa slovencima i stvarno sam imao ugodna iskustva.
Tako da je moje misljenje visoko o zivotu u Slo. Sto se tice stanova kad sam ja gledao u ljubljani prije par godina bile su cijene visoke ali mislim da su opet nize nego u Rvackoj
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 15:02   #2061
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,031
Citiraj:
Autor Piksa Pregled postova
Inače takvo ti je i gornje (brežno) Međimurje, bez preseravanja.
Za Sisvete je produženi vikend pa smo na Bookingu uzeli bungalov u Žalecu kraj Celja. Vidli smo da u centru imaju fontane s pivama. Kupiš kriglu i točiš. Idemo se zajebevat, popit, pojest i sve što ide uz to.
To je istina da je Slovenija jeftinija, uređenija, kulturnija. Često smo i u Ljutomeru, Ptuju. Sve tip-top sređeno, a Ljubljana da ne pričam.
Ali pričamo o nekretninama i eventualnom dohotku od njih. Znam za Ljubljanu da su nekretnine skupe.



Hoteli su im isto jebeno skupi, znam kad sam išao sa ženom da sam za te novce mogao u Rovinju u Grand hotelu Park spavat.
Što se tiče cijena hrane i pića, ne znam što bi rekao, meni je poslje Splita sve jeftino
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2024., 08:23   #2062
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Ne kažem da je Trst idealan za život, ali bi se iznenadio čega sve ima kad se malo udaljiš iz centra.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2024., 08:56   #2063
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Hoteli su im isto jebeno skupi, znam kad sam išao sa ženom da sam za te novce mogao u Rovinju u Grand hotelu Park spavat.
Što se tiče cijena hrane i pića, ne znam što bi rekao, meni je poslje Splita sve jeftino
To misliš na hotele u Ljubljani? To mi je malo van mog budžeta. Ja gledam na Bookingu smještaj 60-70€ noćenje. Taj bungalov u Žalecu je 65€ noć.
Iako u Logarskoj dolini, koja je predivna btw, ima hotel Golte, noćenje za dvoje s doručkom 90€. A hotel top.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2024., 08:59   #2064
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,031
Citiraj:
Autor Piksa Pregled postova
To misliš na hotele u Ljubljani? To mi je malo van mog budžeta. Ja gledam na Bookingu smještaj 60-70€ noćenje. Taj bungalov u Žalecu je 65€ noć.
Iako u Logarskoj dolini, koja je predivna btw, ima hotel Golte, noćenje za dvoje s doručkom 90€. A hotel top.

Ne nižno Ljubljana, nego svi ovi hoteli po Termama su im skupi.
Ali privatni smještaj im je jeftin, odličan, i za nikakve pare.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 10:50   #2065
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Imam informaciju da se na području iza City One Zapad prema Škorpikovoj gradi 3k stanova (ne, nisam fulao brojku). Navalite.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 11:43   #2066
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,183
STAN: kupovina, krediti, APN...

Yup. Gradi GIP Pionir koliko mi je poznato. Tamo je odletio krov sa zgrade prošle godine u onoj oluji pa se lijepo vidjelo kako su štedjeli na ankerima za krov i daskama. Nisu ni u potresu spektakularno prošli. Bilo je puknute žbuke iznutra već na prvim katovima.

Svako malo ostaju bez tople vode zbog puknutih cijevi ali i bez struje jer se mreža u kvartu nije proširivala pa kada ostanu bez grijanja svi upale klime pa izgori trafostanica. A nema plina. Hladno ti je, u mraku si i ne možeš si ništa skuhati. Ljudi su si pokupovali roštilje na plinsku bocu i ugljen i stavili na terase baš za te situacije.

Kvart je pun betona s vrlo malo zelenila, dalekovod prolazi blizu, CIOS ponekad smrdi (nekad se i “slučajno” zapali) a gužvetine u špici su koma.

Grad do jučer nije ništa ulagao u infrastrukturu tog kvarta jer Bandić tamo nije dobivao glasove. Bila je hrpa nesreća zbog nedostatka semafora, na periode skoro svakodnevno. Jednoj sam posvjedočio.

U planovima je novi vrtić ali sumnjam da će primiti dovoljno klinaca za sve te mlade obitelji tamo. Lokalna pošta izgara od posla. Tisuće obitelji su se doselile a pošta niti jedna nova.

Cijena kvadrata: prava sitnica s obzirom na sve navedeno.

Samo za info. Navalite!
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 20:25   #2067
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
Taj ocaj se jos naziva i Pyongyang. Samo betonirana spavaonica, bez ikakvih sadrzaja.

Da mi netko pokloni stan, tesko da bi tamo preselio. Da bih ikada kupio tamo? Nope
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 21:12   #2068
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,522
Ali imaju sad još jednu po meni dosta dobru lokaciju koju će zabetonirati.

Čavićeva je počela i tu će biti 9 zgrada. A onda preko puta, ispod Jamnice, Getaldićeva.

Dakle, blizina kampusa (koji i nije zaživio kako spada) tramvaj, blizina važnih prometnica. I umjesto da se napravi top naselje, izgledat će isto kao Pyongyang iza City Westa i u Lovinčićevoj. 😄

Sent from my SM-A346B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na