Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2024., 15:03   #4051
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Pošpricati s https://www.konzum.hr/web/products/c...ekciju-1000-ml ustiti, oprati, posušiti, pošricati, oprati i pustiti...moralo bi sve krepati.

Imam ostavu ispod stepki koju smo zatvarali zbog psa pa su se dolje napravile gljivice.

sve sam izvukao van, našpricao s ovim kaj sam polinkao, oprao, posušio i pokrečio.

Ko bog.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 15:27   #4052
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,865
Nazalost ta varikina je jedino sto je micalo plijesan i u mom slucaju na brtvama u tus kabini i sa coska zida. Kazem nazalost jer smrdi ko vrag i totalno je sranje to izluftati... Nakupovao sam se raznih prirodnih sredstava, ali ta varikina je ko pisalina samog djavla - sve je ubijala.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 15:30   #4053
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,023
To si stavljao čisto? Pokrepati = nestanak crnog govna? Kako je i dalje crno, nisam siguran da li ovo što imam sada mogu klasificirati kao "krepano". Rekao bih da da, ali s obzirom koliko je to duboko ušlo unutra imam određene dubioze.
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 15:45   #4054
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,865
Stavljam cistu varikinu, da.

Pokrepati = nestanak crnila u mom slucaju.

Fuge budu bijele, zid isto. S tim da smo mi taj zid na kraju pobrusili i stavili ruku fungicid boje i farbali u bijelo. Ima sad 10ak godina nista se nije vratilo, ali promjenile su se i navike ukucana (luftanje) i vrsta grijanja u sobi (klima umjesto plinske peci)...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 16:02   #4055
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,023
Onda ću morati tako nekako probati. Ali možda bi rađe probao nanijeti to s kistom nego da špricam po zidu. Možda bude manje smrdilo kada se ne rasprši. A čini mi se da bi bilo idealno kada bi se od toga mogla neka gusta pjena napraviti pa da se nanese i ostane na mjestu na kojem si nanio, makar neko vrijeme. Umjesto da se cijedi.

Ono što mene muči je što je to crvno govno gore na visini 4m i tlaka se s time boriti satima na škalama Ali ubuduće ću bogami biti pametiniji i intervenirani čim se počne skupljati. Nisam imao pojma da je to toliko duboko ušlo unutra.
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 21:41   #4056
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Nisam uključen u cijelu priču, pa se ispričavam ako sam nešto preskočio, ali svakako savjetujem eliminirati izvor vlage prije svega, jer to je osnovni preduvjet za gljivice. Ako nije moguće, onda treba isušivati redovito. Nakon toga se šprica fungicidom (najelegantnije gotov u spreju), i onda se boja fungicidnom bojom.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 00:01   #4057
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,270
Draco clean, a ne varikina i sl, varikina i slicno izbjeljuju površinu i ne ulazen u zid nego isparavaju, dok draco clean, navodno, prodire u zid i ubija micelij, meni di spricnem draco, gljivice vise ne rastu, i to nekih po godine godinu, ne ocisti fleku, ali ubije gamad, nakon sta clean odradi ubijanje, onda moze varikina da izbijeli(24h)


Bas probaj ti sa njim, zanima me kako ce na tako kriticnom mjestu reagirati, oce li ih draco uspit ubit.

Ovo je bilo prije dracoa, u godinu dana se ovo stvorilo...



Sad em radi odvlazivsc em draco, vec 3 god nema ništa

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 20.05.2024. u 00:07.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 06:41   #4058
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Uzmi drotkefu i struži dok sve ne bude bijelo bez tragova plijesni, ako imaš drotkefu za bušilicu ići će brže.
Glet masom i špahtlom poravnaj tragove drotkefe i pobrusi šmirglom drugi dan kad se osuši.
Premaži željenim sredstvom protiv plijesni i kad se osuši premaži bojom koju sam ti savjetovao https://www.bacelic.hr/Proizvod/boja...-plijesni/1249
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 07:28   #4059
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
sve nabrojeno su vatrogasna rješenja, @mkey treba vidjeti što je uzrok i njega eliminirati, a onda ići u sanaciju.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 07:30   #4060
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 340
Jel ima tko Parkside spaljivac korova? Valja li ikaj?
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 07:51   #4061
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
korak br 1:
identificirati uzrok plijesni (ili neki vanjski izvor ili nedovoljno luftana prostorija. Ako je ovo drugo, onda bi rekuperacija bila dobro rješenje).

korak br 2:
sanirati
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 08:46   #4062
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Situacija s mojom plijesni na mojem zidu se razvija kao sve veći užas.

Dakle, ovo mjesto sam špricao s pufasom nekoliko puta. Oprao sam zid par puta detaljno. Sušio prostor generalno odvlaživačem.

Premazao s preporučenim jub antialgae sredstvom. Nisam bio siguran koliko mazati toga (kupio sam koncentrat i nanosio isti kistom) ali sam stavio toliko dok se ne krene cijediti sa zida. Logično mi je bilo da preko toga ne treba. Dok sam nanosio sam skužio da se lagano pjeni pa sam radio pjenu s kistom.

Izbrusio sam cijelo područje ručno s papirom 60. Onda sam ove više užasne dijelove brusio s mutlitoolom, po uglovima koliko je išlo. Uglovi su dosta neravni a i podloga na koju se kači brusni papir na multitoolu je isto relativno neravna, odnono ima udubinu u sredini pa taj plohe slabo sudjeluje u brušenju.

Namazao samo opet jub. Sve skupa mislim da sam 0.1 potrošio, kažem nisam siguran koliko bi bil pametno staviti ali ako stavim više cijedi se zida.

https://imgur.com/SJoUqA0

Ima li ovo smisla dale prskati s pufasom?
Nastaviti li strugati dok svo crno ne pođe dolje?

Nisam siguran koliko mogu dalje brušenjem toga skinuti, ploga je sada poprilično glatka. Možda najbolje dalje špahtlom.

Što god da napravim, prije bojanja ide gore još jednom taj antialgetik a budem i impregnaciju još jednom nanio. A poslije bojanja brušenje s finijim papirom, računam da što više bude bilo glatko tim bolje.
Bez neke ozbiljnije rabote izvana pljesan nece stati, a za ove vizualne sanacije uzmi cekinu\varikinu i namazi par puta i dobro provjeri sobu. Nestati ce sve u par sekundi, naocigled.
Od svih tih preparata u bojama nema koristi ili je kratkorocna, a ionako je vecina na bazi natrijhipoklorita u nekom razrijeđenom omjeru da manje smrdi.
Danas sutra kad obnovis zid, po zimi cim vidiš da se pljesan stvara, pemzl u ruke i prođi varikinom. Imas posla par minuta 1 do 2 puta tokom zimskog perioda.
Za neko trajno rješenje vjv trebaš postaviti izolaciju izvana
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 12:01   #4063
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 741
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Jel ima tko Parkside spaljivac korova? Valja li ikaj?
NE!
ima ga frend i to je koma
mislim na naj električni
neznam dal imaju plinski
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 12:36   #4064
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Jel ima tko Parkside spaljivac korova? Valja li ikaj?

NE valja.
Jedino za što je odličan je kada kreneš tek roštiljati, pa za rasplamsati plamen.
Za to je 10/10
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 13:00   #4065
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,423
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Jel ima tko Parkside spaljivac korova? Valja li ikaj?
Ovisi, za korov po betonu nije dugotrajno rješenje. Spali on to, bude suho par dana i onda opet raste novi uz/kroz taj spaljeni korov. Sad testiram koliko dugo će sirće biti učinkovito, samo treba paziti da se ne slije na ono što ne želiš.

Za paljenje veće količine nabacanog i suhog korova je dobar, za roštilj također, a prekjučer sam prespajao neke okiten cijevi koje sam trebao malo ugrijati i svakako bolje Parksideom nego upaljačem, pogotovo kad puše vjetar.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2024., 19:44   #4066
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,023
> Danas sutra kad obnovis zid, po zimi cim vidiš da se pljesan stvara, pemzl u ruke i prođi varikinom. Imas posla par minuta 1 do 2 puta tokom zimskog perioda.

Ovo mi je najbitnija lekcija iz predmetne situacije.

> Za neko trajno rješenje vjv trebaš postaviti izolaciju izvana

Predmetno mjesto je unutarnji zid. S druge strane zida se nalazi stepenište.

> Uzmi drotkefu i struži dok sve ne bude bijelo bez tragova plijesni, ako imaš drotkefu za bušilicu ići će brže.

Drotkefa bi bila čelična četka?

> Draco clean, a ne varikina i sl, varikina i slicno izbjeljuju površinu i ne ulazen u zid nego isparavaju

Klor reagira s površinom i nema ga za par sekundi, to je jasno. Ono što me muči je što bez vizualne "potvrde" ne znaš je li sredstvo djelovalo ili nije djelovalo. Najbolje bi bilo namazati i pustiti da stoji neko vrijeme tako da se vidi hoće li se kroz koji mjesec nastaviti rast tog sranja.

Vezano za sve savjete glede sanacije uzroka, napisao sam više puta, ne da mi se ponavljati: to je untarnji zid, izolacija ne igra ulogu, Ako voda dolazi odozgo s krova onda sam najebo. Ako dolazi do kondenzacije zbog strmog krova i loše ventilacije gore na visini onda bankiram na to da sa kvalitetnijom bojom i držanjem situacije na oku mogu prema potrebi rano sanirati i spriječiti veću štetu dugoročno.
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 09:04   #4067
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 748
E sa time ja imam puno iskustva. Radilo se o špajzi u nekoj vanjskoj kuhinji koju je htjela koristit baka, no tak je bilo loše da ju je bilo sram zvati majstore. Radi se o objektu na međi, tako da ništa od izolacije uzroka vlage, a to je zid bez fasade izvana.

Kad sam krenuo to je bilo katastrofa, kao da je bio mural. Prvo je tri dana militantno radio odvlaživač, došlo je na konstantnih 30-ak posto vlage, kad si ušao unutra, kao da si u barutani. Nakon toga obilne količine varikine, cura me pitala odakle mi ta nova bijela trenirka, a prije početka radova je bila siva...

Onda sam to sve detaljno šmirglao, i zidove i strop. Skinuo sam pozamašnu količinu gleta i žbuke. Još jedno špricanje varikine i impregnacija nakon. Nakon toga sam krenuo ispočetka gletati strop, sa Jubolinom, ali to je bilo ponavljanje postupka jedno 4-5 puta (gletaj, čekaj, brusi) jer su i dalje mrlje od gljivica pomalo probijale van. Zid nisam uopće previše dirao jer sam odlučio staviti knauf. Kupio sam profile, zelene ploče i stavio sam dva sloja one deblje građevinske podloge, neka deblja i čvršća folija. Nju sam pomoću profila skroz učvrstio uz stražnji zid, stavio sam ju i sa strane tako da sa sve četiri strane profila biva uklještena uz zid. Nakon toga je išla unutra vuna, i onda zatvaranje sa knaufom. Sa knaufom moraš paziti da ti ustvari ploče ne diraju niti pod, ni strop ni zidove jer će tak sigurno povući vlagu jako lako, ostaviti 3-4mm procjep između i onda zapuniš silikonom. Umjesto te folije na zid postoje namjenski za zidove neki dvokomponentni premazi koji isto zatvore zid tako da vlaga ne bi smjela izlaziti na površinu, meni je ovo bilo jeftinije i imao sam doma, a zasad radi.

I na kraj, Jupol Citro je išao za farbanje u tri ruke, miris je ubio onaj miris vlage kojeg je još malo bilo ostalo, a i piše kao da je bolji zbog gljivica. Ja se požaliti ne mogu. I to je tak sad već jedno 3-4 godine i gljivicama, da pokucam o žbuku, još nema ni traga.

Obavezno nositi zaštitne naočale i PPE maksu za udisanje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 09:59   #4068
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,389
Knaufom se samo zamaskira problem, po sistemu "ne vidim ga, znači da ga nema".
Kao što netko reče, bez vanjske izolacije, problem sa vlagom se neće riješiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 22.05.2024. u 11:16.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 10:28   #4069
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Uzmi drotkefu i struži dok sve ne bude bijelo bez tragova plijesni, ako imaš drotkefu za bušilicu ići će brže.
Glet masom i špahtlom poravnaj tragove drotkefe i pobrusi šmirglom drugi dan kad se osuši.
Premaži željenim sredstvom protiv plijesni i kad se osuši premaži bojom koju sam ti savjetovao https://www.bacelic.hr/Proizvod/boja...-plijesni/1249
osim uklanjanja izvora/uzroka vlaga kao osnove ovo je by far najbolje i najbrže riješenje.
drot kefa, špahtla i fizički makneš plijesan.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 14:45   #4070
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
Kada se buši rupa za utičnicu fi68 u bloku, koristi li se samo bušenje ili bušenje + čekić?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 15:31   #4071
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Kada se buši rupa za utičnicu fi68 u bloku, koristi li se samo bušenje ili bušenje + čekić?
Samo bušenje.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 16:10   #4072
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,270
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova

> Draco clean, a ne varikina i sl, varikina i slicno izbjeljuju površinu i ne ulazen u zid nego isparavaju

Klor reagira s površinom i nema ga za par sekundi, to je jasno. Ono što me muči je što bez vizualne "potvrde" ne znaš je li sredstvo djelovalo ili nije djelovalo. Najbolje bi bilo namazati i pustiti da stoji neko vrijeme tako da se vidi hoće li se kroz koji mjesec nastaviti rast tog sranja.
dada ja sam pospricauo u tusu di su se pocele stvarat, tipa u 11 mjesec i evo i dalje je ista fleka ko sa pocetka dakle prestalo se širiti, mislim da je ok draco clean i 24 sata iza varikina da pocisti i onda neki tako premaz nakon. To je najbolje sta mozes napravit u tom trnutku.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 22:23   #4073
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,423
Može li netko ukratko objasniti kako koristiti injekcijski mort bez da se unutar minute sve osuši u toj injekciji? Skroz naskroz sam popi*dio...

Sve sam bio pripremio, izbušio rupe, ispuhao ih dugim nastavkom za kompresor, očetkao, gurnuo mrežaste tiple u sve rupe, odvojio kapice i pripremio vijke. Uzeo tubu morta, stavio u pištolj, odrezao vrh, zavrnuo injekciju, napumpao malo van dok nije krenula čista siva smjesa, natiskao u prvu tiplu, stavio kapicu, zavrnuo vijak, krenuo u drugu rupu, ali mort ne izlazi. Stisnuo sam jače pištolj i slomio ručku. Otišao sam u trgovinu po dvije nove injekcije i pištolj, ponovno pogledao upute da nisam nešto krivo napravio i OPET ISTO. Znači s tri injekcije i jednom tubom sam jedva završio četiri tiple.

Trebao sam još dvije, ali tuba je bila pri kraju, nisam više imao novih injekcija, a vani bio prolom oblaka. Na kraju sam u te dvije ubacio set tipli i kuka za bojler jer sam kod bušenja blok cigle imao više sreće nego s one četiri gdje sam pogodio sve u praznu komoru.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2024., 00:38   #4074
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Il masa il injektori, nešto ne štima. Nisam se dosad susretao s takvim problemom, postupak pripreme isti kao kod tebe, niš nisi fulao.
Koja je masa u pitanju?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2024., 06:59   #4075
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Knaufom se samo zamaskira problem, po sistemu "ne vidim ga, znači da ga nema".
Kao što netko reče, bez vanjske izolacije, problem sa vlagom se neće riješiti.
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Može li netko ukratko objasniti kako koristiti injekcijski mort bez da se unutar minute sve osuši u toj injekciji? Skroz naskroz sam popi*dio...

Sve sam bio pripremio, izbušio rupe, ispuhao ih dugim nastavkom za kompresor, očetkao, gurnuo mrežaste tiple u sve rupe, odvojio kapice i pripremio vijke. Uzeo tubu morta, stavio u pištolj, odrezao vrh, zavrnuo injekciju, napumpao malo van dok nije krenula čista siva smjesa, natiskao u prvu tiplu, stavio kapicu, zavrnuo vijak, krenuo u drugu rupu, ali mort ne izlazi. Stisnuo sam jače pištolj i slomio ručku. Otišao sam u trgovinu po dvije nove injekcije i pištolj, ponovno pogledao upute da nisam nešto krivo napravio i OPET ISTO. Znači s tri injekcije i jednom tubom sam jedva završio četiri tiple.

Trebao sam još dvije, ali tuba je bila pri kraju, nisam više imao novih injekcija, a vani bio prolom oblaka. Na kraju sam u te dvije ubacio set tipli i kuka za bojler jer sam kod bušenja blok cigle imao više sreće nego s one četiri gdje sam pogodio sve u praznu komoru.
Ista stvar ko i kod mene i onda mi je striček u prodavaonici rekao da nesmim radit po vrućini da jako brzo stiska

Poslano sa mog M2103K19G koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2024., 12:35   #4076
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,423
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Il masa il injektori, nešto ne štima. Nisam se dosad susretao s takvim problemom, postupak pripreme isti kao kod tebe, niš nisi fulao.
Koja je masa u pitanju?
https://vidam.hr/mungo-mit-sp-300-injekcijski-mort/

S tubom je došao jedan tip injektora, a dodatna dva što sam kupio su drugi tip u kojima je spirala malo kraća.

Sad sam uzeo Forchov mort jer ću uskoro trebati još toga vješati pa javim kakva situacija će biti s njim.

Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Ista stvar ko i kod mene i onda mi je striček u prodavaonici rekao da nesmim radit po vrućini da jako brzo stiska

Poslano sa mog M2103K19G koristeći Tapatalk
Što znači vrućina? Temp u prostoriji je 26°C, zid je 24-25°C, kako gdje. Po uputama na toj temp treba 6 min za stezanje, a meni unutar minute začepilo. Probao sam probijati šarafcigerom, bušilicom, gnječiti injektor kliještima, ma kakvi, to više ne ide van.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2024., 12:46   #4077
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
https://vidam.hr/mungo-mit-sp-300-injekcijski-mort/

S tubom je došao jedan tip injektora, a dodatna dva što sam kupio su drugi tip u kojima je spirala malo kraća.

Sad sam uzeo Forchov mort jer ću uskoro trebati još toga vješati pa javim kakva situacija će biti s njim.



Što znači vrućina? Temp u prostoriji je 26°C, zid je 24-25°C, kako gdje. Po uputama na toj temp treba 6 min za stezanje, a meni unutar minute začepilo. Probao sam probijati šarafcigerom, bušilicom, gnječiti injektor kliještima, ma kakvi, to više ne ide van.
Da i meni tako unutar 2min tvrdo ko kamen a vani je bilo oko 27 C
Uzeo 2 tube i 4 mješaća
Mislim da je na 30c pisalo 1min do potpunog stiskanja a na 15c i do 5 min al više nisam ziher.!
Poslano sa mog M2103K19G koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2024., 14:39   #4078
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
I meni. Bio sam uvjeren da sam nešto zeznuo🤣

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2024., 19:10   #4079
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,023
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Što znači vrućina? Temp u prostoriji je 26°C, zid je 24-25°C, kako gdje. Po uputama na toj temp treba 6 min za stezanje, a meni unutar minute začepilo. Probao sam probijati šarafcigerom, bušilicom, gnječiti injektor kliještima, ma kakvi, to više ne ide van.

Da ostaviš cijlu injekciju u frižideru par sati prije upotrebe?
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2024., 01:20   #4080
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Da ostaviš cijlu injekciju u frižideru par sati prije upotrebe?
mislim da nebi dobio puno, jel okolina i zid su pretopli. Vrlo brzo bi se mala povrsina ugrijala, pogotovo što bi se dogodila i reakcija.

Mungo isto ima "MIT-700-RE" cisti epoxy kartusa od 580ml košta preko 60€ ali otovoreno vrijeme cca 30min + 12h stvrdnjavanje.

Fischer ima slicnu stvar ali ima naznaku "low speed" mislim da je oznaka bila VS 150 C i imao si do 10min. Ali kartuša od 150ml je koštala preko 25-30€

Jeftinije je u ovog munga proslicat jos jednom rupu i mazniti novu tiplu :-D
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na