Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2024., 16:32   #72571
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Stigle gume, dot 0124, sve u redu

ajd, drago mi je da je dobro prošlo, cijena je super.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 00:07   #72572
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Čovjek je genije Napravi pptx i na temelju toga dobije pare od EU tj. od nas.
Nemoj tako, Prpic danas objasnjava, da moramo gledati siru sliku
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 08:38   #72573
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Uzeo sam ga, registriran prije 25 dana.
Auto iz salona kod nje do sada, sve uredno odradeno po servisima.
Limarija zdrava, vidim da je i placala zastitu podvozja, a ostatak karoserije u skladu s godinama. Lijep primjerak. 190tkm
Kuplung tvrdi pa pretpostavljam da treba zamijenu ali spustila ga je korektno.
Prekjučer kod mehaničara na dizalici Toyota Corolla, 2005. benzinka, motor nepunih 400 000km, nije diran tak da samo gas.
Kvačilo zamijeni ako je baš tvrdo, da ne propiša cilindar kvačila
__________________
Lowrider
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 12:25   #72574
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Fiestu ST aktualni model karoserije, samo ne ovaj s pomaknutim znakom marke i minornim okicama, vozim dva dana na posudbi. Auto je kao stvoren za uzitak po gradskim ulicama. Znam da je rucni osvojio nagrade, da je cak bio medju (u trenutku) medju tri najbolja dostupna uopce u EU. Osjecam gabarite autica, kao najfiniju koznu rukavicu, koja je poput pamucne za filigransko poliranje. B&O zvuk, ima snage na prstanje, samo bih volio da je malo sonicniji u sredini, ne nebitno za nesto sto vozis par dana. Zlocin je ovaku zabavu micati iz proizvodnje. Autic koji uopce ne izaziva neku zavist izvana, a i najkraca voznja te cini veselim.

I to me sjeti na bolno pitanje, koje se katkad vrati na tapetu.

@De5tr0yer i ostali servisno angazirani,

uvijek postoji uzrecica, ako ces platiti dovoljno, sve se moze uciniti.

No, vec sam s tri autica iz 90-tih dosao u istu dilemu. Sto kad hoces raditi swap motora, imas sve dijelove, imas sve pokriveno, a veci turbak (iz veceg modela karoserije) je prevelik te ido prakticno do zida. Te kompresor klime nema kuda fizicki stati? Sam covjek koji je specijalizirao swapove, veli, ma sto ce ti klima, vazan je motor. Ali, to nikad ne bi prihvatio. Auto bez klime, to je bezveze. Pa pitam na glas, sto se radi u takvim situacijama, koliko se kompresor klime moze daljinski "rastegnutii" u prostoru, da se tako izrazim?

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 12:41   #72575
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Sam covjek koji je specijalizirao swapove, veli, ma sto ce ti klima, vazan je motor.
Naravno da će to reći kao i bilo što drugo samo da napravi swap i naplati
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 12:56   #72576
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Naravno da će to reći kao i bilo što drugo samo da napravi swap i naplati
Ma ne, ni sebi ga nije stavio prije desetak godina, kad je istu stvar radio. Nije ga imao gdje staviti, a dodatno me cudilo da nekolicina musterija nije marila, jer im sluzi samo za jurnjavu u prerusenom izgledu. Pricam o V6 motoru kojeg trebas strpati u haubu malisana, te ide prakticno do zastitnog zida.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 13:35   #72577
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Generalno se swapovi kao npr. VR6 u Golfa 1 rade ili za jurnjavu ili za show, ni jedan ni drugi scenarij ne zahtjevaju duga putovanja, komfor i sl. i generalno se često miču i klima i i servo, ili se servo zamjeni električnim iz tipa Corse.

Daj konkretno o kojem modelu auta se radi pa ti možda mogu reći u dubinu o čemu se radi..

Kada se ubacuje TDI u Golfa 1, prostor pod poklopcem motora nije neki problem, već HVAC sustav unutar kabine koji je u OEM verziji ako se ne varam dolazio samo u G1 cabrio. U Golfu 2 je rijetkost, ali je moguće adaptirati klimu iz Seat Toleda koji je mish-mash karoserije Golfa 2 i mehanike Golfa 3..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 18:08   #72578
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
servisno angazirani,

uvijek postoji uzrecica, ako ces platiti dovoljno, sve se moze uciniti.
Nije problem u parama, problem je što su danas "majstori" spali na kupovinu turbo kitova, ono all-in-one. Ščitaba na forumima poput DIY-turbo-swap-HOW-TO-FOR-DUMMIES i tako to samo guraju takva rješenja u prvi plan.

Mogućnost izrade potpuno specifičnog setupa nemaju svi, te ćeš zato vidjeti da ekipa redovito sama sebi radi stvari.

Ako hoćeš sam svoj izdelak napraviti, nećeš se usrećiti tražeći princip "ostavim auto, pokupim ga x mjeseci kasnije, dam 20k evra".
Često moraš ili imati nekog tko će biti glavni "driver" projekta. Ti imaš ideju, a ako ne možeš gurati realizaciju, treba netko biti tko će se tome moći posvetiti, i onda će ta osoba tražiti specijaliste dalje, u najvećem broju slučajeva preko dobrih prijatelja.

Obična poznanstva u ovakvim situacijama nisu dobro rješenje jer i poznanici rade užasan posao. Morao sam proživjeti s dva lakirera, kamoli onda kad treba nešto kompliciranije odraditi.

--

Ali pustimo mašti na volju - realizacija klimatizacije pored turbakom tjuniranog auta jest moguća, ako nikako drugačije, onda koristeći električni kompresor klime i novih cijevi i crijeva.

--

U mene je u 320is još uvijek isparivač klime na mjestu, ali auto je po putu, još prije 20 godina izgubio kompresor klime.
Olakotna situacija za mene je da taj auto koristim kad ionako ne bih palio klimu, ali razumijem problem ak auto treba biti Katica za sve.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 18:31   #72579
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
https://bazzar.hr/p/6NZRXDJ-continen...al-ljetne-gume

Dobra akcija ili nešto čudno?

U istom dućanu ista guma:
https://bazzar.hr/p/A6E2QDE-continen...umcontact-7-fr

Inače u drugim dućanima je oko 180+


ne bi preporučio premium contact 7 (imao sam i PC6 prije i bila je bolja) barem u dimenziji 225 40 18, izgubio se sportski štih, što piše i u reviewima.. super je guma, ali evo zamijenio sam je sa Sport contact 7 i guma je stvarno top, 116e sa montažom i balansiranjem
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 04:48   #72580
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Jel ima ko Teslu pa da ide Zagreb Milano. Ja imam dosta ugovora za ovu godinu u Milanu. B2B, i sad me zanima isplativost/gnjavaža s punjenjem.

Prema ugovoru su mi dužni platit putne troškove, platit auto (najam ili moj službeni auto), i prema ugovoru mi je trip time 40€/h. Na meni je oću li ostat vikende u italiji il idem svaki vikend doma (sad idem svaki drugi jer mi se neda putovat), treba mi u prosjeku cca 6:30h s jednim stajanjem uglavnom Noventa di Piave. Vozim službeni diesel, gorivo i cestarine pokrivene.

I sad si vrtim mentalne kalkulacije, mogu im rentat auto za cca 1000€/mj, sam vozim svoj auto (tvrtkin), doma mi je džabe struja, struja u italiji i u tvrtki di radim po ugovoru (ak imam office time) imaju 10kW punjač.

Mislim, ja doslovno zarađujem po satu....nije baš korektno da se telim....mogli bi srat, i izrazito me iritiraju duga putovanja i bilo kakva čekanja.
E sad sve tesle koje vidim na putu se tele, ja vozim ak je 130, 140 po GPS, ak je 110 vozim 120, ove tesle kaj vidim voze do 110. Ne znam koliko u praksi bi tesla zadovoljavala moje potrebe.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	superchargers 2 milano.png‎
Views:	113
Size:	679.5 kB
ID:	27219  
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 08:15   #72581
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
radije bi letio nego provodio u autu svaki drugi tjedan..but thats me
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 08:35   #72582
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Svaki dan imaš brzi vlak (Freccia Rossa) TS-MI za 70-tak EUR, 4-5h vožnje. U vlaku wifi i restoran.
https://www.lefrecce.it/Channels.Web...s?handoff=true
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 11:41   #72583