Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2023., 22:22   #181
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
jooooj, zasto mi to učini, smao ide budget gore i gore i gore
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 06:47   #182
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
Prije koji tjedan sam uzeo ovo
https://www.mindfactory.de/product_i...-_1402058.html

ali za 329€

Ova 6800 mi se cini brutalna. Samooo ogroman skok u cijeni.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 08:50   #183
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
ma da, preskocit cu 6800. ne treba mi to uopce. mene bi vjerovatno zadovoljila i 6600, al kad vec uzimam da uzmem kak spada.


to je bila dobra cjena bome. za 329 bi je i ja uzeo sad odma.


jesi zadovoljan? coil whine?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 08:53   #184
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,409
Sapphire > XFX - osim ak se XFX nije hebeno popravio u zadnjih 6 godina.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 08:56   #185
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
Super sam zadovoljan. Htio sam sto veci hladnjak koji mi stane u case. Fan curve je tvornicki optimiziran da preferira acoustics

coil whine sam primijetio jedino u menijima igara dok ne digne ventilatore. Valjda bude FPS visok. Ali nista strasno.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 08:57   #186
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Sapphire > XFX - osim ak se XFX nije hebeno popravio u zadnjih 6 godina.
khm

https://www.mindfactory.de/product_i...-_1466401.html
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 08:58   #187
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
ne smeta me whine toliko kad krene gaming i buka venta, al u idle-u kad radim na kompu u win-u, obzirom da imam ultra tih komp to bi me ubilo, a strah me dami se ne desi i onda imam problem slanja u mind, natezanja, skupa slanja itd i zato sam podjeljen dal uzet tam il ne, inace preferiram kod njih jer cjene su im super naspram ovih nasih.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 09:51   #188
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,788
Većina modernih grafičkih kartica kompletno gasi ventilatore u stanju mirovanja ili u laganom opterećenju, a kaj se tiče coil whine problematike, nažalost to je lutrija neovisna o cjenovnom rangu, modelu i proizvođaču.

Općenito po pitanju Sapphire modela, bilo sa sadašnjom RX 6700 XT Nitro+ ili prijašnjom RX 580 Nitro+, moram priznati da nisam imal ikakve probleme, makar danas više ništa nije sigurno.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 11:22   #189
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
za ventilatore znam i to mi nije problem vec dugo godina. coil whine je problem ak je u idle-u sto najcesce nije nikad bilo kolko se sjecam, samo under load.


nitro bi uzeo rado, ali mi je over budget, preskupo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 11:25   #190
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,788
Da, toga u stanju mirovanja nije bilo, mada velim, nisam skužil da ga uopće ima bar kaj se mojih modela tiče, ali ko zna kakve sve skalamerije ljudi imaju kod sebe.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 17:33   #191
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,409

Radije 2 Venta na Sapphire nego 3 na XFX...trust me Ak radi i ak ne krepa i ak si zadovoljan - ostavi kak je i spavaj mirno.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 17:49   #192
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Radije 2 Venta na Sapphire nego 3 na XFX...trust me Ak radi i ak ne krepa i ak si zadovoljan - ostavi kak je i spavaj mirno.
Sigurno se budem nervirao
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 17:54   #193
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
zar je zaista vrijedno dat tolko vise love za nitro edition? meni to suludo iskreno jer za tu cifru dobijem 6800 neku "losiju"
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 18:26   #194
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,046
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
zar je zaista vrijedno dat tolko vise love za nitro edition? meni to suludo iskreno jer za tu cifru dobijem 6800 neku "losiju"
Naravno da nije, najlosija 6800 je puno bolja od najbolje 6750....
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 18:48   #195
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,409
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
zar je zaista vrijedno dat tolko vise love za nitro edition? meni to suludo iskreno jer za tu cifru dobijem 6800 neku "losiju"

Ak ti se zivo fucka za hladenje i glasnocu (potencijalan Coil Whine kod odredenih modela) > Sapphire uvijek ako je cca 20 Eura razlika u cijeni. Za vise > radije zmontiram gore custom ventove i bok.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 19:53   #196
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
ma coil whine je cista lutrija. sve ove imaju u review-u na mind-u naveden taj problem:


PowerColor RX 6700 XT Fighter - 338e
Sapphire RX 6700 XT Pulse - 343e
ASRock RX 6700 XT Challenger D OC - 340e
MSI RX 6750 XT Mech 2X OC - 380e


edit: ovo mi je sletilo u cart. ja mislim da je cijena super


https://www.mindfactory.de/product_i...-_1402058.html


kliknuti ili ne kliknuti pitanje je sad


edit2: nabijem ih. dok sam dosao do payment-a prvo mi je izbacilo da je cijena narasla, a onda poslje da je grafa prodana lol.


edit3: ok ovo je novi level ludosti. znaci bacilo mi je error ovaj gore, na orderima nemam nista pod accountom, a skinuli su mi lovu sa racuna. koirstio sam paypal koji je vezan na viza electron. to jos nisam vidio nikad. sta sad? oce se to automatski vratit obzirom da sam prilicno siguran da order nije prosao ili ja trebam nesto poduzimati?

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 15.09.2023. u 22:05.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 11:53   #197
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
xfx 6700 xt Mindstar 319€
msi 6800 439€

Uzimaj dok ima
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 12:11   #198
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
stari moj, njima je stranica u totalnom k meni se cini. znaci probao sam 2 puta i 2 putaq sam fejlao. opet mi je skinulo lovu sa racuna, a i dalje stoji da nisam nista kupio. izmedu prelaza mind/paypal sam vidio da mi baca i neke errore da ducan zeli potvrdu billing adrese i sta ti ja znam. vjerovatno je to zbog koristenja mailbox-a. sto je najbolje od svega ja kad kliknem na bookmark za istu tu karticu koji imam od jucer meni daje onu vecu cijenu (govorim za XFX 6700xt). ludilo


edit: jel pod billing adress na mind-u treba isto bit adresa na mailbox ili bi trebala bit moja prava? jer od stare kupovine od pred par g vidim da je i billing i shipping ista odnosno izabrano je po defaultu mailbox, a prosle su mi bile sve narudzbe. dodude nisam godinam uzimao od tamo nis pa vise se ne sjecam nicega.


edit2: jel vama uopce radi mind jos uvjek preko mailbox-a?

mislim nemos promjenit odnosno koristit billing adres drugaciji od delivery adress-a bar ja ne kuzim kako nabadajuci po fukn google translate-u.
a i ova nota pise:


Hinweis zur Änderung der Rechnungsanschrift

Diese Adresse wird automatisch als Liefer- und Rechnungsadresse gewählt wenn Sie eine Bestellung aufgeben. Diese Adresse wird auch als Basis für die Berechnung eventueller Steuern und Versandkosten verwendet. Lieferungen an ein Postfach sind grundsätzlich nicht möglich.



google translate:

Note on changing the billing address This address is automatically chosen as the delivery and billing address when you place an order. This address is also used as the basis for calculating any taxes and shipping costs. Deliveries to a PO box are generally not possible.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 16.09.2023. u 12:45.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 14:11   #199
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
nez, imao sam uvijek billing adresu hrvatsku, a shipping na mailboxde i nije bilo problema
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 14:32   #200
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
al kako. ne nalazim opciju nigdje za to.


enivejz s tom grafom je neki fuckup jer je to vec drugi put da cijena bude 320 i sad se opet vratila na 349e. neznam sta izvode.


edit: lol nasao sam ima mjesto gdje mozes ukucat, al cim na listi izaberes rvacku, dobijes ovo:


Der Versand außerhalb Deutschlands ist nicht möglich.


ilitiga:


Shipping outside of Germany is not possible.




jel ima ovdje itko da je ekšli nedavno narucivao nesto da ne vejstam vise vrijeme jer na sve strane ispadaju obavjesti da ne salju van DE, da se nemoze koristiti PO itd.
covjek oce potrosit pare, a oni mu nedaju

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 16.09.2023. u 14:44.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 14:41   #201
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
Mindstar su ograničene količine po posebnoj cijeni i ne prikazuju se u "normalnom" katalogu, treba izabrati Mindstar. Te xfx su se rasprodale. Bilo ih je malo kad sam napisao da uzimaš.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 14:46   #202
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
a hebga. pokusavao sam ja i sinoc i jutros stari moj, problem je sto moram cekat uru dve da lova ode nazad na bankovni jer oni uredno povuku (ili paypal) pa vracaju nazad. ocito nis od toga.


ja bi samo molio neku dobru dusu da mi objasni jel se moze to dan danas uredit na njihovim stranicama (billing/shipping adresa) ili ne da ne gubim vrijeme i zivce vise.


edit: prosla narudzba iz 99 pokusaja i to ovo:
MSI RX 6800 Gaming Z Trio - 440e . ode 100evra vise od planiranog . valjda bu ok.


ako moze podsjetnik, mailbox me obavjesti kad im stigne paket i onda mi kazu kolko trebam uplatit love za postarinu njima jel tak?



edit: fala strikoooooo

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 16.09.2023. u 15:48.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 15:41   #203
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
toooooo

da da
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 23:21   #204
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,921
Kako ide s reklamacijom kod njih u slučaju kvara?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 00:34   #205
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
nadam se da necu morat saznat .
imao sam samo jednom davno DOA HDD od njih. proslo je sve ok. naravno postarinu prema njima sam platio uredno ja. kroz par dana su mi vratili lovu za HDD.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 19:16   #206
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
jel mi moze netko objasnit mozda kako ide taj reededm code za starfield igru koji se kao dobije sa kupovinom grafe u mind-u?
nigdje nisam nasao niakakav code.


ovo je prevod sa googtle translate sa njohove stranice vezano za to:


"*Promotion valid from purchase date July 11th, 2023 to September 30th, 2023 and only while stocks last for selected AMD Ryzen™ processors and AMD Radeon™ graphics cards.

You will find your customer number and eight-digit invoice number (11XXXXXX) on your invoice. Please wait for delivery.

The promotional code can probably be redeemed until October 28, 2023 or while stocks last.

Please make sure that the name provided must match your invoice name. Your registration is checked manually and therefore takes some time. Make sure your entries are correct. If more than one participation-corrected promotional product is included on the invoice for this promotion, you should request further promotional codes by sending an email to Marketing@mindfactory.de. The marketing team will then review your request as quickly as possible. This does not apply to actions running in parallel. There you can of course enter your invoice number in the participation form provided.

To successfully enter the campaign form, please make sure that you do not have several Mindfactory Shop tabs open in your internet browser. Incoming inquiries will only be processed during our service hours from 10:00 a.m. to 5:00 p.m.

--------

Here you will find your customer number and the eight-digit invoice number (11XXXXXX), starting with the number 11.

--------

How to use the game code:

To redeem the codes, go to the following page: http://www.amdrewards.com/

Follow the further instructions

--------

Requested a game code but haven't received an email response yet?

Since we receive many game code requests every day and each one is checked manually, checking cannot take place immediately after submission. You can use this form to check the status of your entered data:

The status is “sent” and you haven’t received an email after 7 days? Please also check your spam folder in your inbox.

If you still don't have an email, please contact us by email at Marketing@mindfactory.de and we will check your concerns.

Please be sure to note the promotional periods and contact the Mindfactory support team before the end of the period."






kad odem na navedenu stranicu http://www.amdrewards.com i ukucam taj kode koji pocinje sa 11 koji mi se nalazi na racunu, dobijem error da to nije valid .
jel se treab njih prvo kontaktirat da to aktiviraju or what ?



geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 19:22   #207
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
na mindfactory stranici imaš za ispuniti
kad provjere dobiješ kod na mail

https://www.mindfactory.de/Highlight.../Aktionen/true
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 20:51   #208
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
hvala ti puno.
uopce nisam skuzio da na toj stranici gdje sam skinuo onaj text je i form

edit: mind sve odradio super, odma jutros meil dosao sa promo kodom. odem na stranicu AMDa i prodem prvi koram i onda ti nudi download nekakvog verification tool-a .

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 26.09.2023. u 08:29.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 08:33   #209
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
hvala ti puno.
uopce nisam skuzio da na toj stranici gdje sam skinuo onaj text je i form

edit: mind sve odradio super, odma jutros meil dosao sa promo kodom. odem na stranicu AMDa i prodem prvi koram i onda ti nudi download nekakvog verification tool-a .
Da s tim toolom verificiras da imas hardware koji odgovara kljucu. kad to prode, dalje mozes sto god. Pojavi se igra tamo i mozes ju redemat ili dati nekome recun da si redema itd.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 16:07   #210
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 680
Meni roba sa mailbox.de brže dođe nego kad naručim direkt sa amazon.de. Naručio u ponedjeljak, u utorak bilo kod njih, u četvrtak kod mene. Mailbox/GLS kombo je po meni zakon.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na