Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2023., 12:23   #69151
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 466
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ne znam za druge, ali ja sam vec 2 Tesle prodao s plusom i idem ovaj tjedan po trecu novu. Skandinavci kupuju rabljene šakom i kapom.
Zašto toliko promjena? I koliki postotak cijene si dobio za rabljenog u odnosu na novi?

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Znači službeni auti koje svi gaze i voze ko debili. Super.
Da, a ispada da što se više gaze, duže traju

BTW evo i Xiaomi kreće s EV.
Imam dojam da te EV razvijaju u par mjeseci, nekoć su se ICE razvijali godinama, pa faceliftovi, tako da su neki modeli trajali i desetak godina. Ovo je samo štancanje.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 12:26   #69152
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ponajprije se radi o strahu da za x godina auto neće više smjeti u metropolitsku zonu.

Nakon toga dolazi i ekološka osvještenost potaknuta trenutnim trendovima. Opasno je imati mišljenje koje se protivi trendovima, to je od društva napravila ovisnost o news feedovima krojenima po interesima i svjetonazorima koji samo potiču spiralu zakopavanja u ograničeno mišljenje.

Zamjetno je i, u zadnje vrijeme prilično agresivno, međuljudsko osuđivanje, pogotovo u više educiranoj okolini - vrlo interesantna pojava.

Ljudi sve manje zanemaruju/preskaču preko različitih mišljenja ili ih uzimaju u obzir prilikom kreiranje vlastitih i sve više napadaju/osuđuju mišljenja koja se ne slažu s njihovim svjetonazorima. I sve je svejedno nekako upakirano u celofan zvan "tolerancija".

Zato i je promolila next generation ekoloških majmuna koji se lijepe za ceste - oni koji bi im se suprotstavili su u strahu da će biti osuđivani. Zalijepljene nitko ne osuđuje, a svatko tko ih porazbaca sa ceste je kažnjen manji broj tjedana nakon toga.

Zapravo je ova diskusija ovdje jedna od najotvorenijih koju sam doživio otkad je počeo dieselgate i par godina nakon probijanja EV-a na tržišta.

Ne slažemo se svi, ali osim jedne prijetnje da će netko nekom doći doma nismo imali agresivnih ekscesa ili nedajbože ograničavanja slobode.
Pa prvenstveno mislim da se radi o dvije boldane činjenice. Realno nikog nije bilo briga o tome što njihov Dieselgate TDI izbacuje iz auspuha, već to što su se vozili komforno za smiješne novce i nakon X godina firma bude prisiljena otkupiti auto nazad po nekoj super cijeni, pa su se svi rješavali istih..

Isto tako budimo realni, nikog nije briga koliko kupnjom EVa spašavaju okoliš, jer da ih je briga, ne bi ih kupovali obzirom na radnu snagu iz Afrike iskorištavanu za rudarenje litija i ostalih mineralate što je sve potrebno za njihovu preradu. Da ne pričamo o tome koliko je u trendu imati EV ili PHEV, a praćenje trendova je apsolutni must.

Da nema poticaja za kupnju strujića i prijetnji ULEZa, raznih plaketa za ulazak u grad, poreza na co2 i gorivo vjerujem da bi samo vrlo mali udio tech/gadget fanova kupovalo strujiće...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 12:31   #69153
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
@Inovator

Zato sto sam na prvom zaradio 4k, na drugom 2k.
Vozim se bez deprecijacije, bez tekucih troskova.

Novi automobili su u Svedskoj/Danskoj/Norveskoj visoko oporezovani pa si radije kupe godisnjak iz Njemacke (gdje zivim, radim i vozim).

Kupim auto, uzmem poticaj, vozim do isteka nužnog roka posjedovanja, prodam za skandinaviju.
E sad, nije baš super-etično, ali uplatim dovoljno poreza godisnje da mi taj poticaj ispadne kao sitni povrat.

Disclamer: Funkcionira samo za Tesline aute jer su najtrazeniji gore.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 12:32   #69154
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Jesam ja budala ako bi htio uzet benzinca od 250 konja?
Prodajem ti ja svoj auto nije 250 vec 350
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 12:49   #69155
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Elder Pregled postova
Prodajem ti ja svoj auto nije 250 vec 350
Sta se vozi? Ja bi rado neki hot-hatch za vikend auto :-) .

(sarkazam on)
Usprkos tome sto u rudarenju nafte stradavaju priroda, zdravlje, države i državnici.
Usprkos tome što se zahvaljujući nafti na vlasti održavaju neke od najgnjusnijih država svijeta.
Usprkos tome što su zbog prava na naftu vođeni brojni ratovi i destabilizirane regije.

nego @papčić, tell me more o djeci koja ručicama kopaju litij i kobalt na industrijskoj skali....
(sarkazam off)
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 13.09.2023. u 12:56. Razlog: krivog kolegu quotao :S
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 12:54   #69156
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Sta se vozi? Ja bi rado neki hot-hatch za vikend auto :-) .

(sarkazam on)
Usprkos tome sto u rudarenju nafte stradavaju priroda, zdravlje, države i državnici te što se zahvaljujući nafti na vlasti održavaju neke od najgnjusnijih država svijeta i vode ratovi.
(sarkazam off)
Ford Focus RS
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 12:59   #69157
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,669
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
@Inovator

Zato sto sam na prvom zaradio 4k, na drugom 2k.
Vozim se bez deprecijacije, bez tekucih troskova.

Novi automobili su u Svedskoj/Danskoj/Norveskoj visoko oporezovani pa si radije kupe godisnjak iz Njemacke (gdje zivim, radim i vozim).

Kupim auto, uzmem poticaj, vozim do isteka nužnog roka posjedovanja, prodam za skandinaviju.
E sad, nije baš super-etično, ali uplatim dovoljno poreza godisnje da mi taj poticaj ispadne kao sitni povrat.

Disclamer: Funkcionira samo za Tesline aute jer su najtrazeniji gore.
Naravno da onda nema problema s Teslom. U godini dana koliko ga voziš bi stvarno bilo tragično da razvije ozbiljniji kvar.

No, kako da netko tvoje hvaljenje Tesle na sva zvona i kompletni Tesla PR na zadnjih 10 stranica shvati ozbiljno kad imaš samo kratkoročno (<50 000 km) iskustvo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 13:29   #69158
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Naravno da onda nema problema s Teslom. U godini dana koliko ga voziš bi stvarno bilo tragično da razvije ozbiljniji kvar.

No, kako da netko tvoje hvaljenje Tesle na sva zvona i kompletni Tesla PR na zadnjih 10 stranica shvati ozbiljno kad imaš samo kratkoročno (<50 000 km) iskustvo
Isto što i Hammonja hvali škodu i 1.6 čađaru na sva usta a ima 50k km na njoj To bi isto bio kriminal da ne radi nešto kako treba
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 13:33   #69159
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Mislite li da je pametno da sad na jesen se kupuju ljetne gume koje se budu koristile iduće ljeto?

Isto tako, da se ma proljeće kupe zimske koje bi se od iduće zime koristile?

Ciljam na to da se možda prodavači žele sa skladišta po nižim cijenama riješiti gume koje nisu prodane te sezone?
Ne, guma ti stajanjem propada. Bez obzira na to kaj te proizvođači uvjeravaju da može 5 godina stajat ako se dobro skladišti. Počne se pretvarat u plastiku. Nije na njoj DOT bezveze.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 13:34   #69160
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ovaj 1.5 dcI imam u 2 dacije. Jednu sam prodao sa cca 90-100 tkm i dalje vozi normalno. Druga ima oko 180 tkm i dalje vozi izvrsno. Uzmite u obzir da su cca 120 tkm pod PUNIM teretom 24/7.


Najbolji manji dostavni koje sam imao, da ima veće opcije uzeo bih samo njih.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 13:35   #69161
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Isto što i Hammonja hvali škodu i 1.6 čađaru na sva usta a ima 50k km na njoj To bi isto bio kriminal da ne radi nešto kako treba
64k molim lijepo ili 65...pojma nemam tak nekaj Ne hvalim nego velim da je ok. Za te pare...

Čuj to čađaru...bogte auto niti ne dimi. Sramota me. Ne mogu ni iritantne bicikliste počastiti sa malo noxa i čađe kad mi idu na k.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 13:38   #69162
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Naravno da onda nema problema s Teslom. U godini dana koliko ga voziš bi stvarno bilo tragično da razvije ozbiljniji kvar.

No, kako da netko tvoje hvaljenje Tesle na sva zvona i kompletni Tesla PR na zadnjih 10 stranica shvati ozbiljno kad imaš samo kratkoročno (<50 000 km) iskustvo
Ja i stare Tesle ko Leo i cure od 25+ god
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 13:52   #69163
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 563
Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
Ne, guma ti stajanjem propada. Bez obzira na to kaj te proizvođači uvjeravaju da može 5 godina stajat ako se dobro skladišti. Počne se pretvarat u plastiku. Nije na njoj DOT bezveze.
Ok, ali računam da ja gume vozim 3-4 sezone, u tom periodu isto propadaju, pa ako su godinu dana (prije tih 3-4g mojeg korištenja) stajale, znači li mi to toliko puno?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 15:23   #69164
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,961
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Ovisi kak koji.
Moj 1.6tdi u Golfu 7 Variant (2017.g) je prešao 252000km bez problema. Samo redovne zamjene ulja i veliki servis na 180k km.

Eto, možda je iznimka, a ne pravilo
U kojem intervalu si radio izmjene ulja?


I jel to sa ad blue motor ili bez?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 15:23   #69165
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Sta se vozi? Ja bi rado neki hot-hatch za vikend auto :-) .

(sarkazam on)
Usprkos tome sto u rudarenju nafte stradavaju priroda, zdravlje, države i državnici.
Usprkos tome što se zahvaljujući nafti na vlasti održavaju neke od najgnjusnijih država svijeta.
Usprkos tome što su zbog prava na naftu vođeni brojni ratovi i destabilizirane regije.

nego @papčić, tell me more o djeci koja ručicama kopaju litij i kobalt na industrijskoj skali....
(sarkazam off)
Proving my point, odabir drugog izvora energije za pokretanje vozila je gotovo isključivo radi pračenja trendova i/ili prijetnji vlasti o otežavanju vlasništva i korištenja automobila na fosilna goriva.

Prazna priča o brizi o ekologiji je samo izvoz CO2 i ostalih onečišćenja u manje razvijene zemlje bogate rudom. Koliko je to bolje rješenje od dosadašnjeg? Neznatno, ako i toliko, u oba slučaja netko/nešto "fasuje", samo je jedno demonizirano, a drugo predstavljeno kao spašavanje svijeta
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 15:28   #69166
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Kupim auto, uzmem poticaj, vozim do isteka nužnog roka posjedovanja, prodam za skandinaviju.
E sad, nije baš super-etično, ali uplatim dovoljno poreza godisnje da mi taj poticaj ispadne kao sitni povrat.

Disclamer: Funkcionira samo za Tesline aute jer su najtrazeniji gore.
A kaj, onak malo-etično jest?
Kao, ak super ekološki orijentirani skandinavci podržavaju ovakve kerefeke, tko si ti da im se protiviš?

To je klasični i sveprisutni maskirani egoizam. Nitko ništa ne radi za druge, već isključivo za sebe u prvom redu. Osobno sam isto takav, da me ne bi shvatio kao kritičara
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 15:28   #69167
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,409
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
@Inovator

Zato sto sam na prvom zaradio 4k, na drugom 2k.
Vozim se bez deprecijacije, bez tekucih troskova.

Novi automobili su u Svedskoj/Danskoj/Norveskoj visoko oporezovani pa si radije kupe godisnjak iz Njemacke (gdje zivim, radim i vozim).

Kupim auto, uzmem poticaj, vozim do isteka nužnog roka posjedovanja, prodam za skandinaviju.
E sad, nije baš super-etično, ali uplatim dovoljno poreza godisnje da mi taj poticaj ispadne kao sitni povrat.
A jebiga lako je tako hvalit nov auto Iskoristavanje sustava kao prava "rvatina"
P.S.- Pred 6 godina prodao tastu svoju staru Corollu E11 1.4 benzinca (1998 god) za 1000 Eura (nes ti Familly discount). Prosli tjedan ju on prodao za 1100 dalje. Jos uvijek u voznom stanju Bas me zanima u kakvom stanju ce Tesla biti nakon 15-ak godina i cca 250.000 prijedenih km Ima li kakvih izvjestaja u tom pogledu od vlasnika?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 15:31   #69168
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Zašto? Pa to mi je minimum uvjet kada gledam osobni auto.
Pa kad ekipa kaže kaj će mi takav auto
Sada imam 112KS pa mi je dovoljno, ovo je samo bonus, a i možda će u budućnosti vrijediti više

Citiraj:
Autor Elder Pregled postova
Prodajem ti ja svoj auto nije 250 vec 350
Ma, ja sam izbirljiv...
A i zapeo sam za jednu omraženu marku vozila

Zadnje izmijenjeno od: zgmmax. 13.09.2023. u 15:39.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 15:36   #69169
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
U kojem intervalu si radio izmjene ulja?


I jel to sa ad blue motor ili bez?
Ulje se djora svakih 10-15k km. Nikako na 30k kako servisna mreža tvrdi. Nikakav LL3. Hvala ko da jesam.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 15:52   #69170
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
...
Sve za Gretu. Ubacim u frunk jedan 6-pack pravog piva da se pocaste .

Ispocetka sam mislio da je to bas bezveze. Onda sam prihvatio da ako igra skroz krivo postavljena, ne treba igrače krivit.

Na svakoj kupovini sam platio na auto vise poreza nego sto je bio poticaj tj. drzava i njena kasa profitira na meni. Tako si bar perem savjest... jbga.

Austrija to ima bolje regulirano s 24 mj minimalnog trajanja vlasništva.

Kako je u HR?

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
...Bas me zanima u kakvom stanju ce Tesla biti nakon 15-ak godina i cca 250.000 prijedenih km Ima li kakvih izvjestaja u tom pogledu od vlasnika?
Ima npr. nakon 5 god i 250.000 km, ali mozes sam potraziti ako te bas zanima.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 13.09.2023. u 15:57.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 15:54   #69171
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova

Ma, ja sam izbirljiv...
A i zapeo sam za jednu omraženu marku vozila
Ja ti sam velim 😁 mozes doc i na probnu voznju i pivu 😁
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 16:23   #69172
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Malo ga zaje... jer u te dvije izjave Mar je pokazao neinformiranost o baterijama, o trzistu rabljenih i o ostatnoj vrijednosti EVa.
Koje baterije? LFP?

Da, manje će se degradirati, ali stvarno misliš da će se malo degradirati nakon 7-10+ godina i to u uvjetima vožnje koji nisu niti malo blagonakloni na baterije? Uz to što imaju manju gustoću pa s tim i i manji domet u usporedbi sa li-ion.

Da, možda nećeš izgubiti 50-70% kapaciteta nego "samo" 30-50% u tom periodu i u toliko punjenja (DC brzi punjači su sigurno jako dobri za baterije)

Ali ono što zaboravljaš je što će za 7-10g biti lakših, jeftinijih auta s duplo većim dometom od sadašnjih i nitko neće htjeti kupiti ta vozila onda jer neće imati smisla, pogotovo jer ako te baterije izgube 30-50% kapaciteta kad budeš kupovao polovno vozilo i računajući još 5-10g eksploatacije taj auto će biti neupotrebljiv.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 13.09.2023. u 16:35.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 17:41   #69173
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
U HR ako uzmeš auto uz poticaje, moraš mu biti vlasnik min. 2g. Nakon toga možeš s njime što god želiš.

EDIT: ovako se u SF bore protiv robotaxija
https://twitter.com/SafeStreetRebel/...95665278337024
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 13.09.2023. u 17:54.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 18:27   #69174
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Netko u ZG Holdingu (Vukovarska) ima jako dobar ukus. Vec neko vrijeme vidjam ispred Holding parkiralista LC 500h, jos ga i malo pokriva po suncu.

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Izađe novi iPhone 15 Pro i odjednom prošlogodišnji iPhone 14 Pro više nije dobar, izađe nova/ovježena Tesla model 3 i odjednom prijašnji model više nije dobar i tak dalje unedogled. Novi iPhone u ruci, novi iPhone na kotačima na cesti i to je to, svi sretni i zadovoljni.
Kako je receno, racunalo na kotacima. A kad je jos i statusno sveden 'na najnovije je najbolje' to znaci da se mora obnavljati kao i svi statusni predmeti prestiza. Sto znaci da ce za koju godinu, stariji lux EV biti indikacija, da netko ima manji platezni razred, ne moze na najnovije, te nije pravi igrac.

Reklame su odvijek bile lijepo upakirane lazi, ali u prijasnjim dekadama, prstale su od ideja, kreativnosti. Kompozitori su dobivali milijune za 30 sekundi, najboljeg osmisljenog jingla, reziseri za najbolju predodjbu poruke, za lovljenje psiholoske esencije vizualne imagincije, za nesto sto se morali prepricavati, o cemu se deset godina jos pricalo.

Na tragu "status" prepoznatljivosti danasnjih siromasnih koncepata promoviranja, gledam bas najnoviju Samsung kampanju za preklapajuce musavce, te najbolje sto su smislili : Zar Ne Zelis i Ti Imati ovaj telefon?

Prvo sam pomislio, dal je autor ideje adolescent, ili nezrela osoba. A onda se sjetih stanja trendovske povodljivosti.

Poruka potvrdjuje ne samo kronicno zaglupljivanje populacije konzumenata kojima se obraca, vec ih jos svodi i na banalnost poruke. Dakle stupanj povodljivosti za trendovima, toliko je masovan, da je dovoljno igrati na kartu uklapanja u kalup, ne kosta puna, ne trazi ikakvo osmisljavanje do par mladaca koji tancaju i drze musavce.


..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 19:21   #69175
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
....
Mar, iscrpljujes moju volju za ispravljanjem neutemeljenih bedastoća....

https://www.batterytechonline.com/ch...a-battery-life

Da, auti i baterije ce biti sve bolji, sigurniji, jeftiniji, veceg kapaciteta...i cekajuci buduci savrseni auto, neces nikada kupiti onaj koji je dovoljno dobar danas.

Ciiene rabljenih ICE ce sigurno dozivjeti renesansu u takvome svijetu i bit ce ih lako prodati uz trljanje ruku.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 19:35   #69176
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,669
Da se malo opustite od rasprave o baterijama i malim kućanskim aparatima...izvukao sam slike s parkinga...mogu garantirati da nema nijedan EV na slici
Klik na fotku vodi na galeriju

Goodwood Revival 2023
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 20:38   #69177
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,991
Automobili

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Znači službeni auti koje svi gaze i voze ko debili. Super.

Evo imam 1.6 i nemam tih problema. S 1.5 dci imam mislim problema s ubrizgavanjem ali to ću tek saznati.

1.5 dci ima ispod 150k km
1.6 tdi ima cca 65k km

U bivšoj firmi sam se isto navozao laguna, cliača i megana....žali bože. Pogotovo laguna horor od autombila. KAda ti se usred autoputa ugasi sva elektronika i ostaneš bez svega do gašenja i paljenja, a ostatak puta ti treperi kontrolna ploča....

Megani sa 1.6 su bili nice i cliači dok su bili novi tj. dok ih krkani nisu razje...

Laguna II pretpostavljam

1.5 dCi varijanta K9K 636 koja se prodavala tamo negdje oko 2013. je imala problem s ubrizgavanjem po hladnom vremenu zbog naravno ekologije koja je utjecala na tu verziju motora. Bio je ECU update za to. Većini je pomoglo nekima nije.

Oba motora koja imaš žele friško propisano ulje i filter svakih 10.000km i šansa da dugo voze je velika. Puno problema kasnije bude zbog predugih intervala izmjene ulja pogotovo na dCi gdje odu leteći pod obavezno.

Inače imali smo četiri Punta u firmi. Tri su pazili i mazili, četvrti se vozilo kako se htjelo i često full gas na autoputu.

Taj četvrti Punto je najmanje trošio, najbolje išao, najlakše došao do krajnje brzine i za razliku od drugih nije potrošio kapi ulja između zamjena.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 23:51   #69178
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Laguna II pretpostavljam

1.5 dCi varijanta K9K 636 koja se prodavala tamo negdje oko 2013. je imala problem s ubrizgavanjem po hladnom vremenu zbog naravno ekologije koja je utjecala na tu verziju motora. Bio je ECU update za to. Većini je pomoglo nekima nije.

Oba motora koja imaš žele friško propisano ulje i filter svakih 10.000km i šansa da dugo voze je velika. Puno problema kasnije bude zbog predugih intervala izmjene ulja pogotovo na dCi gdje odu leteći pod obavezno.

Inače imali smo četiri Punta u firmi. Tri su pazili i mazili, četvrti se vozilo kako se htjelo i često full gas na autoputu.

Taj četvrti Punto je najmanje trošio, najbolje išao, najlakše došao do krajnje brzine i za razliku od drugih nije potrošio kapi ulja između zamjena.
Da, laguna 2.

Ovaj dci kojeg imam je iz 2006. Ulje se djora svakie godine i pošto je doslovce samo auto za po Samoboru ne napravi ni 8k km godišnje. Dvije godine je bio kod starog gdje je napravio valjda 3k u totalu.

Leteći..eh da...kad se razlete razlete i onda sve skupa ide na cios. Toliko o pouzdanosti dci...

A vjerujem da ni EGR nije baš u bajnom stanju. Kako god dok se kotrlja, kotrlja se...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 01:49   #69179
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 413
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
U kojem intervalu si radio izmjene ulja?


I jel to sa ad blue motor ili bez?
Mijenjao sam između 10k i 15k km, i srećom bio je bez AdBlue.

Nisam ga pazio i mazio u smislu vožnje, svaki vikend išao iz DE za HR. Kad se god moglo - gas do kraja. Bar 1x mjesečno Max natovaren na toj ruti. Nadosipao sam možda manje od litre ulja između zamjena .
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 06:25   #69180
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Jer je problem jednom u 11k km natočiti adblue ili te strah problema s istim?
Hamm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na