Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2022., 11:30   #10021
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ne znam di bi sa ovime, pa evo tu:

One of TSMC's Biggest Customers Cuts 3nm Wafer Orders As Consumer Demand Deflates

I nabrajuju tko je to moguće odustao, ali nema Jabuke među nabrojanima...malo čudno, ali ajde neka im bude.

Ugl čisto da se zna, zbog cijele situacije ljudi baš i ne žele trošiti. Tko zna, možda dobijemo npr PS5 po normalnim cijenama ili nedaj bože kakvom popustu u roku par mj ako ovako nastavi...

A možda i crveni, zeleni i plavi svi malo normaliziraju cijene, a možda su u šumi...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 12:03   #10022
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
IMHO na kraju bude ipak ispalo da je u pitanju Intel.
Citiraj:
Intel planned for TSMC to make the GPU tile on its 3nm process originally. It would then combine it with three other tiles, two made by Intel, the other one by TSMC, to complete the CPU’s design. However, recent reports stated the 3nm tile might be delayed.

It wasn’t clear if TSMC couldn’t deliver it on time, or if Intel’s own tiles wouldn’t be ready. Now a new rumor has surfaced saying Intel is cancelling it altogether. Instead, it will just use TSMC’s current 5nm process.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 13:18   #10023
Dominus
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2022
Lokacija: Jura
Postovi: 28
Nek AMD stavi promociju sa gratis 32GB DDR5 memorije uz kupnju ZEN4 procesora i to je to, dok ne izbace X3D i preformuliraju cijene vanilla modela i izbace non X modele ce biti ok.
Dominus je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 14:12   #10024
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Citiraj:
Autor Dominus Pregled postova
Nek AMD stavi promociju sa gratis 32GB DDR5 memorije uz kupnju ZEN4 procesora i to je to, dok ne izbace X3D i preformuliraju cijene vanilla modela i izbace non X modele ce biti ok.

Nema šanse. Sasvim pristojno jedan 8gb. Cijena 32gb premaši više od promocije.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 16:15   #10025
Dominus
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2022
Lokacija: Jura
Postovi: 28
Pa u Americi su vec davali, i uz to jos 50$ off na ploču. 8GB DDR5 je nista, to ide po 500kn
Dominus je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2022., 11:12   #10026
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Novi laptop od 2000kn je uvijek bio i ostao smeće. To najbolje znaju oni koji su osuđeni na takve laptope. Više mi je žao dati 2000kn za to nego 11.000kn za Thinkpada iz T serije. Dok rade loši su od prvog dana a kada se prebrzo pokvare ili raspadnu onda krenu suze. IPS ekrani na njima kao da nisu IPSevi - isprane boje i loši kutevi. Kakav je to IPS?

Ni prodavači nisu sretni s njima jer zarade 100-200kn po laptopu koji se u većem postotku vraća. Zaradi jedino država na carini i PDVu.

Da, to je suludo.

I da, pitanje je koliko će AM5 platforma zaživjeti odnosno kojim tempom jer je AM4 jednostavno dovoljno dobra platforma. Jako dobra!
nađe se poneki OK:

https://www.nabava.net/prijenosna-ra...ojProizvoda=40
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 19:52   #10027
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Predstavljanje serverskih Zen 4 procesora i nastavak razvaljivanja Intela: https://www.youtube.com/watch?v=pPFN...ab_channel=AMD
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 00:14   #10028
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 03:00   #10029
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 96
Rado ću sutra pogledati ovaj video no ne znam da li se isplati gledati tek da bi vidjeli da je AMD napokon sustigao Intel i to u trenutku kad Intel nikad nije bio slabiji (korona,rat,woke,cajke,.. da ne nabrajam , ...mladen grdović itd itd). Došao sam eto do šezdeset šeste sekunde i fakat jest, sudeći po ovom Revenue Share Q2 2022 AMD napreduje postotak po postotak u osvajanju serverskog kao i desktop tržišta kojim još uvijek premoćno dominira Intel. A o povijesti AMD-a znam da su godinama prodvali škart procesore dok je Intel nudio kvalitetu po važećem cjeniku.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 06:05   #10030
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
Rado ću sutra pogledati ovaj video no ne znam da li se isplati gledati tek da bi vidjeli da je AMD napokon sustigao Intel i to u trenutku kad Intel nikad nije bio slabiji (korona,rat,woke,cajke,.. da ne nabrajam , ...mladen grdović itd itd). Došao sam eto do šezdeset šeste sekunde i fakat jest, sudeći po ovom Revenue Share Q2 2022 AMD napreduje postotak po postotak u osvajanju serverskog kao i desktop tržišta kojim još uvijek premoćno dominira Intel. A o povijesti AMD-a znam da su godinama prodvali škart procesore dok je Intel nudio kvalitetu po važećem cjeniku.
Intelov pad je počeo 2017, dakle prije tih sranja koja su zahvatila sve kompanije, a korona, ratovi i cajke su samo dodatan boost na Intelov pad. A pad je počeo zašto što su šljampavi i ne organizirani, previše novca troše na marketinški odjel i podmićivanje, a malo na stvaranje novih vrijednosti, dok s druge strane AMD radi suprotno, stvaraju vrijednosti, imaju viziju, plan, uspješno izvršavaju zacrtano, Lisa Su je ozbiljan CEO s inženjerskim iskustvom, dok je Intel uglavnom imao polu-ekonomiste s kratkoročnom vizijom. Povijest AMD-a je nebitna, AMD je sada brand, sinonim za najbolje, razbijaju Intel na serverskom tržištu uzduž i poprijeko, dok je Intel postao predmet sprdnje, budget brand, najveći broj posprdnih meme-a je na račun Intela itd. Intel sada ima samo stare klijente kojima nudi free support i upgrade kako bi ih zadržao, dok svi novi klijenti prelaze na AMD, i AMD praktički sada ima najveće kompanije na svijetu, najjači supercomputeri su bazirani na AMD-u, a Intel jedino što može ponudit je paper launch a.k.a papirnati procesor . I sviđa mi tvoj light stil trollanja, jednom mjesečno na svom sekundarnom troll accountu napišeš poruku, uglavnom troll poruku u granici normale kako bi izbjegao ban, imam dobru ideju tko si, dosad se nisam varao za druge troll accounte ovdje koji su protjerani, no čim imaš potrebu raditi troll accounte govori mi koliko te uspjeh AMD-a svrbi, povrijeđen ego .
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 07:58   #10031
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Nije uzeo lijek, a okreče na jugo
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 09:17   #10032
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Intelov pad je počeo 2017, dakle prije tih sranja koja su zahvatila sve kompanije, a korona, ratovi i cajke su samo dodatan boost na Intelov pad. A pad je počeo zašto što su šljampavi i ne organizirani, previše novca troše na marketinški odjel i podmićivanje, a malo na stvaranje novih vrijednosti, dok s druge strane AMD radi suprotno, stvaraju vrijednosti, imaju viziju, plan, uspješno izvršavaju zacrtano, Lisa Su je ozbiljan CEO s inženjerskim iskustvom, dok je Intel uglavnom imao polu-ekonomiste s kratkoročnom vizijom. Povijest AMD-a je nebitna, AMD je sada brand, sinonim za najbolje, razbijaju Intel na serverskom tržištu uzduž i poprijeko, dok je Intel postao predmet sprdnje, budget brand, najveći broj posprdnih meme-a je na račun Intela itd. Intel sada ima samo stare klijente kojima nudi free support i upgrade kako bi ih zadržao, dok svi novi klijenti prelaze na AMD, i AMD praktički sada ima najveće kompanije na svijetu, najjači supercomputeri su bazirani na AMD-u, a Intel jedino što može ponudit je paper launch a.k.a papirnati procesor . I sviđa mi tvoj light stil trollanja, jednom mjesečno na svom sekundarnom troll accountu napišeš poruku, uglavnom troll poruku u granici normale kako bi izbjegao ban, imam dobru ideju tko si, dosad se nisam varao za druge troll accounte ovdje koji su protjerani, no čim imaš potrebu raditi troll accounte govori mi koliko te uspjeh AMD-a svrbi, povrijeđen ego .
je su li to oni clanovi discord kanala elite hardware members. meni je dominus poslao invite u taj discord kanal elite hardware members a pisalo je da me zove lucidius i drugi dan da ga pitam sto da radim sa tim kanalom vidim da je potjeran sa pc ekspert foruma. udem u discord kanal i ima se sto vidjeti hrpa pljuvanja po amdu i pc ekspert i bug forumu. pretezno kupujem intel ali fanatizam i mrznja sto sam uspio nakratko procitati je bolesna. ljudi potjerani sa svih foruma su osnovali discord kanal da mogu orgijati i pljuvati po drugim ljudima neistomisljenicima i proizvodacima komponenti koje mrze. u tome prednjace lav1000, lucidius, war3_tft a ako je splitska posla jedan od njih to treba odmah potjerati sa ovog foruma. kome se obratiti
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 15:26   #10033
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Najbolje od svega kaj im je to već tko zna koji u nizu Discord kanala, jer se i sami međusobno lijepo posvađaju, tak da nije tu pitanje Intel ili AMD, već je pitanje psihičke naravi.

I svi su više od desetljeća bili u stanju hibernacije kad je šrot AMD bil na rubu propasti i bankrota, a sad eto već pet godina im vrag ne da mira, jer prošla je era quad-core narodnih rješenja.

Kaj se pak Intelovih problema tiče, počelo je to još s 22nm i prelaskom na 14nm proces, samo kaj se do 10nm etape, AMD već vratil iz mrtvih, pa su Intelove nevolje bile svima na uvid.

Intel danas nudi fina rješenja koja su pak sama po sebi direktan odgovor na AMD-ov orginalni Zen, jer da se Discord ekipu pita, još bi deset godina bili na quad-core modelima.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 17:58   #10034
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Gledam na Amazonu i po nekim EU shopovima da je AMD dosta snizio cijene procesora.
Na Amazonu.de Ryzen 9 7950X je 655€ + 10€ dostava. Kod nas u svim shopovima cijene su oko 840€
Nazvao sam danas par shopova da vidim hoce li biti i kod nas smanjenje cijena ili balck friday popust.....najverojatnije nista.
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 18:05   #10035
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
... Kod nas u svim shopovima cijene su oko 840€ ....
Upravo ovakvu facu imam. O_o

Jesi siguran u to, ono, da bis i na sudu izjavio ako te tuzim?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 18:12   #10036
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Upravo ovakvu facu imam. O_o

Jesi siguran u to, ono, da bis i na sudu izjavio ako te tuzim?
Mozda on gleda onog najskupljeg kod tebe u shopu a nezna da su to samo tri razlicita dobavljaca i razlika 1100kn od najpovoljnijeg do najskupljeg .

https://prnt.sc/QL4rhu-EdNCn
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 18:34   #10037
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Upravo ovakvu facu imam. O_o

Jesi siguran u to, ono, da bis i na sudu izjavio ako te tuzim?
Krivo gledam nesto na ADM, Futura IT, PC Shop webovima?

Moze link gdje kod nas ima cijene kao na Amazonu?
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 18:36   #10038
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Krivo gledam nesto na ADM, Futura IT, PC Shop webovima?

Moze link gdje kod nas ima cijene kao na Amazonu?
Otori sliku s mog linka i dodaj jos neki forumski popust (ako ga nino jos daje??) i eto ti kod UZIshopa na 720 EUR (nije 665 ali nije ni 840 )
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 20:48   #10039
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Krivo gledam nesto na ADM, Futura IT, PC Shop webovima?

Moze link gdje kod nas ima cijene kao na Amazonu?
Ajmo ovako.

Amazon.de = 655.99 + 9.99 dostava = 665,98 (netto 559,65)
Uzishop = 5.589,00 (netto 4.471,20)

Ako to preracunas u € *7,56 prodajni od banke = 591,42€
Kuzis di je caka? Jel ti velika razlika u boldanim cijenama, a pogotovo jer uspoređujes cijenu na 80 milionskom trzistu, za razliku od 4 mil, našeg.
Ali napisati 840€ je kletva, zato sam skocio.

Edit: Eto, neki dan je Ryzen 9 5900X bio 2.476,00 kn s PDV-om. Pa ti nadji na amazonima bolje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 23.11.2022. u 20:56.
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 08:24   #10040
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ajmo ovako.

Amazon.de = 655.99 + 9.99 dostava = 665,98 (netto 559,65)
Uzishop = 5.589,00 (netto 4.471,20)
Amazon obracuna HR PDV kad ides na check-out, tako da bude tocno 699.05€ a ne 665.98€...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 08:57   #10041
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Sta mislis, zasto sam netto cijene stavljao. 😁

Sent from my motorola edge using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 10:39   #10042
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Ajmo ovako.

Kleveta ( kuzim da je zajebancija ) ali ono..

Cijene AMD 7950X u Hrvatskim shopovima u kojima sam gledao na dan kada sam napisao poruku.

ADM 769€
Futura IT 840€
PC Shop 850€

Cinjenice...tako da ne kuzim cemu ove nebuloze s klevetom.

Gledam sad i na Uzi Shopu
741€

Cijena na Amazon.de je 655€ ..... znaci 86€ niza.
Sa Hrvatskim PDV-om i dostavom je 700€.....41€ niza.
Ne trebam ti boldat cijene jel?

Ne gledam Hrvatski PDV na Amazonu jer imam kolegu u Njemackoj koji svaki vikend dolazi u Hrv, a i postoje druge opcije.

Ne zanima me Ryzen 5900X, pa mi nije jasno zbog cega ga spominjes. Evo mogu ja ubacit i Samsung 980 PRO 2T koji je u UZI shopu 322€ ( ako sam uspio dobro vidjet izmedu 40 razlicitih cijena i dobavljaca koje imate ), dok je na Amazonu 209€.....cista sitnica jel? Sta je to za nas rvate sa viskoim standardom

Oprosti sto usporedujem cijenu tamo gdje je jeftinije i tamo gdje je cijena onakva kakva bi trebala biti budci da je AMD snizio cijene. Nemoras meni kukat zato sto su porezi visoki i sto dobavljaci imaju cijene kakve imaju, a imamo standard 10x nizi od Njemacke.

Mozes mi slozit konfiguraciju po dobroj cijeni da ne moram uzimat preko Amazona i drugim shopovima ( gdje mi je cijena komponenti preko 4000 kn niza), nego da uzem sve u Hrvatsokoj? Odlucno, javi mi se u inbox ili posalji mail jer kupujem cijelu konfiguraciju za posao.
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 12:30   #10043
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Opet te nebulozne rasprave o razlici cijena HR/EU i sl.
Manje tržište, manja konkurencija, drukčiji porezi, ubaci što hoćeš. Ključno je sigurno da je ovo puno manje tržište, uspoređivati HR i DE po broju prodanih proceva je smijurija a valjda se zna što je ekonomija obujma.
Hvala Bogu čovjek se može danas snać pa si kupiti gdje mu paše, vjerojatno je to bolje nego plakati o tome i određivati ljudima po koliko bi trebali prodavati robu.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 13:16   #10044
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Opet te nebulozne rasprave o razlici cijena HR/EU i sl.
Manje tržište, manja konkurencija, drukčiji porezi, ubaci što hoćeš. Ključno je sigurno da je ovo puno manje tržište, uspoređivati HR i DE po broju prodanih proceva je smijurija a valjda se zna što je ekonomija obujma.
Hvala Bogu čovjek se može danas snać pa si kupiti gdje mu paše, vjerojatno je to bolje nego plakati o tome i određivati ljudima po koliko bi trebali prodavati robu.

Tko place i tko odreduje koliko bi trebalo nesto kostat kod nas?

Ja sam samo naveo razliku u cijeni i nove cijene koje je stavio AMD.

Ekipica je tu odmah skocila uvrijedila se kao da je ovo privatni forum za prodaju i marketing.

Da, tako je...manje smo trziste i drugaciji je porez za su zato cijene skuplje 30% , bice da je Slovenija onda u rangu s Njemackoj po ekonomiji obujma.

Ali kuzim, lakse je srat ljudima ili drugim shopovima koji napisu komentar i cinjenice, nego poduzet nesto da dobavljaci nemaju smijesne cijene i marže, da manji shopovi ne rade za kikiriki i da kupci vise kupuju u Hrvatskim shopovima. Jer dok mozes fino zaradit na ovim cijenama koje imas...dobro je.

Ali slazem se, ljudi danas mogu kupit gdje im pase i po cijenama koje im pasu, samo ocito te informacije o cijenama ne smijes stavit na ovakav privatni forum, da se ekipa ne uzjebe ko tinejderi u pubertetu.

Over and out

Zadnje izmijenjeno od: Black mustang. 24.11.2022. u 13:28.
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 13:30   #10045
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Tko place i tko odreduje koliko bi trebalo nesto kostat kod nas?

Ja sam samo naveo razliku u cijeni i nove cijene koje je stavio AMD.

Ekipica je tu odmah skocila uvrijedila se kao da je ovo privatni forum za prodaju i marketing.

Da, tako je...manje smo trziste i drugaciji je porez za su zato cijene skuplje 30% , bice da je Slovenija onda u rangu s Njemackoj po ekonomiji obujma.

Ali kuzim, lakse je srat ljudima koji napisu komentar i cinjenice ( ili po drugim shopovima ), nego poduzet nesto da dobavljaci nemaju smijesne cijene i marže, da manji shopovi ne rade za kikiriki i da kupci vise kupuju u Hrvatskim shopovima. Jer dok mozes fino zaradit na ovim cijenama koje imas...dobro je.

Ali slazem se, ljudi danas mogu kupit gdje im pase i po cijenama koje im pasu, samo ocito te informacije o cijenama ne smijes stavit na ovakav privatni forum, da se ekipa ne uzjebe ko tinejderi u pubertetu.

Over and out
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 13:32   #10046
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Ovo gore je slucajno stisnuto
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 22:05   #10047
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Rant potpuno nepotreban, što se mene tiče kupi gdje želiš ili pokreni svoj shop. Otkrio si toplu vodu lol, cijene nisu iste..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 22:52   #10048
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Ovo gore je slucajno stisnuto
Uzbudzenje? Paranoja? Privatni forum? Sranje?

Stari moj, spusti se na normalni nivo, niko ti ovdje nije skocio na nista osim tvoje tvrdnje za 840€.

To sam ti reply bacio, sve ostalo su tvoje izjave, bez ikakve veze.

Uzivaj!

Sent from my motorola edge using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 17:06   #10049
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
AMD Ryzen 9 7900 12 Core & Ryzen 7 7700 8 Core ‘Zen 4 Non-X’ CPUs Confirmed By Lenovo

Link: https://wccftech.com/amd-ryzen-9-790...med-by-lenovo/
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 17:14   #10050
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Nonx modeli uskoro, što je logičan odgovor na aktualne cijene u segmentu..
6c i 8c zen4x3d tamo negdje polovinom 2023 ili kasnije ( zasto 6c neznam, ali više od 8 ne jer kao nema smisla taj cache van gejminga)

Tako sam jucer negdje pročitao, uglavnom, vidjeti cemo uskoro
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na