Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2022., 21:42   #421
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Pa zato pitam. Dakle, no way Hose?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 22:03   #422
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa ček - odkud idu filmovi?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 22:50   #423
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Pozdrav!
Imam lg c1 i ne podržava dts!
C1 mi je optičkom kablom spojen na edifier zvučnike.
Imam tonu serija, filmova i sadržaja koji su dts, pa me zanima koja mu je najbolja opcija da to proradi?
Neki media player?
Jedina opcija ti je neki media player plus HDMI Audio Extractor (kao npr. ovaj) HDMI iz Playera se spaja u ulaz HDMI Splitera, a iz Splitera jedan HDMI izlaz spajas na TV HDMI ulaz, a Opticki izlaz ide u tvoje Edifier zvucnike...
Btw, koji model Edifiera imas?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 23:11   #424
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Preko wd my booka,dakle usb,smirnoff!
Ovi zvučnici:
https://www.edifier.com/gben/product-r2730db.html
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 11:29   #425
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Pozdrav!
Imam lg c1 i ne podržava dts!
C1 mi je optičkom kablom spojen na edifier zvučnike.
Imam tonu serija, filmova i sadržaja koji su dts, pa me zanima koja mu je najbolja opcija da to proradi?
Neki media player?
Na čemu su ti ti dts sadržaji?
Ima više načina, nije nužno da kupijes risiver, pošto su ti izlazi 2 stereo kanala, to možeš riješiti i sa nekakvim medija plejerom tipa kodi.

Kodi ti dobro hendla audio formate. Pod audio postavkama pokvackas formate koje izlazni uređaj podržava pa kad se zadesi format koji nije pokvačkani tj. Koji nije podržan, kodi ce propustiti vanka 2 stereo kanala što tebi u biti i treba.
U opcijama kodija opet možeš dodatno podesiti, dal da u ta 2 stereo kanala budu samo FL i FR ili da strpa i ostale kanale.

Tu je usko grlo android pod kojim kodi radi, bar je tako bilo prije, zato je CoreElec bulletproof rjesenje. Najednostavnije objašnjeno, coreelec je kodi sam za sebe bez operativnog sustava, a boota se automatski sa microSD-a prije androida.

Neki kvalitetniji kinez koji je dobro podržan od Coreelec zajednice i peglaj miško.

Preopširno je sad pisati kako upogoniti Coreelec, otom-potom .... kad odlučiš kojim putem ces krenuti onda cemo pripomoći ako zapne
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 17.11.2022. u 11:34.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 12:07   #426
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Na čemu su ti ti dts sadržaji?
Ima više načina, nije nužno da kupijes risiver, pošto su ti izlazi 2 stereo kanala, to možeš riješiti i sa nekakvim medija plejerom tipa kodi.

Kodi ti dobro hendla audio formate. Pod audio postavkama pokvackas formate koje izlazni uređaj podržava pa kad se zadesi format koji nije pokvačkani tj. Koji nije podržan, kodi ce propustiti vanka 2 stereo kanala što tebi u biti i treba.
U opcijama kodija opet možeš dodatno podesiti, dal da u ta 2 stereo kanala budu samo FL i FR ili da strpa i ostale kanale.

Tu je usko grlo android pod kojim kodi radi, bar je tako bilo prije, zato je CoreElec bulletproof rjesenje. Najednostavnije objašnjeno, coreelec je kodi sam za sebe bez operativnog sustava, a boota se automatski sa microSD-a prije androida.

Neki kvalitetniji kinez koji je dobro podržan od Coreelec zajednice i peglaj miško.

Preopširno je sad pisati kako upogoniti Coreelec, otom-potom .... kad odlučiš kojim putem ces krenuti onda cemo pripomoći ako zapne
da, no bilo bi šteta da DTS kvalitetu strpa u 2 kanala i da ih sluša na zvučnicima sa TVa.

onda bolje da skida obični 5.1 ili samo 2.0 filmove
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 12:19   #427
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ima više načina, nije nužno da kupijes risiver, pošto su ti izlazi 2 stereo kanala, to možeš riješiti i sa nekakvim medija plejerom tipa kodi.

Kodi ti dobro hendla audio formate. Pod audio postavkama pokvackas formate koje izlazni uređaj podržava pa kad se zadesi format koji nije pokvačkani tj. Koji nije podržan, kodi ce propustiti vanka 2 stereo kanala što tebi u biti i treba.
U opcijama kodija opet možeš dodatno podesiti, dal da u ta 2 stereo kanala budu samo FL i FR ili da strpa i ostale kanale.
Nisi dobro procitao ili shvatio, njegovu situaciju/problem
Kako on spaja svoj audio sistem preko optickog TV izlaza, onda NEMA teorije da sa tim TV-om dobije DTS audio! Koju got verziju Kodi-a upogonio i koju got audio opciju ukljucio NECE dobit DTS audio ni na TV-u ni izvan njega!
Razlog je jednostavan, novi LG televizori vise NE PODRZAVAJU DTS audio formate. Jednostavno vise ne placaju licencu za taj propriety format i za svaki DTS audio koji udje/nadje se u tv-u napisu poruku "Audio nije prepoznat" i TISINA.

Zato sam mu gore predlozio jedino moguce rjesenje...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 12:54   #428
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Nisam napisao da ce dobiti dts, izaci ce mu obicni stereo, tj. iz 5.1 ce mu kodi odvojiti 2 prednja kanala. On ima nekakva 2 vanjska zvucnika ... Sta ne?!

Citiraj:
U opcijama kodija opet možeš dodatno podesiti, dal da u ta 2 stereo kanala budu samo FL i FR ili da strpa i ostale kanale.
Možda te ovo buni ... Jer sam pisao opcenito da ne ulazim u peripetije, ovo se dobije opcijom "downmix".

"Downmixing combines the Left, Right, Center, Left surround, and Right surround channels to drive stereo or mono speakers. Select how audio is downmixed. eg from 5.1 to 2.0"
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 17.11.2022. u 13:10.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 16:04   #429
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Mislim da mi je najbolje nabaviti neki jači laptop od trenutnog i spojiti ga na tv,i riješiti problem!
Rješenje kao rješenje nije jeftino ,ali najbolje!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 16:16   #430
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Moze i tako s tim da vodis racuna da DTS nesmije ulazit u TV, nego posebno u tvoje AV zvucnike. Na TV zvucnicima ces u tom slucaaju imat tisinu umjesto DTS zvuka...
NEMA teorije da ikakav DTS format propustis kroz taj TV ili ga na TV-u slusas.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 16:18   #431
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Možda te ovo buni ... Jer sam pisao opcenito da ne ulazim u peripetije, ovo se dobije opcijom "downmix".
Nista mene ne buni nego samo odgovaram i pomazem momku glede njegovog DTS problema. Sve ostalo je gledemede trolanje
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 16:55   #432
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Mislim da mi je najbolje nabaviti neki jači laptop od trenutnog i spojiti ga na tv,i riješiti problem!
Rješenje kao rješenje nije jeftino ,ali najbolje!
Laptop ti tu ništa ne pomaže osim da bacaš pare. DTS je surround format zvuka, nemaš koristi od njega na telki ili stereo zvučnicima. I ja imam C1 i da, ne pušta van DTS, đubrad škrta za tu licencu. Jedina opcija ti je staviti neki media player koji ima audio izlaz za te zvučnike, tipa optika ili coax pa će ti ići van DTS (ali opet bezveze na stereo zvučnicima). Generalno dok ne složiš neki surround sustav nemoj se zamarati DTS-om ili Atmos-om. Ja osobno imam Samsung q950a soundbar i Kodi box upiknut u njega, radi sve, od DTS-HD-a do Dolby TrueHD Atmosa i čak DTS-X.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 17:43   #433
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ček, ček, sad sam malo zbunjen.
Do sada sam imao pc spojen na telku sa hdmi kabelom, i dts je radio na zvučnicima koji su optikom spojeni na tv. Znaći, pc hdmi kablom spojen na c1.Iz tva
Tv optical output ide na edefier zvučnike.
Na tvu optika nariktana kao primarni zvuk.
Sve radi jer win media player vrti dts.
Znači ako vanjski disk piknem u laptop koji ima podršku za dts, i spojim ga hdmi kablom na c1, sve radi.
Zato kažem najjednostavnije rješenje.
Samo što sad imam banana laptop, pa nema šanse da vrti to kaj mi treba.
Zašto dts?
Pa većina kvalitetnih ripova dolazi u dts formatu zvuka. Recimo skinuo sam agents of shield sezonu od 170gb,kpja je dts. Mogu i ac3 formatu, ali ripovi su loši.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 17:46   #434
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Dts i dolby su surround formati, najviše dolaze do izražaja kad imaš surround sustav, 5.1 pa nadalje. Radi to i u stereu ali ti je to kao razlika između mp3-a i flac-a, bitrate. Možeš ti dobiti i Atmos na 2 zvučnika ali nemaš koristi od toga.
Možda čuješ da je malo bolje ali nemaš puni efekt zbog kojeg su ti formati i izmišljeni.

Sad mi palo napamet, uzmeš recimo novi Google TV player, ne znam kak se točno zove, staviš Kodi gore. U Kodiju samo staviš da ti sustav ne podržava DTS i on će sam slati 2.0 stereo u TV. Dalje onda kako imaš, kabel iz telke u zvučnike. Dolby pustiš ili vidi kako se telka nosi s time.

Zadnje izmijenjeno od: 9800pro. 17.11.2022. u 17:54.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 18:02   #435
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ma dobro. Znam da su surround, ali opet to je format u kojem imaš najviše kvalitetnih ripova.
Ma nije problem, riješit ću. Ionako mi treba brži laptop od ovog postojećeg, pa nabavim nešto dovoljno jako da mi vrti 4k filmove.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 18:23   #436
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Zar treba jak laptop za to ili te samo svrbi lova?

Dual core celeron J serije vrti 200Mbps uhd h265 fajlove bez stucanja. Cak ga i transkodira on-the-fly ako treba.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 18:35   #437
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Dts i dolby su surround formati, najviše dolaze do izražaja kad imaš surround sustav, 5.1 pa nadalje. Radi to i u stereu ali ti je to kao razlika između mp3-a i flac-a, bitrate. Možeš ti dobiti i Atmos na 2 zvučnika ali nemaš koristi od toga.
Možda čuješ da je malo bolje ali nemaš puni efekt zbog kojeg su ti formati i izmišljeni.

Sad mi palo napamet, uzmeš recimo novi Google TV player, ne znam kak se točno zove, staviš Kodi gore. U Kodiju samo staviš da ti sustav ne podržava DTS i on će sam slati 2.0 stereo u TV. Dalje onda kako imaš, kabel iz telke u zvučnike. Dolby pustiš ili vidi kako se telka nosi s time.
Eeee upravo to sam i ja gore pisao ... Elegantno rijesenje, podesiš i zaboraviš. 3klika misem i zaobišao je dts koji ce biti pretvoren u stereo i iz kodija ce ici stereo vanka. Sad nisam siguran, pisem po sjecanju, al mislim da treba obavezno kvackati i "downmix" radi toga da ne bi u izlaznom stereu dobio samo "dts-ov" FL i FR, a recimo izgubio govor koji je na centralnom kanalu. Treba se malo poigrati s postavkama.

Isto tako bilo koji drugi visekanalni zvuk koji uređaji ne podrzavaju moguce je downmixati "onthefly" u obicni stereo.

Ako znas baratati s kodijem problem se rijesi u pola minute, ako ne znas, u 3 minute 😆 Najjednostavnije rjesenje.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 17.11.2022. u 18:43.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 19:53   #438
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Do sada sam imao pc spojen na telku sa hdmi kabelom, i dts je radio na zvučnicima koji su optikom spojeni na tv. Znaći, pc hdmi kablom spojen na c1.Iz tva
Tv optical output ide na edefier zvučnike.
Na tvu optika nariktana kao primarni zvuk.
Sve radi jer win media player vrti dts.
Znači ako vanjski disk piknem u laptop koji ima podršku za dts, i spojim ga hdmi kablom na c1, sve radi.
Zato kažem najjednostavnije rješenje.

Zašto dts?
Pa većina kvalitetnih ripova dolazi u dts formatu zvuka.
Pravi DTS zvuk neces NIKAD dobit na tom TV-u. Mozes dobit samo "preradjen" DTS audio u neki drugi format koji podrzava tvoj TV. Na svojim edifier-ima mozes dobit isto tako samo preradjen DTS format u neki dvokanalni format, a to ti trenutno radi win media player.

Ovo tvoje rjesenje koje predlazes sa laptopom ce radit samo ako laptop preradi izvorni DTS zvuk u neki format koji podrzava tvoj tv i Edifier pojacalo.
Ovo su (visekanalni) audio formati koje podrzava tvoj LG C1:

Dolby Audio
- Dolby Atmos OK
- Dolby Digital (AC-3) OK
- Dolby Digital Plus (E-AC-3) OK
- Dolby AC-4 OK
- Dolby TrueHD NO
DTS Audio
- DTS:X NO
- DTS Digital Surround NO
- DTS-HD NO
- DTS-HD Master Audio NO
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 20:04   #439
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Zar treba jak laptop za to ili te samo svrbi lova?
Dual core celeron J serije vrti 200Mbps uhd h265 fajlove bez stucanja. Cak ga i transkodira on-the-fly ako treba.
Nije problem u Mbips-ima, nego u video formatu. Ripovi na koje on cilja, koji sadrze DTS, su najcesce UHD HDR, HDR10+, HDR HLG i HDR DV, a na takvima i dosta jaci procesori imaju opake probleme bez podrske zasebnih grafickih procesora
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 20:09   #440
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Tu je usko grlo android pod kojim kodi radi, bar je tako bilo prije, zato je CoreElec bulletproof rjesenje. Najednostavnije objašnjeno, coreelec je kodi sam za sebe bez operativnog sustava, a boota se automatski sa microSD-a prije androida.

Neki kvalitetniji kinez koji je dobro podržan od Coreelec zajednice i peglaj miško.
Dokle got CoreElec ne podrzava HDR DV (Dolby Vision) dotle je u sadasnje (a i u buduce) vrijeme zastarjela Linux igracka. Kodi na Androidu vec sada (verzija Nexus 20 beta1) podrzava Dolby Vision, a na CE forumu kazu da ce to bit nikad
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 20:57   #441
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Lap je ovaj:


https://www.protis.hr/products/detai...-j7u41ea/85771


Dakle,teška banana.Ne svrbi me lova ,nego mi treba nešto da ne gubim 10 minuta samo na učitavanje windowsa.
Treba mi samo nešto da mogu ugodno surfat,da mogu radit sa nekoliko otvorenih tabova ,i da mogu gledat 4k sadržaje bez problema.
Ništa zahtjevno.
Na gaming laptop ne ciljam jer mi nema nekog smisla uz ps5!
A i igrat na 17 inch ekranu mi se čini nemoguće nakon 32 ili 55 incha!
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 17.11.2022. u 21:02.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 21:26   #442
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nije problem u Mbips-ima, nego u video formatu. Ripovi na koje on cilja, koji sadrze DTS, su najcesce UHD HDR, HDR10+, HDR HLG i HDR DV, a na takvima i dosta jaci procesori imaju opake probleme bez podrske zasebnih grafickih procesora
DTS je išao i uz običan full HD...sjećam ga se iz vremena WD TVlive.
razlika u zvuku naspram DD velika.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 22:48   #443
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
DTS je išao i uz običan full HD...sjećam ga se iz vremena WD TVlive.
razlika u zvuku naspram DD velika.
Da, isao je nekad na svemu, ali danas ga sve vise proizvodjaca uredjaja izbacuje.
Glede laptopa, nije toliko bitan audio format, jer on ne opterecuje znacajno procesor, nego danasnji UHD-4k video formati, HDR-HLG-DolbyDigital. Zato danas postoje posebne linije procesora konstruiranih za posebne zahtjeve univerzalnih media playera. Dakako da Celeron nije medju njima...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 23:30   #444
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Eeee upravo to sam i ja gore pisao ... Elegantno rijesenje, podesiš i zaboraviš. 3klika misem i zaobišao je dts koji ce biti pretvoren u stereo i iz kodija ce ici stereo vanka. Sad nisam siguran, pisem po sjecanju, al mislim da treba obavezno kvackati i "downmix" radi toga da ne bi u izlaznom stereu dobio samo "dts-ov" FL i FR, a recimo izgubio govor koji je na centralnom kanalu. Treba se malo poigrati s postavkama.

Isto tako bilo koji drugi visekanalni zvuk koji uređaji ne podrzavaju moguce je downmixati "onthefly" u obicni stereo.

Ako znas baratati s kodijem problem se rijesi u pola minute, ako ne znas, u 3 minute 😆 Najjednostavnije rjesenje.
Ne treba, samo mu označiš pod audio postavkama da je izlaz 2.0 i bez Passthrough-a za DTS.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 12:49   #445
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Ekipa, imam Max TV to go.
Napokon upogonio FS, 4K Max, instalirao aplikaciju, rade normalno programi u nazad
Dok na Xiaomi Misticku sa istom aplikacijom nije moguće ni jedan program unazad gledati
Zna li tko zasto mi ne radi na Misticku?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 14:14   #446
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Jesu li na oba uredjaja iste verzije Androida i MaxTVGo aplikacije?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 14:20   #447
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
FS nije android. Mislim je, ali sa Amazon touchem
Oba su iz store.a, nekidan instalirao, znaci zadnje verzije

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 14:24   #448
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
FS 4K Max JE Android 9.x
Pitam za verzije jer verzija aplikacije ovisi o verziji Androida, a opcije/mogucnosti same aplikacije ovisi pak o njenoj verziji; bez obzira sto su obje sa Store-a mogu se razlikovat u verziji/mogucnostima.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 16:58   #449
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
u firestick storu ima max tv aplikacija? mislio sam da se to mora sideloadati? nemam ga pa nagađam...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 17:20   #450
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ima. Hbo , EON, Siptv, Smartube , za nabrojane treba sideload.
Ante M je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na