Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2022., 09:32   #541
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
za dva tjedna idem u Lisabon, ima li netko nekakav prijedlog sto vidjeti, pojesti, popiti? guglam i zapisujem si sto bi bilo zanimljivo probati...
Nama je lokalac preporučio Casa da India i bili smo par put jer nam je odlično bilo. To velim jer ima ocjenu 4,2 pa bi ga netko otpisao, ali tamo ti lokalni idu. Izvana izgleda ko da je zatvoreno, a iznutra ti je neki štih zalogajnice iz starijih vremena, meni je fora bilo, uvijek puno ljudi i hrana fina.

Btw. hrana je stvarno odlična u Portugalu i restorani su jako pristupačni, čak i buteljke imaš od 5€, a stvarno oke vina za uz ručak tako da jedite dosta vani. Mi smo isto svaki dan plodove mora jeli. Poznati ti je bakalar tamo imaš ga na 100 vrsta načina pripremljenog. Odi u time out market to je kao street food na zatvorenom kao sajam, tamo je malo skuplje, ali vidiš sve na jednom mjestu. Ostalo googlaš i ideš, meni je odličan i Lisabon i Porto i ovi manji gradići, super država.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 18:19   #542
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
hvala obojci!
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 20:19   #543
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Booking i airrbnb, nema dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Airbnb je postao užas. Smještaj je redovno skuplji nego na bookingu jer ljudi ubace hrpu nekakvih nerealnih feejeva. Ono, razlika između hotela s doručkom ili stana na airbnb zna bit nikakva, čak nekad i stan skuplji. Plus strepiš jel će ti otkazat. A ovisno o državi, zna bit da smještaj na slikama nema veze s pravom situacijom.
Zadnjih godina se baš pogoršao airbnb.

Booking je puno sređenija platforma, imaju bolju kontrola smještaja i iznajmljivača.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 09:54   #544
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,008
Znam dvoje ljudi koji su godinama rentali preko Airbnb da bi ove godine odustali.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 10:00   #545
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,508
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Znam dvoje ljudi koji su godinama rentali preko Airbnb da bi ove godine odustali.
Iz kojeg razloga?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 18:05   #546
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Evo mene iz NYC-a, nakon 10 dana.

Prije svega, pokupio koronu, pa se liječim sada doma (mene dobrano zdrmala, bole me kosti, visoka temperatura, glavobolja itd.).

Uglavnom, sada kada smo došli k sebi žena i ja, kažemo oboje, NIKAD više u New York.

Još mogu pregrmiti abnormalno visoke cijene. Još mogu pregrmiti cijeli grad kao takav, ali glasnoću, sirene, uvijek nekavo deranje i svađanje, hitne, policije, vatrogasci, strka cijele dane, jednostavno previše je to. S tim da smo mi bili 5 min od Time Square, svaku večer su nas čekale grupe crnaca pred ulazom koji su uvijek imali nešto za dobaciti i nisu se željeli maknuti da prođemo, tako da, ono, dosta stresno iskustvo odlaska u stan svaki dan.

Prije svega, ako će itko ići, bježite s Manhattana s smještajem. Mi smo bili na Port Authority, droge, beskućnika i nasilja sam vidio više u 10 dana nego u 33 godine života. Ako idete, idite u Queens, Astorija, subway vozi direktno na Manhattan, puno bolja odluka nego sam Manhattan.

Cijene... Pola litre mlijeka, 35kn. Piva, od 50 do 100kn. 10dag lubenice, 45kn. Kila narezanog voća (dinja, lubenica, grožđe, jagode), cca 200kn. Haburgeri su od 23 na dalje dolara, tacos po komadu 5$, 3-4 se maznu samo tako. Ulična hrana, nema ispod 12-15 dolara burrito ili nekakav sendvič. Cola 2l je oko 4$, voda pola litre je nekih 2.20 itd. Uglavnom, lova se rastopi a nisi ni trepuno. Frend bio prije 3 mjeseca, doslovno smo bili na nekim istim mjestima gdje mi on tvrdi da je prije 3 mjeseca bilo bar 20-30% jeftinije.

Uglavnom, abnormalno skupo.

Tjedan dana subwaya je 33$, to treba uzeti.

Mi smo bili ovako:
Intrepid, MET, Liberty, Edge, 9/11 od ovih atrakcija koje se plaćaju. Samo ovih 5 atrakcija za dvoje je nekih 3000kn. Uz to, Central Park, Grand Central termina, Brooklyn, Cooney island, Queens jedan cijeli dan, lower manhattan jedan cijeli dan (Financial district) itd. Svaki dan smo sve isplanirali. Ako idete, računajte na puno hodanja, mi smo radili oko 25 tisuća koraka svaki dan.

Sve u svemu, koga interesira, može mi se javiti.

Ima naravno puno dobrih stvari, od nebodera, hrane, lokacija, ma svega.

Ali eto, uvijek biti na oprezu u takvom gradu, pogotovo u subway-u. Ima svega, pogotovo na Time Square.

Long story short, svi me to pitaju. Put, Airbnb smještaj i lova za NYC, oko 5000EUR za dvoje 10 dana. Revolut radi svugdje, nikakvih problema ni s digitalnom karticom. Nismo hodali po restoranima i nismo trošili bezveze. Doručkovali 7/10 dana doma. Jedan doručak u dineru (pulled pork sendvič žena, ja palačinke s jajima i špekom), 2 kave, 63$ (nekih 500kn).

Uzeli i airalo za internet, svaki 5gb, bilo više nego dovoljno.

Što se carine tiče, pitao me u ZG odakle dolazimo, rekao iz NY, imate što za prijaviti, ja rekao samo neke suvenire, pustio me bez pitanja. Kupio dvoje Airforce tenisice, 2 maske za ipad i airpods pro.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 05.09.2022. u 19:06.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 18:43   #547
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Predobro, makar mi se čini da ti nije bilo tolko dobro
Ja iduće godine razmišljam da idemo, privlači me New York, ali možda i više neke druge države da vidim i nacionale parkove, morati ću razmisliti. Bio je siguran NY, ali vidim da nije bajno, makar moraš jednom u životu u NY
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 18:59   #548
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Ma meni je ny bio životni san, sada, nije više.

Smrad, glasnoća, sirene, miris trave na svakom uglu, crnci se deru i svađaju, beskućnici pišaju doslovno u centru grada na sred ceste, visoke cijene, kriminal u porastu itd.

Ne znam.

Svakako bi rekao, treba vidjeti, ali za mene to nije bilo putovanje snova. Mi smo iskoristili kako treba, vidjeli i Queens i Brooklyn, prošli cijeli Manhattan od Central parka do Financial districta, vidjeli sve što se vidjeti treba i da u 10 dana.

Uz to, svi letovi kasnili. Zag - Varšava nekih 45m. Ali Varšava - NYC nekih 2h 45m. Za doma kasnili isto nekih sat i pola iz NYC. Dolazili smo u noć, taxi od JFK do bilo gdje na Manhattanu ima standardni fee od 61 dolar + tip. NYC iz zraka je nešto stvarno što treba vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 05.09.2022. u 19:09.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 21:18   #549
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma meni je ny bio životni san, sada, nije više.

Smrad, glasnoća, sirene, miris trave na svakom uglu, crnci se deru i svađaju, beskućnici pišaju doslovno u centru grada na sred ceste, visoke cijene, kriminal u porastu itd.

Ne znam.

Svakako bi rekao, treba vidjeti, ali za mene to nije bilo putovanje snova. Mi smo iskoristili kako treba, vidjeli i Queens i Brooklyn, prošli cijeli Manhattan od Central parka do Financial districta, vidjeli sve što se vidjeti treba i da u 10 dana.

Uz to, svi letovi kasnili. Zag - Varšava nekih 45m. Ali Varšava - NYC nekih 2h 45m. Za doma kasnili isto nekih sat i pola iz NYC. Dolazili smo u noć, taxi od JFK do bilo gdje na Manhattanu ima standardni fee od 61 dolar + tip. NYC iz zraka je nešto stvarno što treba vidjeti.
mi smo poceli planirati u prvom mjesecu NYC 3-4 dana pa nastaviti na kajmansko otocje posjetiti prijatelje, da kao spojimo sve to u 15 dana godisnjeg. ovo sad sta si ti napisao me malo odvratilo od NYC i razmisljam samo direkt kod frendova na 10ak dana i mirni mozak. kod te amerike mi je najveci problem taj safety, nemas pojma gdje je dobro gdje nije. gdje si siguran gdje nisi..
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 00:32   #550
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
mi smo poceli planirati u prvom mjesecu NYC 3-4 dana pa nastaviti na kajmansko otocje posjetiti prijatelje, da kao spojimo sve to u 15 dana godisnjeg. ovo sad sta si ti napisao me malo odvratilo od NYC i razmisljam samo direkt kod frendova na 10ak dana i mirni mozak. kod te amerike mi je najveci problem taj safety, nemas pojma gdje je dobro gdje nije. gdje si siguran gdje nisi..
A gledaj, svi putopisci i blogeri koji žive u NYC kažu da je trenutno najgore vrijeme za posjetu NY-u.

Što zbog cijena, što zbog porasta kriminala.

Ne znam, ne želim nikoga odgovoriti od puta, ali da je to ono što sam očekivao godinama, nije.

Čisto usporedbe radi. Sredina tjedna, sve ulice u krugu 500m od Time Sqare-a izgledaju kao advent u zagrebu. Čovjek na čovjeku. Samo ttu dodaj vrućinu, smrad, dernjavu, 300 različitih ljudi koji nude nešto, petero te vuče za ruku, 3 te ružno gledaju i nešto dobacuju itd. Cental Park, Hudson Yards, Financial District, Astoria, to da. Ostalo, ne. Čak je i Brooklyn super oko Brooklyn Heights (na vodi), ali ostalo, drama...

Ako gledate filmove i čujete konstantno sirene na filmu. Ja sam se uvijek pitao je li tako u živo? Kunem se, od 60 minuta u satu, sirene se čuju 30. Dan, noć, nevažno. Stavili smo lovu sa strane za auto i za NY. Da sam znao, stavio bi 5k viiše na auto i gotov.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 01:13   #551
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,688
Šteta što nisi poslušao i sjeo na bus i pravac Washington.

Ništa drugačije nije bilo ni prije desetak godina, osim što su cijene bile niže.

Onaj tko gleda NY kroz roze naočale i glumi cure iz seks i grada ne može biti objektivan za pravu ocjenu NY a to je šupak svemira.

Pariz je još jedan primjer takvog grada. Čak se u NY nisam toliko nesigurno osjećao koliko u Parizu, a hodao sam Memphisom skoro tjedana sam u svako doba dana i noći dok je bio #1 po stopi kriminala u US.

Ništa me ne vuče više u US, osim toga da je usputna stanica prema nekim otocima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 07:51   #552
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Za Pariz se slažem, isto je i meni bilo.

A gdje preporučujete za ići u US? Velika želja mi je i fasciniran sam ogromnim prostranstvima i prirodom, ali išao bi i u neki grad.

Ili da idem u Japan radije, isto je skupo, ali sve drugačije.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 10:35   #553
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,688
Osobno…u New Orleans i Seattle bih htio otići. Gledali smo nedavno neku kombinaciju Vancouver - Seattle - Portland - San Francisco ili New Orleans - Houston - Dallas. Koliko god to na karti izgleda blizu, to su sati i sati vožnje, a vrijeme kad si za 50-ak dolara mogao letjeti među gradovima je prošlo.

Osim toga, napraviti turu po nacionalnim parkovima.
Od mjesta gdje sam bio, vratio bih se jedino u Memphis i na Havaje.

Od Bostona sam očekivao više, a Washington mi je bio top. Tjedan dana nije dosta da kvalitetno obiđeš sve muzeje koje imaju za ponuditi, a skoro svi su džabe.

Miami je za zaobići, duplo skuplje od NY, more koje nije za kupanje, a ništa konkretno za vidjeti ili nešto u čemu možeš uživati.

Ove godine imamo food roadtrip po Turskoj (Kapadokija, Adana, Gaziantep), a plan za iduću godinu je prvo Mauricijus.
Japan je također u planovima, ali to je malo veci problem za isplanirati
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 11:03   #554
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Booking je puno sređenija platforma, imaju bolju kontrola smještaja i iznajmljivača.
I preko bookinga se svašta može dogoditi.
Rezervirao sam preko njih (booking.com) za šesti mjesec - ono kad su bila spajanja i praznici - dva mala apartmana na jadranskom otoku kod istog privatnog iznajmljivača u istoj kući. Rezervacija je bila bez mogućnosti otkazivanja, znači ako se ja ne pojavim plaćam punu cijenu smještaja.
Da bi mi 8, 9 dana prije rezervacije samo došla poruka od iznajmljivača na bookingu da me zbog privatnih razloga nisu u mogućnosti primiti. Na to nisam ni htio odgovarati već sam odmah zvao booking i rekli su mi da će oni kontaktirati iznajmljivača i da ako oni otkazuju rezervaciju da će mi booking ponuditi alternativni smještaj. Iznajmljivač se nije javio, pa mi je booking mi je ponudio prvi alternativni smještaj. Nešto jeftiniji smještaj koji nisam isprva rezervirao jer mi se ne boravi u prostoru sa najmeštajem iz doba SFRJ, i to sam odbio. Sljedeći alternativni smještaj koji su mi ponudili je bio još jeftiniji i još gori i naravno da mi ni to nije pasalo.
Onda su mi rekli da su mi ponudili dvije alternative i da nisam pristao na to i da je što se njih tiče to gotov slučaj.
Meni kao kupcu je otkazana rezervacija, ponuđena su mi dva jeftinija smještaja - koji su BTW nešto malo jefniji a uređeni totalna katastrofa prema onome što sam rezervirao. Nije mi ponuđen neki smještaj da bi se ja kao kupac usjećao OK i ne prevareno već sam ovo da se zadovolji forma.

Onda sam pitao booking sljedeće:
Citiraj:
Vidim da je originalna rezervacija otkazana kako piše u mailu:
Vaša je rezervacija uspješno besplatno otkazana.

Zanima me da sam ja otkazao rezervaciju a piše u njoj
da nema povrata sredstava morao bi platiti zar ne?
Ako je to tako onda uopće nije u redu i fer sustav
otkazivanja rezervacija.

Da li bi meni kao kupcu prošlo samo reći zbog osobnih
razloga otkazujem rezervaciju i ne plaćam ništa?
Na što sam dobio generički odgovor:
Citiraj:
U slučaju da ste htijeli otkazati rezervaciju za vrijeme kad Vam više ne vrijedi besplatno otkazivanje, svakako bi imali pravo uputit upit našem smještaju ili javiti se nama kako bi mi kontaktirali i tražili iznimku za besplatno otkazivanje.

Stojimo vam na raspolaganju u slučaju dodatnih pitanja.
Sve u svemu gorko iskustvo. Vjerojatno su ti koje sam ja rezervirao našli nekoga za dulji period i meni otkazali rezervaciju.
Nakraju smo otišli na put u to vrijeme ali van HR i gle čuda nisu nam otkazali rezervacije.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 11:06   #555
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Tjedan dana subwaya je 33$, to treba uzeti.
od cijelog teksta, zaigralo mi je srce na ovom jer sam na tren pomislio da je tjedan dana u Subway restoranu 33$ isplatilo bi se sjesti na avion, otići preko bare i tjedan dana krkati sendviče
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 11:21   #556
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Za 33$ ne možeš jesti jedan dan u NYC, kamoli 7.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 11:22   #557
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,688
Putovanja

Citiraj:
Autor cane Pregled postova
I preko bookinga se svašta može dogoditi.
Rezervirao sam preko njih (booking.com) za šesti mjesec - ono kad su bila spajanja i praznici - dva mala apartmana na jadranskom otoku kod istog privatnog iznajmljivača u istoj kući. Rezervacija je bila bez mogućnosti otkazivanja, znači ako se ja ne pojavim plaćam punu cijenu smještaja.
Da bi mi 8, 9 dana prije rezervacije samo došla poruka od iznajmljivača na bookingu da me zbog privatnih razloga nisu u mogućnosti primiti. Na to nisam ni htio odgovarati već sam odmah zvao booking i rekli su mi da će oni kontaktirati iznajmljivača i da ako oni otkazuju rezervaciju da će mi booking ponuditi alternativni smještaj. Iznajmljivač se nije javio, pa mi je booking mi je ponudio prvi alternativni smještaj. Nešto jeftiniji smještaj koji nisam isprva rezervirao jer mi se ne boravi u prostoru sa najmeštajem iz doba SFRJ, i to sam odbio. Sljedeći alternativni smještaj koji su mi ponudili je bio još jeftiniji i još gori i naravno da mi ni to nije pasalo.
Onda su mi rekli da su mi ponudili dvije alternative i da nisam pristao na to i da je što se njih tiče to gotov slučaj.
Meni kao kupcu je otkazana rezervacija, ponuđena su mi dva jeftinija smještaja - koji su BTW nešto malo jefniji a uređeni totalna katastrofa prema onome što sam rezervirao. Nije mi ponuđen neki smještaj da bi se ja kao kupac usjećao OK i ne prevareno već sam ovo da se zadovolji forma.

Onda sam pitao booking sljedeće:

Na što sam dobio generički odgovor:


Sve u svemu gorko iskustvo. Vjerojatno su ti koje sam ja rezervirao našli nekoga za dulji period i meni otkazali rezervaciju.
Nakraju smo otišli na put u to vrijeme ali van HR i gle čuda nisu nam otkazali rezervacije.

U ovom cijelom slučaju, jedina krivica Bookinga je što nemaju teže posljedice za iznajmljivače koji bi familiju prodali za 50 kn više zarade.

Iznajmljivači su na nekoliko različitih servisa za iznajmljivanje + oglasnici + privatno/na crno i umjesto first come first serve rade na način “tko ponudi više para njegovo” i otkazuju ljudima već plaćen smještaj na foru “aj ti otkaži”.
Pun internet je toga, ljudi pizde jer je svake godine ista priča na Jadranu.

Nikad mi se točnije dogodilo nigdje u svijetu tako da je to još samo jedan u moru razloga zašto ni ne pomišljam na ljetovanje u hr.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 11:25   #558
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nikad mi se točnije dogodilo nigdje u svijetu tako da je to još samo jedan u moru razloga zašto ni ne pomišljam na ljetovanje u hr.
Pogotovo kad vidiš cijene vani..
Jbte Grčka avionom i tjedan dana punog pansiona je jeftinije nego kod nas.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 11:52   #559
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,285
Budimo realni, to sta se meni/tebi ne dogodi na 20 putovanja vanka ne znaci da se ne dogada to svugdje, samo glasnije cujes stvari blize doma pa po tebi sad ispada da je jadran teski scam.

Ove rekla kazala price sa otkazivanjem na foru "ti otkazi" su smijesne, pa nisu airbnb i booking tu od jucer da podrzavaju takve pizdarije, ne bi takvi dugo potrajali ili ostali sa dobrim glasom na servisima. Fala bogu postoje reviewi i zdrav razum pri biranju smjestaja, pa nismo u doba zimmer frei bake na kolodvorima.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 12:01   #560
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
U ovom cijelom slučaju, jedina krivica Bookinga je što nemaju teže posljedice za iznajmljivače koji bi familiju prodali za 50 kn više zarade.

Iznajmljivači su na nekoliko različitih servisa za iznajmljivanje + oglasnici + privatno/na crno i umjesto first come first serve rade na način “tko ponudi više para njegovo” i otkazuju ljudima već plaćen smještaj na foru “aj ti otkaži”.
Pun internet je toga, ljudi pizde jer je svake godine ista priča na Jadranu.

Nikad mi se točnije dogodilo nigdje u svijetu tako da je to još samo jedan u moru razloga zašto ni ne pomišljam na ljetovanje u hr.
Pa evo, čisto iz perspektive iznajmljivača, napravio sam to ravno nikad.
Imaš minimum stay politiku i ćao, što uleti uleti.
Booking i Airbnb platforme.
A ove dvije platforme su, to, platforme. IMHO, uzimaju previše % za ono što nude.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 15:34   #561
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,688
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Budimo realni, to sta se meni/tebi ne dogodi na 20 putovanja vanka ne znaci da se ne dogada to svugdje, samo glasnije cujes stvari blize doma pa po tebi sad ispada da je jadran teski scam.

Ove rekla kazala price sa otkazivanjem na foru "ti otkazi" su smijesne, pa nisu airbnb i booking tu od jucer da podrzavaju takve pizdarije, ne bi takvi dugo potrajali ili ostali sa dobrim glasom na servisima. Fala bogu postoje reviewi i zdrav razum pri biranju smjestaja, pa nismo u doba zimmer frei bake na kolodvorima.

Kad nađem smještaj koji me zanima, provjerim ga na svim platformama i sve dostupne, pogotovo negativne reviewe. Znaš koliko sam puta za smještaj vani vidio nešto takvo spomenuto u reviewima? Ravno nula.

Pratim dosta domaćih fb grupa na temu putovanja i iskustava i samo baci pogled na otvorene teme u periodu kad je ljetna sezona gdje ljudi dolaze pitati što da rade jer su se pojavili na vratima vlasniku apartmana koji kaže da nema mjesta za njih (iako je uredno rezervirano i plaćeno) ili im je vlasnik otkazao, tj. poslao poruku da ljudi sami otkažu smještaj jer mjesta za njih ipak nema…i to svega nekoliko dana prije nego su trebali stići.
Onda poruke vlasnika ljudima da otkažu smještaj pa da će platiti na ruke (a otkazivanje nije besplatno) i slične šeme.
Ne izmišljam…čitao iskustva ljudi.
Svakih par dana su iskakali takvi postovi…

Ne znam što booking radi po tom pitanju, ali očito ne dovoljno. Vlasnicima je vjerojatno svejedno jer će već nekako iznajmiti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 15:53   #562
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,285
Mislim da se francuz u nekoj francuskoj grupi na facebooku vjerojatno moze poistovjetit s tobom, a opet ponavljam tvojih ili mojih 20-30-50 iskustava za smjestaj vanka ne moze dat generalni dojam o nicemu.

Poznajem dosta ljudi sta se bave iznajmljivanjem, jer naravno u Splitu ih ima i cua sam za ravno 0 takvih situacija, kao sta pomo kaze. Ne kazem da olosa nema, samo vjerujem da ga ima svugdje.

Ontopic: idem u 11 mjesec na 35 dana u Nicu. Ne znam osobno nikog da je bio, pa ako ima tko kakve preporuke sta vidjeti, gdje piti i jesti da vam je ostavilo neki dobar dojam. Naravno bacim oko i na maps i generalno preporuke, ali osobna preporuka je uvijek bolja.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 16:15   #563
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Evo, meni kolega s posla putovao u SAD prošle godine, neki mali gradić, nemam pojma koji.

8 dana prije leta mu je ovaj s Airbnb otkazao. Dobio je povrat love i sve, ali je jedna našao drugi smjetaj na vrijeme. Strka i zbrka bila.

Što se sigurnosti tiče, Valencia mi je najgori grad po tom pitanju u kojem sam bio. Jedan grad po danu, kompletno drugi grad po noći.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 16:39   #564
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,688
Putovanja

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Mislim da se francuz u nekoj francuskoj grupi na facebooku vjerojatno moze poistovjetit s tobom, a opet ponavljam tvojih ili mojih 20-30-50 iskustava za smjestaj vanka ne moze dat generalni dojam o nicemu.

Poznajem dosta ljudi sta se bave iznajmljivanjem, jer naravno u Splitu ih ima i cua sam za ravno 0 takvih situacija, kao sta pomo kaze. Ne kazem da olosa nema, samo vjerujem da ga ima svugdje.

Ontopic: idem u 11 mjesec na 35 dana u Nicu. Ne znam osobno nikog da je bio, pa ako ima tko kakve preporuke sta vidjeti, gdje piti i jesti da vam je ostavilo neki dobar dojam. Naravno bacim oko i na maps i generalno preporuke, ali osobna preporuka je uvijek bolja.

Kakvi Francuzi? Domaća grupa Savjetnik za putovanja, putoholičari i slično.
Radi se o domaćim turistima (i onima koji žive u hr i onima izvan). Na sve koje sam vidio se nadovezalo još brdo drugih s istim ili sličnim iskustvom. Jel se može dogoditi da se zbog nekakvog hitnog slučaja mora smještaj otkazati…naravno. Ali da toliko toga bude u kratkom periodu, to već smrdi.

Ima dobrih i poštenih iznajmljivača, samo je nažalost sve veća šansa da ćeš naletiti na nekog gdje se ovako nešto može dogoditi.

Na brzinu preletio…




Da ne ispadne da ih vučem iz guzice. Sami si pogledajte ostatak i komentare
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 06.09.2022. u 16:58.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 16:42   #565
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
Kolega je mislio da se prosječni francuz koji je član francuskih putničkih grupa može poistovjetiti s jednakim iskustvom na platformama kao i ti kao član hrvatskih putničkih grupa. Da je jednako iskustvo u drugum državama kao i u HR.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 16:58   #566
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,285
Točno. Plus negativni reviewi se jedino i spominju u takvim grupama i to mi je i jasno, nece neko u tim grupama doc i napisat krasno iskustvo s bakom marom s mljeta...
Svakom svoje ali danas mislim da sa malo pameti i reviewovima tesko mozes bit zeznut. Kazem opet, olosa ima i uvijek se moze dogoditi, ali genralizirati zbog takvih "par" iskustava na 80 milijuna nocenja u hr nema nekog smisla.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 17:04   #567
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,225
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Ili da idem u Japan radije, isto je skupo, ali sve drugačije.
Kao osoba koja je bila u Americi (istok, zapad, jugozapad, jugoistok) i u Japanu, ne znam koliko ti više mogu preporučiti Japan....
Ta uređenost, ta totalno druga kultura, priroda, daleko jeftinije sve nego u Americi (pogotovo NYC i SF/LA), a da ne spominjem da se osjećaš sigurno u svakom trenutku, bilogdje.

Po meni je to čisti nobrainer.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 18:03   #568
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Nama je lokalac preporučio Casa da India i bili smo par put jer nam je odlično bilo. To velim jer ima ocjenu 4,2 pa bi ga netko otpisao, ali tamo ti lokalni idu. Izvana izgleda ko da je zatvoreno, a iznutra ti je neki štih zalogajnice iz starijih vremena, meni je fora bilo, uvijek puno ljudi i hrana fina.

Btw. hrana je stvarno odlična u Portugalu i restorani su jako pristupačni, čak i buteljke imaš od 5€, a stvarno oke vina za uz ručak tako da jedite dosta vani. Mi smo isto svaki dan plodove mora jeli. Poznati ti je bakalar tamo imaš ga na 100 vrsta načina pripremljenog. Odi u time out market to je kao street food na zatvorenom kao sajam, tamo je malo skuplje, ali vidiš sve na jednom mjestu. Ostalo googlaš i ideš, meni je odličan i Lisabon i Porto i ovi manji gradići, super država.



O'Satellite obavezno, isto lokalni restoran, lokalci nas poslali, ugušili se u hrani, a mukte


Pratio sam ove komentare oko NYC dok nisam vidio da je pojedincima Pariz još opasniji. Pa di vi živite?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 18:10   #569
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 272
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Šteta što nisi poslušao i sjeo na bus i pravac Washington.

Ništa drugačije nije bilo ni prije desetak godina, osim što su cijene bile niže.

Onaj tko gleda NY kroz roze naočale i glumi cure iz seks i grada ne može biti objektivan za pravu ocjenu NY a to je šupak svemira.

Pariz je još jedan primjer takvog grada. Čak se u NY nisam toliko nesigurno osjećao koliko u Parizu, a hodao sam Memphisom skoro tjedana sam u svako doba dana i noći dok je bio #1 po stopi kriminala u US.

Ništa me ne vuče više u US, osim toga da je usputna stanica prema nekim otocima.
planiram uskoro u Pariz par dana, možeš malo opisati što je tako nesigurno tamo i na što paziti, čuo sam jedino za podzemne..
hvala
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 18:20   #570
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Ja ću probati još ove godine London i eventualno Skandinavija s Ryan-om par dana i Europu sam prošao onda skoro cijelu.

US više nikada privatno, sada je plan druge godine otići vidjeti nešto sunčanije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na