Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2022., 11:45   #541
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
@Murina,

Dugotrajnost projekta dvojben. Elektricni bojler previse grije vodu.

Inace, serviseri su prilicno protiv takvih ves masina jer su kvarljivije. A i tu toplu vodu, ne vuce kao hladnu "da si pomogne" vec kad koriste bas program koji maksimalno treba tople vode. A neke, cak i koje ga imaju, uopce ga ne koriste. Manje koristi,vise stete.

Zapravo, zacudio si me konstatacijom, jer nisam znao da ih uopce ima vise.

A kako ti na cesti ionako vec dosta zagadjujes, neki novi zakon socijalnih kredita na temu ekologije, mogao bi ti za koju godinu i koju kaznu pripisati

.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 11:53   #542
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
@Murina,

Dugotrajnost projekta dvojben. Elektricni bojler previse grije vodu.

Inace, serviseri su prilicno protiv takvih ves masina jer su kvarljivije. A i tu toplu vodu, ne vuce kao hladnu "da si pomogne" vec kad koriste bas program koji maksimalno treba tople vode. A neke, cak i koje ga imaju, uopce ga ne koriste. Manje koristi,vise stete.

Zapravo, zacudio si me konstatacijom, jer nisam znao da ih uopce ima vise.

A kako ti na cesti ionako vec dosta zagadjujes, neki novi zakon socijalnih kredita na temu ekologije, mogao bi ti za koju godinu i koju kaznu pripisati

.
Ja sam mislio da u USA uglavnom takve koriste, iz nekog razloga...znam da mi jedan frend kuka kako nigdje ne može naći takvu, pa da iskoristi toplu
vodu zagrijanu solarnim kolektorima
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 11:59   #543
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja sam mislio da u USA uglavnom takve koriste, iz nekog razloga...znam da mi jedan frend kuka kako nigdje ne može naći takvu, pa da iskoristi toplu vodu zagrijanu solarnim kolektorima

Upisi, recimo, :... a washing machine with a hot water valve" pa vidi prednosti.

Ne znam za amere, nisam obratio na to paznju.

Koliko vidim, LG bi trebao imati jednu. Bilo bi zgodno otvoriti prirucnik tog LG-a modela, pa vidjeti koje ograde proizvodjac stavlja.

Nek nam Murina navede konkretan model, naziv i oznaku.

PS: ne znam zasto, ali drugi duplikat mi danas radi na forumu.
...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:30   #544
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Vešmašine s priključkom za toplu vodu su rijetke.
Onaj brend što ga je Gorenje kupio, Asko ili tako nešto je jedini imao ako se ne varam.
Glavni razlog je što perilice danas općenito troše malo vode, pa malo vode i zagrijavaju, i ušteda je praktički nikakva.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 18:56   #545
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 449
Nije moja ideja, penzioner (aka otac, ex hep-aš) mi puni glavu sa raznim glupostima, a ovo mi se čak i činilo kao dobra ideja Vjerujem da ušteda i nije neka ali ću provući instalaciju da mi ne pije krv.
Visage tako mi žena u svaku raspravu ubaci moj višak auta
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 19:19   #546
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Iskreno, moje iskustvo, potrošnja struje najviše odlazi na toplu vodu za tuširanje. Ovo ostalo je jednostavno previše zayebancije za premalo dobitaka.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 19:53   #547
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,882
Nedavno sam radio eksperiment mjerenja potrosnje pranja+susenja pune masine sarenog (30°C, 30 min, 1200 o/min) i bijelog (90°C, 2,5h, 1200 o/min) s ciljem usporedbe koliko jeftinije prolazim jer vise ne koristim odvlazivac za susenje. I shvatio sam da mi je susilica mnogo jeftinija nego da istu tu robu susim odvlazivacem u wc-u po 8-12h preko noci. Dnevno susenje odvlazivacem je osjetno skuplje i neusporedivo. Problem je i sto odvlazivacem mogu susiti samo jednu masinu robe u recimo pola dana (ogranicen sam prostorom i velicinom susila).

Ako koga bude zanimalo, zakljucak price je bio da mi nema smisla cekati nizu tarifu i drkati se cijelu noc za oprati/osusiti robu jer za manje para operem/osusim dvije masine robe u nizu u ~4h dok recimo radim od doma. I ustedio sam dan i pol obilazenja susila po wcu.

Ta fakin susilica je najbolja stvar koju sam eto tek nedavno otkrio. Na stranu losi ucinci na robu, to je neka druga tema.

Sad jos samo objasniti zeni da ne koristi toplu vodu za pranje ruku i sl. preko ljeta jer nam je hladna voda u tom periodu i ovako 24-25 °C. Nazalost, taj bojler cucla i cucla.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 21:18   #548
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,288
I ja koristim zimi dehidrator ko susilicu, nemam bas mjesta za pravu susilicu.

Meni je boljer prije dolaska bebe trošio 70kw mjesecno, od dolaska bebe i zime cca 200 kw mjesečno

Materin 60kw topla doba, 130kw zimska
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 21:58   #549
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Nije moja ideja, penzioner (aka otac, ex hep-aš) mi puni glavu sa raznim glupostima, a ovo mi se čak i činilo kao dobra ideja Vjerujem da ušteda i nije neka ali ću provući instalaciju da mi ne pije krv.
Visage tako mi žena u svaku raspravu ubaci moj višak auta
Dobro, ali taman da si je uzeo, ili razmatrao, zanima me koji je konkretno bio model, dostupan kod nas? Zanima me oznaka modela.



.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 21:48   #550
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 449
Nisam ni tražio modele, za sad sam htio čuti što ljudi misle o toj ideji. U fazi sam provlačenja instalacija, ako bude sreće perilice ću kupovati na jesen
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 22:00   #551
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja sam mislio da u USA uglavnom takve koriste, iz nekog razloga...znam da mi jedan frend kuka kako nigdje ne može naći takvu, pa da iskoristi toplu
vodu zagrijanu solarnim kolektorima
Amerima je problem 120 V i električne instalacije koje su predviđene za max ~1,5 kW po uređaju. Tako da su oni navikli da sve što ima veze s grijanjem ide na plin, odmah imaju provučene instalacije za dovod tople vode u veš mašinu i mašinu za pranje suđa.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 23:49   #552
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Danas operem robu i fali jedna čarapa
Radi se o onim malim čarapama, do gležnja.
Provjerio 3 puta sve temeljito i ne znam više jesam ja lud ili perilice za robu imaju neki tajni portal u sebi ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 07:38   #553
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,882
Tako je meni zadnjih 2 godine. I redovito te carape bez para stavljam sa strane u nadi da ce druga osvanuti, ali nista.

Sumnjam da ih gubimo jer carape su nam u 2 ladice i prljave bacamo u posebnu kosaru prije pranja (uvijek bacimo par, logicno), pa cijelu kosaru bacimo na pranje.

Necu lagati ako mi je nestalo barem 5-6 carapa, sto manjih, sto vecih.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 07:50   #554
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,340
Ta misterija je odavno znanstveno objasnjena u priloženom videu

__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 08:18   #555
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Carape se u 90% slucajeva zavuku pod gumu od vrata od masine. Provjerite rukom cijelim putem ispod gume.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 09:38   #556
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Carape se u 90% slucajeva zavuku pod gumu od vrata od masine. Provjerite rukom cijelim putem ispod gume.
Pregledao sam ova dva utora od gume (crvene crte) i nema je...



Ne znam gdje je drugo mogla otići...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 09:41   #557
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,977
U filter? 😆
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 09:45   #558
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
U filter? ��
Nije ni tamo. Jel moguće da ju je pumpa izbacila u kanalizaciju kroz onu usku cijev?
Samo onda opet, kako je došla do pumpe...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 10:03   #559
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,882
Cistio sam i otvarao donja vrata gdje je impeler pumpe, nema sanse da tamo ista tih dimenzija prodje bez da se zaglavi. To je ful usko, impeler bi stao, siguran sam :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 10:48   #560
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Svojedobno me sused zval da mu pogledam zakaj vešmašina ne ispumpava vodu. U pumpi je bila čarapa, bijela sportska.
Ako pumpa normalno radi vjerojatno su čarape zaglavile negdje u vanjskobubanjskom limbu...
Zlobnik bi rekel da je to zato kaj ne kupujete vešmašine s gornjim punjenjem, kod mene su gornjepunive od kraja osamdesetih i nikad nije bilo gubitaka čarapa.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 10:50   #561
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,135
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Danas operem robu i fali jedna čarapa
Radi se o onim malim čarapama, do gležnja.
Provjerio 3 puta sve temeljito i ne znam više jesam ja lud ili perilice za robu imaju neki tajni portal u sebi ?
Prvo, kupi onu mrežicu i u njoj peri stopalice (kik i slični dućani, par kn).

Drugo, ako nije u filteru, možda je ostala ispod bubnja negdje zaglavljena, nije sigurno otišla u odvod.

Ili je iza gume negdje.

Ili možda se zavukla u neke hlače u džep ili nešto slično (znalo mi se to često desiti).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 11:54   #562
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Kod nas je žena znala staviti prati one maskice za lice višekratne pamučne (otprilike jednaka veličina kao stopalice), i 2 puta mi je otišlo do filtera, ali mi se upalio error. Evo video gdje se to nalazi na boschu koji imam:https://youtu.be/Lwp6mNadMnQ

Od onda te manje stvari peremo u tim mrežicama.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 11:56   #563
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,225
a kako znaš da si obe čarape stavija u mašinu?
Koja je ovo rasprava, pobogu?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 12:09   #564
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,882
Ja znam da sam ih stavio u paru u masinu
Dvije carape drzim u istoj ladici, zajedno ih oblacim, skidam i bacim u kosaru, pa cijelu kosaru preselim u masinu. Nema greske, osim sto tu i tamo zafali carapa koja nikad vise ne osvane nazad
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 12:09   #565
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,285
Suluda svakako. treba ozivit dnevnu dozu pcekspert foruma


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 12:30   #566
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Svojedobno me sused zval da mu pogledam zakaj vešmašina ne ispumpava vodu. U pumpi je bila čarapa, bijela sportska.
Ako pumpa normalno radi vjerojatno su čarape zaglavile negdje u vanjskobubanjskom limbu...
Zlobnik bi rekel da je to zato kaj ne kupujete vešmašine s gornjim punjenjem, kod mene su gornjepunive od kraja osamdesetih i nikad nije bilo gubitaka čarapa.
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Prvo, kupi onu mrežicu i u njoj peri stopalice (kik i slični dućani, par kn).

Drugo, ako nije u filteru, možda je ostala ispod bubnja negdje zaglavljena, nije sigurno otišla u odvod.

Ili je iza gume negdje.

Ili možda se zavukla u neke hlače u džep ili nešto slično (znalo mi se to često desiti).
Šta to znači "ispod bubnja" ? Kako dođe tamo? Kroz one brtve na vratima ne vidim kako je mogla proći. Sve sam ispipao prstom i nema nigdje prostora da čarapa prođe, a s druge strane je bubanj...
Ako je i prošla ispod bubnja nekako, kako nije zaštopala impeler? Osim ako je dovoljno mala da se ipak nekako provuče pa ju je izbacilo u kanalizaciju...

U hlače sigurno nije jer sam više puta sve provjerio temeljito.

Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Kod nas je žena znala staviti prati one maskice za lice višekratne pamučne (otprilike jednaka veličina kao stopalice), i 2 puta mi je otišlo do filtera, ali mi se upalio error. Evo video gdje se to nalazi na boschu koji imam:https://youtu.be/Lwp6mNadMnQ

Od onda te manje stvari peremo u tim mrežicama.
Pogledao sam video i nije ni tamo...



Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
a kako znaš da si obe čarape stavija u mašinu?
Koja je ovo rasprava, pobogu?
Šta kako znam, pa valjda imam oči i mozak...
Dođem doma s treninga, ubacim dvi čarape, gaćice, hlače i majicu. Izvadim sve to osim šta nisu dvi čarape nego jedna...

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ja znam da sam ih stavio u paru u masinu
Dvije carape drzim u istoj ladici, zajedno ih oblacim, skidam i bacim u kosaru, pa cijelu kosaru preselim u masinu. Nema greske, osim sto tu i tamo zafali carapa koja nikad vise ne osvane nazad
Baš to se i meni sada desilo, ljudi misle da ih sprdam
I ne kužim šta vam smeta ova rasprava?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 13:18   #567
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,027
Ispod bubnja, ako imaš sreće, možeš tak da skineš odvod s vanjske oplate i tu imaš pristup. Onda naštimaš čarapu s nekom žicom i tjt. Ako nemaš sreće, onda ti je patnja.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 14:17   #568
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Šta to znači "ispod bubnja" ? Kako dođe tamo? Kroz one brtve na vratima ne vidim kako je mogla proći. Sve sam ispipao prstom i nema nigdje prostora da čarapa prođe, a s druge strane je bubanj...
Ako je i prošla ispod bubnja nekako, kako nije zaštopala impeler? Osim ako je dovoljno mala da se ipak nekako provuče pa ju je izbacilo u kanalizaciju...

U hlače sigurno nije jer sam više puta sve provjerio temeljito.



Pogledao sam video i nije ni tamo...





Šta kako znam, pa valjda imam oči i mozak...
Dođem doma s treninga, ubacim dvi čarape, gaćice, hlače i majicu. Izvadim sve to osim šta nisu dvi čarape nego jedna...



Baš to se i meni sada desilo, ljudi misle da ih sprdam
I ne kužim šta vam smeta ova rasprava?
Pa riješi to ko i ja.
Okrivi ženu i posvađaj se s njom. Simple.
Čarapa više neće bit bitna

Moja najčešće opere samo jednu čarapu od para. Pa se druga pojavi u idućoj turi.
Al da su znale nestat, znale su yebiga.
Jesam li radi toga rastavljao vešmašinu? Lud jesam, ali toliko nisam.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 15:31   #569
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,551
izgleda da je krenula sezona kiselih krastavaca


ja nemam tih problema, znale su nestat, ali nekim čudom su se pojavile kroz koji dan
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 15:50   #570
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Danas operem robu i fali jedna čarapa
Radi se o onim malim čarapama, do gležnja. Provjerio 3 puta sve temeljito i ne znam više jesam ja lud ili perilice za robu imaju neki tajni portal u sebi ?
Na sve sto su ti forumasi komentirali:

1) Mozes li ugledom i cascu jamciti, da ti je stan/kuca apoteka, da se sve sto ostavis na mjestu nema se s cime pomijesati?

2) Prije forenzike i razgovora sa svjedocima, nosis li do mjesta pranja, kompletan ves u kosari, gdje roba putuje, bez ikakvih intervencija, do mjesta pranja? Ili nosis hrpu stvari na ruke, po ramenu, do masine. Ides li predano do masine, ili se das ometati zvukom TV-a, radija, mirisa hrane iz kuhinje, pa stanes i spustis stvari?

Zamisljam do vrha napunjenu masinu, toliko da skoro dodiruje zid lim dok centrifuga radi, da bi se "stopalica" uvukla u gumu bubnja. A i onda, kakva je to guma da moze tako lako progutati carapu? Jer barem kod mene, ima nekoliko prepreka koje onemogucuju da rukom napravis puni krug unutar gume

Inace pozdravljam tvoju dilemu, bez ikakve zafrkancije, volim znat sve zasto se desilo, posebno ako drzim da sam nesto svjesno radio, ako nista, radi dusevnog mira.

Nakon sprovedene, nadam se uspjesne istage, te kad "stopalici" bude utvrdjen identitet, te ne ostavlja niti najmanje dvojbe da stopalica nije podmenuta, vec stvarno tvoja, tada razmisli ubuduce, kako ti je lijepo kolega Mommistake naveo.

Pod obavezno (svima) nabaviti vrecice za pranje, naglasak, one koji skrivaju ciferslus u postavi. Jer vidio sam neke koje nemaju, ili jos gore, s cicak spajanjem, sto je valjda najgora ideja uz vunene artikle.

Mada se navode za razdvajanje stvari, one su primarna zastita od svega ostroga, sto na +1000 okretaja, ima potecijal u tragovima, ili kapitalno ostetiti nesto od ostatka garderobe. Pa bi sve sto ima cif ili ciferslus, metalne dijelove, trebalo u vreciti odvojiti.

A vrecice su i trik (bez centrifuge) za mnoge artikle koji se ne smiju u vodi prati, odnosno imaju oznaku, pa su za "suho kemijsko" - no, suho je zapravo isto likvidno, samo u specificnom omjeru tekucine koja se koristi - pa se u vrecici opere u praksi bez ostecenja.

Da ne govorim o icemu vunenom ili ima postotak vune, da se postedis tisuce mucica, koje se jedino mogu "brijacima za mucice" skinuti.

Prosle godine pricao sam s likom na Hrelicu, znam ga iz Dubrave, nabavlja obleku na sve strane, pa prodaje po Njuskalu. Veli da ljudi veste markirane po stotine ili vise kuna, znaju baciti, ili misle da su za smece, jer imaju stotine mucica. On ih ocisti i dovede u stanje novih, te proda bez greske.

Bas na tragu loseg odvajanja pranja u masini

...
Visage je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na