Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2021., 14:47   #601
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Sve ti ne oficialni poolovi ce imati iste djecje bolesti.

I morat ce se negdje zažmiriti, mada si najbolje stavis isplatu na drugi chia wallet address i amen. Onaj koji nije spojen sa farmerom.

Jer ipak oni traze spajanje sa cihia.exe pa bilo koji program s pristupom izvršnoj datoteci Chia može dobiti privatni ključ jednostavnom naredbom poput “chia keys show --show-mnemonic-seed”

ali otom-potom. Ljudi dobivaju redovno isplate tako da su zadovoljni za sada. A nama nema treće alternative tome dok ne dodu official poolovi. Ili solo ili idi na ovo za sada.

EDIT: I ako se ugasi i ovaj pool kao sto se desilo sa bluepool.io mojim plotovima nije nista. U tom slucaju idem na sljedeci.

Citiraj:
Autor Robertinjo Pregled postova
A kako dodam hard diskove na core pool ,ne vidim ikonu.. skinuo sam program i vjecno synca.ili on ide preko chia gui?
i njihovoj core aplikaciji moras navesti gdje ti je instalirana chia.exe i od nje vuce sve sto mu treba.

npr: C:\Users\Ime\.chia

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 16.06.2021. u 14:53.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 15:44   #602
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
da,al ne radi.. kaze something wrong with your plots.. a plotovi farmaju normalno na sluzbenom gui..
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 18:20   #603
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
kao i onaj drugi pool sa nazivom core u sebi...
nije nestao, ako misliš na chia core...oni su preimenovani u core-pool....

Sve u svemu ja sam isto na njima, i za sada je ok, vidi se da se nešto događa Za razliko od solo farmanja, di u skoro 2mj nisam dobio ništa...

Ali, ako si već na hpoolu, nema smisla se prebacivati negdje i gubiti vrijeme...svi su oni isti trenutno
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 18:52   #604
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Aha, znaci to je onaj pool koji je zatvorio vrata jer su duplo farmali i nisu mogli detektirati, pa su napisali if they come back da bi na krjau promjenili u when they come back. Dobro vratili su se, pa nije lose onda valjda. Samo mislim da je IMO Hpool sigurniji barem na papiru, imaju duzi staz, i imaju izgleda neki nacin detekcije tih lopova.

Odmah da pitam jel netko updejtao na novi hpool miner, vidim da je sad uvede x-proxy, evo ja upravo podesio sve i radi ko urica na linuxu, ubuntu.

Inace chiagreen je novi fork od CHIe, sve isto samo nema prefarm i dijele coinove sakom i kapom koji trenutno ne vrijede nista (lol). A nesto sam izmedju redaka cak procitao da i CHIa ne vrijedi nista jer kao ovi exchangei okex i gate.io imaju nesto s developerima... Od tud mozda i dolazi prenapuhana pocetna cijena CHIe. Jer da nisu oni listali CHIu, CHIA bi i dalje vrijedila nista...

Uglavnom, bio je i zoom meeting, nista pametno na njemu, samo malo onako je taj Bram ispao malo ljepse nego inace jer je dao neke direktne odgovore o securityu CHIe i brzini plotanja, tak da tu mislim nece biti problema, i da k32 ostaje i dalje i da se ne trebamo brinuti...

Hpool ima sad web GUI, ali offline, dakle na jednom runas taj gui i na mrezi mozes gledat. Naravno pola toga je na kineskom, upisujem tecaj uskoro...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 11:18   #605
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Majnam iz hobija verticoin i tamo izgleda netko runa ASICSe, jer kad cijena skoci onda ih upali i radim 0.6 coina na dan, a sad dok je to palo sad radim preko 2 coina na dan.

Zasto pricam o Verticoinu u CHIA topicu je zato jer CHIa sto god da se dogodi difficulty je isti, barem do sada, odnosno da se ispravim, sto god da se dogodilo negativno difficulty raste sto je paradox. BTC dropne, developeri zastekaju, i ostale bedastoce, jedino sto je konstantno je da difficulty raste...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 13:00   #606
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 563
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Majnam iz hobija verticoin i tamo izgleda netko runa ASICSe, jer kad cijena skoci onda ih upali i radim 0.6 coina na dan, a sad dok je to palo sad radim preko 2 coina na dan.

Zasto pricam o Verticoinu u CHIA topicu je zato jer CHIa sto god da se dogodi difficulty je isti, barem do sada, odnosno da se ispravim, sto god da se dogodilo negativno difficulty raste sto je paradox. BTC dropne, developeri zastekaju, i ostale bedastoce, jedino sto je konstantno je da difficulty raste...
Kako nije logično da dificulty raste, ako raste netspace?
Kad netspace krene padat ili stagnirat, to bude to. Ali tad će vjerujem i cijena chie padat još više.

Zadnje izmijenjeno od: strgani. 17.06.2021. u 13:19.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 13:56   #607
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Kod chie to nije slucaj, to kazem, ovi sto imaju graficke ili asicse ili sto vec trosi puno struje oni onda ugase pa difficulty padne. A gasenje naplotanih diskova bi cijena morala dramaticno past. Mozda cak na 20 dolara da se nebi isplatilo drzat upaljeno.

Jel netko to racunao? Koliko struje potrosi jedan rig od 400TB. Mislim da nebi smio vise od 0.5KW/h u prosjeku? Pa je racunica kakvih 400kn zaokruzimo na mjesec. Danas takav rig donosi 3 Chie na Hpoolu na mjesec, sto je po cijeni od 400$, 1200$, sto je abnormalno puno da bi se ugasilo.

Ili ako bi ostalo ovako da na mjesec to donosi 3 Chie onda bi cijena trebala past na 30tak dolara i jos bi se isplatilo drzat upaljenim... Dakle bez obzira na sve difficulty ce i dalje rasti, pa cak i ako cijena sa ovih 400 padne na 200
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 20:36   #608
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 17.06.2021. u 20:41.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 07:11   #609
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 563
Ja poplotao sve kaj sam mogo popunit, treba ko ploting mašinu?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 08:19   #610
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,474
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Ja poplotao sve kaj sam mogo popunit, treba ko ploting mašinu?
Jos malo, pa mozes ispocetka

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 08:41   #611
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Svi sute ko zaliveni kad ce ti novi poolovi. Ja se samo nadam da ce to dobro sloziti da ne bude nekih problema
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 08:50   #612
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Čisto špekulativno, ako oficialni poolovi budu zahtjevali replotove budete radili to ili pak ostai na sadašnjem ?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 09:10   #613
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
trebat ce replotove, ali navodno se radi na nekom toolu koji bi mogao to nabrzinu editat. Mislim da ce nekolicina replotat, jednostavno se ne isplati, jer eto Hpool radi bez prbolema bez obzira na sav fud oko njega. Replotanje ce imat smisla ako cijena CHIe pocne rasti.

Jer prakticki, ako gledamo velike igrace koji se bore za svaki TB onda ako oni idu replotavat a konkurencija nabija vise TB, prakticki dok replotaju svoj 1PB, konkurencija naplota novi PB. Tak da je tu dosta kalkulacija i neznam kak ce se to sve skupa odigrat. Mislim da ce ovaj madmax i njegov ploter imati kljucnu ulogu u tome jer bi mogao biti novi rat race oko plotanja i replotavanja...

Recimo madmaxov plotter moze s 2 rama replotavat, znam to je skupo, ali treba znati da su se neki od prvih CHIa farmera obogatili i zasto nebi ulozili u to... Pa em je brz i ne trosi nista osim struje...

P.S. isto tako je trenutno cijena HDDova u neizvjesnosti, svi pricaju o nekom drugom valu groznice pa su i cijene HDDova pale samo za malo, daleko od stadardnih cijena. Ako cijena CHIe ne poraste cijene HDDova moraju past jer nove CHIa groznice nece biti. Plus je da se moze vise coinova farmat s plotovima, ali ni ovaj CHIa nije pretjerano ozbiljan, a kamoli njegova kopija chinagreen.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 10:03   #614
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 563
Ma nisam još nijedan SSD skurio, a sve ovi obični consumer m.2. Svi su još na 80+ % healtha, neki i preko 90.
Glupo mi sad imat doma taj komp, ako ga netko može koristiti, a ne mislim replotati, osim ako će se morat. Zasad mislim ostat na HPOOLu jer ne vidim smisla replotat za official pool, a to svo vrijeme dok replotaš zapravo možeš bit na HPOOLu bez replotanja, niti kurit SSD-ove, em dobivat nagradu stalno.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 10:14   #615
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Pa kakvi su to NVME? Ja sam svoje samsunge Evo plus nastancao na 50% skoro vec, a onaj Crucial s pocetka price koji sporo plota je blizu 100% jer kao sto sam rekao taj nemoze ni plotat kak treba.

A kakvu masinu imas za plotanje?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 10:20   #616
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 563
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Pa kakvi su to NVME? Ja sam svoje samsunge Evo plus nastancao na 50% skoro vec, a onaj Crucial s pocetka price koji sporo plota je blizu 100% jer kao sto sam rekao taj nemoze ni plotat kak treba.

A kakvu masinu imas za plotanje?
Navečer stavim točnu specku, ugl i7-7600, 4 nvme diska po 512GB koji svaki rade po 2 plota istovremeno i 32GB RAM.
Ne znam točno ploča koja je, ali 2 su m.2 diska direkt na ploči, 2 su na adapterima u pcie. Adaptera imam tih viška isto, budem ih na tržnicu stavio.
A diskovi su klasika, hynix, samsung, povađeno iz laptopa, takve sam na tržnici prodavao donedavno.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 14:05   #617
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Nije mi jasno kako cijena za 10TB i 12TB raste po nekoj cudnoj logici. Znam da je zbog CHIe, ali kako WD ima za 10TB disk 160 Eura, i onda isti takav ali 12TB za 260 Eura, pa tko je lud da plati ta dva TB 100 eura?

Evo primjer:
https://shop.westerndigital.com/en-i...WE0080JCH-EESN
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 14:49   #618
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 563
Cifre idu gore za gustoću, ipak moraš nekako na istu mašinu što više TB spojiti.
Istina je da su pretjerali, ali da razumijem logiku iza toga, razumijem. Tipa, 4TB disk se da nać za ispod 200kn po teri, znači za ispod 800kn, a 16TB nema ispod 4 i više tisuća kn.

BTW, na tom linku je 6TB skuplje od 12TB, neš tu ne paše..

Zadnje izmijenjeno od: strgani. 18.06.2021. u 14:55.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 16:58   #619
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Da, naletio sam na vise takvih shopova koji imaju zbrda zdola cijene, valjda moraju uskladiti to sve skupa.

Dobra vijest je da cijene HDDova padaju, ali jos je to skupo. Pokusavam naci negdje na traznicama ovim europskim rabljene HDDove, nema ih nigdje. Nije valjda da toga ima samo na otpadu?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2021., 10:47   #620
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Moram pohvaliti Hpoolov novi x--proxy i miner, kao i brzinu isplate. E sad ne znam jel ta brzina isplate jer sam vec vise puta bio auditiran pa me stavili na zelenu listu ili ovaj novi softwer. Evo danas zatrazio isplatu i danas dobio isplatu na OKex, prije se cekalo 24 i vise sati.

Hpoolov webgui mi je nasao 65 losih plotova koje evo zahvaljujuci njemu sad znadem, ovako da sam ih sam trazio, em mi se nije dalo, em neznam kak bi to najbolje i najbrze izveo na toliko TB. Uglavnom dok naplotam sve idem u cistku tih losih plotova, kladims e da do onda ovi nece izbacit ove poolove nove...

p.s. i poceo sam dobivat vise XCHa, mislim da oni prave zelene liste pa te stave na zelenu pa onda i dobivas vise, sto je normalno jer ima lopova i moraju se osigurat. Zato i kazem da je najvaznije kod tih 3rd party poolova kako se pool bori protiv lopova, ovi madjari zamalo zatvorili shop, ali evo vratili se pa bi vam preporucio da provjerite kako se oni bore protiv lopova, jer jednostavno ako ih se krade oni nece imat cime da vas postene rudare plate, pa ce opet zatvorit shop.

P.S.S.
PADAJU cijene diskova:
https://iponcomp.hr/shop/proizvod/wd...80efbx/1903866
8TB novi za 1780kn. To je normalna cijena koja je bila prije CHIA groznice, pa eto ako tko ulazi neka kupi, vjerujem da ni po ovoj cijeni se to nece kupovat...

8TB se u groznici placao 2100kn, taj isti disk dosad je zaradio drek, plus mu se vrijednost srozala za 20%. I najveca razlika izmedju GPU i DISK mininga je da GPU itekako dobro moze iskoristiti gamer koji cekaju kao napete puske da cijene malo padnu pa da se konacno mogu igrati, a za sto se moze iskoristiti disk? Po meni za nist, nist mi ne pada na pamet, jel ima tko kakvu ideju?
8TB Externi sa Amazona za 1700kn (220€)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 20.06.2021. u 10:09.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 17:13   #621
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Dok se skuplja chia

thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 18:20   #622
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,754
sta je taj CGN, neki fork, na istu foru?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 18:29   #623
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
točno, mozes koristiti iste plotove za farmanje tog (chaingreen,flex,spare).

na core-poolu to ne spada pod duplo farmanje.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 19:25   #624
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Ovaj chaingreen je najlosije odradjen fork u povijesti forkova. Sve je kopirano, cak su neko vrijeme dobivali XCH jer nisu promjenili u njihov...

A ovaj flex i spare ne mogu nigdje nista iskopat, daj linkove, sto je to?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 19:39   #625
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ako mislis da je chaingreen lose odraden pricekaj spare danas morali cijeli blockchain resetrati

Nije flex vec FLAX, mozda zato nisi nista nasao

https://flaxnetwork.org/


Spare

https://spare.farm/

https://github.com/Spare-Network/spare-blockchain

Napomena:

ako zelis farmat sve to, pod mnemonic key moras ubaciti isti koji koristis za chia GUI
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 19:42   #626
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Neznam koje su im to fore... Jel to neki prikriveni scam?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 19:54   #627
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pa si citao da je chia team dao svoj blockchain na koristenje drugima.

Naravno da ce iz toga doci novi cojnovi. Sta,kako i kada sa njima neznam. Farmam, ao sta bude, bude ako ne, nikom nista.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 00:04   #628
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
jel se moze farmat istovremeno na sva tri sa istim plotevima?
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 00:19   #629
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
da. Slika je dok farmam sve moguce

thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 00:45   #630
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
meni je konstantno not synced.
a hpool istovremeno sa svime?mogu me banat?

Zadnje izmijenjeno od: Robertinjo. 21.06.2021. u 01:03.
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na