Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2021., 20:38   #4291
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Wtf ta ploča izgleda kao da je kupljena jucer u dučanu... Opet vradžbine ! A one gore vradžbine di komp govori ženskim glasom uopce necu komentirati haha
Ma kupljena je danas, nova! Još pod jamstvom, evo baš sam je donio iz Adisona

Naravno da Adison projekti uvijek budu bili definicija "vradžbina", to se podrazumijeva

By the way, specifikacije su sljedeće:

Matična: Soyo SY-6BA+
CPU: Intel Pentium III 550 (Slot 1)
RAM: 2x 128MB PC-133
GPU: 3dfx Voodoo3 3000, AGP
HDD: Quantum Fireball 4.3GB (CR Series)
ODD: BTC BCD40XH
OS: Windows 98SE
Ostalo: Creative SoundBlaster Live, Dialup Modem
  Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 17:35   #4292
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Evo jedan guru uz sve te silne vrađbine, voodoo, mambođambo i uroke

Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 23:11   #4293
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Sjetio sam se naknadno ... i naravno prekasno da mi za novi "Adison" projekt treba sve ono što mi je trebalo i zadnji put

Stoga sam naručio par 80x25 Xilence ventilatora, ali i izgnjavio kolegu @Roya za podulji ATA/IDE kabel. No dobro, no harm done... Mašina je ionako u izradi (i bude bila još najmanje 7-10-ak dana) ali sam barem u međuvremenu napravio polovični cable management

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 11.06.2021. u 23:38.
  Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 10:42   #4294
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Yo @Trekkie, imam kod sebe set skoro pa bijelih maski za Adison . Jel ti treba?

IMG-20210612-092929
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 14:25   #4295
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Vidis da se ne javlja, pa mu sigurno ne treba, baci to...
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 14:42   #4296
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Vidis da se ne javlja, pa mu sigurno ne treba, baci to...
@Stef Samo ako imaš cijele maske, poklopaca imam dovoljno

Nego, kakve su ovo vradžbine... Sad mi još budeš rekao da si pronašao BTC maskice za CD-ROM

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 12.06.2021. u 14:53.
  Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 15:56   #4297
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Ma šta BTC maskice, još će izronit odnekud cijeli pogon u mint / new stanju

Prvo nije bilo nigdje ni jednog "Adisona" sad izlaze kao iz mađioničarskog šešira
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 17:24   #4298
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Stigla MSI Geforce 4 TI 4200 128Mb AGP 4x, ociscena i pasta zamijenjena. Kad napravim koji bench postam rezultate.Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	264
Size:	98.8 kB
ID:	23985

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 18:43   #4299
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Jedno pitanje ... i poziv na zamjenu.

Da li netko ima ispravnu Creative 3D Blaster Voodoo2 od 12MB, koju bi mijenjao za 3dfx Voodoo3, 3000 (AGP)?

Alternativno, da li netko ima dvije iste V2, koje bi mijenjao za jednu Creative V2 od 12MB & jednu V3 3000?
  Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 22:03   #4300
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ma šta BTC maskice, još će izronit odnekud cijeli pogon u mint / new stanju
Nije mint nit su low speed drajvovi, but BTC it is... Kak su se krenuli pojavljivati mislim da Trekkie može slobodno uz Adison složiti i najvecu HR BTC drive kolekciju



Par slika loot-a...



Raskopal sam one kante koje su bile u dolasku, "mobile_pirate_bay" konfa je u sebi skrivala tulca na 733, par capsa na ploči je isto prdnulo u fenjer i izrigalo iznutrice pa ce trebati replace, but hey, imam p1, p2 i p4 a sad i p3, zakaj ne Tj budem imao ako odlučim recapat ploču jednog dana haha. Uz to unutra su se skrivale MX440, SbLive!, mrežna, modem i hrpa drajvova od kojih je bil uštekan sam jedan. I jedan neuništivi Maxtor nema ni jedan bad sector i 99% sektora je u perfect stanju (ili bar tako tvrdi DiskGenius). Vanta-16 je iz jedne p4 kriminal netviste koja je isto nabubrila na sve strane pa ce vrlo vjerovatno cekati otpis s obzirom da imam atm 3-4 p4 konfe koje rade tako da... Vidjet cemo rekli su slijepci.

Također zalemio sam konacno onaj kondic sa one druge kartice od kolege C-shadow-a, so far kartica u biosu dela uredno i baca sliku budemo vidjeli kako ce se pokazat u windozama i hoce li preživjeti bencheve (kad složim konačno jednu pci-e testnu konfu ).

Također, FX5500 je brzinski ugrađen, sutra nglide testiranje i benchevi da vidimo kako ce se nositi sa 5700 i dali je viable za w98 nglide konfe ili ce biti naknap. To be continued...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 22:12   #4301
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Nije to tulac, to je coppermine P3
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 22:22   #4302
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Ploča je Tulac kompatibilna, al sve crne kondiće bi trebalo zamijeniti ASAP.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 22:37   #4303
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Nije mint nit su low speed drajvovi, but BTC it is... Kak su se krenuli pojavljivati mislim da Trekkie može slobodno uz Adison složiti i najvecu HR BTC drive kolekciju



Par slika loot-a...



Raskopal sam one kante koje su bile u dolasku, "mobile_pirate_bay" konfa je u sebi skrivala tulca na 733, par capsa na ploči je isto prdnulo u fenjer i izrigalo iznutrice pa ce trebati replace, but hey, imam p1, p2 i p4 a sad i p3, zakaj ne Tj budem imao ako odlučim recapat ploču jednog dana haha. Uz to unutra su se skrivale MX440, SbLive!, mrežna, modem i hrpa drajvova od kojih je bil uštekan sam jedan. I jedan neuništivi Maxtor nema ni jedan bad sector i 99% sektora je u perfect stanju (ili bar tako tvrdi DiskGenius). Vanta-16 je iz jedne p4 kriminal netviste koja je isto nabubrila na sve strane pa ce vrlo vjerovatno cekati otpis s obzirom da imam atm 3-4 p4 konfe koje rade tako da... Vidjet cemo rekli su slijepci.

Također zalemio sam konacno onaj kondic sa one druge kartice od kolege C-shadow-a, so far kartica u biosu dela uredno i baca sliku budemo vidjeli kako ce se pokazat u windozama i hoce li preživjeti bencheve (kad složim konačno jednu pci-e testnu konfu ).

Također, FX5500 je brzinski ugrađen, sutra nglide testiranje i benchevi da vidimo kako ce se nositi sa 5700 i dali je viable za w98 nglide konfe ili ce biti naknap. To be continued...
Hvala na ponudi, ali za ovu generaciju BTC pogona nisam zagrijan ... ti pogoni su samo nosili njihovo ime (u vrijeme kad je pojam "BTC" značilo nešto drugo osim kriptovalute), tako da osim naljepnice nemaju apsolutno ništa zajedničkog sa starim pogonima.

Međutim, vidim nešto što bi me zanimalo, pa ti pošaljem PP sa više informacija

Edit
By the way, potpisujem što su dečki rekli ... ovo je Coppermine, ali je (čini se) matična kompatibilna sa Tualatinom. To jest, ako zamijeniš kondenzatore, ovo je katastrofa!
  Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 22:46   #4304
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Nek se malo kiseli, ima potencijala ali ja nemam vremena trenutno Ali teško da može nabubriti više od ovog kaj je sad hahaha, mislim da smo dosegnuli dno i da sad može samo na bolje I slažem se sa savjetima, ovi crni su kriminal totalni, sve to treba počupat čak i ako je koji ostao normalan (a po sjecanju mislim da nije niti jedan...).

@ Trekkie: Pošalji slobodno, baš me zanima kaj ti je napeto sa te hrpe iako imam neki hunch da znam kaj je možda u igri hahaha, baš me zanima hocu li pogoditi
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 23:07   #4305
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Hvala na ponudi, ali za ovu generaciju BTC pogona nisam zagrijan ... ti pogoni su samo nosili njihovo ime (u vrijeme kad je pojam "BTC" značilo nešto drugo osim kriptovalute), tako da osim naljepnice nemaju apsolutno ništa zajedničkog sa starim pogonima.

Kojih godina su ti BTC uopće bili aktualni?
Osobno sam fan Teaca i Plextora čije sam uređaje gotovo isključivo kupovao u to doba (prvo SCSI, poslije IDE/ATAPI). Kupnja BTCa mi tada uopće nije bila interesantna radi niže kvalitete, nisam ih kupovao, ali sam ponekad naletio kad je nekome trebalo servisirati komp. Uvijek nekakvi zvukovi polijetanja aviona dok drive turira i pokušava pročitati medij :-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 23:11   #4306
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Osobno sam fan Teaca i Plextora
Potpisujem, i ja sam gotovo isključivo uzimao u početku Teac a kada sam se sastao malo sa lovom prešao sam na Plextore. Tj. zapravo prvo sam dok sam bio mega noob uzimao sve i svašta, a najviše na neku foru LG koji mi se zamjerio kao marka do kraja života sa svojim optikama
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 23:35   #4307
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kojih godina su ti BTC uopće bili aktualni?
Osobno sam fan Teaca i Plextora čije sam uređaje gotovo isključivo kupovao u to doba (prvo SCSI, poslije IDE/ATAPI). Kupnja BTCa mi tada uopće nije bila interesantna radi niže kvalitete, nisam ih kupovao, ali sam ponekad naletio kad je nekome trebalo servisirati komp. Uvijek nekakvi zvukovi polijetanja aviona dok drive turira i pokušava pročitati medij :-)
Originalni BTC pogoni su bili negdje između 1997-1999 (možda 2000.) ali kasnije se pojavio TOP G (Top Glory Electronics) koji je također imao ugovor sa Sony-em (ali i puno drugih imena) te su počeli proizvoditi te BTC pogone koji nisu BTC. Stavili bi gore ime BTC, Sony ili štoveć, dok je sam mehanizam unutra bio jednak.



Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Potpisujem, i ja sam gotovo isključivo uzimao u početku Teac a kada sam se sastao malo sa lovom prešao sam na Plextore. Tj. zapravo prvo sam dok sam bio mega noob uzimao sve i svašta, a najviše na neku foru LG koji mi se zamjerio kao marka do kraja života sa svojim optikama
Hehe, moj prvi CD je bio GoldStar (LG) 16X ... i riknuo je kroz godinu dana Inače vrlo kvalitetni pogoni, pogotovo kasnije kad su ih proizvodili pod imenom LG!

A vezano uz Plextor, upravo spremam jednog u Adisonu. Ali više o tome uskoro

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 12.06.2021. u 23:44.
  Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 00:52   #4308
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Hehe, moj prvi CD je bio GoldStar
Omg i to zlo sam isto imao



Trebao sam znati da se LG krije iza Goldstara... Oboje bi rikavali na isti iritantni način, zapravo sve te žnj makre, da samo krenu sve gore i gore čitati (tj. ne čitati) diskove uz sumanuto vrcenje diska na max brzini i ostale cudne zvukove koji prate to mrcvarenje. Pa onda ti vadi ladicu nutra-van dok ga on na kraju nekako ipak "ulovi". I unutar mjesec dana ako ne i prije kaj god da ubacis u njega dobijes poruku da nema diska ili da nemre procitat disk i možeš po novi drajv...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 01:27   #4309
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Omg i to zlo sam isto imao



Trebao sam znati da se LG krije iza Goldstara...
Lucky GoldStar = LG
Lucky (Star?) je proizvodio matične ploče, elektroniku i ostale slične komponente dok je GoldStar proizvodio HiFi, VHS, pogone i ostale aparate. Negdje 1995, 1996. se korporacija ujedinila u jedno ime, te su se prozvali Lucky GoldStar, odnosno LG kakvog poznajemo danas

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Oboje bi rikavali na isti iritantni način, zapravo sve te žnj makre, da samo krenu sve gore i gore čitati (tj. ne čitati) diskove uz sumanuto vrcenje diska na max brzini i ostale cudne zvukove koji prate to mrcvarenje. Pa onda ti vadi ladicu nutra-van dok ga on na kraju nekako ipak "ulovi". I unutar mjesec dana ako ne i prije kaj god da ubacis u njega dobijes poruku da nema diska ili da nemre procitat disk i možeš po novi drajv...
Nisam siguran da bi se složio, LG je bio/je sasvim solidna marka po mojem mišljenju. Njihovi CD-ROM (a kasnije CD-RW, DVD) pogoni su bili tihi, brzi i imali gotovo svemirski zvuk koji se nije mogao usporediti sa BTCom. Znam to jer sam negdje 2003. izvadio BTC i zamijenio ga upravo LG-em


A imam i dosta iskustva sa LG VHS rekorderima... Imao sam, ali i imam više njih danas, i rade jako dobro! Štoviše, @Overclock mi je baš nedavno poklonio jedan Lg VHS/DVD Combo, model V180. Full ispravan, radi odlično!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 13.06.2021. u 01:44.
  Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 01:32   #4310
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Pa LG ti je i nastao spajanjem Goldstara i Lucky Chemicalsa. Sjećam se Goldstar uređaja kojekakvih iz tog doba - videorekorderi itd.

Starija ekipa će se sjetiti da je bilo i matičnih ploča proizvođača koji se zvao slično: Lucky Star
Pred nekoliko godina riješio sam se ovog zanimljivog uređaja: Toshiba CD, brzina x2, godina proizvodnje: 1993. Ostao mi je samo caddy i ove dvije jako mutne fotke. Prema exif podacima, slikao sam to 2006.
Hardverski interesantan uređaj. Bio je skoro potpuno bešuman jer se sporo vrtio (x2, samo čitač). Kućište od masivnog aluminija, ne lim kao ovi kasniji, spojeno sve vijcima, vidi se na slikama. Otraga su bili jumperi za podešavanje, ne vidi se najbolje na slici, ali imali su one male produžetke da su se mogli prstima premještati bez alata. Nemam fotke prednje strane, ali bila su ona klasična vrata koja se otvore rukom i onda se unutra ugura caddy s medijem


EDIT: dok sam pisao odgovor Alienu, prestigao me Trekkie :-)





c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 01:57   #4311
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Pa LG ti je i nastao spajanjem Goldstara i Lucky Chemicalsa. Sjećam se Goldstar uređaja kojekakvih iz tog doba - videorekorderi itd.

Starija ekipa će se sjetiti da je bilo i matičnih ploča proizvođača koji se zvao slično: Lucky Star
Pred nekoliko godina riješio sam se ovog zanimljivog uređaja: Toshiba CD, brzina x2, godina proizvodnje: 1993. Ostao mi je samo caddy i ove dvije jako mutne fotke. Prema exif podacima, slikao sam to 2006.
Hardverski interesantan uređaj. Bio je skoro potpuno bešuman jer se sporo vrtio (x2, samo čitač). Kućište od masivnog aluminija, ne lim kao ovi kasniji, spojeno sve vijcima, vidi se na slikama. Otraga su bili jumperi za podešavanje, ne vidi se najbolje na slici, ali imali su one male produžetke da su se mogli prstima premještati bez alata. Nemam fotke prednje strane, ali bila su ona klasična vrata koja se otvore rukom i onda se unutra ugura caddy s medijem


EDIT: dok sam pisao odgovor Alienu, prestigao me Trekkie :-)





Šteta, baš sam te mislio zamoliti za neku bolju fotku ovog CDa ... izgleda kao pravi kolekcionarski primjerak!

Edit
  Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 02:08   #4312
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ova Toshiba zgleda odlično Imao sam 1-2 i njih sam volio jer su uglavnom radile kak velis tiho i bez zajebavanja... Ova tvoja 2x zgleda kao mali tenkic, skroz simpa.

A vezano za LG nebum ulazio u debatu, ali zajebali su me za još par stvari osim za prije navedene cd-romove tako da ne trudite se, kod mene su na permanentnoj shit listi
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 08:19   #4313
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Šteta, baš sam te mislio zamoliti za neku bolju fotku ovog CDa ... izgleda kao pravi kolekcionarski primjerak!

Nažalost, Toshibe sam se riješio možda i prije nego se ova tema razvila u swap/donacije. Ostaci ostataka Teaca i Plextora su kasnije donirani, nadam se da si ih upotrijebio negdje
Teac mi je isto imao zanimljiva vrata, nije bila cjelovita ladica kao kod ostalih uređaja, nego bi se prvo otvorila vratašca, a onda bi izašla ladica:



Inače meni osobno po pitanju ergonomije je favorit onaj stari Pioneer slot-in DVD. Šteta što su bili samo DVD-ROM i što kvaliteta čitanja nije bila na malo višem nivou. Ali, u to doba je kvaliteta sve te optike već bila otišla nizbrdo
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 08:51   #4314
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
kad vec pricate o optikama, kakva je danas prica s light scribe medijima? jel ima toga uopce negdje za kupiti?
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 10:50   #4315
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
kad vec pricate o optikama, kakva je danas prica s light scribe medijima? jel ima toga uopce negdje za kupiti?
Slabo... To več dugo nisam vidio nigdje. A koliko sam primjetio i optike su to počele ukidati, vecina koje su kod nas u ponudi su to izbacile. Svakako fora feature, actually sam i imao jedan takav drive ali kao što si rekao, nikad nisam imao takvih medija da konkretno isprobam...

@ c-shadow: Ja imam Teacovo dvd pržu i dalje kao "daily driver", kupljena prije par godina, uz 2 Plextorove sata dvd pržilice koje sam upecao na ebayu prošle godine za neku sitnu lovu od lika koji je zatvarao neki tip biznisa sa prženjem, vjerovatno im je izvadio dušu kolko je nafrigao na njima, ali kod mene rade bez greške u retro konfama, tihe su i čitaju sve živo tako da Plextor je ipak ostao kvalitetna (te 2 imaju i LS za razliku od Teac-a haha). Teac sam platio neku sicu tipa 120 kuna il tak neki smjeh, radi bez greške. Sjecam se da su u Centru imali samo Teac i LG na lageru tako da je bio no brainer Malo se zalaufa kad prži na max brznini ali s obzirom da 99% vremena pržim na manjim brzinama nije mi to neki issue, ugodno sam se iznenadio kad sam ga uzeo jer sam ocekivao baš ovo kaj ti veliš da su svi digli ruke od tih optika i da je to sad sve postalo odron koji krepa u 6mj...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 10:54   #4316
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova

@ c-shadow: Ja imam Teacovo dvd pržu i dalje kao "daily driver", kupljena prije par godina, uz 2 Plextorove sata dvd pržilice koje sam upecao na ebayu prošle godine za neku sitnu lovu od lika koji je zatvarao neki tip biznisa sa prženjem, vjerovatno im je izvadio dušu kolko je nafrigao na njima, ali kod mene rade bez greške u retro konfama, tihe su i čitaju sve živo tako da Plextor je ipak ostao kvalitetna (te 2 imaju i LS za razliku od Teac-a haha). Teac sam platio neku sicu tipa 120 kuna il tak neki smjeh, radi bez greške. Sjecam se da su u Centru imali samo Teac i LG na lageru tako da je bio no brainer Malo se zalaufa kad prži na max brznini ali s obzirom da 99% vremena pržim na manjim brzinama nije mi to neki issue, ugodno sam se iznenadio kad sam ga uzeo jer sam ocekivao baš ovo kaj ti veliš da su svi digli ruke od tih optika i da je to sad sve postalo odron koji krepa u 6mj...
Pa novi koštaju manje

https://www.moduldevet.hr/traxdata/d...superdrive-16x
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 11:08   #4317
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova

1. SATA (gore IDE)
2. Teac/Plextor su bili uvijek sasvim druga klasa prza....


tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 11:41   #4318
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Slabo... To več dugo nisam vidio nigdje. A koliko sam primjetio i optike su to počele ukidati, vecina koje su kod nas u ponudi su to izbacile. Svakako fora feature, actually sam i imao jedan takav drive ali kao što si rekao, nikad nisam imao takvih medija da konkretno isprobam...

@ c-shadow: Ja imam Teacovo dvd pržu i dalje kao "daily driver", kupljena prije par godina, uz 2 Plextorove sata dvd pržilice koje sam upecao na ebayu prošle godine za neku sitnu lovu od lika koji je zatvarao neki tip biznisa sa prženjem, vjerovatno im je izvadio dušu kolko je nafrigao na njima, ali kod mene rade bez greške u retro konfama, tihe su i čitaju sve živo tako da Plextor je ipak ostao kvalitetna (te 2 imaju i LS za razliku od Teac-a haha). Teac sam platio neku sicu tipa 120 kuna il tak neki smjeh, radi bez greške. Sjecam se da su u Centru imali samo Teac i LG na lageru tako da je bio no brainer Malo se zalaufa kad prži na max brznini ali s obzirom da 99% vremena pržim na manjim brzinama nije mi to neki issue, ugodno sam se iznenadio kad sam ga uzeo jer sam ocekivao baš ovo kaj ti veliš da su svi digli ruke od tih optika i da je to sad sve postalo odron koji krepa u 6mj...

Vidiš, ja već godinama nemam optički uređaj u kompu. Prošla tehnologija
Ustvari imam u jednom stroju NEC DVD-RW (IDE), ali kako ploča nema IDE konektora, spojen je preko nekog jeftinog SATA2IDE adaptera s aliexpressa koji ponekad čak i radi
BenQ 1640 doma stoji u nekoj ladici kad dobijem inspiraciju da promijenim gumicu pogona jer se vrata ne otvaraju. Opet preostaje problem kamo ga uštekati
Imaš daily driver jer sastavljaš retro konfe, a da to ne radiš, bi li uopće imao optikanera?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 12:02   #4319
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Nije toliko retro ali vjerujem da će se nekima svidjeti, Abit AW8D. Kozmetički nije baš u najboljem stanju ali ništa što se ne bi moglo srediti, najbitnije je da je ispravna


Uglavnom, još uvijek se na Jakuševcu može pronaći pokoji grumenčić zlata (figurativno, ipak nisam u ekipi koja topi ovakve stvari ) pa s obzirom da je bilo zainteresiranih za čoporativni obilazak možemo se dogovoriti za slijedeći vikend. Uzgred, našao i jedan lijepi TEAC floppy za Trekkieja, vizualno pic pic kao novi ali nažalost ploča ga ne vidi










Roy je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 12:49   #4320
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Uf kakva zvjerka, sad ti jos fali guru panel
Overclock je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na