Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2021., 12:13   #1
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Random reboot

Pozdrav, poceli su mi se događati random restarti bez previse detalja pomocu kojih bi mogao skuziti sto ih uzrokuje. Komp je iz potpisa.

Restart bude kao da stisnem fizicku tipku, dakle nema blue screen niti ista slicno, samo krene ponovno dizat windowse.

Nisam siguran je li problem hardverski ili softverski.

Gledao sam temperature i load na svim komponentama, nista ne odskace od normalnih vrijednosti. Iskljucio sam sve osim monitora i tipkovnice, i dalje se dogadja. Zadnjih par puta se dogodilo doslovno nakon minutu-dvije sto je komp bio upaljen.

Zanimljivo je da mi je do jucer bio upaljen ether miner na njemu i radio je dva tjedna u komadu bez ikakvih problema. Gpu temp je bio oko 45 cijelo vrijeme.

Takodjer sam maknuo i produzni kabl i ukljucio napajanje direktno u uticnicu, nema promjene.

Idem sad probat iskopcat Reset switch tipku, mozda ona stvara kratki spoj pa se okida nekako.

Ako imate kakve druge ideje bacajte
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 12:28   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
moraš uključit u psotavkama da ti se ne restarta odmah komp, moram potražit kako se točno zove opcija.. zato ti ne prikaže ništa, nego ga odmah restarta - tamo negdje gdje se namješta virtualna memorija ima i ta postavka

evo ovdje ima
https://www.tenforums.com/tutorials/...dows-10-a.html
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2021., 01:14   #3
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Restart bude kao da stisnem fizicku tipku, dakle nema blue screen niti ista slicno, samo krene ponovno dizat windowse.
Ako nemaš problema sa Hardwareom onda fino provjeri tipku reset na kućištu ili je ištekaj s matične pa vidi jeli se i dalje dešava.
Ako nije zamjeni ili nemoj koristit reset tipku.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 10:43   #4
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Evo sacekao sam par dana da vidim hoce se opet dogadjati, ali od kad sam iskljucio automatski restart kao sto je John Creasy predlozio, niti jednom se nije restartirao.

Stvar je da se ne pojavljuje nikakva greska sad, temperature izgledaju ok, sve radi normalno.

Ne znam jel taj automatski restart tako osjetljivo podesen da se na bilo sta aktivira odmah, ili zapravo imam neki problem koji ne primjecujem i dalje.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 18:39   #5
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
mislim da to ne funkcionira baš tako, izgleda da ti se samo potrefilo s uključivanjem te opcije.. automatski restart nije osjetljiv.. tebi se dogodio BSOD i tu ide restart.. s onom postavkom ti je samo upaljeno da ti ostane plavi ekran da možeš vidit koja je greška u pitanju - nekad to pomogne u orijentiranju gdje krenuti s otklanjanjem problema

pričekaj još malo, da vidiš hoće ti se opet dogoditi.. ako bude, uslikaj mobom i stavi tu, pa ćemo vidit dalje šta i kako..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na