Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2006., 20:08   #1
nenad1
Registered User
 
nenad1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 43
amd 64 konfa (~3500KN)

bogdaj ljudi!!!
evo slazem novu kantu, pa da vidim kaj vi kazete! is'o sam ipak na 939 varijantu; mislim da je isplativije! komp je za po doma(mjuza, ripanje, surf, filmovi, a bit ce i fotosopa i ostalih "jacih" programa) znate kaj mislim. igranja bas i nema. mozda stari heroesi kojiput
1. Ploca: popularni ASRock 939 (zbog cijene i agp-a)
2. Proc: Athlon 64 3000+
3. Ram: 2x256 kingmax ddr400 (zasad)(rabljeno)
4. Hard: Hitachi 160 Gb Sata II
5. Graf. neki agp (rabljeni; nema se para, a i ne igra se bas)
6. DVD/RW Nec 3550 DL
7. Kuciste: Codegen, neki
Cifra: cca 3300KN+

Poslje ce jos doc i napajanje i jos neke sitnice!!! Imate kakav komentar? jesam to ok slozio ili...?

Jos jedno pitanje! Komp bi slagao sam! Nisam to nikad radio, pa neznam dal da se upustam u to! Mislim znam piknut graf. i ram i spojit kablove i takve stvari, jedino proc je problematican i stavljanje maticne! jer dovoljno procitat upute da se to napravi dobro???
nenad1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2006., 20:23   #2
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Pošto se nema para i ne igra se baš zakaj si ne uzmeš rađe neku ploču sa integriranim rješenjem?? Ploče sa nV 6100, 6150 su čisto ok + imaju PCI-E utor pa kad buš imal para pukneš neku PCI-E grafu....

Nisi navel cijene i dučane u kojima kupuješ. Za procesor pogledaj u Optimum oni su mislim najjeftiniji glede toga. Tanka ti je linija između 3200 i 3000, tak da bi čak bilo bolje staviti 3200!
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2006., 23:29   #3
nenad1
Registered User
 
nenad1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 43
Citiraj:
[i]Originally posted by psf-[Tomek]
Pošto se nema para i ne igra se baš zakaj si ne uzmeš rađe neku ploču sa integriranim rješenjem?? Ploče sa nV 6100, 6150 su čisto ok + imaju PCI-E utor pa kad buš imal para pukneš neku PCI-E grafu....

Nisi navel cijene i dučane u kojima kupuješ. Za procesor pogledaj u Optimum oni su mislim najjeftiniji glede toga. Tanka ti je linija između 3200 i 3000, tak da bi čak bilo bolje staviti 3200!
plocu sam vec uzeo jebiga, kupujem malo po malo!!! nis, kazem piknut cu neku jeftinu agp.

uzimam jos proc i hard, novo! a brijem uzimat di je najjeftinije. u Optimumu je 3200, 1299KN(jer zna ne'ko za kol'ko se uvecava cijena ak ide na rate). pa, vjerojatno cu tam uzet(3200???!!!), ak imaju!!!
nenad1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2006., 01:42   #4
nenad1
Registered User
 
nenad1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 43
kaj ni'ko nema komentar i nece odgovorit'!!!! kaj smrdim ili...? :confused:
fakat ne kuzim! moze ne'ko objasnit!!! :confused:
hvala
nenad1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2006., 11:59   #5
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Citiraj:
Originally posted by nenad1
u Optimumu je 3200, 1299KN(jer zna ne'ko za kol'ko se uvecava cijena ak ide na rate). pa, vjerojatno cu tam uzet(3200???!!!), ak imaju!!!
"Na rate" je u pravilu 10% skuplje...

Inace sasvim Ok...valjda se zato nitko ni ne javlja... Da si nesto krivo stavio svi bi vec skakali...

I sam znas da je 1GB rama sad neki standard pa nek to bude prva nadogradnja u buducnosti...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2006., 12:16   #6
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
ipak je standard josh uvijek 512mb, no za gaming i slichne malo "naprednije radnje" preporucha se 1gb radne memorije.

(i shto ce biti da si ti budan?)
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2006., 12:30   #7
Andeo
Premium
Moj komp
 
Andeo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 455
Čovjek če raditi i u photoshopu i zahtjevnijim programima pa bi mu dobro došlo više RAM-a ali i to zavisi o tome koliko ćeš zapravo raditi u tome i koliko ti je brzina potrebna. Ako imaš para ubaci i 2GB ali za normalan rad kod kuće za sve aplikacije je dovoljno i 512MB RAM. Ne mora ti sve letiti po ekranu...
__________________
RABBITS CLAN
Andeo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2006., 12:38   #8
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
ako to kaze chovo koji radi u visual studiu, onda je to to.
eto ja sam radio, i na jednom rachunalu trenutno u ps-u, sa 512mb sdram,
i zaista nikakvih problema,
sasvim je dovoljno za ugodan rad.
no, ako se novaca ima, uvijek je bolje i pokoji megabajt vishe.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2006., 19:27   #9
nenad1
Registered User
 
nenad1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 43
Citiraj:
Originally posted by E.T.
"Na rate" je u pravilu 10% skuplje...

Inace sasvim Ok...valjda se zato nitko ni ne javlja... Da si nesto krivo stavio svi bi vec skakali...

I sam znas da je 1GB rama sad neki standard pa nek to bude prva nadogradnja u buducnosti...
konacno da je ne'ko odgovorio a ja vec mislio da smrdim prek mreze

kaj se tice rama,... da, definitivno ce doc 1GB nakon nekog vremena(za sad je 512 sasma dovoljno)
i napajanje(usput, koja napajanja su neka srednja klasa, best buy, koji rang cijene? kaj da gledam?)
usput, kaj se napajanja tice: cijelo vrijeme se prica da lose napajanje moze sjebat komp, a ja imam komp star 4-5 godina, sranje, no name napajanjem(mislim da je manje od 200W! moguce, ili sam se prevario?) i do sad apsolutno nikakvih hardwareskih nepogoda!!! kako? kako?

sam da rijesimo ono sa samim slaganjem? dal da se idem upustat u slaganje kompa sam? nikad to nisam radio, al bi!!! imam zelju i volju!!!

@ atha: definitivno najjaci avatar! respect

ljudi, puno hvala svima!!!!




nenad1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2006., 20:05   #10
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Citiraj:
Originally posted by nenad1
i napajanje(usput, koja napajanja su neka srednja klasa, best buy, koji rang cijene? kaj da gledam?)
Gledaj od 220-500 Kn...hiper,chieftec,tagan,fortron...

Citiraj:
Originally posted by nenad1
usput, kaj se napajanja tice: cijelo vrijeme se prica da lose napajanje moze sjebat komp, a ja imam komp star 4-5 godina, sranje, no name napajanjem(mislim da je manje od 200W! moguce, ili sam se prevario?) i do sad apsolutno nikakvih hardwareskih nepogoda!!! kako? kako?
To nista ne znaci...ali vjeruj mi nezelis da ti par tisuca kuna vrijedne komponente napaja nesto sta kosta 80-100Kn... Bar je danas takva ponuda da se covjek moze "rastegnuti" jos 150-200 Kn vise nego sta je mislio i uzeti nesto sta valja...

Citiraj:
Originally posted by nenad1
sam da rijesimo ono sa samim slaganjem? dal da se idem upustat u slaganje kompa sam? nikad to nisam radio, al bi!!! imam zelju i volju!!!
Pa mozes nije neki problem ako pratis neke smjernice...idealno bi bilo da nades nekoga koji je vec nesto slozio da ti asistira....
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2006., 23:12   #11
nenad1
Registered User
 
nenad1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 43
Citiraj:
Originally posted by E.T.
Gledaj od 220-500 Kn...hiper,chieftec,tagan,fortron...


To nista ne znaci...ali vjeruj mi nezelis da ti par tisuca kuna vrijedne komponente napaja nesto sta kosta 80-100Kn... Bar je danas takva ponuda da se covjek moze "rastegnuti" jos 150-200 Kn vise nego sta je mislio i uzeti nesto sta valja...


Pa mozes nije neki problem ako pratis neke smjernice...idealno bi bilo da nades nekoga koji je vec nesto slozio da ti asistira....
dsa, kaj se napajanja tice, bolje sprijeciti nego lijeciti!!!

probat cu sam, bumo vidli kaj bu izaslo!!!

thanx ljudi!!!
nenad1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na