Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2003., 19:20   #1
cvita
Premium
Moj komp
 
cvita's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb (čapljina)
Postovi: 202
hitno!!!!!!!!!

Pa zar nitko na ovom j.... forumu ne zna nijedan scaner da valja. Molim vas po drugi put, preporučite neki dobar scaner za oko 1000 KN !
cvita je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2003., 19:41   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Znam za upola jeftinije, i to je to. RAK često nešto spominje skenovanje u zadnje vrijeme možda bi on znao bolje.
Inače radio sam na par njih jeftinijih, Canon 650N ili tako nešto mi se jako svidio...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2003., 20:51   #3
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
Re: hitno!!!!!!!!!

Citiraj:
Originally posted by cvita
Pa zar nitko na ovom j.... forumu ne zna nijedan scaner da valja. Molim vas po drugi put, preporučite neki dobar scaner za oko 1000 KN !
a uzmes neki po 1000kn moze biti i nekoliko kuna vise ili manje i neces pogrijestit. Inace ima skenera koji dodju manje od 500kn a ti dajes 1000 znaci da se neces zaje.... ak kupis nesto za tu lovu
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2003., 21:15   #4
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Originally posted by tor
Znam za upola jeftinije, i to je to. RAK često nešto spominje skenovanje u zadnje vrijeme možda bi on znao bolje.
Inače radio sam na par njih jeftinijih, Canon 650N ili tako nešto mi se jako svidio...
Upravo taj je pravi.

Mislim da je Microtec tek koju kunu skuplji od 1000 kn i stvarno je ZVIJER.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2003., 23:57   #5
cvita
Premium
Moj komp
 
cvita's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb (čapljina)
Postovi: 202
da nije taj microtec ovaj:


ScanMaker 4800


Flatbed, kolor, A4, opt. rez. 1200x2400 dpi, max. rez. 9600 dpi, 42 bitni, USB interface, 1 prolaz, USB kabel uključen u cijenu, gumbi scan/copy/e-mail, opcija: 35 mm film adapter (LL35), softver: Microtek ScanWizard 5, Adobe PhotoDeluxe, Ulead PhotoImpact, Ulead Photo Explorer, Abby FineReader 999

i šta je s tim Canonom?
cvita je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2003., 00:08   #6
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Taj je Microtec daleko bolji. Ima fantastične drivere, veliku brzinu, odličnu kvalitetu i još onaj dodatak koji nitko ne koristi. Ja sam svoj samo jednom izvadio iz kutije i još je u originalnom celofanu.

Ovaj Canon dobro izgleda, mali je i ima pristojne drivere. Još je dobro što ne treba imati vanjsko napajanje. Samo je i kvaliteta sukladna tome.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2003., 00:28   #7
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by tor

Inače radio sam na par njih jeftinijih, Canon 650N ili tako nešto mi se jako svidio...
Ja imam bas taj, doduse boje mu nisu najjaca strana.

Al dobar je za ispricnice.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2003., 11:11   #8
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Čemu služe scaneri od 1000 kuna?
I općenito scaneri.
Bio sam jučer kod klinca kome je djeda kupio gotovu šrot konfiguraciju od svoje male mirovine.
Da bi mu je osposobio za rad trebalo trebao sam pročitati stare Bytove (za mlađe: najbolji informatički zin sredine devedesetih), ali zato ima scaner za nekih 800 kuna. :mad:
Tek toliko da znate dobilo je dijete "Goldstar" okrugli monitor iz američkih filmova (takvog je imao i Bakarić ),
96 MB rama (množite ili zbrajajte kako je to izvedeno )
o grafičkoj kartici da i ne pričam ali glavno da je tu podvaljeni scaner (možda je deda mislio štampati novce a ne za da više nisu u upotrebi točkice, bonovi za kavu, benzin i detergente, a falsificirati se nisu nogle niti Kune iz 43.)
Dragutin je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2003., 12:23   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Originally posted by Dragutin
Čemu služe scaneri od 1000 kuna?
I općenito scaneri.
Bio sam jučer kod klinca kome je djeda kupio gotovu šrot konfiguraciju od svoje male mirovine.
Da bi mu je osposobio za rad trebalo trebao sam pročitati stare Bytove (za mlađe: najbolji informatički zin sredine devedesetih), ali zato ima scaner za nekih 800 kuna. :mad:
Tek toliko da znate dobilo je dijete "Goldstar" okrugli monitor iz američkih filmova (takvog je imao i Bakarić ),
96 MB rama (množite ili zbrajajte kako je to izvedeno )
o grafičkoj kartici da i ne pričam ali glavno da je tu podvaljeni scaner (možda je deda mislio štampati novce a ne za da više nisu u upotrebi točkice, bonovi za kavu, benzin i detergente, a falsificirati se nisu nogle niti Kune iz 43.)
Meni služi za štampanje love. U biti ne scaniram lovu ali je konačni produkt lova. Čemu služe? Onome ko zna raditi s njim može poslužiti za 1000 raznih stvari. Baš se igram sa Photoshop knjigom i mogu reći da je nema potrebe niti gledati ako nemaš scaner. Isto tako nema potrebe da kreneš u izradu web stranice ili bilo što drugo što ima veze sa slikicama. Za manje urede može, u sprezi sa pristojnim printerom, poslužiti kao kopirka. Ipak manje košta a ima bolje funkcije. Koristim ga kao fax i sl.

Onaj okrugli monitor se može vidjeti još danas. Neki se kunu u njihovu kvalitetu. Sadašnji naziv je LG.

96=64+32 (imao i bio sretan)
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2003., 12:00   #10
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Uzmi neki HP-ov oni su opaki!
LordNitro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na