Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2017., 12:14   #1861
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Jos nisam dobio odgovor za Toshibu . Jel ti mislis samo hladiti i dogrevati 16m2 ili zelis i grejati tih 16m2 . Da ne bude poslekad kupis klimu a vidis mogao sam jos malo m2 ohladiti itd .. Inace i TOSHIBA RAS-10BAV-E / RAS-10BKV-E - 3330kn ce tebi odraditi tih 16m2 u rezimu hladjenja , ali 13-ka je 3500kn tj 200kn vise a jaca je pa sta znas da li ces sutra jos nesto vise hladiti ili grejati tu sobu preko cele zime sa tom klimom .

Mirai 10-ka ti je predvidjena za hladjenje nekih 30m2 soldino izolovanog prostora , a grejanje nekih do 20m2 .. 13-ka je predvidjena za hladjenje negde oko 40-50m2 solidno izolovanog prostora i grejanje do nekih 30m2 .. E sad , ti znas kakva ti je izolacija i stolarija pa cisto da znas sta te klime rade , samo jos da vidim sta ce mi odgovoriti za izduv . Mislim da je bespotrebno davati 500-700kn vise za Fujitsu jer svaka jedna ce podmiriti tvoje potrebe .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 13:26   #1862
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Radi se o 16m2 spavace sobe u potkrovlju,pvc stolarija prozor 120x120, a izolacija hmm, gore cca 30 cm vune, strana sobe koja nije direkt izlozena suncu izolacija 5 cm, a sa druge strane zid bez izolacije u koji poslije 12-sati sunce pici do bola. Kad se spoje 3-4 dana vručine preko 33 u sobici je oko 28 i zbogom spavanje.
Znaci klima samo za hlađenje spavace sobe.
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 14:37   #1863
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Bilo koja od navedenih ce ti odraditi posao ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 14:44   #1864
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Kao i bilo koja od 2500-3000 kuna.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 15:27   #1865
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Tacno tako , samo je pitanje kvaliteta i dugotrajnosti uredjaja , mada sve je to tehnika , niko ne moze da ti garantuje da ako uzmes nekog japanca do to 100% ne moze da se pokvari .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 09:41   #1866
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zagi Pregled postova
Unaprijed zahvaljujem, bitno mi je zbog polozaja klime jer u jedan dio sobe se zavuče sparina, pa bi bilo dobro da mogu usmjeriti zrak u taj dio. A i jedna i druga ohladi mojih 16m2 bez problema.
Ti nisi nikad imao klimu? Kakva vražja sparina u kutu?
Ja kad upalim svog Mitsana moraš se dekom pokrivati. Kakva sparina... Krilca okreneš da ti ne duva po očima i bogteveselio.
  Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 10:53   #1867
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
nexteen

Postavio sam uredaj Mitsubishi MSZ-GF71VE/MUZ-GF71VE u galeriju i bez ikakvih problema za 1 sat ohladi 150 m2 u najsporijoj brzini.
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 11:43   #1868
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Super , no kazi mi kolika je razlika izmedju prizemlja i sprata , mora je biti jer se topao vazduh zabija gore .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 12:57   #1869
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,176
Kolega ima dvije klime. Modele ne znam al znam da su LG i Daikin. Bio je znatizeljan troši li ova Daikin nova inverter manje struje jer su iste snage a LG je star 10 godina. Rekao mi je da Daikin zanemarivo manje troši,gotovo isto ko stara raga bez invertera. Lažu li nas?
Nadalje,tražio bih od uvaženih kolega također preporuku za klimu. Trebam grijanje zimi a hlađenje ljeti. Radi se o prizemlju novogradnje dimenzija 8x4 ugrubo bez pregrada. Prizemlje mi je dakle iz "komada" kuhinja,trpezarija i dnevni boravak. Ponavljam,novogradnja s novim PVC otvorima,fasadom i 10cm stiroporom. Hvala.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 13:12   #1870
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Znas kako bi to bilo moguce , kad bi taj Daikin bio slab za prostor u koji je stavljen pa se muci da dostigne zadatu temp . Znaci samo u slucaju da se taj Daikin forsira i da radi na maximumu isto kao i LG tj gubi funkciju invertera .

Koje su najnize temp kod tebe u Korculi ?
Koliko si para spreman da das za kupovinu klime ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 14:07   #1871
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
Postavio sam je u galeriji na visinu od 4,5 metara ispod krovnog prozora, a 3 sobe na katu i kupatilo oko 80 m2 trenutno nisu uređeni. Ova klima lako rashladi cijeli donji kat oko 120 m2 sa velikom galerijom. Izolacija na kuci solidna, a stolarija odlična opisao sam na prethodnim stranicama.
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 17:07   #1872
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Znas kako bi to bilo moguce , kad bi taj Daikin bio slab za prostor u koji je stavljen pa se muci da dostigne zadatu temp . Znaci samo u slucaju da se taj Daikin forsira i da radi na maximumu isto kao i LG tj gubi funkciju invertera .
Da, to je vrlo vjerojatna dijagnoza.

Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Koje su najnize temp kod tebe u Korculi ?
Koliko si para spreman da das za kupovinu klime ?
Imam od 2002-do 2005 prosječne temperature.


S vremenom su maximalne narasle u najgorim danima ljeta jako blizu 40 konkretno kod mene a kada je najhladnije vani preko zime, konkretno kod mene zna ići i do -7 ispod nule. To ne traje dugo ali se zna desiti max tjedan dana zaredom. Prosjek zime je oko nule +/- 4 stupnja.

Prizemlje izgleda ovako:



Ulazi se s gornje strane a dolje su velika vrata za dvorište. Desno je kuhinja s malenim prozorom i trpezarija a lijevo dnevni boravak.
Lijevo je i stubište za penjanje na kat. Tu isto isto idu vrata da toplina ne odlazi iz prostorije. Dimenzije su prema ovome 404x843 ilitiga 30-ak kvadrata kako sam i mislio te je sve novo. Od gradnje,prozora te izolacija od 10cm stiropora s fasadom. Ne bih kupovao smeće a s druge strane, ne bih se i preseravao i bacao pare. Kupio bih ono što mi za takav prostor treba da ga dobro zagrijem zimi i malo ohladim ljeti. Ne bih žalio novce koliko god da treba ali ponavljam,ne bih se ni preseravao. Eto.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 18:00   #1873
gjokic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Pag
Postovi: 59
Molim korisnike ( nexteen ) ili bilo tko drugi da mi prepruci klimu koja bi sluzila 90% za hladenje a 10% za podgrijavanje ( imam centralo na loz ulje ) prostora od oko 25-27 m2 (dnevni boravak i kuhinja )
dvoumim se izmedu ove dvije pa molim pomoc

Toshiba Mirai inverter RAS-13BKV-E/RAS-13BAV-E

http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...1/Default.aspx

ili
Samsung Maldives AR12MSFPEWQNEU 3,5 kW

http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...0/Default.aspx


Dosta mi je hitno pa molim brzi oddgovor P.S. Klima se ugraduje u gradu Pagu koji je poznat po jakim burama i jako puno soli
da li tada ova plasticna vanjska jedinica od samsunga dolazi do izrazaja

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: gjokic. 09.07.2017. u 18:03. Razlog: dodavanje informacija
gjokic je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 18:28   #1874
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
Pozdrav svima,

molim također za preporuku klime koja bi se montirala u dnevni boravak površine 20m2. Klima bi služila za hlađenje preko ljeta i lagano grijanje u prijelaznom periodu (max mjesec dana i to samo navečer), za ostalo grijanje imamo plin.

Prema cijeni i nekim karakteristikama koje mislim da bi zadovoljavale izbor sam suzio na 3 slijedeće pa molim za pomoć:

LG inverter klima uređaj P12EN 3,5 kW
https://www.ekupi.hr/LG-inverter-kli...W-1124778.aspx
(za LG navode da ima 10g. garancije na inverter (sad da li je stvarno ili je samo makreting neznam)

Toshiba inverterski klima uređa Mirai RAS-13BAV-E 3,1kW
https://www.ekupi.hr/Toshiba-inverte...kW-908304.aspx

Whirlpool klima uređaj SPIS412L
https://www.ekupi.hr/Whirlpool-klima...L-1098198.aspx

Hvala svima na odgovorima
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 19:04   #1875
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
smuchac

Vidi ovako , tebi bi garant posao odradio i najjeftiniji ulazni inverter japanskog bredna , sto znaci da bi ti po meni posao odradila i TOSHIBA RAS-13BAV-E / RAS-13BKV-E za 3533kn , no ako zelis uredjaj sa pregrst opcija na daljincu sa pripremom za Wifi , a usput nekolicina je ove zime testirala ovaj uredjaj i svi zadovoljni , onda za nesto vise para i za klasu iznad , nesto je jaci i sigurniji ti je ovaj Hitachi .. Znaci sve zavisi sta hoces i koliko hoces da se opruzis

Hitachi RAC-35WPC / RAK-35RPC - 4700kn

Pdesignh kW 3.05
SCOP 4.60
Klasa A ++
Sezonska potrosnja 928kw
Modulacija ( 0.9 - 5.0 ) kw
na -7c daje 2.70kw sa COP 3.00
na -15c daje 2.16kw sa COP 2.20
na +7C daje 4.20kw sa COP 3.82
----------------------------------

Toshiba Mirai RAS-13BAV-E/RAS-13BKV-E - 3533kn

Pdesignh kW 2.80
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 980kw
Modulacija ( 0.7 - 4.5 ) kw
na -7c daje 2.48kw sa COP 2,50
na -15c daje 1.80kw sa COP 2,20
na +7C daje 3.60kw sa COP 3,75
---------------------------------

Ovo su maximumi koje mogu isporuciti sa unutrasnjom od 20c , max izduv , i tim spoljnim temp .. S obzirom da imas tako dobro izolovan objekat i uglavnom temo oko 0c , mislim da mozes slobodno ici na sta god hoces . Znaci Toshiba kao najjeftiniji ulazni inverter , a Hitachi kao standard tj za klasu bolji i nesto jaci .. Na tebi je da preseces .. Minimalna duzina instalacije za Hitachi je 3m , a za Toshibu je 2m , vakumiranje je OBAVEZNO ..

gjokic

Ne znam sta bih ti rekao , za taj model Samsunga se ne moze naci podatak na Euroventu pa ne znam sta tacno KW daje na kojim temp . Sto se tice kvaliteta Toshiba je kvalitetniji brend ali je to i ulazni inverter , a koliko bi ti znacila ta plastika , ko ce znati , trebalo bi da znaci . Nazalost moraces sam da preseces

Ovako na oko ne delje lose ni taj Samsung ali ne znam nikoga ko se greje na Samsunga pa da ti mogu reci koju rec o njemu .

v_pula

Za hladjenje 20m2 i lagano dogrevanje izaberi ili LG ili Toshibu , Whirpool zaobidji .. Ja bih uzeo tu Toshibu , ako nista drugo ipak je brend od poverenja .. Nasao sam ti podatke od tog LG-a , deklarisan je za rad do -10c koliko ja vidim , mada kako si ti u Puli pretpostavljam da nikad i nije nize od toga .. Doduse ovaj model na Euroventu ima jos neku dodatnu oznaku a ti je nisi napisao pa samo pretpostavljam da je isti , evo koji je model testiran :

LG P12EN UA3 / P12EN NSJ

Pdesignh kW 2.50
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 875kw
Modulacija - ne znam kolika je
na -8c daje 2.31kw sa COP 3.00
na -10c daje 2.50kw sa COP 2,90
na +7C daje 3.80kw sa COP 3,80
---------------------------------
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 00:54   #1876
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,176
Hvala nex. 😉

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 06:15   #1877
gjokic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Pag
Postovi: 59
Nexteen

Pogledaj ovu oznaku to je isti model AR12KSFPEWQNZE*

http://www.samsung.com/hr/air-condit...r12ksfpewqnze/

Je li bolje od ove toshibe
Hvala
gjokic je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 06:16   #1878
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
nexteen hvala
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 06:46   #1879
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
I dalje je bolja Toshiba .. Nasao sam Samsung ali nema to Z na kraju , pa sad koliko to znaci ne znam ali ovaj nije bolji ..

Samsung AR12KSFPEWQX / AR12KSFPEWQN

Pdesignh kW 2.20
SCOP 3.80
Klasa A
Sezonska potrosnja 811kw
Modulacija ( 0.7 - 4.5 ) kw
na -10c daje 2.20kw sa COP 2,4
na +7C daje 3.50kw sa COP 3,50
---------------------------------
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 07:14   #1880
gjokic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Pag
Postovi: 59
Znaci uzmem toshibu vanjska i unutarnja jedinica su jedna nasuprot drugoj dijeli ih 35 cm zida trebam li ovom frendu koji montirava klime po pagu spomenuti vakumizaciju ili to kod ovako mali udaljenosti nije potrebno
Hvala
gjokic je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 12:06   #1881
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Toshiba trazi minimalnu udaljenost od 2m i vakumiranje je obavezno ali vecina pokusava to da izbegne , ili nema pumpu , ili kaze da to ne treba iz nekog levog razloga ili u krajnoj opciji kao puste malo gasa i to kao istera vlagu iz cevi , to je sarena laza jer vlaga iz cevi se moze izbaciti samo vakumiranjem ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 13:09   #1882
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Vakuumiranje pod obavezno, tko to ne radi, nije dobar meštar.

Btw, u kojoj klasi je Grundig klima iz Metroa, jel.to oko Vivaxa ili Quadra ili?

https://catalogues.metro-group.com/m...rana-35/page/1

Na toj prvoj strani
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 13:25   #1883
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Tog Grundinga od 3.5kw imam nekih 3 meseca na preporuku montera ...

Hladi bolje od 3 godine starog Panasonica inverter, tisa je i nutarnja i vanjska i mogu rec poprilicno zadovoljan za sada (ima i foru opciju real temp di daljenski svakih 3min javlja klimi svoju temp pa prema njemu i 3 senzora u nutranjoj odreduje kak da hladi) ...

Realno meni radi po ovim vrucinama super a u kvalitetu se moj monter kune da je bolja od Gree i da je po kvaliteti ko Midea Blanc ...
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 13:56   #1884
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Ma da??/Pa to je odlično, jer za 4000kn 5kw inverter je super cifra. Ok, Grundig nema veze s švabama, to je turski proizvod
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 14:53   #1885
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Problem u naravno najgore moguće vrijeme - klima počela izbacivati osigurač.
Radi se o Midea vanjskoj jedinici sa tri unutarnje jedinice. Radi neko vrijeme, onda izbaci osigurač, nekad ga izbaci odmah, nebitno koja unutarnja radi.
Čini mi se da jedna unutarnja hladi, dok ostale dvije pušu topli zrak.
Naravno da niti jedan servis sada ne može doći pogledati, i svi vele da je najvjerovatnije kompresor, te da se to ne isplati popravljati - odnosno da kupim novu vanjsku jedinicu. Koju onda opet ne mogu doći montirati jer -
gužva.

Ima li kakva dobra stručna duša da me uputi što i kako provjeriti radi li se zbilja o kompresoru? Interneti kažu da može biti manjak plina, prljavi filter, žice, osigurač, ležajevi, motor - i taj nesretni kompresor. Pa imam multimetar doma, nešto volje - može li se što provjeriti, ispitati da se bude siguran u to što uzrokuje problem?
I ako je split sustav starije generacije jednog proizvođača - je li uopće moguće zamijeniti samo vanjsku jedinicu ili gledam u nabavku svega novog?

Unaprijed hvala.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 17:12   #1886
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ma da??/Pa to je odlično, jer za 4000kn 5kw inverter je super cifra. Ok, Grundig nema veze s švabama, to je turski proizvod
Za sada da
Iskreno prije neg mi ju je preporucil tip sam gledal Panasonic i Mideu, ali za sada me ovaj Grunding lepo iznenadil ... A i ima 3 godine gare (Midea i Panasonic imaju 2) tak da sam realno miran, ako prdne monter koji ju je preporucil ce se zahebavati s njom

Mada po mom iskustvu klime ak se redovito ciste ne rade probleme.
U prizemlju imam Quadra starog 10 godina i nikada problema, a jos je u prostoru di su dve osobe koje kombinirano popuse 5-6 kutija cigareta na dan
Na katu je Panasonic koji eto radi isto po celo leto vec 3 godine i dalje puse ko prvog dana.
I sada na tavanu ovaj Grunding koji bi po svemu kao trebal biti bolji od Quadra i Panasonica koje imam pa kvragu i s njim bum valjda miran 10 godina min
Ali lepo je kada klima radi na max a ti cujes samo zrak a ne i njen ventilator
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 17:28   #1887
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Tog Grundinga od 3.5kw imam nekih 3 meseca na preporuku montera ...

Hladi bolje od 3 godine starog Panasonica inverter, tisa je i nutarnja i vanjska i mogu rec poprilicno zadovoljan za sada (ima i foru opciju real temp di daljenski svakih 3min javlja klimi svoju temp pa prema njemu i 3 senzora u nutranjoj odreduje kak da hladi) ...

Realno meni radi po ovim vrucinama super a u kvalitetu se moj monter kune da je bolja od Gree i da je po kvaliteti ko Midea Blanc ...
Kak je tiša ako joj je unutarnja 52dB, to je dosta glasno...

Jel možeš opalit koju fotku unutarnje i vanjske?

Koliko kvadrata hladiš s njom? Uzeo si 12icu?
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 18:44   #1888
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Meni na uho je tisa, znaci kada sjedim na cca 2 metra od nje s max vent se cuje samo zrak, kada sjedim isto tak cca 2 metra od Panasonica uz zrak ce cuje ko vrtnja neceg (npr ko da radi fen), pa zato kazem da je tisa.

Sutra, danas sam na poslu do 23h, ak ne zaboravim lupim sutra prije posla i bacim gore. Ali izgleda isto ko u katalog od metro.

Hladim cca 35 kvadrata ali je otvoreni prostor (u komadu kuhinja,blagavaona i dnevna soba). Yup 120/121 kombo (nutarnja/vanjska) .
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 18:58   #1889
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Ak ti izbacuje osigurač koji je dosta jak za tu klimu, onda je očito nešto u kratkom spoju faza-nula
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 23:56   #1890
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Meni na uho je tisa, znaci kada sjedim na cca 2 metra od nje s max vent se cuje samo zrak, kada sjedim isto tak cca 2 metra od Panasonica uz zrak ce cuje ko vrtnja neceg (npr ko da radi fen), pa zato kazem da je tisa.
.
Budes vidio jel nakon 3 godine bude tak tiha
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na