Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2016., 20:33   #4441
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Od 01.03. je minimalno 55kn provizije koje pošta uzima za slanje paketa na carinu.
Imaš neki link za to?
Ja nalazim ovo:
Citiraj:
Također, osim carinskih troškova za pošiljke koje podliježu naplati carinskog duga, pri uvozu se naplaćuju i sljedeći poštanski troškovi:

- podnošenje pismovne ili EMS pošiljke na carinski pregled (u rasponu od 9,00 kn do 30,00 kn)
- podnošenje paketa na carinski pregled (u rasponu od 36,60 kn do 55,00 kn).
Citiraj:
Što dovodi do toga da ljudi na paketiće od par dolara moraju platiti nebulozne troškove je su poslali na carinu ono što ne treba.
Imaš iskustva? Ja još nisam čuo da se to događa pa pitam...
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 00:01   #4442
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
Planiram naručit cca 3500kn dijelova za auto sa ebaya, svi su od jednog sellera i stvari su u Japanu, jel to podljeze carini?
skfrik je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 01:06   #4443
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Imaš neki link za to?
Ja nalazim ovo:
Imaš iskustva? Ja još nisam čuo da se to događa pa pitam...
Ima na forum.hr tema, par ljudi se požalilo da su im naplatili nebulozne troškove podnošenja pošiljki na carinski pregled za predmete od par dolara. Upravo tražih link na stranicama HP-a da stavim ovdje kad klikom na njega iznenađenje.

Još jučer je pisalo:

Ako je nakon dostave računa stranka dokazala da je vrijednost pošiljke manja od 22 eura i bila oslobođena carinskih davanja, pošta će i dalje naplatiti gore navedene troškove.


Danas, nakon vše od mjesec dana primjene su izmjenili i piše sljedeće:

Ističemo da se usluga podnošenja pošiljaka na carinski pregled naplaćuje samo za one pošiljke za koje se pregledom utvrdi da podliježu carinjenju ili su opterećene drugim naknadama (npr. PDV). Za pošiljke za koje se u postupku pregleda utvrdi da nisu opterećene carinom i/ili PDV-om ne naplaćuje se podnošenje pošiljaka na carinski pregled (oslobođene pošiljke).
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 11:11   #4444
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Ima na forum.hr tema, par ljudi se požalilo da su im naplatili nebulozne troškove podnošenja pošiljki na carinski pregled za predmete od par dolara.
Na tom forumu se inače pišu budalaštine i skupljaju se laici koji pojma nemaju kako šta funkcionira, ne treba takva "iskustva" prenositi dalje i širiti nekakvu paniku.

I ovdje na pcekspertu ljudi kupuju masu stvari preko ebaya, a nisam vidio da su nekome carinili predmet od par dolara i da se žali na to.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 13:28   #4445
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Informacija je točna, nije budalaština, HP u ožujku po novome počeo naplaćivao podnošenje pošiljki na carinski pregled i za one paketiće za koje se ustanovilo (nakon dostave računa) da im vrijednost manja od 22€! Uostalom imaš gore staru i novu verziju stranice pa i sam vidiš izmjenu i da su ipak odustali od te gluposti i vratili na staro. Znači sada opet naplaćuju samo poziv za dostavu računa ali ne i podnošenje na carinski pregled ako je vrijednost pošiljke manja od 22€.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 13:59   #4446
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Ma uopće nije bitno što je pisalo, napisali su to da oni sebe ograde ako dođe do pogreške.
Ja te pitam jel neki tvoj paket od par dolara završio na carini?
Moj nije, a mjesečno mi stiže 20-ak, a nisam ni ovdje pročitao da se to ikome dogodilo.
Čemu onda rasprava o tome? Stvarno ne znam.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 14:53   #4447
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Da, nekoliko puta mi se dogodilo se da paketić od par dolara završi na carini ako je poslan sa tracking brojem. U pravu si, nema potrebe za daljnom raspravom, povukli su odredbu naplaćivanja podnošenja za oslobođene pošiljke i vratili sve na staro, to je najbitnije..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 15:48   #4448
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
hi ekipa, imam pitanje ako se paket podiže na pošti onda nema onih 4.5kn po paket jel tako jer me je sada poštar "oženio" sa 9kn i to mi nije nimalo drago, radije dignem u pošti nego da moram platit
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 20:17   #4449
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,361
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
hi ekipa, imam pitanje ako se paket podiže na pošti onda nema onih 4.5kn po paket jel tako jer me je sada poštar "oženio" sa 9kn i to mi nije nimalo drago, radije dignem u pošti nego da moram platit
>

To se i meni dogodilo 2 puta, ali stvarno ne znam na što se točno to odnosi. Mislim da ima neke veze s ležarinom, ako je paket kod njih stajao neko vrijeme, no nisam siguran.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 20:22   #4450
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 168
Nema veze sa ležarinom već sa pošiljkama koje su označene kao small package. Jednostavno treba odbiti primanje pa če poštar ostaviti onaj papirić. U pošti se ne plača naknada.


Sent from my iPhone
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 09:20   #4451
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,416
Ja sam nekidan na paket vrijednosti 35€ (30€ item+5€ poštarine) platio još 122 kn raznih davanja (skoro 50% vrijendosti paketa). Prestrašno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 10:13   #4452
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,135
Niko nikoga nije "oženio".. Ljudi im se bude svaki dan, ne mogu poštari protiv toga, takve su im regulative.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 17:30   #4453
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Je li netko imao iskustva o tome koliko su skloni na Karini zaustavljati pakete iz Kine kupljene na Aliexpressu? Gledam ubost jedan kineski telefon. Razlika je u solidnih $85 (cijena + dostava) između EU skladišta i Kine. Lutrija je carina.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 19:42   #4454
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 168
Nekad je bila lutrija. Više nije. Sad sigurno naplačuju carinu.


Sent from my iPhone
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 21:46   #4455
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
ukratko kupio od jednog britanskog seronje za kojeg se vidi kroz prepisku da nije ni britanac (engleski mu je ocajan) mobitel. U prici koju je sastavio ispada da mu je od unuka, ovo, ono radio, prestao raditi ekran i sad kao njemu se neda vise popravljati (ali eto samo treba zamjeniti ekran)... dobio sam ga relativno jeftino na bidanju. Medutim došao mobitel vidim da bi trebalo pola konektora na maticnoj izmjeniti jer su nestrucnim rukovanjem ono ekstremno oštećeni i pola stvari uopce ne radi na mobitelu.

Ok naivan sam bio ali eto jebiga trebalao mi od tog moba par dijelova i zajebalo me... dakle, mogu li dignuti case na ebay iako je lik napisao for parts or not working? I ima li itko savjet što da navedem kad me "sutra" kontaktirajus a ebaya u cemu je problem? ili da sve ostavim i zaboravim? Hvala!
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 22:54   #4456
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
ukratko kupio od jednog britanskog seronje za kojeg se vidi kroz prepisku da nije ni britanac (engleski mu je ocajan) mobitel. U prici koju je sastavio ispada da mu je od unuka, ovo, ono radio, prestao raditi ekran i sad kao njemu se neda vise popravljati (ali eto samo treba zamjeniti ekran)... dobio sam ga relativno jeftino na bidanju. Medutim došao mobitel vidim da bi trebalo pola konektora na maticnoj izmjeniti jer su nestrucnim rukovanjem ono ekstremno oštećeni i pola stvari uopce ne radi na mobitelu.

Ok naivan sam bio ali eto jebiga trebalao mi od tog moba par dijelova i zajebalo me... dakle, mogu li dignuti case na ebay iako je lik napisao for parts or not working? I ima li itko savjet što da navedem kad me "sutra" kontaktirajus a ebaya u cemu je problem? ili da sve ostavim i zaboravim? Hvala!
Možeš pod "Item not as described". U tom slučaju ti se automatski otvara link za return i prostor za napisati razlog. Ukoliko prodavač ne prihvaća vraćanje to nije ni bitno jer ako se ebay umiješa kupac uvijek ima pravo. Dakle ako u opisu predmeta ima istaknuto da nije otvaran ili slično onda imaš pravo tražiti novac (što naravno podrazumijeva slanje paketa natrag).
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 08:34   #4457
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Davor2210 Pregled postova
Nekad je bila lutrija. Više nije. Sad sigurno naplačuju carinu.


Sent from my iPhone
Ja sam se izvukao sa itemom cijene $50

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 26.04.2016. u 08:52.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:19   #4458
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,858
Stigao danas dopis u sve postanske urede na par stranica o naplacivanju 4.5 kn. Od sutra krece naplata za sve oznaceno kao small packet, Dosli vi tamo ili ne .
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 15:41   #4459
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Pozdrav,
znate li, odnosno ima li netko iskustva, s funkcioniranjem dostave DHL-om, ako nikog nema kod kuće, odnosno može li član obitelji preuzeti pošiljku. Tj. gdje se pošiljka vraća?

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Stigao danas dopis u sve postanske urede na par stranica o naplacivanju 4.5 kn. Od sutra krece naplata za sve oznaceno kao small packet, Dosli vi tamo ili ne .
Meni je samo žao što HP nije na popisu državnih tvrtki koje će se privatizirati. Pored HEP-a i HAC-a, to je treći najveći bastion komunističko-rekativne kulture "poslovanja" i poimanja ideje tržišta. Sorry, na OT-u.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 16:27   #4460
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Pozdrav,
znate li, odnosno ima li netko iskustva, s funkcioniranjem dostave DHL-om, ako nikog nema kod kuće, odnosno može li član obitelji preuzeti pošiljku. Tj. gdje se pošiljka vraća?
Član obitelji može potpisati, nije nikakav problem.

U mom slučaju, kad nije bilo nikoga dali su prvom susjedu. Na sreću prvi susjed je poslovni prostor pa mi nisu otuđili grafičku.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 16:31   #4461
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Član obitelji može potpisati, nije nikakav problem.

U mom slučaju, kad nije bilo nikoga dali su prvom susjedu. Na sreću prvi susjed je poslovni prostor pa mi nisu otuđili grafičku.
E, baš super. Hvala ti na odgovoru.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 21:26   #4462
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,473
Bio u posti i kaze da se od sutra naplacuju mali paketi u postanskom uredu 4.50 kn

Evo i sluzbeno sa stranice

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 21:52   #4463
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Bio u posti i kaze da se od sutra naplacuju mali paketi u postanskom uredu 4.50 kn

Evo i sluzbeno sa stranice

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa
Koja banda haha. Ne vidim neku pravnu osnovu za tu naplatu osim činjenice da je velik promet malih paketa.

Na stranu to, ukoliko mi poštar ne uruči takav paket ja moram isti podizati u pošti (nema više korištenja sandučića), što u prijevodu rezultira u još većoj gužvi na šalteru. Lijepa naša.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 10:20   #4464
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
vjerojatno kinezi imaju free te male pakete, pa sve kao small package šalju. Treba pitat nekog sellera jel može nešto drugo staviti na paket, kao što su prije stavljali gift :P
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 14:13   #4465
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,882
Pored ovog harača i Turci bi se posramili. Previše paketa isporučuju, a niti ih ne nose na kućnu adresu. Pored toga, pakete više niti ne nose u druge (kvartovske) poštanske urede u gradu nego po sve moraš u centralnu poštu. Još bi i rekao nešto da znam kako si lokalni poštar prebija kičmu zbog kineskih paketa, ali ne! Nego šalter dame lome nokte po tipkovnici i udri (opet) po korisnicima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 14:24   #4466
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
REFORMA!

timater koja sprdačina...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 14:35   #4467
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,940
boze sacuvaj. sta reci, daklem ja koji narucujem hrpu malih paketica sa baje cu sad biti primoran davat hebenoj posti hrpu para.
mogu razumjet da mi oce naplatit kad mi donese, ali da mi se naplati kad dodem na postu to nemogu shvatit.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 15:07   #4468
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Točno to. Da paketiće dostavljaju, pa bih rekao. Međutim, oni pakete uopće ne dostavljaju i još drsko ostave na IPS-u status "attempted delivery failed".
Znači, moram doći do pošte, čekati u redu i još platiti preuzimanje. Mrš!
Manje zgodna varijanta je otvoriti P.O. Box u nekom pograničnom mjestu. Npr. u SLO (Brežice?), pa čekati dok mi se nakupi nekoliko paketa i napraviti izlet kad sam ionako za skoro svaki vikend u Zagorju.
Banda uhljepska.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 15:07   #4469
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
boze sacuvaj. sta reci, daklem ja koji narucujem hrpu malih paketica sa baje cu sad biti primoran davat hebenoj posti hrpu para.
mogu razumjet da mi oce naplatit kad mi donese, ali da mi se naplati kad dodem na postu to nemogu shvatit.
Problem je čak i dublji nego što se čini na prvi pogled. Većina prodavača uzima novac namijenjen za poštarinu i šalju najjeftinijom mogućom opcijom što nama u konačnici znači plaćanje 2 puta za istu uslugu.

Kakogod, plan mi je doći sa novčanicom od 1000kn za svaki paket pojedinačno. To mi se zasad čini kao jedino prikladno rješenje.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 15:11   #4470
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,940
ajd malo pojasni ovo oko po boxa. jel to moguce napravit? jesi istrazio to vec?
problem mozda nstaje oko adrese i paypal-a. koliko se sjecam nece da salju seleri na adresu koja nije na paypal/kreditnoj jer onda valjda nisu zasticeni.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na