Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.02.2015., 11:18   #4351
kekec01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Sesvete
Postovi: 50
Imam ali je kineskom i ne snalazim se.
kekec01 je offline  
Staro 10.02.2015., 11:21   #4352
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Fale ti driveri za mobitel a možda
ide i iz kineskog recoveryja. Ne trebaš
ništa u njemu aktivirati. Samo ga Pokreni
i spoji se na PC i pokreni MTK droid
Dakok je offline  
Staro 10.02.2015., 11:27   #4353
kekec01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Sesvete
Postovi: 50
Izgleda da nemam recovery. Imam factory mode i meta mode.
kekec01 je offline  
Staro 10.02.2015., 12:41   #4354
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Pogledaj ovdje za driver (početak tutorijala) i za cwm (kraj tutorijala)
Ako nemaš root, potraži sam
Dakok je offline  
Staro 10.02.2015., 12:48   #4355
kekec01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Sesvete
Postovi: 50
Hvala. U međuvremenu sam instalirao Carliv Touch recovery, u njega mogu ući samo preko MobileUnclea a kombinacijom tipaka ne mogu. Napravio sam upravo backup iz Carliva i sada ako je backup uspio idem u instalaciju Roma. Hvala!! Nadam se da će biti sve ok.
kekec01 je offline  
Staro 10.02.2015., 13:08   #4356
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Bolje stavi cwm pa pokušaj ući kombinacijom tipki jer ako ti se ne boota, ništa od carliv recoveryja i backupa
Dakok je offline  
Staro 10.02.2015., 17:14   #4357
sevendust
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kolike su im cijene?
Elephone 135$ a Cubot 130$ (+PDV jel)
sevendust je offline  
Staro 10.02.2015., 19:07   #4358
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sad molim da se kolegi ponude normalniji mobiteli za tu cifru. 130-140 USD.
Brko je offline  
Staro 10.02.2015., 19:40   #4359
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Zte red bull v5, coolpad f1..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 10.02.2015., 20:24   #4360
sevendust
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor darmarH Pregled postova
Zte red bull v5, coolpad f1..

Ok, hvala na savjetu ali čisto hardverski gledano ovaj zte ne može se mjeriti ni približno s ova dva, za kvalitetu nemam iskustva.
A što se coolpad-a tiče vidim gore da ljudi nisu baš oduševljeni njim.

I iako nije još zaživio u punoj funkciji vidim da ovaj elephone podržava i 4g lte, kao i android 5.0
sevendust je offline  
Staro 10.02.2015., 20:47   #4361
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Ma kupi njega i miran si. Pusti ove dobronamjerne savjete
pokra89 je offline  
Staro 10.02.2015., 21:00   #4362
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sad molim da se kolegi ponude normalniji mobiteli za tu cifru. 130-140 USD.

Coolpad F1

ZTE RedBull V5

Lenovo A916

...

S alzashop-a Asus ZenFone 5 za ni 100kn više(2god. garancije, stigne za 2-3 dana)...

Ili ako se još može osigurati povrat poreza na coolicool-u, onda i...

Lenovo A806

Xiaomi Note 4G

Jiayu S3
kiksich je offline  
Staro 10.02.2015., 21:20   #4363
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor sevendust Pregled postova
Ok, hvala na savjetu ali čisto hardverski gledano ovaj zte ne može se mjeriti ni približno s ova dva, za kvalitetu nemam iskustva.
A što se coolpad-a tiče vidim gore da ljudi nisu baš oduševljeni njim.

I iako nije još zaživio u punoj funkciji vidim da ovaj elephone podržava i 4g lte, kao i android 5.0
Ali čisto kvalitativno gledano, svi navedeni su BRANDOVI i kao takvi imaju kakav takav support, a o featurima kao što je kvaliteta izrade i certifikacija od kineske mobilne agencije i još štošta kao recimo Gorilla Glass i slične prednosti nad ovim...kako da ih nazovem...garažnim poluproizvodima koje hvale uglavnom plaćeni recenzenti tipa Andi sa GizChine. Naravno, imam subjektivno mišljenje jer sam uzeo u obzir sve strane koje su pričale o navedenim mobitelima.

No, na tebi je. Kupi ti slobodno Cubotara ili Elefonca...nemamo mi niš protu. Tvoje pare.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 10.02.2015. u 21:27.
Brko je offline  
Staro 11.02.2015., 00:02   #4364
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Samo napomena,vecina Kineskih shopova pa i posta odlazi na novogodisnje praznike prakticki do kraja mjeseca,tako da to uzmite u obzir prije narudzbe.
cyclone je offline  
Staro 11.02.2015., 10:50   #4365
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
Samo napomena,vecina Kineskih shopova pa i posta odlazi na novogodisnje praznike prakticki do kraja mjeseca,tako da to uzmite u obzir prije narudzbe.
Ako se ne varam od 18.2 do 28.2 ?

Citiraj:
Autor sevendust Pregled postova
Elephone 135$ a Cubot 130$ (+PDV jel)
Najgore moguće ti je da ideš kupovati jeftinu kinesku kopiju nekog poznatog brenda. Pogledaj si lenovo, xiaomi, zte, tcl, huawei, možda bolje dati i koji dolar više pa imaš dobar mobitel.
__________________
de.fang je offline  
Staro 11.02.2015., 11:06   #4366
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Pozdrav,
molio bih preporuku za mobitel za cca 200$ (+- 20-30$ ako je opravdano). Čitao sam što se spominje, ali puno je stranica i puno modela pa radije ovako pitam.
Moji zahtjevi bi bili sljedeći:
- max 5'' (može i 4.5 ili 4.7), gorilla glass
- rezolucija ne manja od 1280x720
- min 2gb rama
- min 4 jezgre
- min 16gb rom

Poželjno je još 4G, IR, solidna kamera i solidna baterija, obavijesna lampica.
Ovako na prvu što sam vidio od modela koji se spominju Lenovo A806 ima više-manje sve što tražim. Što bi ste još preporučili u tom rangu?
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4

Zadnje izmijenjeno od: Street_Racer. 11.02.2015. u 11:36.
Street_Racer je offline  
Staro 11.02.2015., 11:19   #4367
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Ako se ne varam od 18.2 do 28.2 ?
Neki shopovi i od 14.2. uzimaju slobodno, a par sellera s aliexpressa mi je za iteme (sitnice) kupljene prije 2 dana danas javilo da salju tek iza nove godine i pitali je li to prihvatljivo.

Za pošte nisam siguran, vjerojatno rade do 18.2. (http://post-office-holidays.com/sing...holidays-2015/ ), za China post nisam našao podatak.

Ako ništa drugo, moglo bi biti popusta...
cyclone je offline  
Staro 11.02.2015., 16:47   #4368
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 844
Evo da je napišem koju vezanu uz tcl s720
Plaćen je 100 eura na efoxu (uključuje shipping+ custom insurance za koji sam zatražio povrat).
Sve u svemo počeo sam se malo igrati i zaključci su slijedeći (prema lenovu a850)

- plastičniji ali izgleda vrlo čvrst
- original sw ima problema pa će trebati slagati i tražiti drugi (ruši se kamera koju su stavili, g. play neće e spoji, ima dosta kineskog bloatwarea...)
probao sam sad neki lewa rom ali i tu ima problema sa browserom jer baca mi neku 403 grešku google kod pretrage??
- baterija je fixna
- kamera je vrlo loša (još nisam probao jedan fix ali budem)

+ bolji ekran (ogs pa su ikone na vrhu a ne dublje u mobu, bolja rezolucija, vrlo dobaro osvjetljene)
+ bolja baterija
+ laganiji i malo manji i tanji ali čvrst

Ovo je za prvu ruku..sad moram naći dobar rom pa ako ko ima prijedlog nek pjeva.
Neznam zašto me na par romova zeza pretraga kroz google i baca mi ovu 403 grešku kad sercham hmm.
Još mi fali i onaj pie control ili quick kontrols koji ima lenovo a koji je dušu dao kod surfa na ovim mobitelima sa velikim ekranima jer ne treba rastezati prste.
Ima li možda ko link za lenovov browser sa istim pa da probam installirati?
zupy je offline  
Staro 11.02.2015., 17:29   #4369
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Evo da je napišem koju vezanu uz tcl s720
Plaćen je 100 eura na efoxu (uključuje shipping+ custom insurance za koji sam zatražio povrat).
Sve u svemo počeo sam se malo igrati i zaključci su slijedeći (prema lenovu a850)

- plastičniji ali izgleda vrlo čvrst
- original sw ima problema pa će trebati slagati i tražiti drugi (ruši se kamera koju su stavili, g. play neće e spoji, ima dosta kineskog bloatwarea...)
probao sam sad neki lewa rom ali i tu ima problema sa browserom jer baca mi neku 403 grešku google kod pretrage??
- baterija je fixna
- kamera je vrlo loša (još nisam probao jedan fix ali budem)

+ bolji ekran (ogs pa su ikone na vrhu a ne dublje u mobu, bolja rezolucija, vrlo dobaro osvjetljene)
+ bolja baterija
+ laganiji i malo manji i tanji ali čvrst

Ovo je za prvu ruku..sad moram naći dobar rom pa ako ko ima prijedlog nek pjeva.
Neznam zašto me na par romova zeza pretraga kroz google i baca mi ovu 403 grešku kad sercham hmm.
Još mi fali i onaj pie control ili quick kontrols koji ima lenovo a koji je dušu dao kod surfa na ovim mobitelima sa velikim ekranima jer ne treba rastezati prste.
Ima li možda ko link za lenovov browser sa istim pa da probam installirati?
Nakon flashanja gappsa te neće više gnjaviti browser. Od izbora imaš neki od Lewa romova(ima ih stvarno puno), CM11(kvazi CM da se razumijemo, sa needroma) i moguće u skorije vrijeme originalni stock rom sa Alcatela OT-6042d(ako uspijem nabaviti od indijaca). Ima još puno MIUI i ostalih kineskih romova, ali većina su loši portovi pa bih osobno zaobišao.
bg_4_l je offline  
Staro 11.02.2015., 17:56   #4370
Veliki Blek
Registered User
 
Veliki Blek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Planeta Zemlja
Postovi: 10
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Evo da je napišem koju vezanu uz tcl s720
Plaćen je 100 eura na efoxu (uključuje shipping+ custom insurance za koji sam zatražio povrat).
Sve u svemo počeo sam se malo igrati i zaključci su slijedeći (prema lenovu a850)

- plastičniji ali izgleda vrlo čvrst
- original sw ima problema pa će trebati slagati i tražiti drugi (ruši se kamera koju su stavili, g. play neće e spoji, ima dosta kineskog bloatwarea...)
probao sam sad neki lewa rom ali i tu ima problema sa browserom jer baca mi neku 403 grešku google kod pretrage??
- baterija je fixna
- kamera je vrlo loša (još nisam probao jedan fix ali budem)

+ bolji ekran (ogs pa su ikone na vrhu a ne dublje u mobu, bolja rezolucija, vrlo dobaro osvjetljene)
+ bolja baterija
+ laganiji i malo manji i tanji ali čvrst

Ovo je za prvu ruku..sad moram naći dobar rom pa ako ko ima prijedlog nek pjeva.
Neznam zašto me na par romova zeza pretraga kroz google i baca mi ovu 403 grešku kad sercham hmm.
Još mi fali i onaj pie control ili quick kontrols koji ima lenovo a koji je dušu dao kod surfa na ovim mobitelima sa velikim ekranima jer ne treba rastezati prste.
Ima li možda ko link za lenovov browser sa istim pa da probam installirati?
Ova Lewa radi odlicno:

https://yadi.sk/d/z9mOwMQDbAdtH
Veliki Blek je offline  
Staro 11.02.2015., 18:09   #4371
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Prateči ovu temu došao sam do zaključka da je ipak najbolji izbor do 120$ thl t6 pro. Sve uredno radi, kamera je dobra, a nema problema sa stock romom.
brisani je offline  
Staro 11.02.2015., 18:25   #4372
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Veliki Blek Pregled postova
Ova Lewa radi odlicno:

https://yadi.sk/d/z9mOwMQDbAdtH
Ta lewa nije rootana (ajde nije greda to napraviti i ne ) i hebe me browser na istoj.
Vidim tamo ima na browseru meni draga opcija quick launcha ali ne radi -

Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Nakon flashanja gappsa te neće više gnjaviti browser. Od izbora imaš neki od Lewa romova(ima ih stvarno puno), CM11(kvazi CM da se razumijemo, sa needroma) i moguće u skorije vrijeme originalni stock rom sa Alcatela OT-6042d(ako uspijem nabaviti od indijaca). Ima još puno MIUI i ostalih kineskih romova, ali većina su loši portovi pa bih osobno zaobišao.
Nisam flashao gapse i tu je vjerovatno problem, koje preporučuješ (znam da idu prema verziji androida ali da ne nabadam sada).

Puknuo sam sada ovaj CM i uz izmjenu launchera sve mi radi brže / bolje, na prvi šut nije loše, nije loše

Lewa mi se sviđa i izgleda finije ali imaju *ranja sa kamerom i browserom (skinuo sam neku v6 ali neznam bili i probavao)..

Zaključak je da Lenovo ima losiji ekran i bateriju ali ima bolji sw (original) definitivno, tamo sam digao jednu verziju sw-a i vozio je bez greške evo skoro godinu dana i sve je pjevalo.

Vezano uz thl t6s poveliki blem mu je baterija - ja sam i išao na ovog radi iste jer bez punjača na lenovu nebi dočekao ni podnevne sate (osim baterije i 5" mi je premalo isto).

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 11.02.2015. u 18:32.
zupy je offline  
Staro 11.02.2015., 20:50   #4373
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ta lewa nije rootana (ajde nije greda to napraviti i ne ) i hebe me browser na istoj.
Vidim tamo ima na browseru meni draga opcija quick launcha ali ne radi -



Nisam flashao gapse i tu je vjerovatno problem, koje preporučuješ (znam da idu prema verziji androida ali da ne nabadam sada).

Puknuo sam sada ovaj CM i uz izmjenu launchera sve mi radi brže / bolje, na prvi šut nije loše, nije loše

Lewa mi se sviđa i izgleda finije ali imaju *ranja sa kamerom i browserom (skinuo sam neku v6 ali neznam bili i probavao)..

Zaključak je da Lenovo ima losiji ekran i bateriju ali ima bolji sw (original) definitivno, tamo sam digao jednu verziju sw-a i vozio je bez greške evo skoro godinu dana i sve je pjevalo.

Vezano uz thl t6s poveliki blem mu je baterija - ja sam i išao na ovog radi iste jer bez punjača na lenovu nebi dočekao ni podnevne sate (osim baterije i 5" mi je premalo isto).
Ako hoćeš Lewu nabavi si 5.1(6 je samo port i zato ne radi kako treba). 5.1 radi zapravo out of the box, samo što ima puno kineskog bloatwarea koji treba ukloniti, a ja osobno nisam bio zadovoljan performansama jer sam navikao na fluidnost AOSPa na svim uređajima(tako da nisam baš realan u procjeni, većini bi ta Lewa bila skroz okej). Pokušat ću kasnije iskopati točan link, po nazivu rara koji još uvijek imam jer se iskreno ne sjećam gdje sam našao tu dobru verziju. Moguće da je ono što je kolega linkao, ako je to ona "rusificirana" Lewa 5.
bg_4_l je offline  
Staro 11.02.2015., 22:05   #4374
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Mogao bi bit ovaj
CWM+TWRP
Root za PC
(za TCL S720)
Dakok je offline  
Staro 12.02.2015., 00:24   #4375
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
http://www.njuskalo.hr/ostali-mobite...oglas-14348034
Nedavno ga uzeo od mene, marža samo 650kn
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 12.02.2015., 08:57   #4376
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
jel ima netko ovo cudo, vidim da na nasim forumima nista nema

inew V1

dakle ne v3, ne v7
u principu po golim specsima mi ne treba nista vise, 5inchIPS ekran, rezolucija meni prihvatljiva ne trebam sad hd,1/8gb, quad core 1.3ghz, android 4.4 stock .. a 100€ sa 2 godine garancije, prek kine me izade tolko s PDVom.
Ima nekih izrazenih mana ?
Hrvoje xyz je offline  
Staro 12.02.2015., 09:09   #4377
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,392
iNew se kod v3 nije iskazao u pogledu kvalitete izrade (ispadanje ekrana je česta pojava kod njega) pa se bojim da bi se isto moglo dogoditi i sa drugim modelima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 12.02.2015., 09:37   #4378
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 844
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Ako hoćeš Lewu nabavi si 5.1(6 je samo port i zato ne radi kako treba). 5.1 radi zapravo out of the box, samo što ima puno kineskog bloatwarea koji treba ukloniti, a ja osobno nisam bio zadovoljan performansama jer sam navikao na fluidnost AOSPa na svim uređajima(tako da nisam baš realan u procjeni, većini bi ta Lewa bila skroz okej). Pokušat ću kasnije iskopati točan link, po nazivu rara koji još uvijek imam jer se iskreno ne sjećam gdje sam našao tu dobru verziju. Moguće da je ono što je kolega linkao, ako je to ona "rusificirana" Lewa 5.
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Mogao bi bit ovaj
CWM+TWRP
Root za PC
(za TCL S720)
Skinuo sam ovog lewu što je dakok linkao ali nisam ga probao - možda probam danas, što se tiče blata isto se može maknuti i mobileuncle toolsom mislim.
BDW ovaj CM je definitivno brži od ovih par lewa.
zupy je offline  
Staro 12.02.2015., 10:11   #4379
Bloodhunter
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Molim savjet, kupio bi mobitel na aliexpresu (imam kupon od 50 dolara koji trebam iskoristit), imate možda neki prijedlog mobitela za 250-350 dolara?
Bloodhunter je offline  
Staro 12.02.2015., 10:44   #4380
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ja bi M1 Note makar je on malo jeftiniji od navedenog iznosa, ali kako su ljudi rekli više se ne isplati dati - taman njegova cijena minus popust
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na