Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2005., 03:41   #1
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,276
zvucnici 2.1 preporuka

trebam zvucnike za komp (2.1) budzet je 400 kn a sluzit ce za slusanje glazbe na manjim glasnocama.....
ima li nesto sto se istice u toj (jadnoj) klasi ili je tak svejedno kaj uzmem za tu lovu?
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2005., 10:51   #2
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
TEAC PM-1300. cca 400kn
trenutno ih imam i super su, preporuka. sateliti 12.5W (svaki) woofer 35W.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2005., 13:23   #3
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Creative T3000, fleks potvrdjuje preporuku
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2005., 13:23   #4
nenad1
Registered User
 
nenad1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 43
nedugo ubo creative inspire p380 za 290 kn u kvarku. za sobu su super. znas, kak se kaze: kol'ko para, tol'ko muzike!!! mislim da to vrijedi u ovom slucaju
aj bok
nenad1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 02:46   #5
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,276
frend ima neke creative 2.1 zvucnike i nisu ni losi za tu lovu ali potenciometar radi sranja pa me to malo odvlaci od creativa
probat cu nac ove Teac ak ne uspijem idem po T3000
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 09:11   #6
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by Chuby
frend ima neke creative 2.1 zvucnike i nisu ni losi za tu lovu ali potenciometar radi sranja pa me to malo odvlaci od creativa
probat cu nac ove Teac ak ne uspijem idem po T3000

Iako ih nisam slušao, Teac u tom segmentu glasi kao jedan od najlošijih proizvođača. Lijepo izgledaju i imaju dosta snage ali navodno zvuče očajno. Kod skupljanja informacija uvijek je potrebno poslušati što više osoba sa iskustvom, a ne samo jednu, pa onda izvaditi srednju vrijednost. Tebi je za sada samo buljo dao preporuku, a ja sam čuo već nekoliko osoba i pročitao reviewa da i nisu baš neko najsretnije rješenje, pogotovo u odnosu na daleko bolji Creative.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 14:31   #7
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
svako ima svoju kvaltetu zvuk, to je subjektivan dojam, neko voli "tvrde" basove neko "meke".

treba isprobat više njih pa se odlučit.

ovima mojim fali basa, naravno po mom mišljenju jer imam fetiš na baseve!!!

recimo zvučnici po mom izboru su megaworksi 2.1 (bas 150W RMS-a da ne bi bilo zabune), čuo sam ih i kad će bit love doma će tresti!

makar po mom subjektivnom mišljenju logitech ima jedne od najboljih zvučnika za komp, al nove modele nisam ćuo pa ne želim dat preporuku.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 15:18   #8
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by buljo


recimo zvučnici po mom izboru su megaworksi 2.1 (bas 150W RMS-a da ne bi bilo zabune), čuo sam ih i kad će bit love doma će tresti!


Imao sam ih godinu dana i presretan sam što ih više nemam. Osim nepraktičnosti, zvuk je loš. Bas je prenapumpan, što će ti se možda i svidjeti napočetku, no ubrzo će te izbaciti iz takta i početi živcirati, kada se zasitiš i počneš uviđati da ti taj sustav ne prezentira glazbu. Htjet ćeš više, a to od njih nećeš dobiti. Slabi i neartikulirani srednji i visoki tonovi, i još gori bas. Kod tog sustava samo bas daje mnogo volumena, ali nimalo točnosti, samo bruji i nemoguće ga je stišati.

Prijateljska preporuka - uloži u nešto drugo. Ali opet - ljudi se i trebaju opeći da bi naučili...

Moj trenutni HiFi sustav od dva stereo zvučnika na stalcima daje ne samo bolji bas, već i jednaku količinu od MegaWorksa, uz naravno neusporedivo veću preciznost i autoritet u srednjim i visokima od malih satelitića.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 15:22   #9
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
istina da daje bolji zvuk to bez daljnjega al gled treba ti pojačalo, zvučnici, a ovi su mali...
uzet ću u obzir ovo kaj si reko.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 16:00   #10
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Samo da još kažem nešto u svezi snage: čista snaga od 150W RMS-a dovoljna je za rušenje prozora, ali uopće se ne radi o takvoj snazi jer je izražena u trik-brojkama baziranim na nerealnim mjerenjima i uz glednjekroz prste, no takva je stvar ionako imperativ kod PC sustava.

Smatram da Logitech Z2300 rade mnogo uravnoteženije, a za još bolje smatram Altec Lansing MX5021, koji su mnogo bolje opremljeni i iako manje snage, vjerojatno je dovoljno za nezaboravnu rasturačinu.

Inače, najbolji PC 2.1 sustav kojeg sam čuo je Bose Companion 3, no za njega je potrebno izdvojiti 2300 kn. No vjeruj mi, svira za svaku kunu!
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2005., 23:55   #11
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
slažem se sa tobom za bose čuo sam ih u feniksu, mrak su, al i koštaju...

ako megworksi imaju THX certifikat zašto onda izmišljanja za toliko snage RMS-a, imamo istu stvar sa gigaworksima i logitechovim (Z-680 i Z-5500) preko 188W RMS-a woofer?:confused:
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 00:37   #12
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by buljo
slažem se sa tobom za bose čuo sam ih u feniksu, mrak su, al i koštaju...

ako megworksi imaju THX certifikat zašto onda izmišljanja za toliko snage RMS-a, imamo istu stvar sa gigaworksima i logitechovim (Z-680 i Z-5500) preko 188W RMS-a woofer?:confused:

Kao prvo, THX certifikat je prije nekoliko godina kupljen od direktnog vlasništva Georgea Lucasa i sada se koristi za široki spektar proizvoda, te se dijeli na rangove proizvoda: THX Select, THX Ultra, THX Ultra2 i THX Multimedia. Očito je da ovaj potonji stoji za PC sustave, no zbog korištenja branda lako je prevariti krajnjeg kupca i naglasiti da je riječ o općem THX certificiranom proizvodu, kad se tek radi o kriterijima u sklopu PC multimedije.

THX certifikat je potvrda o određenim tehničkim parametrima jednog sustava koji zadovoljavaju zadane kriterije, no to ne znači da su općenito i savršeni.

Creative u svojoj MegaWorks/GigaWorks seriji koristi BASH digitalna pojačala (inače vrlo efikasna digitalna pojačala koja koristi i Klipsch i Focal JMLab) visoke učinkovitosti. Za multimedijsku kategoriju proizvoda, BASH pojačalo deklarira određenu snagu pri 3% THD (Total Harmonic Distortion) izobličenja, što ga čini kvalitetnijim od pojačala ugrađenog u Logitech koji svoju snagu deklarira pri čak 10% THD-a.

Za usporedbu, prave HI-FI komponente deklariraju svoju snagu pri 0,03 do 0,001 % THD-a, što je daleko uspješnija stvar.

Dakle, PC sustavi samo su deklarativno toliko snažni, dok to sa stvarnom snagom i nema previše veze. No to sve u svemu nije na kraju ni bitno. Sonična kvaliteta cjelokupnih sustava ovisi o njihgovoj kompletnoj konstrukciji. U tom pogledu, Bose i Altec Lansing napravili su bolja rješenja od Logitecha i Creative-a.

Kod prave procjene, prvi korak je zanemariti sve specifikacije i početi vjerovati svom uhu. Obavezno poslušati, racionalno i mudro! Tek tada treba donijeti odluku.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 03:15   #13
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,276
nisam jos kupio vrazje zvucnike jer nisam imao vremena, hmmm problem JE u tom sto ih nigdje nemozes cut (mislim u ducanu) s druge strane u tih 400 kn ulaze driveri, skretnice, kutije, kablovi, pojacalo, ambalaza, rabat i 100 drugih stvari tak da je malo labavo pricat o kvaliteti
inace ja sam odustao od trazenja neceg sto ce svirat kak se meni svida jer sam jednom prilikom zapeo za krasne male monitore (aktivni 2 way) koji su mi tako divno svirali. i bas kad sam pomislio da nisu mozda bas tako skupi......... upisao sam ime u google i zakljucio da cak ni Sony nije tako los s obzirom na cijenu
zvucnici su bili Harbeth, izgldaju ruzno malo i bespomocno, cak i smijesno zbog malih dimenzija, ali sviraju........
jednom bi volio cut nesto ovakvo u vrhunskoj izvedbi, cisto iz znatizelje
[IMG][/IMG]
smrc cak ni puno mjesta ne zauzimaju
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 09:25   #14
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by Chuby
nisam jos kupio vrazje zvucnike jer nisam imao vremena, hmmm problem JE u tom sto ih nigdje nemozes cut (mislim u ducanu) s druge strane u tih 400 kn ulaze driveri, skretnice, kutije, kablovi, pojacalo, ambalaza, rabat i 100 drugih stvari tak da je malo labavo pricat o kvaliteti
inace ja sam odustao od trazenja neceg sto ce svirat kak se meni svida jer sam jednom prilikom zapeo za krasne male monitore (aktivni 2 way) koji su mi tako divno svirali. i bas kad sam pomislio da nisu mozda bas tako skupi......... upisao sam ime u google i zakljucio da cak ni Sony nije tako los s obzirom na cijenu
zvucnici su bili Harbeth, izgldaju ruzno malo i bespomocno, cak i smijesno zbog malih dimenzija, ali sviraju........
jednom bi volio cut nesto ovakvo u vrhunskoj izvedbi, cisto iz znatizelje
smrc cak ni puno mjesta ne zauzimaju

Gle, ako si entuzijastičan oko tih stvari, ništa ti neće biti preskupo i ulaskom u te krugove uvijek možeš profitirati sa polovnim a kvalitetnim stvarima.

Ni Sony nije loš izbor za početak - sigurno puno bolji od bilo kojeg PC rješenja!

A što se tiče ovih horni - baš smo u nedjelju mi sa audiofil.net-a išli u posjet jednom starom audiofilu koji je život posvetio tome i i mali priliku čuti te horne u vrhunskom setupu. Amplifikacija je bila custom-made monoblokovi sa lampama, Krklecova izrada prema Audio Note shemi, Audio Note CD transport i Audio Note DAC.

Kako to svira? Bez ekstrema - nema visokih niti ima basa s obzirom da se radi o širokopojasnim jedinicama (zato nema skretnice). Ipak treba napomenuti da se bas u dobroj mjeri ipak razvije do određene lokacije u prostoriji zbog transmisijskog kanala unutar konstrukcije sa 3 komore i ukupno 5 metara duljine. Vrlo mekano i romantično, za izrazitom rezolutnošću, timbralnom korektnošću i odličnom rekreacijom prostora.
Takve horne dobivaju snagu od 9W pojačala (2x9 W), jer zbog velike osjetljivosti, sve više od toga bi uništilo jedinice!

Dakle, vrlo impresivno, ali nije za svakoga. Ako nemaš audiofilskog iskustva, upitno je koliko bi te impresioniralo. Također takav sustav ne može podnijeti ništa što zahtjeva izuzetnu dinamiku, tranzijente i timing - zaboravi na elektroniku, rock, pop, metal itd.

Općenito, smatram da takvi audiofili previše toga žrtvuju da bi dobili taj mali odsječak perfektnosti u zvuku. Ja bih uvijek išao na klasični pristup sa tranzistorskim pojačalima i dinamičkim zvučnicima visoke kvalitete.

Primjer kojeg si dao je orginalno švedski projekt Jan Hedlunda, ali ga odnedavno uz dozvolu proizvode hrvatski Hornet Audio, uz neke svoje preinake.

Mi smo slušali drugi, potpuno novi model horne koji su osmislili u Hornetu, naziva Veliki. Cijena je oko 7 000 eura ako se ne varam.

www.hornet.hr



Na slici je upravo taj model u produkcijskoj fazi bez ugrađenog drivera.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 13:01   #15
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,276
prije par godina sam naletio na netu na hornove visoke cca 2m, s tim da je duljina cijelog horna bila nesto preko 4m jer se na vrhu "kutija" savijala pod 180 i vracala dolje, u biti donekle slicno ovom "Velikom" samo mislim da je bilo vece i sire.
pogonio ju je driver koji je bio spojen na mono blok od 1w jer je osjetljivost bila suludo velika
ja cu ako ikad skupim zivaca i novaca/vremena posvetit malo paznje zatvorenim kutijama manjih dimenzija (2way)
a do onda Sony ROCKS hehe
ovo s hornovima me cisto zanimalo zbog cinjenice da je jedan driver u kutiji
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 14:34   #16
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by Chuby
prije par godina sam naletio na netu na hornove visoke cca 2m, s tim da je duljina cijelog horna bila nesto preko 4m jer se na vrhu "kutija" savijala pod 180 i vracala dolje, u biti donekle slicno ovom "Velikom" samo mislim da je bilo vece i sire.
pogonio ju je driver koji je bio spojen na mono blok od 1w jer je osjetljivost bila suludo velika
ja cu ako ikad skupim zivaca i novaca/vremena posvetit malo paznje zatvorenim kutijama manjih dimenzija (2way)
a do onda Sony ROCKS hehe
ovo s hornovima me cisto zanimalo zbog cinjenice da je jedan driver u kutiji
Ova horna Veliki također je oko 2 m visoka, a karakteristike svih horni su takve da je osjetljivost jako velika, vrlo su usmjerene (jako uzak sweet spot) i jako osjetljive na prostor - na zvuk čak utječe količina ljudi u prostoriji i ne preporuča se više od dva slušatelja!

Kako su zapravo skretnice glavna boljka za sve konstruktore zvučnika, horne tu imaju prednost jer imaju jedan širokopojasni driver pa s tim nemaju problema i izuzetno su jednostavne.

Naravno, širokopojasne jedinice postoje za samograditelje običnih dinamičkih zvučnika, te bi ti bilo najisplativije i najbolje ako bi se ambiciozno bacio u samogradnju malih kutija sa širokopojasnim driverima - izbor je sada nešto bolji a ima dobrih shema za konstrukcije kutija koja daju pristojan bas odaziv itd., pa ako si zainteresiran svrati na www.audiofil.net pa pitaj za savjet. Za manje od 1000 kn (vjerojatno nekih 700) možeš napraviti odlične zvučnike!

Zadnje izmijenjeno od: Jango Fett. 07.09.2005. u 18:35.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 17:34   #17
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Dok si tamo posebno obrati pažnju na sage tipa DeZorel i sl. Garantirana zabava do ranih jutarnjih sati. Hebeš meksičke sapunice šta je ono tamo.
Kada se već spominje samogradnja i širokopojasni drajver preporučam
ovajMonacor. Idealno za prvu samogradnju. Jeftin je ali čuda radi.Za max. 500 kn imaš zvučnike koji za doručak jede razne PC zvučnike
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 18:03   #18
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by newalss
Dok si tamo posebno obrati pažnju na sage tipa DeZorel i sl. Garantirana zabava do ranih jutarnjih sati. Hebeš meksičke sapunice šta je ono tamo.
Ma daj... gotovo je s tim... sada je na snazi fora da amigo procjenjuje svoje žice na 1300 eura...
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 18:29   #19
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Originally posted by Jango Fett
Ma daj... gotovo je s tim... sada je na snazi fora da amigo procjenjuje svoje žice na 1300 eura...
Ajoj to sam izgleda propustio...
Vidim da sam našao lagano štivo za laku noć.: goood :
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2005., 17:59   #20
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
ja se dvoumim pri sigurnoj kupnji između
sharkoon audics 2.1 i
creative labs inspire 2.1 t3000
imam zvučnu na matičnoj , mislim da bi t3000 davali lošiji zvuk nego sa nekom boljom zvučnom karticom.
a ovi sharkoonovi imaju kako ti equalizer i možda bi zvuk bio bolji nego sa t3000.

hvala...
Željac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na