Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2014., 12:38   #2041
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Ne mijenje se cijena AM3+ ni AM1 procovima.
Mijenjala se fx-ovima u 9 mjesecu (ali naravno ne i kod nas). Kod nas su čak malo i poskupili u tom periodu jer je npr. fx 8320 bilo u dva shopa ispod soma kn na ljeto, fx 6300 ispod 700kn i sl.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 13:01   #2042
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mijenjala se fx-ovima u 9 mjesecu (ali naravno ne i kod nas). Kod nas su čak malo i poskupili u tom periodu jer je npr. fx 8320 bilo u dva shopa ispod soma kn na ljeto, fx 6300 ispod 700kn i sl.
Da, ali na cijenu utječe i tečaj. Konkretno dolar je ojačao.
U kolovozu je bio 5,70 sada je 6,02.
I euro je malo skočio.
Sve to utječe na cijenu kod nas.
Jasno da i uvoznik se malo pravi grbav, pa kaj bi spusio cijenu za par kuna....
APP
Ako prođe, prođe; a kod nas sve prolazi.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 13:41   #2043
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zanimljivo ta 2 shopa gdje su fx-ovi najjeftiniji nemaju hr uvoznike (uzi i edigital)
U ostalim shopovima sa hr uvoznicima se naravno prave grbavi i fx 8320 ide skoro do 1200kn
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 14:07   #2044
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
7850k je sad $143, tj 860kn, a kod nas ide sve do 1554kn
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 15:47   #2045
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
7850k je sad $143, tj 860kn, a kod nas ide sve do 1554kn
143$ = 862.43Kn, na to dodaj 25% poreza (215Kn) i ispadne te 1078Kn i to je još bez poštarine.
Cijena tog procesora kod nas ide od 1143Kn pa nadalje, toliko o jeftinoći, iz Amerike se isplati jedino ako ti netko kupi i pošalje kao poklon pa ako prođe carinu ili švercom, inače se neisplati nikako.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 16:52   #2046
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
zašto 25% PDV-a?? pa ljudi i u drugim zemljama imaju poreze možeš nadodat par posto koliko je eventualno razlika, ali ne 25..još nisam čuo za zemlju koja nema PDV
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 17:11   #2047
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Pa koliko ja znam Ameri imaju izražene cijene bez poreza, u većini, zbog njihovih država pošto svaka ima svoju stopu i na checkoutu ti izračuna koliko je to, za Hrvatsku ti neće ništa oni obračunati već kod nas na carini, ako se bilo što promijenilo, jbga sry ekipa na dezinformaciji
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 17:24   #2048
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
A ne znam.. Ako je tako i kod njih je skupo, ali ova cijena mi se čini kao cijena sa pdv..al možda sam i ja u krivu :/
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 17:47   #2049
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
A ne znam.. Ako je tako i kod njih je skupo, ali ova cijena mi se čini kao cijena sa pdv..al možda sam i ja u krivu :/
Ma iskreno više ni ja nisam 100% siguran sada, treba u određenom shopu kada se gleda artikal, vidjeti dali je VAT included onda ćeš znati pravu razliku, ali nek je i 10% već uračunato u cijenu, pa dodaš 15%, poštarinu, ono što sam u biti htio reći je da nije tolika razlika koliko se želi prikazati, tipa najniža cijena u USA i najveća kod nas, to nije nikakva usporedba.
Da se krivo ne razumijemo generalno JE jeftinije, ali nije dok to dođe kod nas.
__________________
Moje trgovine:
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 18:13   #2050
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Pa koliko ja znam Ameri imaju izražene cijene bez poreza, u većini, zbog njihovih država pošto svaka ima svoju stopu i na checkoutu ti izračuna koliko je to, za Hrvatsku ti neće ništa oni obračunati već kod nas na carini, ako se bilo što promijenilo, jbga sry ekipa na dezinformaciji
U Kanadi je tako, za US and A nisam ni ja siguran tetke mi.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 18:16   #2051
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Ma iskreno više ni ja nisam 100% siguran sada, treba u određenom shopu kada se gleda artikal, vidjeti dali je VAT included onda ćeš znati pravu razliku, ali nek je i 10% već uračunato u cijenu, pa dodaš 15%, poštarinu, ono što sam u biti htio reći je da nije tolika razlika koliko se želi prikazati, tipa najniža cijena u USA i najveća kod nas, to nije nikakva usporedba.
Da se krivo ne razumijemo generalno JE jeftinije, ali nije dok to dođe kod nas.
Nisam ni mislio reći da se isplati uzeti u USA iz Hrvatske, ali pošto se procesor proizvede na Tajvanu, nije puno dalje dopremiti ga do Hrvatske nego do USA, npr. PDV kod nas je definitivno veći nego u USA, čak se i ne bunim na cijenu u UZI shop npr, ali ima hrpa trgovaca koji ga cijene 1400kn i više, to mi je ipak malo pohlepno
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 18:27   #2052
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Ma jasno kolega, ali ti shopovi većinom, još jednom većinom, imaju lager i moraju biti skuplji, jer preuzimaju rizik hoće li prodati u određenom razdoblju ili ne dok je ta i ta cijena, tipa Links i ostali i tu je uvijek na kraju 100/200/300kn razlike ovisi o čemu se radi, ali pojedinačna pretjerivanja određenih artikala, na određenim mjestima, postoje i tu se slažemo.
Okreneš, kako se kaže, stranicu i ideš (gledaš) dalje.
Malo sam OT i ovo je stvarno tema za dublju raspravu, ali je ipak riječ o cijenama AMD procova tako da smo tu negdje
__________________
Moje trgovine:
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 09:59   #2053
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
U Kanadi je tako, za US and A nisam ni ja siguran tetke mi.
US of A

Kakav sam ja spammer

On topic:
Moram priznat da sam primjetio da se nakon najave sniženja cijena FX-eva ništa nije promijenlio tj. cijene u UziShopu su ostale iste kao i prije te najave, čak su nakratko i lagano porasle. Recimo, FX 6300 je lagano poskupljivao sa malo ispod 700kn na skoro 800kn i onda je lagano pao na sadašnju cijenu. Slično je bilo i sa Fx 8320. Ne kažem da je UziShop napuhao cijenu nego samo da glavni trgovci u EU očito nisu značajnije korigirali cijene nakon AMD-ove najave.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 12:35   #2054
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
US of A

Kakav sam ja spammer
US and A



Ali G isto kaže
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 07:37   #2055
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Pozdrav ekipa!

Trebao bih preporuku nekog AM3+ procesora za nadogradnju "Mog kompa". Prvenstveno za igranje (nista prezahtjevno, WoW i slično). S ovim procesorom nekako gura, ali ipak vidim da se muci.

Što se cijene tiče, što jeftinije, to bolje (recimo 800kn ducan, polovno nešto jeftinije) Uopce ne znam što je neki best buy trenutno.

Hvala!
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 08:06   #2056
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 262
procesor

Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Pozdrav ekipa!

Trebao bih preporuku nekog AM3+ procesora za nadogradnju "Mog kompa". Prvenstveno za igranje (nista prezahtjevno, WoW i slično). S ovim procesorom nekako gura, ali ipak vidim da se muci.

Što se cijene tiče, što jeftinije, to bolje (recimo 800kn ducan, polovno nešto jeftinije) Uopce ne znam što je neki best buy trenutno.

Hvala!
FX 6300
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 08:07   #2057
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Pozdrav ekipa!

Trebao bih preporuku nekog AM3+ procesora za nadogradnju "Mog kompa". Prvenstveno za igranje (nista prezahtjevno, WoW i slično). S ovim procesorom nekako gura, ali ipak vidim da se muci.

Što se cijene tiče, što jeftinije, to bolje (recimo 800kn ducan, polovno nešto jeftinije) Uopce ne znam što je neki best buy trenutno.

Hvala!
FX 6300. cca. 715kn u UziShopu
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 08:09   #2058
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Ma jasno kolega, ali ti shopovi većinom, još jednom većinom, imaju lager i moraju biti skuplji, jer preuzimaju rizik hoće li prodati u određenom razdoblju ili ne dok je ta i ta cijena, tipa Links i ostali i tu je uvijek na kraju 100/200/300kn razlike ovisi o čemu se radi, ali pojedinačna pretjerivanja određenih artikala, na određenim mjestima, postoje i tu se slažemo.
Okreneš, kako se kaže, stranicu i ideš (gledaš) dalje.
Malo sam OT i ovo je stvarno tema za dublju raspravu, ali je ipak riječ o cijenama AMD procova tako da smo tu negdje
Prije 8 godina radio sam u jednom mobitel shopu i za Nokia mobitele imali smo cijene koje je odredio mobis uz uvjet da kad modelu padne cijena imamo nivelaciju. Prodali bi ga pod jefinijom cijenom a razliku bi nadoknadio mobis pri narudžbi novih aparata.
Morao sam samo paziti da prvo prodam stariji aparat koji je ranije došao na skladište i svake subote bi popisivali IMEI aparata da znaju točno koji imamo na lageru, da nema muljanja.
Mislim da tako rade i sa računalnim komponentama ovi veliki igrači.
Jer mi smo bili mobis golden partner, a kako npr. Links jako puno radi sa Msanom i ima jako dobre tamo rabate, vjerojatno za neke proizvode ima nivelaciju.
Za procove kod nas je Asbis. Nivelacija cijena je moguća ali to se radi samo ako puno prodajete.
Meni je bilo jeftinije Asus laptop kupiti preko veleprodaje iz Linksa nego direktno iz Msana, a Links je kupio iz Msana. Razlika je bila nekoliko stotina kn.
Bio je kod nas neki lik da kupujemo direktno iz Msana ali uvijeti su bili smiješni. Da bi imao cijenu koju ima Links u maloprodaji zarada bi bila par kuna. Kad sam tom prodajnom agentu rekao da kako nam ne može dat bolju cijenu i pokazao koja je cijena nabave iz Linksa nečemu što su oni prodali njima rekao je mi jako dobro radimo sa Linksom nemožete dobit njihovu cijenu.
Pa i nisam tražio njihovu, nego neka bude jeftiniji od njihove veleprodajne.
Tako se nismo dogovorili i nismo delali sa Msanom nego sa ostalima.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 09:34   #2059
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Pozdrav ekipa!

Trebao bih preporuku nekog AM3+ procesora za nadogradnju "Mog kompa". Prvenstveno za igranje (nista prezahtjevno, WoW i slično). S ovim procesorom nekako gura, ali ipak vidim da se muci.

Što se cijene tiče, što jeftinije, to bolje (recimo 800kn ducan, polovno nešto jeftinije) Uopce ne znam što je neki best buy trenutno.

Hvala!
Citiraj:
Autor PURSUIT Pregled postova
FX 6300
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
FX 6300. cca. 715kn u UziShopu
Moja rič ime veću težinu budući da imam navedeni FX6300

Znači potpis na kolege Dentona i "Pršuta", a kao bonus možeš ga još i klokat s obzirom da imaš Hyper 212+ (njega sam također posjedova, ali nažalost ne na FX6300 već na Q6600).

Postoji samo mali detalj - ne vidim FX6300 na popisu podržanih pa bi triba kontaktirat support MSI-ija (pretpostavljam da se flashanjem novijeg BIOS-a može riješit).
http://www.msi.com/support/mb/760GME...ml#support-cpu

Slijedeći korak ti je zamjena HD4850 odrona za rabljene HD7850/7870 s jamstvom
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 10:19   #2060
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Postoji samo mali detalj - ne vidim FX6300 na popisu podržanih pa bi triba kontaktirat support MSI-ija (pretpostavljam da se flashanjem novijeg BIOS-a može riješit).
http://www.msi.com/support/mb/760GME...ml#support-cpu
To je tvoj problem, ne njegov Nitko ti nije kriv što si ćorav, pogledaj ponovo

Podržani su svi FX-evi do 95W, pa čak i par njih koji imaju TDP 125W (očito im stvarna potrošnja ipak nije tolika pa regulacija može podnijeti takvo opterećenje bez da "ode u vječna lovišta" )
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 12:25   #2061
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
To je tvoj problem, ne njegov Nitko ti nije kriv što si ćorav, pogledaj ponovo

Podržani su svi FX-evi do 95W, pa čak i par njih koji imaju TDP 125W (očito im stvarna potrošnja ipak nije tolika pa regulacija može podnijeti takvo opterećenje bez da "ode u vječna lovišta" )
Vidija sam samo Zambezije, ali sad kad bolje pogledam (jer ti ne virujem) može i Vishera, samo nek provjeri koju verziju BIOS-a trenutno ima, da ne bude posli kmečanja.

BTW Ostarit ćeš i ti razbojniče
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 12:36   #2062
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
BTW Ostarit ćeš i ti razbojniče
Već sam ostario više od tebe
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 13:00   #2063
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Znači skačeš, al ne umačeš
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 16:33   #2064
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
kolika bi bila razlika u igrama amd x6 1055t vs intel i5 2400, u recimo bf3/4, pod pretpostavkom da je ostatak konfe isti?
  Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 16:37   #2065
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
kolika bi bila razlika u igrama amd x6 1055t vs intel i5 2400, u recimo bf3/4, pod pretpostavkom da je ostatak konfe isti?
Vjerojatno nikakva ili mikroskopska. Igre su gpu bound, a gtx660 je mainstream grafička tj. nema s njom "lufta" da se iskaže razlika u procesorima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 16:46   #2066
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
kolika bi bila razlika u igrama amd x6 1055t vs intel i5 2400, u recimo bf3/4, pod pretpostavkom da je ostatak konfe isti?
BF3 (LINK)

BF4 (LINK)

Rekao bih mala do gotovo nikakva (uz dovoljno jaku grafu/dovoljno visoke postavke). I5 bi trebao biti puno jači CPU, ali očito to ne dolazi previše do izražaja u BF. Možda bi stvari bile bolje u slučaju da se radi o MP mapi sa lakšim opterećenjem na GPU, ali to mogu samo nagađati
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 17:14   #2067
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Bolje ne klokovati na toj ploči
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 21:52   #2068
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
"Kaj ne" malo vatrometa uvik popravlja raspoloženje

Slažem se da napone ne bi tribalo dirat, već na stock Vcore-u možda probat dizat freq. pa koliko ide, kad već ima Hypera 212+ umisto tvorničkog "gofanca"

Naravno ponavljam da bi bilo poželjno zaminit i grafu pogotovo jer ima 24" monitor (osim ako opako ne smanji rezu i detalje da ih HD4850 može "prožvakat").
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 21:59   #2069
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma najbolje ugasit turbo i undervoltat kolko ide za tih 3.5ghz
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2014., 11:51   #2070
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Hvala svima, dali ste si truda! 15tog sjeda plaća pa će tad pasti proc. Grafa mozda sljedece godine, za ono što mi treba ovo je za sad dosta.
SrKi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na