Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.08.2014., 13:27   #481
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
@ Drug Brko zašto se meni stalno čini da su ti octa-corevi overkill, meni to nekako nepotrebo . Mislim da bih taj nedostatak kod IOceana preživio, jedino 1GB ram-a ali stvar da je mobitel muy sexy to nadoknađuje .
@ chief_wolfinjo de napiši nešto malo više o tim mobitelima pretraga postova nije pomogla sve neki kratki postovi, sa slikama sam zadovoljan od x8. Navedi mane najveće, jer ima ih vjeratno.

Edit a Jiayu G5S na aliju 150$ trenutno, octa core 3300mha baterija prelijep mob. Ovo je čak sumnjivo jeftino.
Kakvo je trenutno stanje sa kupovinom na aliju? Evo i link

Edit2 4.4.2 android 2GB rama giftovi Oo
__________________


Zadnje izmijenjeno od: ShebY. 09.08.2014. u 13:45.
ShebY je offline  
Staro 09.08.2014., 13:46   #482
alex92
Registered User
 
alex92's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Malo tamo,malo 'vamo :D
Postovi: 15
^
Nije ni jednom ocenjen,plus 150$ za G5S,sto znaci fake bez razmisljanja...
alex92 je offline  
Staro 09.08.2014., 13:50   #483
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,824
Lagani teaser:
Stigla Nubia Z7 Mini od Topresellershop.it
Naručena u petak navečer 01.08., poslana u ponedjeljak 04.08., isporučena u petak 09.08.

Recenzija stiže ovih dana.

Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Edit a Jiayu G5S na aliju 150$ trenutno, octa core 3300mha baterija prelijep mob. Ovo je čak sumnjivo jeftino.
Kakvo je trenutno stanje sa kupovinom na aliju? Evo i link

Edit2 4.4.2 android 2GB rama giftovi Oo
Smrdi na fake jer KitKat za G5S jos nije izisao.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	NubiaZ7Mini.jpg‎
Views:	275
Size:	202.7 kB
ID:	13662  
__________________
Matta je offline  
Staro 09.08.2014., 13:52   #484
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
izgleda a i ovo
Citiraj:
Čitao sam da se i Jiayu G5S isto pregrijava ko mutav, a neki lik na fejzbuku je objavio da mu se G5S usijao i nakon toga nikad više upalio.
Bit će da su to žešći fejlovi od uređaja, G2F i G5S.
__________________

ShebY je offline  
Staro 09.08.2014., 14:02   #485
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,117
@ShebY
Pa imaš sve njegove recenzije na CM-u, a za neke imaš i video na YT-u.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 09.08.2014., 14:06   #486
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,824
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
izgleda a i ovo: Čitao sam da se i Jiayu G5S isto pregrijava ko mutav, a neki lik na fejzbuku je objavio da mu se G5S usijao i nakon toga nikad više upalio.
Bit će da su to žešći fejlovi od uređaja, G2F i G5S.

Ja sam ga koristio vise od mjesec dana i stvarno je odlican mob za te novce i tih dimenzija.
Nisam neki mobilni igrac pa ne znam da li se pregrijava u igrama ali u normalnoj uporabi je pouzdan mob. Mislim da takve izjave treba uzeti sa rezervom jer da mob ima nekih problema onda bi bilo vise takvih slucajeva na netu a ne samo izjava "citao sam".
__________________
Matta je offline  
Staro 09.08.2014., 14:13   #487
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
@ Drug Brko zašto se meni stalno čini da su ti octa-corevi overkill, meni to nekako nepotrebo . Mislim da bih taj nedostatak kod IOceana preživio, jedino 1GB ram-a ali stvar da je mobitel muy sexy to nadoknađuje .
Velim, kupiš po vlastitom nahođenju da biram između X8 Mini i Coolpada, biram Coolpad. Da biram između X8 Mini Pro i Coolpada... eeeee, tu bi već Mini Pro bio ozbiljno uzet u obzir.


Citiraj:
Edit a Jiayu G5S na aliju 150$ trenutno, octa core 3300mha baterija prelijep mob. Ovo je čak sumnjivo jeftino.
Kakvo je trenutno stanje sa kupovinom na aliju? Evo i link

Edit2 4.4.2 android 2GB rama giftovi Oo
To je FEJK. Pa piše na poleđini uređaja LED FALSH

iliti jednom riječju - ODRON
Brko je offline  
Staro 09.08.2014., 14:22   #488
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
To je pravi trgovac. Vara te, a iskren u dusi.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 09.08.2014., 14:23   #489
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,411
Uz to do LED FALSH još piše 960p dok se karakteristikama navodi da je reza FHD.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 09.08.2014., 14:26   #490
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kupio neki Marin T. iz Hrvatske, ako je vjerovati dolje onom feedbacku... taj će se razveseliti

nego, na kraju, jel X8 Mini Pro bude imao Gorilla šajbu ili ne? X8 mini koliko vidim nema...
Brko je offline  
Staro 09.08.2014., 14:39   #491
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
x8 Mini pro je 280$ na aliju, na to2c u ga nema.
Al zbilja genijalan mob, ZTE V5 Red Bull se pojavio kao ozbiljan opcija.
Vjeratno i nabolja, ipak je Cortex A7, najveća mana kamera? Lako meni za to
Ima i tema na xda, commnty postoji engleski xD i to je najveći plus izgleda generalno kod čajnezera.
De navedite još koji shop da potražim ovaj x8 Mini pro ako ima za ile manje pare od 180$ to bi bio best buy.

@ Brko GG3 po službnoj stanici, uff al me svrbi sad taj mobitel
__________________

ShebY je offline  
Staro 09.08.2014., 14:49   #492
Buda999
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Split
Postovi: 23
Hvala Dakok, meni se cini da nije toliko skup s obzirom sa procesor i ostale karakteristike, a ipak je poznati brand. Vidim da se ovde spominju uredjaji manje poznatih proizvodjaca i od 280$, a ovaj ZTE Grand S2 se preko alija moze nac i za malo manje od 300$. Takodjer se spominje i Xiaomi Mi4, a taj ce bit prilicno skup.
Buda999 je offline  
Staro 09.08.2014., 14:53   #493
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Buda999 Pregled postova
Hvala Dakok, meni se cini da nije toliko skup s obzirom sa procesor i ostale karakteristike, a ipak je poznati brand. Vidim da se ovde spominju uredjaji manje poznatih proizvodjaca i od 280$, a ovaj ZTE Grand S2 se preko alija moze nac i za malo manje od 300$. Takodjer se spominje i Xiaomi Mi4, a taj ce bit prilicno skup.
x8 Mini pro nije skup?
__________________

ShebY je offline  
Staro 09.08.2014., 14:59   #494
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Xiaomi mi3 ti je najbolja opcija za ove skuplje uredjaje.
ispod 1600kn ako sam dobro pohvatao konce...

Nakon toga
Coolpad f1
Huawei honor 3c
Asus zenfone 5
Dakele Small Cola 2GB
Coolpad 7320
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 09.08.2014., 15:05   #495
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
x8 Mini pro nije skup?
Taj mob još nije pušten u prodaju. Komentar od jučer na to2c gdje to2c osoblje kaže da ga nemaju ni oni ni nitko jer ga iOcean još nije pustio u prodaju. Isto tko, ne znaju kad će jer to ovisi o iOcean fabrici.
Brko je offline  
Staro 09.08.2014., 15:18   #496
Buda999
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Split
Postovi: 23
Pa da istina onda je x8 mini pro isto skup i jos ima mediatekov procesor, bateriju koja se ne moze skidat i manjeg kapaciteta, manji ekran...prednost mu je ako nekome treba dupli SIM.

Mi3 nema sd karticu ako sam dobro zapamtio pa me to muči, a isto mu se ne može vaditi baterija a to mi ima ovaj zte grand s2.

mod: double-postanje je zabranjeno. Koristiti multiqute/edit naredbe.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 09.08.2014. u 18:15.
Buda999 je offline  
Staro 09.08.2014., 15:36   #497
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ništa onda, sačekati da nabavim novce i baciti se u nabavku redbulla ili možda x8 mini pro ako bude kakvih novosti do tada.
__________________

ShebY je offline  
Staro 10.08.2014., 07:03   #498
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,411
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 10.08.2014., 13:21   #499
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,632
Dakok, jel se može radit automatski update sa ovim Jason OS na Coolpadu? Meni ponudi da instalira verziju MIUI 4.8.10, al kad odem na update krene instalirat i samo izbaci gresku nakon Verifying current system... assert failed.
__________________
brodjo je offline  
Staro 10.08.2014., 19:30   #500
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 756
malo sam razocaran sam sa jiayu G4S, konkretno sa GPSom..
dosta koristim aplikacije za biciklizam i ovaj jiayu mi se cinio savrsen zbog trajanja baterije sto mi je dosta vazno na duzim rutama.. i stvarno, baterija mi traje ko nekada na starom se c902.. cak i taj GPS se na prvu cini ok.. nadje on odmah satelite, ne odstupa od rute nista vise nego bilo koji drugi "ne kineski" mobiteli, ali tijekom voznje radi nebuloze.. koristim sports-tracker i na ruti od npr 20km mi 5-6 puta izmjeri pogresnu brzinu tipa da sam po ravnici vozio 90km/h.. mislio sa najprije da se ne voli sa navedenom aplikacijom, pa sam instalirao jos par njih i dobio isti problem.. probao i sam par drugih romova, ali nema poboljsanja..

vracam se na dobar stari galaxy s2 i nabavljam neki dobar power bank.. al bas steta, mob je inace stvarno dobar i zao mi je ko psu kaj taj gps ne radi ispravno.
okarm je offline  
Staro 10.08.2014., 19:55   #501
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto, biće da je Điđo žešći odron po pitanju GPS-a. Kao što sam i rekao nekoliko puta - ako želite donekle dobar GPS, NE KUPUJTE Jiayu mobitele.
Brko je offline  
Staro 10.08.2014., 20:34   #502
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 756
ma probao sam... nula bodova.
kao sto sam rekao, on za par sekundi locka satelite, auto navigacija radi savrseno, nema nikakvih odstupanja ali eto jednostavno svakih desetak minuta na par sekundi podivlja i zabiljezi mi pogresnu brzinu u ruti koju vozim.
okarm je offline  
Staro 10.08.2014., 20:53   #503
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
malo sam razocaran sam sa jiayu G4S, konkretno sa GPSom..
dosta koristim aplikacije za biciklizam i ovaj jiayu mi se cinio savrsen zbog trajanja baterije sto mi je dosta vazno na duzim rutama.. i stvarno, baterija mi traje ko nekada na starom se c902.. cak i taj GPS se na prvu cini ok.. nadje on odmah satelite, ne odstupa od rute nista vise nego bilo koji drugi "ne kineski" mobiteli, ali tijekom voznje radi nebuloze.. koristim sports-tracker i na ruti od npr 20km mi 5-6 puta izmjeri pogresnu brzinu tipa da sam po ravnici vozio 90km/h.. mislio sa najprije da se ne voli sa navedenom aplikacijom, pa sam instalirao jos par njih i dobio isti problem.. probao i sam par drugih romova, ali nema poboljsanja..

vracam se na dobar stari galaxy s2 i nabavljam neki dobar power bank.. al bas steta, mob je inace stvarno dobar i zao mi je ko psu kaj taj gps ne radi ispravno.
Ne kužim, pa ne mjeri gps tvoju brzinu nego taj sports-tracker, ako kažeš da gps ne odstupa onda on daje ispravne kordinate. Možda da provjeriš postavke samog programa? Ja sam imao problema sa prikazom brzine unutar dionica na Endomondu, ali na Runtastiku mi je sve radilo ok.
GoodLooker je offline  
Staro 10.08.2014., 21:52   #504
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 756
u postu je navedeno da sam pokusao sa jos par aplikacija slicnih sports trackeru i isti problem. problem je u mobitelu.
okarm je offline  
Staro 10.08.2014., 22:08   #505
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Eto, biće da je Điđo žešći odron po pitanju GPS-a. Kao što sam i rekao nekoliko puta - ako želite donekle dobar GPS, NE KUPUJTE Jiayu mobitele.
Dva puta sam koristio G4S sa IGO navigacijom u Zagrebu, cca 15km. Lock unutar 30 sekundi i nikakvih problema u navođenju. Sve 5.
fora je offline  
Staro 10.08.2014., 23:00   #506
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Instaliraj xposed te gravitybox, u njemu cekiraj opciju za gps i te sport tracking programe. Mozda pomogne
marac je offline  
Staro 10.08.2014., 23:22   #507
UniStilo
Registered User
 
UniStilo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Mostar
Postovi: 26
Nakon 2 tjedna korištenja i skupljanja dojmova, evo pros/cons - ZTE RedBull V5 1GB/4GB

Mobitel je brz, fluidan, nema nikakvih lagova, općenito sam vrlo zadovoljan, došao je sa Englesko-Kineskom verzijom, koja je ok, naknadno sam si sredio multilanguage sa velikom pomoću od XDA foruma, ali ima par bugova koji će se kako kažu uskoro riješiti sa službenim updateom...

Pros
- Dizajn (nije na odmet imati sexy telefunken, 3 navigacijske tipke koje su uvijek vidljive, plavi poklopac, metalne tipkice...)
- Baterija (svrstao bih se u medium usere, izdrži mi komotno 2 dana i ostane 20tak %.
- Kamera (prije par stranica sam uplodao slike, slike su vrlo dobre, po noći je upotrebljiv također, ali nemojte očekivati čuda)
- Led notifikacijske tipke (kao što rekoh, uvijek vidljive, na oko lijepe, a opet ima koristi, srednja u intervalima svjetli kada ima neka notifikacija.
- GPS (nije jedan od mob s kojima ćete imati problema sa GPS-om)
- WiFi (hvata odlično mreže, uspoređeno sa S3 i nekim Prestigiom, ima jači signal i u gradu vidi 30% više mreža koji navedeni nemogu)
- Kvaliteta zvuka (zvuk jako kvalitetan, pogotovo u razgovoru, držim ga na 50%, jasno i glasno)
- Dodatna oprema (česta mana svih kineza, već se sada može kupiti npr. na TO2c-u, Nillkin leather caseovi i ostale karafeke, zaštitni oklop i sl.)

Cons
- Cijena (gledajući npr. Coolpad F1, za 8$ više, nudi 2GB RAM-a, više interne memorije i jednakih specki...Jača verzija ZTE V5 košta 200$)
- Zadnji poklopac (tvornički -bijeli je 'suh' i djeluje jeftino, ja sam srećom neznajući to naručio dodatni plavi, osim što izgleda mnogo bolje, taj plavi poklopac ima neki sloj po sebi, djeluje premium i svakome preporučujem (dodatnih 8$).
- Mreža (nemože se manualno odabrati mreža, ukoliko to želite, dočeka vas poruka 'android has stopped working'.
- Težina (nekome mana, nekome prednost (148g), ali tko god ga uzme u ruku, to je prvi komentar.
- Kontakti (Unesete nečiji broj u imenik, sve uredu, odeš u viber, tamo on odjednom dvaput stoji, odeš u imenik, kad eno vraga i tu je 2 puta, pobrišeš jedan od duplih, onda se ovaj prvi ponaša kao da ne postoji. - za ovo još nisam siguran dali je do mene ili do mob
- Dual Sim (ukoliko ne planirate instalirati neki drugi ROM, možete očekivati da vam SIM2 ne radi.)
__________________
Feels like I'm going psycho again.
UniStilo je offline  
Staro 11.08.2014., 00:06   #508
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
UniStillo, sve u svemu, vrlo dobar mobitel za novčanu klasu u kojoj je. Malo je skuplji, ali ipak ZTE je ipak poznatiji brand pa ono.
Kad bi barem za F1 bilo takvih backcovera u boji, a ne samo bijeli i sivi.
Brko je offline  
Staro 11.08.2014., 00:22   #509
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Bijeli i srebrni. Srebrni izgleda odlicno. Isplatio se dodatna 2$
fora je offline  
Staro 11.08.2014., 00:26   #510
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Biste li bili ljubazni kolega da pofotkate ta srebna leđa od F1 i okačite fotku da se uvjerim u to. Hvala.

Btw, F1 bi mogli zvati Silverback gorilla napred gorila šajba, a iza srebrna leđa
Brko je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na