Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2005., 21:21   #1
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Spajanje na ZGWireless

Cuo sam da postoji prek cijelog grada (vise-manje) jedna WiFi mreza na koju bi se ja naravno htio spojiti. Kolko sam (ZA SAD) uspio saznat prek neta, to je ZG Wireless.. bio sam na njihovom siteu i procito kolko sam stigo za sad. Procitao sam Black Dragonov clanak o WLANu i naucio neke osnove. Ono sto je trenutno problem (osim novaca ) je to sta bi ja sad mogo citat po netu 3 dana bez prestanka i jos uvijek bi imo pitanja..
pa ak mi netko moze potvrdit, kolko sam ja do sad shvatio trebalo bi mi sljedece (od konkretne opreme): Grid Antena, AP, LMR400 kabel i neki konektori.. ugrubo to je oko 1500kn sto nije malo.. doma imam LAN sa bratom o sumnjam na njega boli q za ovo..tak da za djeljenje troskova za sad nemam potencijalnih "musterija".
E sad, bili bi mi korisni KORISNI linkovi.. gdje je neki "specijalizirani" forum da se konkretno raspitam...
na ZGWireless.netu ima karta grada no u dosadasnja 2 pokusaja ju nisam uspio otvorit.. brijem da mi fali Macromedia plugin za Firefox.. tak da za sad ne znam dal ima koji AP u mojoj blizini. Inace zivim u Botincu i ako netko iz kvarta cita ovo slobodno se javi ako je zainteresiran za ovakve stvari

uglavnom.. ako je netko voljan pomoci mi da naucim dovoljno sa konkretnim odgovorima i savjetima bio bi zahvalan..no za sad su i linkovi dobrodosli
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2005., 23:23   #2
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Konkretno:

Na Zg podrucju postoji puno WiFi mreza, a ne samo ZGWireless. Tu su jaki i WiFiHR i ZNet.

Ovdje je jedan vrlo dobar clanak koji opisuje sve detalje i ne mora se nuzno odnositi samo na WiFiHR.
http://www.wifihr.net/modules.php?na...howpage&pid=49


Jedni nacin da se utvrdi koju ti tocku vidis je da se izadje na teren kod tebe sa laptopom i antenom da se vidi sto ti tocno vidis.

Ako te zanima jos stogod, da ovdje ne pisemo nadugacko i nasiroko, javi se na ICQ.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2005., 00:08   #3
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
u ZG ti je najjaci kvart Dubrava *ghetto*
a u ghetto-u samo pitaj za D.wifi svi nas znaju

velike mreze imaju svoje prednosti ali i mane...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2005., 09:20   #4
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Sad vidim da sam malo krivo srocio prvi post, nisam mislio da je ZGWireless JEDINA mreza u gradu nego sam jedino o njoj uspio nac nes konkretno...
na ovom linku od Trasha ima popis svih mreza u gradu i taj site sam otpocetka trazio (jer mi je o njemu netko davno pricao).
Ajde molim te reci kakve su to konkretno mane (i prednosti)..
I meni je ajde recimo prvenstveno cilj preko ovakvog WiFia spojiti se sa nekim frendom koji je npr. na tresnjevci pa da mozemo razmjenjivat podatke i slicno.
Jel zna netko konkretno za Botinec, dal ima sto u blizini i na koju mrezu da ciljam?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2005., 00:15   #5
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by Denzil
Jel zna netko konkretno za Botinec, dal ima sto u blizini i na koju mrezu da ciljam?
Ovaj.. Malo cudno pitanje, ali - gdje je Botinec tocno? Ne mogu ga smjestiti u niti jedan dio graad..
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2005., 00:47   #6
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by Trash
Ovaj.. Malo cudno pitanje, ali - gdje je Botinec tocno? Ne mogu ga smjestiti u niti jedan dio graad..
ha ha, da - to se desava Botinec ti je odma nakon Remetinca.. malo jos juzno.. recimo 2-3km od rotora. 5min od Savskog mosta.
Prema karti na ZGWireless sam udaljen od jaruna 4km..a vidio sam da tamo ima WiFi mreza... dajte mi recite zakaj nemrem vidjet nodove na toj karti? Imam sve pluginove potrebne...koristim Firefox 1.0.6.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2005., 12:50   #7
provokator
Premium
 
provokator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
zato kaj im se opet nekaj sje.... s kartom. tu i tam se sjetim pogledat kaj ima novoga kod njih i nekad radi karta, a cak vecinom ne. dao Bog da im mreza radila bolje od karte
provokator je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2005., 15:34   #8
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Evo za one koji ne znaju gdje je Botinec

Botinec je u crvenoj kruznici, a rotor (za orijentaciju) u zutoj.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na