Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2014., 14:16   #1
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Pitanje za električare

Od prije 2-3 dana imam neki blesavi problem sa strujom. Kada na prekidaču ( onaj standardni svjetlo , bojler i grijalica ) od kupaone upalim svjetlo na TV-u mi nestane slike na sekundu i onda se vrati. Piše ono "Pričekajte molim" kao kada dobiva ulazni signal. Prije jedno 3-4 tjedna riknio mi je satelitski resiver i sva 4 lnb-a. Dam se kladit da ga je to sranje sahranilo i sada postaje sve gore. Jel zna netko di bi mogao biti problem?
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 14:44   #2
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Termostat na bojleru stvara probleme, zaiskri uslijed zatvaranja kontakta što stvara EMI (smetnje). Promijeni termostat ili ugradi supresor.

EDIT: samo malo, kad upališ svjetlo ili kad uključiš sve? Bojler i grijalica imaju zasebne prekidače jel? Je li štedna žarulja u pitanju?
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2014., 15:07   #3
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Lako moguće da je termostat jer taj već duže vrijeme ne radi kako treba samo tata odgađa zamjenu. Voda se ne može grijati npr. na maksimumu nego ima točno određeni nivo do kojega možeš podesiti toplinu. Iznad toga se gasi i nema tople vode pa se treba otvarat bojler i neki pipak srediti pa opet radi. Onaj je standardni prekidač što ima 99% ljudi u kupaonama. Znači tri prekidača i svaki je posebno za grijalicu , bojler i svjetlo. Bojler je stalno upaljen ( gasimo ga kada se idemo kupati samo ) a grijalicu uopće ni ne koristimo. Izgleda da ga je onda skupo stajalo to odgađanje



evo takav je
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 15:10   #4
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Za termostat sam izvalio k'o iz topa jer sam se susreo par puta sa slučajevima kod starih termostata bojlera koji su uzrokovali slične probleme pa bi definitivno preporučio zamjenu.
Doduše, nisi rekao kakva je žarulja u pitanju? Štedne žarulje bi mogle isto uzrokovati slične probleme...
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 15:16   #5
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Budem mu rekao pa će sada valjda promijeniti. Zahvaljujem na savjetu!
Pa imamo samo jednu štednu žarulju u stanu ( kuhinja ) i jednu halogenu ( kod mene u sobi ). Nebi reko da su one.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 17:36   #6
Grobo
Premium
Moj komp
 
Grobo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Grobnik
Postovi: 39
promjeni taj bojler ne zbog televizije nego zbog sebe, termostat na većoj razini uopće ne iskopča nego krajnji prekidač izbaci da ne eksplodira bojler, nadam se da imate sigurnosni ventil, jer ako krajnji ne odreagira neće bit ni kupaone.
krajnji prekidač je ono što otac upali kad otvori bojler.

tebi slika nestaje kad upališ svjetlo, inače bi nestajala i kad termostat odrzava toplinu vode i povremeno pali gasi grijač, dakle ne gasi termostat , taj kupaonski prekidač popularno zvan indikator se potroši, i on šmerca, pogotovo ovaj koji koristiš za svjetlo češće od drugih, vidi se po tome da ne preskoči glatko, nekako mlitavo drži i nema resak zvuk, ako je tako treba ti novi, ali pazi isti takav jer je kutija u zidu baš za njega ili sad ima novijih tzv. univerzalni koji paše na te stare kutije

jos bi savjetoval da netko otvori ploču i pritegne vide na sabirnici od nule te provjeri dovod nule, a kad je već otvoreno moru se pritegnut i sve vide druge, sklopka ako je imas, provjerit dal radi ispravno.

lnb i ostalo nije izgorilo od smercanja prekidača pa čak bi mogal reć da slika ne nestaje od toga, premalo je informacija...

OPREZ, sve zahvate koje sam nabroio treba izvodit električar jer su opasi po život.
Grobo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 00:17   #7
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Stavili novi grijač danas ( 11kg kamenca u malo više od 2god. se skupilo..to mora da je neki rekord ) i novi indikator. Probali test sa TV-om i isti drek se ponovio. Nakon toga reda radi probali produžni na kojem su TV i resiver ukopčati u drugu utičnicu i vidi čuda nestao problem. Znači da je smrdana utičnica. Samo malo mi čudno da je sada otišla kada već dugo radi bez problema. Bojim se da je tu još nešto smrdano.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 01:51   #8
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Meni kad upalin/ugasin svitlo bilo di u stanu, puca u zvučnicima od kompa. dosta se čuje kako pukne. isto debilan problem i neman pojma šta kud kako
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 07:08   #9
Grobo
Premium
Moj komp
 
Grobo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Grobnik
Postovi: 39
-obojci postavljam pitanja

-monofazna ili trofazna struja
-instalacija utičnica je izvedena s tri zice ili s dvije
- koja zastitna sklopka ako postoji
-kad su rađene te kuće, stanovi

tommyman otvori utičnicu, prije iskopčaj struju, i dotegni kontakte, zatim pronađi osigurač od iste, nakon toga otvori ploču, ovo traži iskustvo električara i dotegni kontakte na tom osiguraču pa usput i ostale kontakte, ako imaš sklopku, fid, iskopčaj ju nekoliko puta, još kad bis na tu utičnicu spojil jednu prenosnu lampu pa malo skljocal s indikatorom videl bis pad napona, jer vjerojatno on uzrokuje gubitak signala, a to sve smrdi na nulu,ako imas instrument može i s njim dakako

koliko vidim novi bojler i indikator brzo ćeš isplatit, sigurni životi- neprocjenjivo

e sad rossonery, zvučnike u ruke i obiđi utičnice po stanu, uključiš zvučnike i klik klak ako puca svugdje moraš na ploču, ako stuca samo tu di je komp pregledaj utičnicu jer mi je tu manji strah za tebe, obavezno svu struju dole prije toga, a ako ipak moraš na ploču, nemoj sam, najdi si električara

još jednom za sve, u nekim mjestima, većinom di su zračne linije malo kiksa nula, ako zgrada ili kuća ima uzemljenje u ploči netko ko zna može i premostit zemlju i nulu, ne škodi uvijek pomogne, ponekad fid sklopka dobije malo od groma, 4lnba i resiver ukazuju na grom, pa loše drži, recimo samo nulu i eto smercanja, razgibajte ju malo ima i test dugme, ponekad je jednostavno stara i izmučena ako je često padala.
Grobo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na